civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: Aurora, następca Stars! [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196#336607]

Kex 
Jun 17, 2020 at 09:50
Re: Aurora, następca Stars!

Przy zdobywaniu planet Precursorów nie zwracałem na to żadnej uwagi, zanim tam pojawiła się jakakolwiek moja populacja, były one już czyste. Tu zwróciłem, bo dość szybko zaczęły pojawiać się komunikaty o wzroście niepokoju, konkretnie z powodu radiacji. Walka naziemna jak widać podobne atrakcje też sprawia, choć jest to zdecydowanie mniejsze niż w przypadku ataku orbitalnego. Niestety przy takiej ilości "ognia", efekt jest jak najbardziej znaczący. Ale co się dziwić - tu mamy ponad 200k piechoty, u Precursorów spotykałem ze 3-4k, w sumie w tej grze rozbiłem 17,8k na 11 planetach.

Przyznam, że w tej grze zaszokowały mnie NPRy. Wybrałem start z 3, a tu znalazłem jednego totalnie nie rozwijającego się i 3 którzy siedzieli tylko w swoim układzie, o ekspansji dalej myślą dopiero, gdy ich znalazłem. Choć jeszcze zobaczymy,jak zachowa się ten najświeższy. Tym bardziej mnie to dziwi, że wcześniej przecież spotykałem np. skautów NPR. A tu? Zostało już zbyt niewiele do odkrycia, by była szansa na pojawienie się "imperium", a nie tylko masy floty w układzie macierzystym. Czyżby w tej wersji gry coś zostało "zepsute"?

W układzie z 2 NPR-ami trwa zbieranie wraków. Trochę to potrwa, bo jest tego masa. Wydaje mi się, że flota tego bojowego też się zawiera w tych wrakach, bo w okolicy udało mi się trafić tylko na jedną jego jednostkę z uszkodzonym silnikiem. Drugi NPR, ten, który stracił planetę rozlazł się na 2 kolejne systemy, jednak zostanie zostawiony w spokoju.
Dobrym pomysłem było wysłanie zwiadu w kierunku tego najświeższego NPRa. Okazał się on niemiły, nic nie robił sobie z próśb nienaruszania mojego układu, potem gróźb, dyskutował, więc z efekcie stracił 40 jednostek zaraz za JP. Skoro wcześniej siedział w tamtym układzie, to niech dalej tam grzecznie siedzi (ew. szuka innej drogi). JP jest cały czas pilnowany, jego jednostki po skoku mają marne perspektywy.

[Edited by Kex on Jun 17, 2020 at 18:08]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.