civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: Terra Invicta [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23292]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23292#336670]

PAwleus 
Oct 13, 2020 at 12:00
Re: Terra Invicta

Jest ponadgodzinny wywiad z J.Lumpkinem, gdzie można dowiedzieć się jeszcze trochę więcej, także o kulisach powstawania Long War 1 i 2.

Może to humorystyczne, ale mi najbardziej podoba się w Terra Invicta to, że może ona posłużyć jako baza do logicznego jej rozwinięcia w postaci Terra Invicta 2 - gry, w której (oczywiście na razie tylko w moich marzeniach) startuje się jako jedno z ziemskich kosmicznych mocarstw i konkuruje z innymi mocarstwami już nie tylko o Układ Słoneczny, ale i o pobliskie systemy planetarne, gry umiejscowionej najwyżej kilkadziesiąt lat w przyszłości. Takie marzenie o grze typu Grand Strategy (asymetryczność startu byłby tu ważna, jak klasycznych grach Paradoxu, z mechaniką socjopolityczną najlepiej wzorowaną na Victorii 2) zrodziło się we mnie po przeczytaniu powieści z The Human Reach (to właśnie tym oczekiwałem, że będzie Stellaris) i nadal mam nadzieję, że Lumpkin nie porzucił tej wizji, bo nawet kilka lat po jej poznaniu jestem nadal pod wrażeniem. W takiej realistycznej scenerii, z realistycznymi technologiami (największe odstępstwo to możliwość formowania wormholi, bo bez nich nie byłoby możliwości ekspansji poza Układ Słoneczny w takiej skali czasowej), najlepiej również z opóźnieniami informacyjnymi pojawiającymi się wraz z ekspansją (zresztą gra mogłaby się zaczynać jak już znaczna część ekspansji jest dokonana), wynikającymi z ograniczenia prędkości światła w przestrzeni układowej pomiędzy wormholami, w takiej scenerii marzy mi się rywalizacja pomiędzy ludźmi i do tego wcale Obcy nie są mi potrzebni, choć nie mam nic przeciwko, żeby sobie byli gdzieś tam w tle, daleko, nie wiadomo gdzie, gdzieś gdzie mogą, ale nie muszą, być wyzwaniem w końcówce gry.
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.