civ.org.pl forums [http://forums.civ.org.pl]
Liga: sezon I, grupa III [http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=137]
MarcinGL vs Magmax / MAGMAX [http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=9886]

Krasny 
Apr 19, 2011 at 12:11
MarcinGL vs Magmax / MAGMAX

Termin: 28.06.2011 r.

Obowiązek zgłaszania gotowości od: 24.05.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Krasny on Apr 27, 2011 at 17:10]

magmax 
Apr 19, 2011 at 20:51
Re: MarcinGL vs Magmax

Moja propozycja:
1) tempo gry - szybkie (quick)
2) mapa to najlepiej pangea + balans strategiczny - ale może być też jakiś mirror
3) brak państw-miast (city states)
4) brak barbarzyńców
5) rozmiar mapy: pojedynkowa (duel)
6) brak ruin (ancient ruins)
7) brak graczy AI
8) epoka początkowa: starożytność (ancient)
9) bez możliwości odkładania awansów i polityk
Pozostałe:
a) grę zgłaszamy także do rankingu
b) mogę hostować
c) wszystkie rodzaje zwycięstwa włączone
d) bez DLC (poza Mongolią innych nie posiadam)
e) wolę ruszać się jako 1

codziennie w godzinach 21:00-02:00
i czym szybciej tym lepiej

MarcinGL 
Apr 20, 2011 at 07:06

Witaj - milo poznac mam nadzieje ze uda nam sie pograc szybko i sprawnie - mój login na steamie to marcingliwa

magmax 
Apr 20, 2011 at 15:49

Może dziś od 21:00?

magmax 
Apr 26, 2011 at 23:19

No w końcu jakieś pkt.
Mimo porażek nie zamierzam się poddawać :-)

Skończyliśmy w 86 turze - ja Niemcy, MarcinGl Anglia (oboje z randoma) - LD mirror + balans.
Mapa rushowa - blisko stolice - choć żelazo mieliśmy daleko po za stolicami.
W sumie to, że lepiej dbałem o finanse i rozwój + postawianie 3 miasta na żelazie zdecydowało o wygranej.

MarcinGL powalił rozgrywkę całkiem - wolę napisać wprost a nie tam jakieś kolejne buzi-dupci :-)
Koniecznie musi przemyśleć parę aspektów - mnie też do końca to nie całkiem wychodzi.
Ale kilka gier i będzie dobrze :-)

Ładnie zdjął podczas obrony ze 2ch zbrojnych :-)

Tylko, proszę filtruj też te porady różne - bo "buduj drogi dopiero jak ci zabraknie kasy" to porada ko(s)miczna jest.

Grało się spox - ja grałem z miesiąc temu na multi podobnie - też widzę nawyki z singla - obyś się szybciej wyleczył z nich niż ja. Tzn. żebyś się w ogóle wyleczył - bo ja jakoś nie umiem :-)

Powodzenia! I dzięki za grę!

[Edited by magmax on Apr 26, 2011 at 23:32]

Huzar_PL 
Apr 26, 2011 at 23:24

Znaczy się meczyk zakończony?
Jakie nacje? Może jakieś krótkie info, ilość tur itp. I screen chociaż jeden

magmax 
Apr 26, 2011 at 23:31

A uzupełniłem w tzw. międzyczasie wpis o kilka danych.
A opis pewnie, jak stwierdził zrobi MarcinGL.

Huzar_PL 
Apr 26, 2011 at 23:34

Aha, teraz lepiej No to gratuluję Tylko... że nadal nie wiem ilu punktów he he Zakładam, że 4 skoro Ci się Niemy trafili...

Edit: Już nieważne, widzę że było kolejne uzupełnienie w "międzyczasie"

[Edited by Huzar_PL on Apr 26, 2011 at 23:35]

magmax 
Apr 26, 2011 at 23:40

Quote:
Huzar_PL wrote:
Aha, teraz lepiej No to gratuluję Tylko... że nadal nie wiem ilu punktów he he Zakładam, że 4 skoro Ci się Niemy trafili...

Edit: Już nieważne, widzę że było kolejne uzupełnienie w "międzyczasie"

No to widzę, że ładne masz o mnie zdanie - że wybrałem Germańców sobie...
nie lubię tej nacji i w realu i w grze :-) Mają niby tych knehtów - ale rzadko się przydają. Wolałbym już Anglię - łatwiej zdjąć workera i zobaczyć wojsko no i na morzu się szybciej śmiga...

Huzar_PL 
Apr 26, 2011 at 23:52

No jak zobaczyłem, że w 86 turze skończyła się gra to pomyślałem, że może i specjalnie wybrałeś Niemców i zalałeś Marcina knechtami - ich można szybciej produkować niż się leczą jednostki przeciwnika
Ale i ja Niemców nie lubię, mimo wszystko to najsłabasza nacja i mam nadzieję, że nigdy jej nie wylosuje

MarcinGL 
Apr 27, 2011 at 06:48

Jak napisalem wczesniej - Była to najgorasza gra jaka kiedykolwiek rozegrałem , gra o której najlepiej jak najszybciej zapomniec bo mozna przegrac ale po walce a tutaj tej walki niestety ale nie bylo.
Poczatek był dobry stolica szybko sie wznosila wojska poszly na poszukiwania które nie trwały zbyt dlugo bo okazalo sie ze stolice nie sa daleko od siebie . Wszystko przebiegalo dobrze do momentu odkrycia żelaza ktore okazało sie daleko od miast i od tego momentu zaczynaja sie dla mnie schody . Postanowilem zrobic miasto w rejonie zloza zelaza - ale moj zwiadowca oraz trzy inne jednostki okazały sie zbyt drogie i zaczyna mi brakowac zlota - postanowiłem połaczyc miasto ze stolica szlakiem ale to nie przyniosło spodziwanej poprawy. Do tego zaraz doszly problemy z niezadowoleniem i przeciwnik zaczyna sie odemnie oddalac. Podczas gdy on sie szybko rozbudowywal ja pozostawałem w prozni siedzialem na tym samym etapie z braku zlota i niezadowolenia . Mimo ze udalo mi sie go zapewne na krótko przescignac w nauce i mialem przewage ta przewaga szybciutko znikla przez moje problemy. Gdy widzialem jak szybko rosnie jego sila militarna wiedzialem ze nie bede wstanie sie obronic czego efektem byla jego ofensywa która zakonczyła sie zniszczeniem Nowego Jorku i wiekszosci moich sil. Widzac ze juz jest po grze - byłem na siebie wsciekły ze tak do d**y to wszystko sie ułozyło postanowiłem walczyc do końca . Wykorzystujac swietna lokalizacje stolicy bez zlota i z niezadowoleniem w państwie i jednym ciezko poturbowanym włócznikiem oraz łucznikiem stawiłem czoło 5 zbrojnym które uderzyły na stolice . Stawiajac zażarty opór obroniłem miasto niszczac dwóch zbrojnych . Przeciwnik zaskoczony wycofal sie ale powrócił za kilkanascie turek uzbrojony w rycerzy . I od tego momentu sprawa zakończyła sie w kilka turek .
Majac po raz pierwszy takie problemy postanowilem dokladnie przeanalizowac gdzie popelniłem bedy bo nie mialem dodatkowych budowli za ktore musial bym dodatkowo płacic ani wojska które by pochłaniało złoto. Najlepsze jest to ze po grze Magmax bez obrazy napisal mi po co kupowalem teren - napisalem mu ze nie kupowalem terenu bo nie mialem za co a mój najwiekszy zasób złota w momencie najelepszej gry to 70 złota .
Dziekuje za wszystko Magmax pokazałes mi jak nie wolno grac , a ja musze sie zastanowic gdzie popelnilem błedy

[Edited by MarcinGL on Apr 27, 2011 at 08:35]

coorp 
Apr 27, 2011 at 07:32

Jaka kulturka

magmax 
Apr 27, 2011 at 22:23
Re: MarcinGL vs Magmax / MAGMAX

Fotki:

Wypad do Nowego Jorku

Finał:

Co do kasy - nie będę się spierać - ale coś musiałeś kupić - widziałem w którejś turze że ci nagle kasa stopniała - może kupiłeś jakąś jednostkę - nie wiem.

Może ludność zabrałeś z pól dających złoto? Na pewno tez wkopałeś się budując drogi na tak wczesnym etapie.
Musisz to przeanalizować.

coorp - no pewnie, że kulturka :-)

HermeSamsara 
Apr 27, 2011 at 23:05
Re: MarcinGL vs Magmax / MAGMAX

Magmax - gratuluję wygranej.
jakoś Bismarck się Ciebie trzyma - ze mną też go wylosowałeś
i co gorsza - przeszło to na mnie! dostałem go w randomie ligowym.

może warto przemyśleć czy nie brać jednak barbów? - w sumie 50% na dodatkowe 25 golda i jednostkę za free.

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.