civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Space Empires V - Multiplayer [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=102]
ARENA-11 Kex vs Merthen (Atena 0.96) (zakończona) [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=21637]

Merthen 
Feb 07, 2014 at 17:48
ARENA-11 Kex vs Merthen (Atena 0.96) (zakończona)

Cel rozgrywki: niszczyć, miażdżyc, gryźć
Mod: Atena 0.9607
Ilość graczy: 2
AI: brak
Rodzaj multi: PBEM (plr wysyłany e-mailem)
Host: Kex
Technology Cost: low
Starting Resources: high
Home Planets Value: Good
Number Of Starting Planets: 1
Technology Points For New Players: medium
Racial Points For New Players: 5000
Event Frequency: none
Maximum Units In Space Per Player: 20.000
Maximum Ships Allowed Per Player: 5.000
Szpiegostwo: brak
Ruiny: brak
Wyświetlanie punków: Nie

Typ planety: rock
Atmosfera: oxygen
Racial traits: wszystkie oprócz ancienty race

Wersja Ateny do rozgrywki: http://www.merthen.pl/Atena_0_9607.zip
Wersja ustawień do rozgrywki: http://www.merthen.pl/arena11.zip

[Edited by Merthen on Feb 27, 2014 at 20:47]

Kex 
Feb 07, 2014 at 18:14
Re: ARENA-11 Kex vs Merthen (Atena 0.96)

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Pisząc o "jakiś szansach" miałem na myśli raczej coś,co pozwoliłoby wyrównać nasza szanse wynikające z różnicy doświadczenia,a nie z elementów losowych. Z drugiej strony ... metoda nauki przez wrzucenie na głęboką wodę ponoć bywa skuteczna,więc możemy zagrać bez takich udogodnień. Najwyżej będę miał na co zrzucać winę za porażkę. W każdym razie wolałbym mapę losową,wymagającą rozpoznania. Prawie identyczne rasy możemy zostawić,jeśli chcesz.
W kwestii hostowania - skoro to Twój mod,w trakcie dopracowywania nie byłoby wygodniej gdybyś to Ty hostował? To znaczy ja nie mam nic przeciwko,jeśli to nie jest Ci potrzebne w razie ewentualnych problemów,to mogę hostować.

Merthen 
Feb 07, 2014 at 18:43

A jak wyobrażałeś sobie te wyrównanie szans? Pytam z ciekawości

Jeżeli wolisz mapę losową nie ma problemu . Co powiesz na logarithmic spiral lub ringed w wersji small?

Hostowanie wolałbym "zwalić" na Ciebie z przyczyn nieobiektywnych czyli mojego przesycenia hsotowaniem w przeszłości. Ewentualne zmiany w Atenie będzie trzeba nanieść na obu kompach więc nie będzie to dla tych zmian kłopotliwe

Kex 
Feb 07, 2014 at 19:26

Wyrównanie szans można na przykład zrealizować tak,że moja rasa mogłaby wykorzystać nieco więcej punktów. Ilość oczywiście musiałaby zostać tak dobrana,żeby nie przesadzić w drugą stronę.
Ring wydaje mi się nazbyt przewidywalna,dlatego z tych dwóch wolałbym logarithmic spiral. Z krótkiego przejrzenia wcześniejszych Aren wynika,że do takich gier spirale pasują,więc i my możemy na takiej zagrać.
Kwestia hostowania ustalona - moja działka.

Merthen 
Feb 07, 2014 at 20:24

Ja nie mam nić przeciwko takiemu wyrównaniu ale czy aby na pewno da Ci to satysfakcje w rozgrywce ?

Jeszcze kilka pytań
Pozostałe warunki z pierwszego posta pasują?
Ile system ma być w galaktyce ? 50 ?
Czy zmodyfikować skrypt logarithmic spiral aby losowała więcej planet ziemskich ?

Kex 
Feb 07, 2014 at 20:49

Moje nastawienie do tej gry jest dalekie od próby pokazania kto jest lepszy za wszelką cenę. Bardziej zależy mi właśnie na walorach edukacyjnych,szczególnie w zakresie militarnym,którego na razie nie dane mi było za wiele zakosztować, z kimś o wyższych zdolnościach niż gracz komputerowy. Walcowanie przez PAwleusa ostatnio było za szybkie,tym razem wolałbym jednak mieć możliwość jakiegoś przeciwstawienia się. Dlatego wyważone podkręcenie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.
Do pozostałych warunków zastrzeżeń nie zgłaszam. Co do modyfikacji,to w tym temacie zdaję się na Ciebie. Mi by zależało,żeby gra była dość wyważona tj. wymagała zarówno rozsądnego rozwoju jak i aktywności militarnej,więc wszelkie modyfikacje,które sprawią,że nie skończymy ani za szybko,ani za późno np. dopiero w epoce spamu warpów w pełni akceptuję.

Merthen 
Feb 07, 2014 at 20:56

Rozumiem to zanim podsumowujemy rozpoczęcie rozgrywki ostatnie pytanie co z ancienty race? Jeżeli chcesz odkrywać to raczej powinno być to cecha zabroniona.

Kex 
Feb 07, 2014 at 21:08

Zgadza się,wolę rozgrywkę bez ancient race.

Merthen 
Feb 07, 2014 at 21:16

W takim razie wprowadziłbym takie zmiany do załażeń z postu 1 tego wątku:

Technology Points For New Players: medium
Racial Points For New Players: 5000
Racial traits: wszystkie oprócz ancienty race

i oczywiście usuniecie wszystkich specjalnych warunków (czyli dowolny rząd i socjal). Galaktykę losowałbym z 60 systemów. 30 na łepka wystarczy.

Co do wyrównywania poziomów to ciężko mi tu dokładnie ustalić - proponuje, że w tym celu nie wykorzystam więcej niż 3 tyś punktów z Racial Points.

Kex 
Feb 07, 2014 at 21:27

Zgoda.

Merthen 
Feb 07, 2014 at 21:34

W takim razie jutro popatrzę czy nie maiłem czegoś po-dokończać w Atenie.
Ostatnią jej wersje na moim kompie to 0.9606e - tylko za cholerę nie pamiętam co oznacza te "e" na końcu :/

Jeżeli jutro się wyrobię to można w niedziele startować

Kex 
Feb 07, 2014 at 21:45

Z tego co pamiętam ostatnio usuwałeś tę teleportację stacji orbitalnych - może to coś z tym związane.
Do niedzieli myślę,że spokojnie się "doszkolę" w temacie zmian,planowanych strategii itp. No i mam nadzieję,że nie będę mięsem armatnim.
Życzę efektywności w dokańczaniu.

Merthen 
Feb 08, 2014 at 08:24

Zostało mi do wprowadzenia tworzenie planet ale myślę że mogę to odpuścić na potrzeby naszej rozgrywki.

Zmodyfikuje post 1.

[Edited by Merthen on Feb 08, 2014 at 08:30]

Kex 
Feb 08, 2014 at 10:17

Też myślę,że tworzenie planet się nie przyda w tej rozgrywce. Tyle to mi na pewno nie dasz pożyć.

Merthen 
Feb 08, 2014 at 10:26

Ten typ rozgrywki nie sprzyja rozwijaniu zaawansowanych technologii. Pierwszy kontakt będzie spotkaniem z wraża flotą lub z zwiadowcą za którą pędzi flota .

Właściwie to ja już stworzyłem swoja rasę (o wdzięcznej nazwie: Bestie ) według ustaleń (czyli 2000 RP niewykorzystanych).
Przy tworzeniu swojej pamiętaj, że gramy bez szpiegostwa wiec możesz w ten rejon wstawiać karne modyfikatory ile wlezie

[Edited by Merthen on Feb 08, 2014 at 10:26]

Kex 
Feb 08, 2014 at 11:20

Tak wiem,zdaję sobie z tego sprawę. Ja jeszcze rasy gotowej nie mam,wciąż się zastanawiam,czy niektóre opcje miałyby szanse być użyteczne,aczkolwiek karne modyfikatory do szpiegostwa uznałem za oczywiste.

EDIT:
Myślę,że jestem gotów do startu. Więcej planować mi się nie chce,w praniu wyjdzie,na ile dobrze się przygotowałem

[Edited by Kex on Feb 08, 2014 at 21:50]

Merthen 
Feb 09, 2014 at 06:37

To o której dzisiaj chcesz zacząć?

Kex 
Feb 09, 2014 at 07:16

Możemy zaczynać nawet teraz. Rasę mam przygotowaną.
Jak rozumiem tym razem nie zakładamy niczego na pbw.spaceempires.net tylko korzystamy z samego maila. Skoro ja hostuję,to jak tylko będę miał Twój plik rasy,mogę odpalać.
Jeśli potrzebujesz jeszcze czegoś ode mnie,to też wyślę bez problemu.

Merthen 
Feb 09, 2014 at 09:04

wysyłam plr

Merthen 
Feb 10, 2014 at 22:34

W 26 cyklu Bestie spotkały EkoMrówki. Przywitanie było bardzo gorące

Kex 
Feb 11, 2014 at 07:50

Czy ja wiem,czy takie gorące. Ot,się sondy zderzyły.
Swoją drogą coś mi się wydaje,że przy takich odległościach,to ta gra za szybko się nie rozstrzygnie.

Merthen 
Feb 11, 2014 at 08:11

To wiadome, ale czy to Ci przeszkadza?

Kex 
Feb 11, 2014 at 08:48

Cóż,jak wszystko ma to swoje plusy i minusy. Teraz jednak już bez znaczenia,tak zaczęliśmy,tak gramy. Najważniejsze,że nagle nie wpadniesz do mnie z nieproszoną wizytą.

Merthen 
Feb 11, 2014 at 08:59

jedno nie wyklucza drugie, no chyba ze strzeżesz odpowiednim sprzętem wszystkich dróg

Kex 
Feb 11, 2014 at 10:15

Jeszcze nie wszystkich,ale przy takich odległościach spokojnie zdążę pouszczelniać granice zanim coś znaczącego przyleci.

Merthen 
Feb 27, 2014 at 20:47

Nadeszła tura 92. Bestie ulegając przewadze ekonomicznej i militarnej EcoMrówek wywiesiły białą flagę - oczywiste tylko te, które nie spłonęły w blasku atomowych słońc .

Gratuluje Kex-ie zwycięstwa - przegrałem bez dwóch zdań .
Sobie gratuluje pierwszej porażki na arenie .

P.S.
Przy okazji Atena 0.9607 została przetestowana i spodziewajcie się zmian korygujących mechanikę.

[Edited by Merthen on Feb 27, 2014 at 20:48]

Kex 
Feb 27, 2014 at 21:03
Re: ARENA-11 Kex vs Merthen (Atena 0.96) (zakończona)

Dziękuję Merthenie.
Kiedy będzie gotowa nowa wersja,możemy rewanż zagrać. Tym razem już bez forów dla mnie. No chyba,że jednak znajdzie się więcej chętnych,gra wieloosobowa zdecydowanie ma pierwszeństwo.

Merthen 
Feb 27, 2014 at 21:06
Re: ARENA-11 Kex vs Merthen (Atena 0.96) (zakończona)

Za nić bym rewanżu sobie nie odpuścił . Jak nie znajdą się chętni na multi multi to gramy Arenę 12

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.