civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Gry Cywilizacyjne [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=12]
Emperor of The Fading Suns [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=3609]

Bartek 
Apr 02, 2005 at 14:00
Emperor of The Fading Suns

Witam wszytkich i pozdrawiam, niewiem czy Ktokolwiek z Was mial kontak z ta gierka, ja gralem w nia cholernie dawno,

Emperor of The Fading Suns - jest gra bez watpienia cywilizacyjna, akcja rozgrywa sie w kosmosie. Wybieramy jeden z 5 domow (rodow), edytujemy mocne i slabe strony naszego domu (podobnie jak w Master of Orion podczas costuma rasy). Nastepnie ladujemy na jednej z planet, kazdy dom ma swoja planete, plus siedzibe tzn fort na planecie Byzantium II( chyba, nazwy dokladnie nie pamietam),a w forcie pare nowoczesnych jednostek.

Tyle tytulem wprowadzenia.....

Byzantium II - siedziba Imperatora, Imerator urzeduje w Palacu ktory otoczony jest Shieldem i Fortami,palac jest dobrze broniony (z tego co pamietam celem gry jest zajecie tronu imperatora ), wokol palacu jak juz pisalem we wstepie znajduje sie 5 fortow ( ktore naleza do 5 domow czyli nas graczy).

Holy Terra - Siedziba Kosciola , z ktroym trza sie liczyc poniewaz wynajdowanie niektorych technologi jest wbrew naukom kosciola, i moze skonczyc sie Ekskomunika, czy czyms w tym, stylu, krucjata. Holly Terra to Ziemia. Oprocz tego kosciol takze bierze udzial w wyborach na regenta, namiestnika imeratora ..... i jego glosy moga byc cenne....

Istnieje roeniez cos takiego jak liga handlowa, oni rowniez maja swoja planete i siedziby na kazdym homeworldzie graczy, mozna z nimio handlowac... i rownierz maja glosy w wyborach na regenta....

No i tajemnicza rasa Obcych - vau, im mozna sprzedawac mapy odkrytych planet... (oni chyba nie glosuja)

oprcz tego jest mnostwo innych planet lepszych, gorszych, mniej lub bardziej zamieszkalych,

dosc dobrze rozwinieta jest dyplomacja, mozna pertraktowac i z kosiolem i z liga handlowa, z obcymi, no i z innymi domami, duzo, techow, mnostwo jednostek.... gra wyglada naprawde ciekawie.

aha jesce jedno rozwine watek Regenta,

raz na jakis czas niewiem 5 albo 10 lat odbywaja sie wybory, glosuja wszyscy gracza, plus jak juz wspomnialem kosciol i liga handlowa. po wyborach regent wybiera trzech winistrow ( sposrod graczy liczac siebie oczywiscie)

- oko imperatora - ten minister ma siedzibe ,fort na homewordzie kazdego gracza dosc dobrze uzdrojony.
- dowodca floty imperatora - chyba wsio jasne dostajemy pod komende nowoczesna i potezna flote imperialna...
- "stigmata" - ten minister dostaje pod komende wojsko dosc nowoczesne i potezne, wyslane w dzikie zakadki galaktyki i w imie imperatora "wyzwala" te tereny,
przyznam ze latwo sie tam nie walczy....

nie musze dodawac ze przejecie ktorejkolweik z tej "fuchy" daje graczowi spora przewage nad pozostalymi

ogolnie gierka jest wg mnie bardzo ciekawa i wciagajaca, mnostwo kombinacji, opcji, drug wyjscia i rozwoju.

i na zakonczenie minus tej gry....
-niestety gralem w nia bardzo dawno temu, i moze wynikalo to z szybkosci mojego kompa ale tury trwaly cholernie dlugo ok20 min, moja tura i ok 20 minut tura komputerowych graczy.... bylo to juz co prawda w bardzo zaawasnowanym stadium gry kiedy to wszyscy mieli mnostwo jednostek( bo tutaj walki naprawde sa wielkie, najprostrze jednostki robia sie w 1 ture!!! troche lepsze w 2, 3 , czyli bardzo szybko i generalnie wszedzie mozna cos budowac, nawet na glupiej farmie....)
drugi minus choc mozde nie w poczatkowej fazie gry -

-cholernie ciezko z pieniedzmi naprawde bardzo ciezko, kombinujac z podatkami, musimy sie liczyc z czasem moga zacznac znikac nam budynki, i przerodza sie w powstania chlopskie, kombinujac z wojskiem musimy liczyc sie z mozliwoscia buntow wsrod naszych wojakow, i rowniez rebelia, takze trudno jest, (komp sobie jakos radzi ). jedna nadzieja jest liga handlowa i sprzedaz surowcow, oraz (co mi sie najbardziej podoba) sciaganie dzisiecimy z kosciola

ale tak mysle ze ta gierka bylaby feneomenalna na multiplayera, co prawda nie natknalem sie na tryb online ( choc pewnie i tak by nie wypalilo z powodu dlugosci rozgrywki) ale jest tryb PBEM-ka

wiec zachecam wszystkich to zapoznania sie (moze niektorzy juz widzieli, grali, bo gra jest z 1996r), i moze udaloby sie nam rozegrac jakas partyjke w PBEM-ka potrzebuje jeszcze tylko 4 chetnych, solidnych graczy ktorzy nie oleja turek ....

i podaje linki (mam nadzieje ze sa zgodne z prawem i nie narusze jakies z zasad, jakby tak jednak bylo przepraszam i prosze o usuniecie tych linkow a ewentulana pomoc zapodam przez GG)

gra ma status abadonware skoro jest na tej stronce , tak mi sie wydaje ze ma...
http://www.the-underdogs.org/game.php?id=367

no i jesce

link do roznych ciekawych informacji, patchy itd, itp...
http://www.twarriors.com/~hyperion/hyperion.html

pozdrawiam

sirsik 
Apr 02, 2005 at 15:56
Re: Emperor of The Fading Suns

Z twego opisu wynika ze fajna jest gierka Chcialem z pierwszego linku sciagnac gre ale nie moglem. Zagralbym soobie w nia.

Bartek 
Apr 02, 2005 at 16:23

no na poczatku tez sie na kombinowalem z ta strona....
nie mozna tam uzywac zadnych flaszgetow ani getrightow itp programikow do sciagania danych

po klikniecie ze kce sie sciagnac tam w tej tabelce na dole takie
Where to get it: Here! [14MB]. i kliknac to "here"

i w nastepnym oknie nalezy spisac kod ktory jest na plakietce z logiem stronki mniej wiecej na srodku ekranu, kod ma 5 znakow
i nalezy go wisac w ramke "solution" i nastepnie kliknac "go"

powinno dzialac.............

sirsik 
Apr 02, 2005 at 18:16

Poszlo chociaz miale problemy poniewaz nie moglem odroznic S od 5 Jak sie zapoznam z gra to moge pisac na jakiegos pbema

LarryN 
Jun 02, 2005 at 11:28

Ta gra toczy się w świece Gasnący Słońc. To taki system RPG dostępny też w Polsce:
http://www.gasnace.slonca.net/

Bartek 
Sept 01, 2005 at 15:28

no minelo juz troszke czasu wiadomo wakacje sa i nadal mniej siedzi sie przy kompie, odswiezam topic moze ktos jesce go przeczyta
moze ktos bedzie chetny....

koriel 
Mar 10, 2006 at 14:56

Minelo troche czasu od ostatniego posta tu, w każdym razie szukam ludzi do PBEM w Emperrora, patch Hyperion
http://hyperion.twarriors.com/

Jak ktoś jest zainteresowany to prosze odpowiedzieć tu albo na email.

Koriel

Bartek 
Mar 15, 2006 at 23:10

witam koriel, poslalem Tobie pm, jakby co odezwij sie na gg moj znasz bo mam go pod postem a ja Twojego niestesty nie .. i mail wrazie co bartosz_1983@o2.pl chetnie zagram odezwij sie moze kogos jescy ksie skoluje... pozdrawiam

koriel 
Mar 16, 2006 at 17:23

Ok, jest nas dwóch, szukamy dalej. Ktoś jeszcze chętny?
Mój gg 3101026

Daedeloth 
Jun 21, 2006 at 00:22

I jak, gracie, graliście, jeszcze zamierzacie grać ... bo ja też bym chciał :]

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.