civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Civ5 - Modowanie [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=125]
Problem z grą przy dużej ilości modów [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23279]

Lyokoheros 
Jul 20, 2018 at 20:22
Problem z grą przy dużej ilości modów

Jakiś czas temu pojawił się u mnie dziwny błąd... mianowicie gra praktycznie cały czas się wysypuje przy uruchamianiu.
Kilka razy (na co najmniej kilkadziesiąt prób) się to udało, ale gdy tylko przechodziłem do opcji gry na modach to przycinała się przy ich wyborze, a potem wysypywała, zanim zdążyłem przejść dalej.

Problem zaczął się mniej więcej po tym jak skasowałem plik Civ5ModsDatabase.db z folderu cache by pobrać zasubskrybowane mody, które nie chciały mi się pobierać i zadziałało, mody się pobrały, niestety potem przy próbie kolejnego uruchomienia gry natrafiłem na taki problem.

Nie wiem czy to właśnie przez duża ilość modów, czy z innego powodu, ale generalnie mój folder MODS ma o 3,6 GB.

Co prawda udało mi się wybrać mody z poziomu Worldbuildera, ale... przy próbie stworzenia owej mapy też pojawiał się dziwny błąd i szybko się wyłączał.

[Edited by Lyokoheros on Jul 20, 2018 at 20:23]


Seti 
Jul 21, 2018 at 12:10
Re: Problem z grą przy dużej ilości modów

Zacznij od sprawdzenia spójności plików gry.


Lepki 
Jul 21, 2018 at 17:51
Re: Problem z grą przy dużej ilości modów

Własnie spojnosc plikow Steam. Moze trzeba bedzie przeinstalowac gre ale spójność powinna ci dociągnąć pliki.


Lyokoheros 
Jul 23, 2018 at 18:13
Re: Problem z grą przy dużej ilości modów

Niestety próbowałem sprawdzania spójności - kilka plików się nie zgadzało, potem niby naprawiło... ale gra wciąż nie działała.
Próbowałem reinstalacji i to nawet parę razy, ale skutek ten sam. Gra w najlepszym razie dochodziła do ekranu startowego (tego jeszcze przed właściwym menu) i potem się wysypywała


Seti 
Jul 23, 2018 at 19:01
Re: Problem z grą przy dużej ilości modów

No to spróbuj teraz wyłączyć wszystkie mody i zobaczyć czy gra pójdzie a jak się nie da z poziomu gry, to przekopiuj je w jakieś inne miejsce na dysku.

[Edited by Seti on Jul 23, 2018 at 19:05]


Lyokoheros 
Jul 24, 2018 at 00:17
Re: Problem z grą przy dużej ilości modów

Cóż nie mam za bardzo jak wyłączyć modów (chyba, żeby spróbować z poziomu edytora - bo to jeszcze w nim działało, ale tworzenie nowej mapy już nie...) bo gra się wysypuje przed dojściem do menu głównego obecnie... przy wielokrotnych próbach udało się dojść do opcji modyfikacji czasem... ale i tak po włączeniu/wyłączeniu 1-2 już się wysypywało.
Próbowałem też opróżnić folder MODS, ale nic nie poskutkowało...
Próbowałęm nawet odinstalowywać jeszcze SDK i potem dopiero reinstalować wszystko na nowo... ale nic to nie dało
Jedyne co mi przychodzi do głowy to by przed ponownycm zainstalowaniem usunąć jeszcze cały folder gry na C oraz pozostałe pliki w steamapps, ale jak to nie poskutkuje to nie mam pojęcia co robić

PS usuniecie całego folderu z grą zadziałało i gra wydaje się znów działać normalnie (także po skopiowaniu na miejsce wszystkich starych zapisów, map i modów)

[Edited by Lyokoheros on Jul 24, 2018 at 01:30]


Zerd 
Jul 25, 2018 at 05:21
Re: Problem z grą przy dużej ilości modów

Mody trzeba usunąć z poziomu Steam. Kliknij swój profil - przedmioty w warsztacie - subskrybowane przedmioty. Teraz mozolnie zrezygnuj z subskrypcji każdego moda związanego z civ 5. Nawet jeśli, któreś ci się podobają to sobie zapisz nazwy na kartce i będziesz musiał ponownie je subskrybować ale dopiero gdy zrobisz porządek z grą. Zawartość folderu mods dopiero po tym zabiegu należy wyczyścić. Trzeba też uruchomić grę i zobaczyć czy nie pozostały jakieś mody. Gdzieś na fanatykach jest opis jak skutecznie pozbyć się modów. Moim zdaniem może wogóle jedynym problemem jest nadmiar modów uruchomionych jednocześnie. Nie wszystkie mody są kompatybilne z innymi. Jest jeszcze jedna sprawa: uruchamiaj steam jako administator - prawy klik na skrót na pulpicie.


Lyokoheros 
Jul 25, 2018 at 15:25
Re: Problem z grą przy dużej ilości modów

Cóż w zasadzie... nie było to potrzebne. W sensie usunąłem po prostu pliki (po deinstalacji), ponownie zaisntałowałem i zadziałało, grę ponownie dało się włączyć.
Potem sobie ponownie zawartość folderu MODS skopiowałem, no w sumie bardzo dużą, bo może i wszystkich tych modów na raz nie używam, ale jednak sporo - bo wiele daje też pojedyncze rzeczy i jest nawzajem ze sobą kompatybilna... jedyny problem jest taki, że jak sobie próowałem stary mocno modowany zapis wczytać... to - mimo iż jestem na 99% pewien, że wybrałem wszystkie używane do niego mody - pojawiał się komunikat, że "nie wszystkie wymagane mody są zainstalowane".
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.