civ.org.pl forums > Space 4X - Sins of a Solar Empire > Zmierzch.......
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Sins of a Solar Empire
Poster
Status: Regular

Registered: Apr 26, 2011
IP: Logged
Zmierzch....... [post #1]

Praktycznie nic tu się nie dzieje.
Linki nie działają Sins of a Solar Empire poszedł w zapomnienie.

Apr 26, 2011 at 11:59

Print
mutix

Registered: Apr 14, 2008
Re: Zmierzch....... [post #2]

Oj tam, oj tam skoro ja tu zajrzałem to nie może być aż tak źle :P. Cóż, gra już swoje lata ma stąd zmniejszone zainteresowanie (z tego co patrzyłem na ICO zostali sami zapaleńcy,a o grę w normalnych godzinach europejskich jest naprawdę ciężko), poza tym developerzy soase sami strzeli sobie wkolano wydając typowo multiplayerowy produkt i jednocześnie partoląc ICO (brak matchmakingu, normalnych statystyk), gdyby powstało coś na podobieństwo starcraftowego battlenetu 2.0, podejrzewam, że gra by się miała o wiele lepiej. Osobiście mechanika rozgrywki w soase podoba mi sie bardziej niż wspomniany sc2 a w sporo rtso-podobnych gier mi było mi dane grać :P Wracając do tematu nie pozostaje nic jak poczekać na Rebeliona, który powinien trochę rozruszać scenę,a mnie wreszcie zakupić Diplomacy i umówić się wreszcie na jakąś partie ze starymi kosmicznymi druhami ( Hi Vortavor :P).

May 02, 2011 at 00:43
Gadu-Gadu: 4832688
Print
maryan

Re: Zmierzch....... [post #3]

Ok, było tu kilku fanów SoSE ale....
Przeglądam tematy na Sins of a Solar Empire a konkluzja jest jedna. Zainteresowanie kończy się w 2009 r / vide merytoryczne posty / zero informacji chociażby odnośnie modów, patchy, spolszczenia itd AKTUALNYCH.
Co komu po info lub linku sprzed 2-3 lat ?

Mam Trinity Edition i odnośnie w/w to może ktoś będzie tak miły i poda namiar na stronę/y/ skąd można COŚ pobrać bo te dotychczasowe / podane także tutaj / nie działają ! [chociaż jedną z pierwszych 7 deadly sins tzn. v.1.3d udało mi się pozyskać ]

edit

najprostsze pytanie : jak uaktualnić grę ?

[Edited by maryan on Jun 03, 2011 at 10:18]

Jun 03, 2011 at 10:16

Print
mutix

Registered: Apr 14, 2008
Re: Zmierzch....... [post #4]

Ja w sose gralem tylko dla multiplayera, nic innego mnie nie intersowalo (mody, single), a zainteresowanie stracilem gdyz stardock strasznie slabo wspieral multi co z tego co sie orientuje trwa do tej pory. Wszelkich informacji na temat modyow, patchy szukaj na oficjlanym forum, patche pobierasz przez impulse (posobne do steam) po zarejestrwaniu tam gry (tak trzeba miec oryginal). Co do spolsczen to z tego co mi widomo od pewnego czasu nikt sie nie bral za poprawianie ich pod katem nowyh patchy, jak znajde czas to po premierze Rebeliona sam cos postaram sie zadzialac, to tyle.

Jun 08, 2011 at 01:13
Gadu-Gadu: 4832688
Print
maryan

Re: Zmierzch....... [post #5]

up@ - ...a ja wręcz odwrotnie. Unikam multi, steam'ów itp. jak OGNIA.

Dlaczego ? Poniekąd sam odpowiedziałeś na to pytanie.
Dla mnie to w większości "ukryta" forma robienia kasy z niczego , na nas czyli graczach. Najlepszy przykład to rozpleniające się w ostatnim czasie tak zwane DLC do najpopularniejszych gier. Coś co powinno być / i jest / w pełnej wersji gry wycina się po to by ..no właśnie. To tylko jeden aspekt sprawy. Drugi mamy na przykładzie Ironclad'a chociażby. Totalna olewka . Liczy się tylko kasa.
Sprzedać jak najwięcej a póżniej niech się gracze sami martwią. Oryginał kupiłem na allegro w folii i po to by mieć pełnowartościową grę / AKTUALIZOWANĄ / zmusza się klienta do instalowania czegoś jeszcze, czegoś jeszcze .... a może uda się wyciągnąć od niego jeszcze jakąś kasę, informacje itd.
Może z racji wieku bardzo mi się to nie podoba

[Edited by maryan on Jun 08, 2011 at 10:46]

Jun 08, 2011 at 10:44

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Zmierzch....... [post #6]

Wielu osobom się nie podoba.
Ale trzeba się z tym pogodzić, że to właśnie biznes rządzi światem.
Gdybym był właścicielem firmy i miał możliwość zarobienia na sprzedaży czegoś osobno zamiast w podstawowym produkcie to tak bym zrobił.
Troszkę naiwne wg mnie jest myślenie, że prezesi firm będą myśleli jacy to biedni gracze są i może nie powinniśmy kasy od nich wyciągać.
Prawda jest taka, że liczą się pieniądze i mnie to wcale nie dziwi.
Mam civ5 gdzie jest wiele DLC.
Narzekania i krytyki były, ale teraz coraz więcej osób ma te dodatki zakupione.

SoSE też kupiłem pudełkowe, ale potem zainstalowałem impulse i nie narzekam.
Nie jest może jakieś najlepsze , ale mi się np. podoba możliwość instalowania gdziekolwiek będę bez potrzeby targania pudełka.
O aktualizcjach nie wspomnę.

A co do tego, że w trakcie użytkowania tego i podobnych programów jesteśmy zarzucani reklamami i co krok jest nam sugerowany zakup.
To co z tego, każdy ma swój rozum. Jak idę do maka to też mi sugerują zakup różnych rzeczy, ale jak nie mam na to ochoty to nie kupię, bo nikt mnie nie zmusza.

Jun 08, 2011 at 13:23
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
maryan

Re: Zmierzch....... [post #7]

To może nich wprowadzą sprzedaż samochodów bez silnika (cena oczywiście zostaje jaka jest !) ..... jak będziesz chciał pojeżdzić - dokup DLC /silnik /
albo laptopa (analogicznie) - bez zasilacza, kabli, baterii
lub 1kg kurczaka w wersji podstawowej // z piórami // za nożyk bądż ukatrupienie 5zł drożej

" Ale trzeba się z tym pogodzić, że to właśnie biznes rządzi światem. "
I wszyscy pięknego poranka obudzą się z ręka w nocniku. Tym bardziej, że gotówka przestaje być "modna" a posiadacza konta i karty bankomatowej b.łatwo po prostu skasowć, ubezwłasnowolnić, wyłączyć etc. To tylko tak futurystycznie brzmi !.
Póżniej to już tylko "Rok 1984" - George Orwell się kłania. Polecam .
Film prawie 30 letni a jakby znacząco współczesny. Że nie wspomnę już o Folwarku Zwierzęcym z 1954r.
Czy to nie wygląda jakoś znajomo ? " Wielu osobom się nie podoba. Ale trzeba się z tym pogodzić, że to właśnie biznes rządzi światem. "
Kto CHCE niech się godzi, reszta - MYŚLCIE .

[Edited by maryan on Jul 28, 2011 at 08:10]

Jul 28, 2011 at 08:05

Print
newhousik
Status: Novice

Registered: Nov 17, 2011
Re: Zmierzch....... [post #8]

Ja Grałem w pierwsze sins of solar jeszcze w pirata, z pół roku temu kupiłem trinity przez impulse i przy okazji zamówiłem Rebelion. Do tej pory gram wyłącznie offline. Dlaczego ? bo mam tendencje do uzależniania się od rozgrywki . Mi to osobiście wystarcza, kombinacji gry jest dużo, wystarczy dodać jeszcze wszystkie Mody i na prawde jest przy czym spędzić czas. Online też mogę zagrać jak ktoś będzie chciał ( przynajmniej można spróbować. Jakby co to namiary na mnie, WWW.housik.com , ale polecam kontakt telefoniczny bo nie zawsze mam czas sprawdzać komunikatory.

Nov 17, 2011 at 07:31
Gadu-Gadu: 2046771
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.