civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Re: Alliance of the Sacred Suns [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23293]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23293#336769]

PAwleus 
Mar 23, 2021 at 12:24
Re: Alliance of the Sacred Suns

Ostatnio pojawia się więcej info o AotSS - chyba konkurencja robi swoje Było (czytałem zaraz po premierze Star Dynasties) ciekawe DevDiary na Steamie o tym jak ostatecznie ma wyglądać walka i bardzo mi się to podobało (było koncepcyjnie znacznie lepsze niż to co w Star Dynasties, choć w zarysach podobne ideowo), ale z jakiegoś powodu znikło i nigdzie nie mogę go znaleźć - czyżby jednak miało być zrobione inaczej? Szkoda, że od razu go nie skomentowałem, bo teraz nie pamiętam już wszystkich szczegółów i miesza mi się ze Star Dynasties.

Najświeższe dane są z Preview na eXplorminate, w którym bardzo chwalą, chyba już betę. Generalnie rzecz biorąc, mam znacznie większe oczekiwania po tej grze, niż po Star Dynasties, więc obawiam się zawodu - mam jednak nadzieję, że tak nie będzie i, jak na razie, w miarę pojawiających się informacji moje oczekiwania tylko rosną.

Edit: Może spiszę co na pewno zapamiętałem z tego DevDiary, a spodobało mi się i pamiętam głównie dlatego, że sam tak to urządziłbym. Imperator będzie zlecał podwładnym (zwykle głównodowodzącemu) misje militarne, np. opanować daną planetę lub dany system (będą też chyba misje obejmujące więcej niż jeden system, ale tu nie jestem pewny) - to podwładny będzie tworzył plan misji, dobierał siły do niej potrzebne i zapewniał logistykę, a następnie przestawiał do zatwierdzenia końcowy efekt (nie było powiedziane, czy Imperator będzie mógł coś w tym zmodyfikować, jeśli mu się nie spodoba, czy będzie musiał odrzucić plan w całości, ale przy odrzuceniu będą spadały mu relacje z podwładnym). Gdyby z jakiegoś powodu podwładny nie mógł sformować planu przy dostępnych mu atutach, to będzie informował, czy nie może tego zrobić tylko w danym momencie, ale istnieje możliwość w przyszłości (i przy obecnych trendach - kiedy), czy też przy obecnych nakładach i posiadanych atutach jest to niemożliwe. Za wykonanie planu będą odpowiadać podwładni podwładnego (było chyba powiedziane co się stanie jak okaże się iż przeciwnik jest znacznie silniejszy niż przewidywania, ale nie jestem już pewny) i np. opanowanie planety obejmuje opanowanie orbity na następnie walki w regionach na planecie, a opanowanie systemu najpierw przestrzeń systemową, a następnie planety, czego dokonują wymienione w planie floty i ich wydzielone grupy zadaniowe, dowodzone przez podwładnych podwładnego. A, przypomniałem sobie, że przynajmniej w tym zakresie Imperator będzie mógł zmodyfikować plan, zmieniając dowodzących kosztem relacji z głównodowodzacym (i pewnie też z tymi zmienianymi oraz ich rodem, bo taka jest idea interakcji personalnych w AotSS). Dowodzący będą wykorzystywali taktyki im dostępne do wpływu na przebieg bitew - tu jest podobnie jak w Star Dynasties. Nie pamiętam czy dowodzący będą mieli reprezentację swoich podwładnych, ale chyba nie.

Całe DevDiary było okraszone ujęciem wysoce stylizowanych okrętów - widziałem je już chyba wcześniej w początkach tworzenia gry i zastanawiam się, czy czasem to nie ono jest powodem zablokowania DevDiary, bo Autor posprzeczał się swego czasu z pierwszym twórcą grafik. Generalnie rzecz biorąc obecna stylistyka grafik podoba mi się znacznie bardziej niż ta ze Star Dynasties - gra jest dzięki nim unikalna wizualnie i daje wrażenie obcowania z pięknem, więc chciałbym żeby okręty też pozostały podobnie wystylizowane. Na Steamie są dostępne zrzuty ekranów w wysokiej rozdzielczości z obecnej wersji gry i dobrze jest popatrzeć z jaką szczegółowością, różnorodnością i specyficznym smakiem oddane są ubrania postaci (mają one też widoczne cyberimplanty) - tego też oczekiwałbym po okrętach Imperium. Przy okazji dostrzegłem, że rok w AotSS ma 4 tury

[Edited by PAwleus on Mar 23, 2021 at 14:28]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.