civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Endless Space 2 [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23175]

radeq7 
May 19, 2017 at 18:45
Endless Space 2

Dzisiaj miała premierę gra Endless Space 2. Strategia 4x w kosmosie. Grał ktoś w jedynkę?
Dwójka wygląda naprawdę ciekawie, jest to pierwsze wrażenie, zobaczymy jak będzie dalej, czy z balansem będzie ok.
Tutaj wrzuciłem filmik z premierowego odpalenia gry
Link do YT

[Edited by radeq7 on May 19, 2017 at 18:47]


Azazell 
Jun 22, 2017 at 09:28
Re: Endless Space 2

Ja zacząłem w końcu grać porządniej i co raz bardziej mi się ona podoba . Świetny klimat itp.. Niestety nie czaję tego drzewka techów - głównie za sprawą rozłożonych techów itp jakieś to mało czytelne .. Mimo to reszta zasługuje na pochwałę. Zapowiada się godny konkurent dla Stellaris


GeneralDepet 
Jul 09, 2017 at 17:57
Re: Endless Space 2

Rozumiem, że w kwestii bitew jest jeszcze większa bieda niż w części 1-szej bo usunęli nawet te karty i nie ma się już żadnego wpływu na wynik?


PAwleus 
Jul 11, 2017 at 16:31
Re: Endless Space 2

Sam nie grałem, bo nadal Stellaris mnie zbyt zajmuje, ale wg tego co słyszałem, a czego przykładem jest ta anglojęzyczna recenzja, to masz jakieś błędne informacje - karty nadal są i wpływ na bitwy ma się znacznie większy niż w ES1.


Benevollus 
Aug 01, 2017 at 22:20
Re: Endless Space 2

Ja od kilku dni katuję Endless Space 2 i jestem bardzo zadowolony z obecnego stanu gry

Gra się niezwykle przyjemnie, każda frakcja ma w sobie coś unikalnego.

Wady oczywiście też są.
Wspomniane bitwy kosmiczne pozbawione są takiej głębi jaka jest w Stellaris. Dodatkowo trochę brakuje mi możliwości wpływania na politykę wewnętrzna imperium (np. na takim poziomie jak miało to miejsce w Stellaris).

Niemniej bardzo polecam ten tytuł. Mam bardzo duży szacunek do deweloperów za starania której wkładają w to abyśmy dostali nie tylko oryginalny, ale i bardzo estetyczny produkt


Kratylos 
Jun 27, 2018 at 07:55
Re: Endless Space 2

widze ze jest na promocji i tak na wakacje chcialem sobie kupic, jakie sa glowne roznice w stosunku do cz 1 ?


PAwleus 
Dec 04, 2018 at 09:13
Re: Endless Space 2

Quote:
Farin wrote:
Posucha bo to słaba gra i pewnie autorzy olali kompletnie moderów.
(cytat z innego wątku)

Słaba to może oceniłbym zbyt surowo, bo da się pograć z przyjemnością na etapie poznawania gry. Powiedziałbym nawet, że dobra, ale już nie bardzo dobra. Mnie szczególnie irytuje to niby-symultaniczne poruszanie się flotami (podobnie irytowało mnie w ES1, a nawet już w Alfa Centauri), wprowadzające element zręcznościowy, który w tego typu grze jest zupełnie chybionym pomysłem. Generalnie gra jest oczywiście znacznie lepsza niż ES1 (na pewno jest znacznie bardziej rozbudowana, z lepiej rozwiązaną walką flot, a także naziemną, oraz bardziej zróżnicowanymi mechanikami dla poszczególnych ras - grałem z wszystkimi obecnymi dodatkami), ale ilość bugów i, przynajmniej na moim kompie, powolność działania (jakiś chyba memory leak, bo nasila się z czasem, aż do chwilowego zamrażania interfejsu, a mam aktualnie 16GB RAM-u) skutecznie zniechęcają do grania.

Edit: Co do olania moderów, to dziwię się, biorąc pod uwagę jak byli pomocni w Endless Legend, poprawiając wiele bugów poprzez Community Patch, którymi Amplitude do dziś nie raczyło się zająć.

[Edited by PAwleus on Dec 04, 2018 at 09:40]tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.