civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Ogólne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=79]
Alliance of the Sacred Suns [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=23293]

PAwleus 
Oct 03, 2020 at 11:47
Alliance of the Sacred Suns

Wygląda na to, że następna z gier, których powstaniu kibicuję (w tym wypadku już od ładnych kilku lat), Alliance of the Sacred Suns, znalazła się w stanie, dla którego warto utworzyć nowy wątek. Dopiero teraz zauważyłem, że w ub. miesiącu został przeprowadzony nabór do testu "Technical Alpha" (w ub. roku w podobny sposób została udostępniona pre-Alpha, ale też przegapiłem).

Ta gra to bezpośredni konkurent Stellar Monarch (co mi przypomniało, że SM ciągle czeka u mnie już dawno zakupiony na zagranie i popełniam niewybaczalne zaniedbanie tego nie czyniąc), ale ze znacznie większym naciskiem na politykę wewnętrzną Imperium. Z filmiku z końcówki pre-Alphy, a konkretnie wersji 0.941, widać też już na pierwszy rzut oka, że, w przeciwieństwie do SM, nie ma w niej nic podobnego do Starlanes, co mnie akurat bardzo cieszy. Wygląda też znacznie przyjemniej dla oka niż Stellar Monarch, no ale przecież to nie najważniejsza cecha w tego typu grach, przynajmniej dla mnie.

Wg zapowiedzi Autora ma być dostępna na Steam w ciągu kilku miesięcy, najpierw w formie Early Access, ale zanim to się stanie, pewnie podzielę się wrażeniami ze Stellar Monarch.


Kex 
Oct 04, 2020 at 11:57
Re: Alliance of the Sacred Suns

To ja czekam na wrażenia.


PAwleus 
Jan 11, 2021 at 14:51
Re: Alliance of the Sacred Suns

Niestety przez grudniowe zaabsorbowanie Elite Dangerous przegapiłem kickstartera Alliance of the Sacred Suns. Jak widać był nieudany i Autor anulował go przed upływem terminu, gdy zawarł porozumienie z wydawcą na sumę 10x większą niż próbował uzyskać na Kickstarterze. Co ciekawe, ta sama firma, o której nigdy nie słyszałem, ma podobno wydać też Terrę Invictę.

Żałuję, że nie wziąłem udziału w zbiórce, bo miałbym dostęp do bety, a już wcześniej przegapiłem dostęp do alfy, mimo wstępnego zafascynowania projektem tej gry i już wieloletniego śledzenia jej tworzenia.

Edit: (a w Stellar Monarch już pograłem i mam nawet kawałek posta na jej temat, z niezbyt korzystnymi wrażeniami, ale jakoś nie mogę się zebrać żeby go skończyć - w międzyczasie okazało się, że powstaje już Stellar Monach 2)

[Edited by PAwleus on Jan 11, 2021 at 14:58]
tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.