civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Liga: sezon I, grupa IVb [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=139]
ziom vs gurpegi / GURPEGI [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10136]

Krasny 
Apr 28, 2011 at 11:38
ziom vs gurpegi / GURPEGI

Termin: 28.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 24.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Heniu on May 11, 2011 at 12:29]

ziom 
May 10, 2011 at 23:55
Re: ziom vs gurpegi

ziom 0:1 gurpegi

nacje z randomu
ziom - rzym
gurpegi - egipt

ze względu na godzinę opis w najbliższej przyszłości

gurpegi 
May 11, 2011 at 00:19

No, w końcu gra trwała po bożemu, czyli dwa wieczory, a nie tak jak moja ostatnia - 4 dni.
Zaczęło się od tego, że razem trochę zwlekaliśmy przed postawieniem drugiego miasta. Kiedy wreszcie nadszedł odpowiedni czas, ja postawiłem 2 w jednej turze, a ziom za chwilę wysłał w teren swojego osadnika. Niestety dla niego, zrobił to bez ochrony. To był kluczowy moment, bo miałem po jego stronie planszy zwiadowcę, który tylko czekał na tego typu brawurowe akcje:

Wydaje się, że to zdarzenie ustawiło całą dalszą grę. Mimo to, ziom się nie poddał i w techach trzymał do pewnego momentu równy poziom z moim.
Potem nastał czas impasu - oba przesmyki były zablokowane. Skupiłem się wtedy na armii i złocie. Dzięki dwóm naukowcom odkryłem chemię i zaczęła się produkcja dział. Pozostało jedno wyjście:

Dzięki za grę, zaskoczyłeś mnie z tą cytadelą .

ziom 
May 11, 2011 at 09:40

ja w momencie impasu zaniedbałem produkcję wojska. wydaje mi się że to miało zdecydowanie większy wpływ na końcowy rezultat niż strata osadnika.Bo drugie miasto udało mi się postawić i rozwijało się na prawdę super. Tylko że jak ja dopiero zaczynałem przygotowania do większego starcia gurpegi stał już ze swoja armią pod murami rzymu. A że siły były pewnie z czterokrotnie większe obrona nie trwała długo

gurpegi 
May 11, 2011 at 12:17

Tak, w sumie racja, bo grając dwa na trzy miasta nadrabiałeś populacją.
Co do stosunku sił, to liczebnie aż takiej przewagi nie miałem. Atakowałem 9 jednostkami, a ziom bronił się 5. Jakość zrobiła różnicę, ziom nie miał dział. Poza tym płaski teren i strata kopalni również nie działały na jego korzyść. Nawet Zamek Himeji nie zdołał zrekompensować straty żelaza.

Krasny 
May 11, 2011 at 13:43
Re: ziom vs gurpegi / GURPEGI

Nie lubię map z szerokimi przesmykami. Fajne że w Waszej lidze zaczyna się coś kręcić

Vortavor 
May 11, 2011 at 13:47

Gratki Gurpegi.

Ale brawa też dla zioma, bo nie jeden by się poddał po stracie seta gdy przeciwnik miał już 3 miasta

gurpegi 
May 11, 2011 at 20:18

Dzięki. Co do sytuacji z setem, to ziom do końca zachował zimną krew. Długo szliśmy łeb w łeb. Ja bym pewnie zwątpił.

HermeSamsara 
May 11, 2011 at 23:50

Patrzę na screeny i pojawiają się mi dwa pytania:
Gurpegi - jaki plan miałeś z Astronomią?
Ziom - dlaczego nie postawiłeś Rzymu na wzgórzu po prawej?

[Edited by HermeSamsara on May 11, 2011 at 23:51]

gurpegi 
May 12, 2011 at 00:11

Hehe plan był taki, żeby odkryć obserwatorium - miałem dwa miasta, które mogłyby je wybudować. Uniwersytetów nie stawiałem, bo za drogie. Poza tym w razie gdyby ziom odparł mój atak chciałem zapanować na morzach - dwa miasta były portowe.
I może odpowiem za zioma, pewnie chodziło o to, że chciał mieć kopalnie, teren po jego stronie był naprawdę płaski.

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.