civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: Stellar Monarch (Polska produkcja) [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23136]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23136#336713]

PAwleus 
Jan 15, 2021 at 07:46
Re: Stellar Monarch (Polska produkcja)

Nie skreślałbym jeszcze SM2 - może odniosłeś z mojego posta, któremu daleko do recenzji, błędne wrażenie, ale uważam SM za przyzwoitą grę. Napisałem przecież, że w czasach posuchy na Space4X spędziłbym z nią więcej czasu, a tak nie stałoby się, gdyby gra była zła. Pod względem programistycznym jest nawet bardzo dobra - to wielka rzadkość żebym nie mógł znaleźć bugów, a problem z wyjącym wiatrakiem i brak uwalniania większej części zasobów przy zminimalizowaniu gry mogą być związane z moim sprzętem, bo nie widziałem, żeby inni się na to żalili. To nie jest tak jak ze Stardrive, że Autor porzuca grę w bardzo zabugowanym stanie. Gra nie jest tylko wystarczająco dobrze przemyślana pod względem koncepcyjnym i Autor sam to przyznaje (dlatego robi SM2, a nie rozwija już SM), np. w przypadku automatycznych flot, które dodał już po wydaniu gry na prośbę graczy, bo gdy projektował grę, to przestraszył się, że jest to zbyt ambitne zadanie. W SM2 obiecuje że są one integralną częścią projektu i, z tego co zrozumiałem, gracz w ogóle nie będzie mógł ręcznie nimi sterować, co wstępnie uważam za pozytyw i ciekawy jestem szczegółów implementacji.

Co mnie niepokoi w kontekście SM2, to fakt, że Autorowi podoba się to, jak jest wykonany Imperialny Dwór - dla mnie jest on zupełnie nieakceptowalny, ale nie można dogodzić każdemu. Na pewno SM skłania mnie do uważniejszego przyjrzenia się SM2, zanim wydam na nią pieniądze - szansę w postaci eksperymentalnego zakupu daję tylko raz.

Do brania się za SM jednak rzeczywiście nie zachęcam
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.