civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: Aurora, następca Stars! [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=19196#336659]

Kex 
Aug 05, 2020 at 09:16
Re: Aurora, następca Stars!

Zaczyna pojawiać mi się ochota na powrót do Aurory. Tyle że niekoniecznie do przerwanej gry. Z drugiej strony chyba wkrótce pojawi się kolejny patch, parę zmian jest istotnych, więc warto by było raczej zacząć na nim.
Z ostatniej gry pamiętam, że jest pewien exploit na korzyść AI. Chodzi o skoki poprzez zabudowane Jump Pointy. W przypadku gracza, gdy AI wskoczy do pilnowanego systemu, trzeba ręcznie wybrać go jako cel, więc najwcześniejsza opcja otwarcia ognia to 5s później. Problem w tym, że do tego czasu AI może zwyczajnie wyskoczyć. Co gdy to samo zrobi gracz? Ano od razu pakuje się pod lufy. No chyba,że to ja nie mam pojęcia jedynie, jak takiej pilnującej flocie włączyć automatyczne otwarcie ognia.
Cóż ... w ostateczności trzeba będzie bardziej się pilnować i nie dopuszczać do walk na zabudowanych Jumpach, wtedy 5 s nic nie zmieni, bo AI i tak nie będzie mógł uciec ni odpowiedzieć ogniem.
Zastanawiam się też jak najskuteczniej w Aurorze zapewnić pilnowanie tych kierunków, z których coś może nadlecieć. Opcja trzymania tam zwykłej floty w dłuższej perspektywie staje się "droga". Cywilny zwiad i późniejsze gonienie za przeciwnikiem, który nadleciał też nie wydaje się wygodne. Wydaje mi się, że potrzebuję baz cywilnych zapewniających utrzymanie support i jakiejś "tańszej" floty. Otwartym jednak jest pytanie, jak właściwie to zbudować.
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.