civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Space 4X - Space Empires V [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=84]
SE V pod Windows 7 [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7599]

Azazell 
Jun 26, 2009 at 22:39
SE V pod Windows 7

Gra jednak działa ale mam problem. Jak wezmę grę w oknie lub w pełnym ekranie to itak rozmiar jest tylko taki jak na tym obrazku:

pełny rozmiar:
http://img510.imageshack.us/img510/3465/clipboard01lfn.jpg

--
jak wezmę na pełny ekran to ekran nie jest rozciagniety i wygląda tak że wielkość jest taka sama jak na tym obrazku a obramowanie jest czarne.

Nie muszę grać w pełnym oknie tylko czy dało by radę ciut zwiększyć rozdziałkę w oknie? zmiana rozdzielczości nic nie daje ( testowałem na 1280x , 1680x )

Merthen 
Jun 26, 2009 at 23:00
Re: SE V pod Windows 7

Rozumiem ze ustawiałeś rozdziałkę w setup ? Na Viscie spokojnie działa na 1280. Windowsa 7 nie mam.

W Setup SeV jakie masz tryby vide mode??

Azazell 
Jun 27, 2009 at 19:01

Tzn hm?

Mam tak Display Driver:
1. Display1, NVidia Geforce gtx 260
2. glowny sterownik ekranu

Wideo Mode - to tam są rozdzielczośći mam windowed i sporo innych.

3d Device
Direct3D HAL
Direct3d TL HAL
RGP Emulation

Merthen 
Jun 27, 2009 at 20:16

ustaw

Display driver na
główny sterownik ekranu

Video mode na
rozdzielczość, którą używasz

3d Device na
Direct3D TL Hal

i powinno być ok

Azazell 
Jun 28, 2009 at 08:18

Pełny ekran działa ale jednak wolałbym w okienku Szukam w plikach czy jest utawiawnie rozdziałki dla trybu okienkowego .

Ceasar Of Rome 
Jul 11, 2010 at 16:40

Byłem zmuszony zainstalować sev pod windows 7 64 bit
gra się zainstalowała bez problemow jednak nie mam czcionki w oknie głównym. W dzinniku jest ok, ale w oknie głównym syf.

Merthen 
Jul 16, 2010 at 10:57

Mam Windows 7 64 bit i u mnie gra SEV działa bez problemu (ale wolniej niż w Windows XP) . Spróbowałeś ustawić grę w trybie zgodność z Winows XP ?

Ceasar Of Rome 
Jul 16, 2010 at 21:31

spróbowałem ale nic nie podziałało.
jutro instaluje ja od nowa bo za długo wisze turke do solaris

Ceasar Of Rome 
Jul 17, 2010 at 10:42

reinstalacja nic nie pomogła.

ile czcionek macie w folderze fonts ?
u mnie jest 10

Adi Cherryson 
Jul 17, 2010 at 20:23

U mnie też.

near17 
Jul 18, 2010 at 19:49
Problem z SEV na win7

Witam! To mój pierwszy temat i post, więc wypada się przywitać. Ale wracając do tematu: gdy włączam grę, uruchama się ona, ale nic nie ma tylko czarny ekran. Gdy sprawdzam w menedżerze wszystko powinno być ok. Próbowałem uruchomić w zgodności z xp ale nic nie dało. Co robić? Mam win7, SEV wersja 1.79, mod pl. Tylko chyba coś źle zrobiłem, bo te pliki z mod pl wpakowałem do katalogu głównego. Ale przedtem było to samo.

Edycja

Przeniosłem do właściwego wątku, na przyszłość bym prosił przejrzeć forum lub użyć opcji szukaj.

Ceasar Of Rome

[Edited by Ceasar Of Rome on Jul 18, 2010 at 21:03]

Ceasar Of Rome 
Jul 18, 2010 at 21:06

Katalog z mod.pl należy wrzucić so katalogu Gametypes znajdującym sie w katalogu głownym.
O reszcie problemu nie mam pojecia bo sam mam problemy z win7 64bits

Paker111 
May 18, 2011 at 16:47

zrobiłem tak jak zalecał Merthen- niestety mam czarny ekran (gdy przełączam się alt+tab to widzę, że gra włączyła się poprawnie. Jeżeli zdarzy mi się poklikać po czarnym ekranie to czasami trafię na jakiś przycisk i nagle wszystko wygląda tak jak powinno- ale tak się grać nie da). Gra w oknie włączy się, ale rozgrywka już nie. Próbowałem z różnymi ustawieniami rozdzielczości etc a także kompatybilności i niestety nie działa. Co do technikaliów to posiadam win7 x64.

Czy jest jakiś sposób aby gra działała na pełnym ekranie? Czy wysoka przekątna (21,5 cala a dokładniej to model SAMSUNG BX2231) mojego monitora może sprawiać tutaj problem?

Wiem, że rozwiązaniem jest instalacja XP. Jednakże aby to wszystko poprawnie działało musiałbym zainstalować wpierw XP a dopiero potem Win7 gdyż w odwrotnej kolejności ten ostatni nie będzie działał- nie bardzo mam obecnie czas na robienie backupu a potem instalowania wszystkiego od nowa.

Będę próbował wszystkiego co mi zalecicie.

Ziro 
May 18, 2011 at 20:30

Zmień ustawienia 3D Device na inne, powinno pomóc, u mnie rozwiązało problem z czcionką mrugającą i wywalaniem gry, może przestaw jeszcze ustawienia Video Memory Usage z Auto na inne.

Madlok 
May 19, 2011 at 11:28

@Paker111
Liczba kolorów na pulpicie i w SEV jest taka sama? Próbowałeś z/bez aero?

SEV nie korzysta z DX10 i wszystko spada na procesor.

WinXP da się zainstalować bez kasowania 7. Tylko musisz potem jakoś uruchamiać 7. Może tym: http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Program,Windows,12231.html
Ale nie testowałem.

[Edited by Madlok on May 19, 2011 at 11:32]

Ziro 
May 19, 2011 at 12:52

Też jeśli posiadasz kilka partycji drugi system możesz na innej zainstalować, w biosie powinno się dać ustawić wybieranie systemu do uruchomienia.

Paker111 
May 19, 2011 at 15:24

Liczba kolorów to chodzi o to czy jest 16 lub 32bit, tak? Próbowałem z oboma na różnych rozdzielczościach.
Wyłączyłem aero i też kapa.
3d Device także próbowałem, efekt był taki, że włączało się dalej tylko w oknie (lub w pełnej rozdzielczość czarny ekran) i do tego kursor przemieszczał się bardzo wolno.
Zmiana video memory na safe również nie dała oczekiwanych rezultatów.
---
Ano niby można, ale i tak musiałbym zrobić backup bo gdyby coś poszło nie tak to byłaby zgroza.
Re Ziro, właśnie niby tak, ale z tego co wyczytałem są problemy z uruchomieniem win7 gdyż XP gdziekolwiek nie byłby zainstalowany (jako drugi system a nie pierwszy) coś mu tam blokuje czy kasuje i trzeba wyczyniać jakieś czary żeby działało.

Madlok 
May 19, 2011 at 16:03

Jeśli jest na innej partycji to innych nie ruszy. XP po swojemu zapisuje tylko MBR, jak każdy windows i nie potrafi stworzyć bootloadera dla nowszego windowsa, są na to sposoby.

Może przestaw rozdzielczość na mniejszą w windowsie (i kolory na 16 bit) i na taką samą ustaw w grze. Potem możesz jeszcze kombinować z odświeżaniem.

Ziro 
May 19, 2011 at 19:39

To polecam zainstalowanie na drugiej partycji Ubuntu, nie powinno gryźć się z Win7

Paker111 
May 20, 2011 at 19:40

nie pomogło. Niestety, widzę że trzeba będzie poczekać do reinstalacji (z Ubuntu niby działa ale też są z tym problemy). W każdym bądź razie dzięki za odzew.

Ziro 
May 20, 2011 at 20:45

windowed mode
1024x768x32
Graphics : Low
Backgrounf: Low

Spróbuj tak, niestety silnik SEV nie jest kompatybilny z windowsem vista i 7

Paker111 
May 21, 2011 at 00:40

przypadkiem wyszukałem coś co może pomóc bez reinstalki- tryb virtualny z XP na Win7. Właśnie instaluję- działa to w ten sposób jak zazwyczaj wirtualne systemy czyli w tym przypadku normalnie chodzi sobie win7 a ja uruchomię SEV w trybie wirtualnym XP (będę go miał zainstalowanego bez pieprzenia się z reinstalką i przełączaniem między systemami). Dam znać jak poszło- gdyby działało to może być świetna alternatywa dla mających problemy z SEV na win7

Paker111 
May 21, 2011 at 05:14

a więc tak:
- uruchomiłem SEV na maszynie wirtualnej XP pod Windows 7
- działa o tyle dobrze, że działa wiadomo pełne okno i tak dalej wszystko się uruchamia bez problemów

Problemy:
- kursor i ogólnie cały obraz przy przesuwaniu przeskakuje (klatkuje). Mam 8gb ramu i 3712mb przydzielone dla użytku wirtuala (maksymalny ilość jaką może wykorzystywać- więcej ustawić się nie da). W tle win7 nic specjalnego nie chodzi. Jakieś rady co z tym fantem zrobić:>? Tutaj znalazłem coś w temacie powolnego kursora i postaram się zastosować http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=970183
- kursor w grze jest połączony ze zwykłym systemowym i widać dwa niejako (niedogodność, ale da się żyć)

Paker111 
May 22, 2011 at 16:47

a więc znalazłem wiele sposobów: wyłączenie czcionek clear type, zmiany w rozdzielczościach w opcjach poprzez pliki tekstowe etc większość na forum steam http://forums.steampowered.com/forums/forumdisplay.php?f=257 lub tutaj http://spaceempires5.com/en-US/forum/14 Jednakże wszystko sprowadza się do jednego: można zrobić tak aby SEV działało pod win7 nawet, ale nie będzie działać dobrze- wydajność będzie dużo gorsza niż w XP i do tego trzeba się okropnie bawić w zmienianie wielu rzeczy aż zacznie nam jako tako działać.

Wniosek dla użytkowników Windows 7:
instalujcie XP (co oczywiście w moim przypadku wiąże się z podwójną instalacją od zera, ale trudno) bo tylko na nim SEV będzie wam dobrze działać. Oczywiście pamiętajcie o tym, aby wpierw zainstalować XP a dopiero potem win7 bo inaczej ten drugi system nie będzie wam działał albo będziecie musieli bawić się w jego naprawę.

Dziękuję wszystkim za okazane wsparcie i pozdrawiam.

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.