civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
VI Turniej civ.org.pl [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=164]
Grupy [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=17583]

Maiar 
Sept 23, 2012 at 22:14
Grupy

1 grupa:
Delpietro
Giggs
Szachoboks
Gadek
alpridz
Jarech

2 grupa:
m4st4h
Woza
Cholernik
Lifaen
Rotyg
maciek_pl (dołączony 12 października)

3 grupa:
Paulek
Trumen
Coorp
Wolfenlane
gnegon2
Kasimirus

4 grupa:
Itkovian
Mickey Mouse
Memik
leszek1976
Tminki

[Edited by Maiar on Oct 12, 2012 at 21:08]

itkovian 
Sept 23, 2012 at 22:32
Re: Grupy

Na Kacu piszą że cięty na mnie jesteś a taką ładną grupę dostałem. .

Współczuje graczom z grupy 1 ,jak to było wy którzy tu się znaleźliście porzućcie wszelką nadzije .

coorp 
Sept 23, 2012 at 22:32

W pierwszej grupie to będzie sajgon

giggs 
Sept 23, 2012 at 22:35

Jest dobrze .

Cholernik 
Sept 24, 2012 at 08:12

To może zrobimy zakłady kto powychodzi z grup?

Moje typy:
1. Szacho, Del
2. m4st4h, Woza
3. Karp, Wolfenlane
4. Itkovian, Myszak

Majonez 
Sept 24, 2012 at 08:33

Nie jest źle. Ja właśnie kończe pojedynek z Delem. Może Del zgodzi się aby zaliczyć go to turnieju.
A tak po za tym kto losował grupym abym mógł mu podziękować.

giggs 
Sept 24, 2012 at 08:48

Mi ta grupa bardzo odpowiada, przynajmniej człowiek ma komfort psychiczny, że nie jest faworytem.
A poza tym już od dłuższego czasu chciałem pograć z delem i jakoś nie mogliśmy się zgrać, tak teraz nie będzie wymówek .

Wolfenlane 
Sept 24, 2012 at 09:40

Cholerniku zdecydowanie mnie przeceniasz, proponuję małą poprawkę:

ad 3. Karp, Paulek/Trumen

No chyba, że giggs się zgodzi powodować dystrakcję u moich przeciwników

delpietro 
Sept 24, 2012 at 11:10

Quote:
Majonez wrote:
Nie jest źle. Ja właśnie kończe pojedynek z Delem. Może Del zgodzi się aby zaliczyć go to turnieju.

Szykuje się niespodzianka, w zasadzie to tego naszego duela już prawie przegrałem, ale znasz mnie, walczę do końca, nawet kilka twoich atomówek nie zmusi mnie do poddania W turnieju nie będzie już na starcie pokojowego rozwoju

Quote:
Majonez wrote:
A tak po za tym kto losował grupym abym mógł mu podziękować.

No właśnie to mnie zastanawia, ale chyba tylko "Bóg" Maiar je wybierał wg własnego uznania, bo gdyby chciał zrobić to fachowo i sprawiedliwe to zrobiłby podział na normalne koszyki wg rankingu i puścił strema na żywo z losowania jak swego czasu zrobił to Alduviel bardzo profesjonalnie przy okazji pbema Indonezja. Nie byłoby wtedy żadnych niedomówień. A tak w 1 grupie znalazły się osoby zajmujące (bez Maira) drugie i czwarte miejsca w rankingu a dla przykładu w grupie 2 najwyżej rozstawiony Woza ma 6 miejsce. Coś tu jest nie halo Czekam na ciętą ripostę Maiara bo wbrew pozorom z naszej dwójki to On jest większą marudą

Jeśli chodzi o moje prognozy to:
A: Szacho i Giggs (nr 2 rankingu na Kacu, jeden z najlepszych graczy na naszej scenie, z którym od dawna chciałem zagrać i z którym mam nadzieję nawiąże walkę o 2 miejsce w grupie)
B: Cholernik i Mastah/Woza
C: Coorp i Paulek
D: Itko i Miki

Maiar 
Sept 24, 2012 at 13:21

Bo ja zrobiłem tylko dwa koszyki co już napisałem.
Przy obecnym systemie NIE MA MOŻLIWOŚCI, by dwie dobre osoby nie spotkały się w grupie. Po prostu to jest niemożliwe.
I oczywistym dalej idącym wnioskiem jest to, że te dwie osoby z lepszego koszyka są prawie że 100% faworytami na osoby, które wyjdą z grupy do drzewka wygranych.
Idąc dalej tym wnioskiem, nie ma praktycznie różnicy czy bym zrobił bardziej wyróżnione koszyki, czy nie, bo poziom jest okropnie zrównoważony a sam ranking to zdecydowana większość, bardzo duża większość gier rozegranych przed GK, jeszcze miesiące miesące przed GK, co tym bardziej by nie miało sensu. Gdyby w ankiecie wygrała opcja segregowanie względem bycia dobrym, a nie względem rankingu, to bym dał te więcej koszyków.
Przykładowo, gdybym ja wziął udział, to w wizji Delpa musiałbym być w ultra najlepszym koszyku, podczas gdy Coorp pyka mnie w 3 minuty przed etapem żelaza.
Wszystko byłoby ciekawsze, gdyby było 32 graczy, ale jest 22, i dlatego taki system a nie inny, już nie wspominając że taki został wybrany przez ankiety.
Gdybym zrobił 16 osobowe drzewko wygranych, to by ta cała ponad 2 miesięczna faza grupowa sensu nie miała.

Co do "niepokazanego" losowania, to jak ja losuję jest niesprawiedliwe, a jak Krasny nie streamował to każdy mu hołd składał?

[Edited by Maiar on Sept 24, 2012 at 13:46]

rotyg 
Sept 24, 2012 at 13:52

Del daj spokój to tylko zabawa, nie wierzę, by Maiar coś ustawiał bo po co? A co do 2 grupy w której ja jestem pewnie najsłabszy, choć i grupa podobno też, to wcale bym się nie zdziwił jakby cały turniej wygrał M4st4h

szachoboks 
Sept 24, 2012 at 14:09

A ja rozumiem dela , bo przegrała opcja z losowaniem a wygrała rozstawianie według raningu , wiec spodziewałem bym sie czegos takiego :
graupa A:
1 miejsce według rankingu osób biorących udział
5
9

grupa B
2
6
10

grupa C
3
7
11

grupa D
4
8
12

[Edited by szachoboks on Sept 24, 2012 at 14:28]

delpietro 
Sept 24, 2012 at 14:44

Quote:
rotyg wrote:
Del daj spokój to tylko zabawa, nie wierzę, by Maiar coś ustawiał bo po co? A co do 2 grupy w której ja jestem pewnie najsłabszy, choć i grupa podobno też, to wcale bym się nie zdziwił jakby cały turniej wygrał M4st4h

Ja na pewno nie uważam ze 2 grupa jest najsłabsza choć na pewno jest łatwiejsza niż "moja" grupa śmierci
A co do M4st4ha to ma potencjał na wygraną w całym turnieju ale najpierw musi wygrać grupę żeby uniknąć eliminacji z rąk Szacha

Heniu 
Sept 24, 2012 at 20:10

Quote:
szachoboks wrote:
A ja rozumiem dela , bo przegrała opcja z losowaniem a wygrała rozstawianie według raningu , wiec spodziewałem bym sie czegos takiego :
graupa A:
1 miejsce według rankingu osób biorących udział
5
9

grupa B
2
6
10

grupa C
3
7
11

grupa D
4
8
12

Ja też tego się spodziewałem, to jest właśnie rozstawianie a losowanie z koszyków to IMHO nie rozstawianie tylko losowanie. Ale cóż, kości zostały rzucone, przy następnym turnieju trzeba będzie dokładnie ustalić definicję rozstawiania.

Paulek 
Sept 24, 2012 at 20:20

Ja zaś myślałem, że jest losowanie Z koszyków.

Są koszyki:
W (załóżmy nazwy) A koszyku są miejsca rankingowe: 1,2,3,4
W B koszyku są miejsca: 5.6.7.8
etc. tak, że 1 może grać z 8, bo tak to wole być ósmy w ranku niż 5

MickeyMouse 
Sept 24, 2012 at 21:58

Ale trzeba powiedzieć, że sam rank to nie wszystko. Dużo graczy jest wysoko dzięki ffa i to granymi przede wszystkim przed dodatkiem. Ja jestem najlepszym przykładem, niby 4 miejsce w ranku a niżej są lepsi gracze.. A jak Kurpik zgłosi dzisiejszy duelik to i Szacho nawet przeskoczę

[Edited by MickeyMouse on Sept 24, 2012 at 22:00]

Alduviel 
Sept 25, 2012 at 05:26

Maiar z Krasnym i z tobą jest coś w stylu "Co można wojewodzie..."

delpietro 
Sept 25, 2012 at 08:20

Quote:
Heniu wrote:
Ja też tego się spodziewałem, to jest właśnie rozstawianie a losowanie z koszyków to IMHO nie rozstawianie tylko losowanie. Ale cóż, kości zostały rzucone, przy następnym turnieju trzeba będzie dokładnie ustalić definicję rozstawiania.

Miło że oprócz mnie ktoś to zauważył.

MickeyMouse 
Sept 25, 2012 at 10:24

W przypadku czystego rozstawienia wg rankingu imho powinno wyglądać to mniej więcej tak:
1 Coorp
8 Cholernik
12 Trumen
16 Rotyg
20 Wolfenlane
22 leszek1976

2 Szachoboks
7 Paulek
11 Jarech
15 Lifaen
19 alpridz

3 Mickey Mouse
6 Woza
10 Gadek
14 Memik
18 Giggs
21 gnegon2

4 Delpietro
5 Itkovian
9 m4st4h
13 Tminki
17 Kasimirus

Też pewnie byłyby narzekania

Heniu 
Sept 26, 2012 at 07:54

Ale tu nie chodzi o wynik końcowy tylko o sprzeczność z założeniami.

Z drugiej jednak strony wiem z doświadczenia że organizacja takiego turnieju to nie jest taka łatwa sprawa i nietrudno w niej o drobne błędy czy niezrozumienia, a nawet jeśli ich nie będzie i to tak nigdy się wszystkim nie dogodzi, więc dajmy Maiarowi kredyt zaufania mimo tego drobnego zgrzytu.

Co do turnieju to liczę na ciekawe transmisje, zwłaszcza z grupy 1.

Kasimirus 
Sept 26, 2012 at 10:19

Chłopy to tylko zabawa, a ranking nie oddaje w pełni sił graczy, jedni grają więćej inni mniej a jeszcze inni dopiero zaczynają grać i mają niski ranking mimo że są dobrymi graczami.

A osobiste wycieczki do Maiara i Krasnego są niepotrzebne, myślę że szczególnie Krasny wiele razy dobrze organizował rozgrywki, a to dopiero pierwszy raz Maiara więc dajm już spokój z tymi żalami.

Paulek 
Sept 26, 2012 at 14:07

Niezrozumienia - maiar dobrze zinterpretował - kopiuje teraz z ankiety w tym dziale jedną z opcji:
"Dzielimy graczy na koszyki wg rankingu" - KOSZYKI, chyba każdy tu wie co to są koszyki - z koszyków się losuje, załóżmy jak było na euro (większość pewnie oglądała ) losowanie. Więc jak dla mnie jest jasno . Fakt maiar mógł to trochę wolniej i czytelniej zrobić, najpierw ukazując koszyki, a na nast. dzień wylosowane pary

Heniu 
Sept 26, 2012 at 21:43

Faktycznie, zwracam honor.

Maiar 
Oct 12, 2012 at 21:07

Do 2 grupy dołącza maciek_pl.

rotyg 
Oct 14, 2012 at 20:30

Zapisy jak pisałeś zakończone 23 września, a tu naraz info:

Quote:
Maiar wrote:

Paulek 
Oct 14, 2012 at 20:33

Quote:
rotyg wrote:
Zapisy jak pisałeś zakończone 23 września, a tu naraz info:
Quote:
Maiar wrote:

Zapisy jak pisałeś zakończone 23 września + za odpowiednią opłatą, oraz bonusami, można jakoś ugadać się z organizatorami

Dyktator 
Oct 14, 2012 at 20:49

Maćka nie było wtedy,a poza tym teraz w 3 grupach jest taka sama liczba osób.

rotyg 
Oct 15, 2012 at 08:01

Quote:
darthsebastian wrote:
Maćka nie było wtedy...

To dopiero argument

Maciek witam w grupie, odezwij się kiedy możesz grać?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.