civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ3 - Modowanie [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=110]
Re: Tworzenie map najlpeiej symetrycznych do Civ3C [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=2827]
[http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=2827#49129]

MarekS10 
Sept 05, 2004 at 02:07
Re: Tworzenie map najlpeiej symetrycznych do Civ3C

Marioramst: Zrobiłem mały scenariusz ale o kufa jak ładuje go i odpalam gierke startuje tylko na tej mapie a jednostek wojskowych niema... tylko jeden marny setler i worker i nie zawsze w miejscu startowym....
Raz mi sie tylko udało z 2 nacji tylko 1 miała jednostki dodatkowe a potem za kolejnym ładowaniem juz nawet oni nawet ich nie mieli .
Wyprzedzajac pytanie
dałem save... (scenario??) coś tam

OK! Zrobiłeś mapkę, więc zapisz ją jako nowy scenariusz, a potem zaimportuj dane:
File->Import-> wyraź zgodę-> zaznacz wszystko, oprócz "World Map" w sekcji "Map" i potwierdź. Przejdziesz do ekranu wyboru scenariusza - bazy. Wybierz oryginalny, domyślny scenariusz "civ3mod" i potwierdź. Wtedy otrzymujesz scenariusz ze swoją mapą i resztą reguł taką, jaka jest dla oryginalnej Civ. Po zapisaniu tego scenariusza, możesz zmieniać wszystkie dostępne rzeczy za pomocą edytora. Dla bezpieczeństwa zapisuj scenariusz po każdej zmianie edytowanych elementów (np. po zmianie ukształtowania terenu, po zmianie lokalizacji surowców itp.) Scenariusz, który uzyskasz będzie działał tylko dla Civ3. Jak go przenieść do PTW, czy C3C to chyba wiesz, bo do tej pory Ci się udawało (wiem, bo zciągałem Twoje gry i wszystkie działały)
Sorry! Nie doczytałem, że problem dotyczy C3C! Ale mechanizm jest taki sam. W C3C masz nowe rodzaje terenu i błąd, który Ci się wyświetlał sygnalizował, że edytor zgubił ścieżkę do plików. Najprościej jest stworzyć nowy scenariusz i zaimportować tylko samą mapę.
Samą mapkę najlepiej robić faktycznie tak, jak już Ci radzili: plik graficzny-> konwersja na mapkę civ3-> konwersja na mapkę c3c. Do tworzenia samej mapy możesz też użyć MapTweaker'a - on umożliwia kopiowanie i wklejanie większych fragmentów terenu.

[Edited by MarekS10 on Sept 05, 2004 at 08:17]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.