civ.org.pl forums > Gra Miesiąca (GotM) oraz Sala Chwały > Klasyfikacja celów specjalnych
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

Poll: Czy chciałbyś wprowadzenia nowych zasad dotyczących Klasyfikacji celów specjalnych?
Jestem ZA zmianą
Jestem PRZECIWKO zmianie
Show Results
civ.org.pl forums > Civilization V > Gra Miesiąca (GotM) oraz Sala Chwały
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Klasyfikacja celów specjalnych [post #1]

Dotychczas cele specjalne punktowane są w odrębnej klasyfikacji na zasadach przewidzianych dla celów głównych, za wyjątkiem wyników nadesłanych po terminie (nie przyznaję wtedy punktów w ogóle). W moim zamyśle miało to w pewien sposób rekompensować wkład czasu i pracy zawodnikom, którzy niekoniecznie osiągnęli najlepsze wyniki przy celu głównym. Jednak w trakcie rozgrywek pojawiła się wątpliwość związana z rozbieżnością celów głównych i specjalnych - że ktoś może wykorzystać taką sytuację i dla nagrody "maksować" cel specjalny, celowo odkładając cel główny. Ponadto zazwyczaj promowało to zawodników z końca tabeli Klasyfikacji Generalnej, całkowicie więc pomijani byli zawodnicy ze środka tabeli.

Oczywiście mam pełne zaufanie do zawodników, jednak wolałbym aby sami zainteresowani rozstrzygnęli sprawę.

Jaka jest propozycja zmiany?
Już w trakcie pierwszej Gry Miesiąca przestawił ją SSupras lub Rakes (przepraszam, jestem sklerotykiem). Otóż Klasyfikacja celów specjalnych byłaby prowadzona wyłącznie jeśli zawodnik osiągnął co najmniej średni wynik dla danej gry. Wtedy próba maksowania celów specjalnych będzie zbyt ryzykowna, a z drugiej strony promowani będą wciąż zawodnicy sumienni, jednak już zdecydowanie bliżej czołówki (moja pierwotna idea i tak pozostaje zachowana).

Co Wy na to?

Oczywiście jeśli macie inne ciekawe pomysły - można je śmiało przedstawiać

[Edited by Krasny on Apr 29, 2011 at 15:45]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Apr 29, 2011 at 15:36

Print
delpietro
Status: Moderator

Registered: Oct 18, 2009
Re: Klasyfikacja celów specjalnych [post #2]

Oczywiście za
Cele specjalne powinny być bardzo zbliżone do głównego, chociażby w takim stopniu jak miało to miejsce podczas ostatniego gotma.

Apr 30, 2011 at 11:50
Gadu-Gadu: 6069832
Print
Rakes
Status: Regular

Registered: Dec 03, 2005
Re: Klasyfikacja celów specjalnych [post #3]

Oczywiście jestem za W końcu moja propozycja

A co do zbieżności celu głównego ze specjalnym to nie zawsze musi być to spójne, bo to dodaje smaczku całej rozgrywce. Ale myślę, że w tym wystarczy zachować trochę równowagi, część może być zbieżna, a druga część zupełnie odwrotnie

Apr 30, 2011 at 20:07

Print
SSupras

Registered: Oct 19, 2010
Re: Klasyfikacja celów specjalnych [post #4]

Jestem za (zaliczanie celu specjalnego przy osiągnięciu co najmniej średniego wyniku).

Przy czym moim zdaniem cel specjalny wcale nie powinien być zbliżony do celu głównego, raczej powinien być odciąganiem uwagi i dodatkowym "bonusem" dla chętnych, by się w to bawić.

May 02, 2011 at 11:31

Print
oldkoyot

Registered: Dec 19, 2010
Re: Klasyfikacja celów specjalnych [post #5]

jestem za.

Nie chcę wychodzić drugi raz na leszcza, który może maksował na cel specjalny, a może nie.

Tak na poważnie powyższa propozycja wydaje mi się bardzo ok.

May 06, 2011 at 14:49

Print
Krasny
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
Re: Klasyfikacja celów specjalnych [post #6]

Waszą wolą od tego sezonu punkty do klasyfikacji specjalnej będą liczone wyłącznie zawodnikom, którzy osiągnęli co najmniej średni wynik dla danej gry.

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

May 13, 2011 at 13:54

Print
Trevis
Status: Novice

Registered: Jan 05, 2015
Re: Klasyfikacja celów specjalnych [post #7]

Już w trakcie pierwszej Gry Miesiąca przestawił ją SSupras lub Rakes (przepraszam, jestem sklerotykiem). Otóż Klasyfikacja celów specjalnych byłaby prowadzona wyłącznie jeśli zawodnik osiągnął co najmniej średni wynik dla danej gry. Wtedy próba maksowania celów specjalnych będzie zbyt ryzykowna, a z drugiej strony promowani będą wciąż zawodnicy sumienni, jednak już zdecydowanie bliżej czołówki (moja pierwotna idea i tak pozostaje zachowana).

http://www.leather4sure.net/9574/leather-hats/leather-cap.htm
http://www.versace.it/
www.leather4sure.net/9574/motorcycle-jackets/biker-jacket-men.htm

[Edited by Trevis on Jan 16, 2015 at 12:22]

Jan 05, 2015 at 09:51

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.