civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ4 - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=47]
problem z cudami i surowcami [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=21475]

jacol231 
Dec 29, 2013 at 18:59
problem z cudami i surowcami

Panowie i Panie, gram w Civ Beyond The Sword oryginalna wersja Cenegi spachowana do 3.17.
Surowce odkryte, posiadane w granicach kulturowych, odpowiednio "zabudowane", nie przynoszą żadnych korzyści
Np. uran: mam 2 pola, na obu kopalnie, dostępu do uranu brak

Druga sprawa, cuda świata: po wybudowaniu brak efektów. Nie dlatego że jakiś wynalazek zniwelował działanie cudu. Troszkę to jest wkurzająca sytuacja.

Oczywiście nie wszystkie surowce i nie wszystkie cuda "nie działają".
Czytałem gdzieś że może być to wina sterowników karty graficznej, ale nie bardzo ta teoria mnie przekonuje.
Z góry dziękuję za porady i sugestie

[Edited by jacol231 on Dec 29, 2013 at 19:14]

ramzes46 
Dec 29, 2013 at 19:15
Re: problem z cudami i surowcami

Najnowsza wersja patcha 3.19
Może nie masz doprowadzonej drogi do kopalni (najedź kursorem na polem z surowcem i sprawdź czy jest droga)
Jeżeli jest wybudowany ONZ może być zablokowane użycie broni atomowej
Stery do grafy raczej nie mają na to wpływu

jacol231 
Dec 29, 2013 at 19:23

Droga jest! A niszczyciela nadal budować nie mogę (to akurat nie jest broń nuklearna).
Patch 3.19 ściągnę i zainstaluję, może to coś pomoże.
Jeszcze kilka lat temu grałem w Warlords na innym komputerze i też miałem problem z cudami. Surowce "działały" normalnie.
Dzięki za podpowiedź

ramzes46 
Dec 29, 2013 at 19:26

Może być jeszcze brak jakiegoś techa lub surowca (np.ropy )
czasami worki zmieniają usprawnienia na surowcach sprawdź czy nie zmienili

[Edited by ramzes46 on Dec 29, 2013 at 19:30]

jacol231 
Dec 29, 2013 at 19:32

Nigdy nie daję workerów na auto! Dobry gospodarz sam musi doglądać swojej zagrody :-D

ramzes46 
Dec 29, 2013 at 19:33

OK sprawdź zasoby ropy

jacol231 
Dec 29, 2013 at 19:40

dzięki za podpowiedzi......jutro sprawdzę i jak dalej będzie lipa to zainstaluję 3.19

Jeszcze raz dzięki

jacol231 
Dec 30, 2013 at 13:46

Po wybudowaniu szybu naftowego na polu z ropą mogłem budować niszczyciele. Ale dalej nie rozwiązało tu problemu z uranem, a raczej z jego brakiem.
Pomimo drogi i kopalni miasto nadal nie ma w zasobach uranu :-(.

Zainstalowałem patch'a 3.19 i........pojawia się niezgodność pliku zapisu, trudno.
Rozpocznę nową grę już na tym patch'u i sprawdzę czy będzie ok.

Mimo wszystko, gra powinna nie mieć takich błędów nawet na starszym patch'u, więc dalej czekam na Wasze sugestie i opinie.

Dziękuję za każdą podpowiedź!

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.