civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Pocket Space Empire [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=22840]

PAwleus 
Dec 15, 2015 at 20:29
Pocket Space Empire

Postanowiłem jednak otworzyć nowy wątek poświęcony Pocket Space Empire. Namnożyło się tu ich już dużo i początkowo nie miałem ochoty dodawać następnego, więc dlaczego jednak zdecydowałem się?

1. Ma to być "asymetryczny, bez mikrozarządzania, turowy, space4X na PC". Już każdy z tych słów-kluczy wzbudza moje zainteresowanie Głównie chodzi jednak o to, że jest tworzona gra z ideą, która silnie do mnie przemawia: gracz ma być imperatorem i ma w grze zachowywać się jak imperator, bez rozdrabniania się na działalność, od której ma podwładnych. Wygląda na to, że mamy tu odmienne spojrzenie na tą ideę niż w Imperii5X - do jakiego stopnia, zobaczymy jak obydwie gry będą skończone.

2. Rozwój gry osiągnął stadium Alpha 0.21, w którym zdeterminowany gracz może trochę pograć, a Autor zaczął przyjmować uwagi odnoszące się także do balansu gry.
Tutaj jest Progress Report z v.20 & 21, w którym Autor przybliża to i owo pokazując grę. Nie najlepszy akcent okazał się w tym wypadku zaletą, bo brzmiał mi na tyle znajomo, iż zacząłem przeczuwać z jakiego kraju może pochodzić Autor, co zaintrygowało mnie wystarczająco, aby poszukać dokładniej.

3. Autor gry pochodzi z Polski, o czym można dowiedzieć się tutaj, więc jeśli dla kogoś komunikacja po angielsku byłaby zbyt dużym wysiłkiem, a chciałby włożyć jakiś wkład w powstanie gry, nawet tylko ją komentując, to może znacznie łatwiej spróbować po polsku

Merthen 
Dec 18, 2015 at 06:29
Re: Pocket Space Empire

Zamysł jest bardzo interesujący ale trudny do zrealizowania. Śledzę tę grę od czasu gdy trafiły do listy 4x space i czekam na betę aby samemu sprawdzić jak to trybi. Jest to jeden z tych projektów w którymi filmiki i opisu to za mało aby wyrobić sobie zdanie gdyż tak wysoka automatyzacja jest ciężka do zbalansowania i wymaga świetnego AI.

Madlok 
Dec 21, 2015 at 19:13

Szkoda, że znowu będzie tylko tryb singleplayer (nie mogę znaleźć nigdzie tego wprost, ale dużo na to wskazuje). Ale ma to tu trochę uzasadnienie w mechanice, bo mają istnieć sterowani przez komputer "przeciwnicy", którzy mają cele inne niż gracz, a do tego tylko gracz może łatać wejścia międzywymiarowe, chroniąc się przed inwazją czyścicieli galaktyki.

[Edited by Madlok on Dec 21, 2015 at 19:14]

Merthen 
Feb 12, 2016 at 06:52

Wyszła Alpha v0.25 co zachęciło mnie do sprawdzenie ile ta gra kosztuje:
Early Access kosztuję 25 dolarów, a pre-order 12 $,
I to jest właśnie prawidłowe rozłożenie cen

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.