civ.org.pl forums > Civ4 - Ogólne > Migracja z CIV V do CIV IV
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization IV > Ogólne
Poster
Status: Settler

Registered: Oct 31, 2010
IP: Logged
Migracja z CIV V do CIV IV [post #1]

Witam,

Po kilku miesiącach spędzonych z CIV V chcę spróbować przygody z starszą wersją - IV. Wiele osób twierdzi, że jest ona po prostu ciekawsza.
W dniu dzisiejszym zakupiłem IV czesc civki i jestem w trakcie instalacji.
Chciałbym prosić o radę doswiadczonych graczy co instalować, żeby IV civka była jak najciekawsza. Chodzi mi o mody (gameplay i grafika), patche czy inne rzeczy.

Dzieki !

May 12, 2011 at 15:11

Print
kasztelan_mirmil
Status: Moderator

Registered: May 09, 2006
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #2]

na początek zainstaluj podstawkę + dodatek BTS i do tego ściągnij patcha 3.19
i na długie miesiące nic więcej nie potrzebujesz

no chyba że chcesz mieć polskę i tłumaczenie to znajdziesz je w plikach tu na stronie

ewentualnie jeszcze warto na początek oddać sobie odmienne grafiki dla każdej nacji
poczytaj tu:
http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=7833

May 12, 2011 at 15:33

Print
dra
Status: Elite

Registered: Sept 26, 2007
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #3]

Oszczedze Ci tez lamania sobie glowy i podpowiem :

- nie placisz za budynki. Placisz zmienna wartosc maitanance wyliczana na podstawie odleglosci od stolicy (drogi tu sa wazne) i ilosci miast. Pierwsze miasto na innym szelfie kontynentalnym jest liczone tak samo, kazde nastepne ma ujemny bonus za bycie na innej masie ziemi. Miasta wiec nalezy budowac z glowa
- w razie problemow ze szczesciem wyproboj monarchie
- po wynalezieniu alfabetu mozna sie wymieniac techami
- po wynalezieniu writing mozna podpisywac pakt o otwartych granicach. Oprocz oczywistych korzysci otwiera to tez drogi handlowe miedzie miastami. Im dalej miasto znajduje sie od Twojego tym wiekszy potencjalny zysk. Drogi handlowe poprawiaja rowniez budynki i technologie. Na szczescie sa generowane automatycznie. Ty musisz jedynie wiedziec, ze na poczatku otworzenie granic to czasem 2-3 zlota na ture.
- religia jest obosiecznym mieczem dyplomacji
- montezuma, juliusz, boudika - niezaleznie jak bardzo Cie lubia i tak Cie zaatakuja

May 13, 2011 at 08:23

Print
ramzes46
Status: Administrator

Registered: Oct 17, 2006
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #4]

A ja proponuje Rise of Mankind, jeden z najlepszych modów i do tego spolszczony
Poczytaj TU: http://forums.civ.org.pl/viewboard.php?BoardID=107

May 14, 2011 at 18:46

Print
wrax
Status: Novice

Registered: Sept 15, 2009
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #5]

trochę odgrzewany kotlet, ale może komuś się przyda:

proponuję mod BAT (zawierający inny duży projekt BUG, a w nich obu od groma malutkich modów)
pobieranie: http://civ4bug.sourceforge.net/BATMod.html

a godne polecenia jest to dlatego, że paczka BAT nie ingeruje w mechanikę gry! a tylko wyciska maks z interfejsu gry i warstwy wizualnej (dodatkowe przydatne info na ekranie gry, miasta, sortowanie jednostek; asfaltowe drogi, automatyczne nazywanie jednostek wg własnego schematu, wyjątkowy wygląd jednostek i miast dla nacji)

jedyny minus: nie ma polskiego tłumaczenia, a użycie moda na instalacji z polskim tłumaczeniem (fanowskim) owocuje miksem francuzko-krzaczkowo-polskim, tak paskudnym, że wróciłem do wersji ENG

Sept 20, 2011 at 09:31

Print
Marjano
Status: Regular

Registered: Oct 02, 2010
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #6]

Civ 4 BTS i zapomnisz o 5 ....

Sept 20, 2011 at 17:25

Print
siny25
Status: Conscript

Registered: Oct 05, 2010
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #7]

Ciekawe kiedy optymiści CIV V wreszcie przejrzą na oczy i zobaczą że V jak była dziurawa tak zostanie dziurawa i jedyna możliwość na quality game to CIV IV BTS.

Sept 26, 2011 at 12:47
Gadu-Gadu: 3567127
Print
mwookash
Status: Regular

Registered: Jul 18, 2005
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #8]

ja ostatnio zainstalowałem czwórkę, tylko podstawową wersję i porównuję z piątką

Sept 26, 2011 at 13:05

Print
Rob_ert

Registered: Dec 01, 2005
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #9]

silny25, lepiej tak nie pisz, bo zaraz dostaniesz bęcki, że nie idziesz z duchem czasu. W jednym temacie rozgorzała niezła kłótnia gdy część graczy wystąpiła z krytyką CivV. Przecież w V można grać w multi i wtedy gra jest super... a singiel to przeżytek! Więc uważaj co piszesz Po roku czasu wiem, że IV rządzi!

Sept 26, 2011 at 13:05

Print
golem

Registered: Jun 23, 2007
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #10]

pożyczam koledze cIV i tak sobie myślę - zainstaluję sobie najpierw przecież i tak bez płyty chodzi No i sprawdzę jak się zainstalowalo. No i kliknę czy działa. a potem już tylko jeszcze jedną turę
cIV wymiata, cV pomimo kilku poprawek to gniot, chociaż z wielkim potencjałem

Ja, fan-lobbysta

Nov 15, 2011 at 22:31

Print
mongoose
Status: Veteran

Registered: Jan 02, 2009
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #11]

Wróciłem do IV i to nawet bez BTSu. Jak dla mnie to jest to optymalna wersja CIV. Przy standartowych ustawieniach poziom immortal jest idealny. Nawet po paru latach gry wygrywam tu rzadko, z największym trudem a taka wygrana daje mi dużą satysfakcje. Czego chcieć więcej ?

Apr 07, 2012 at 22:13

Print
PANTEGO
Status: Prince

Registered: Jun 11, 2004
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #12]

Niestety civ5 nie powinna nosic miana nazwy cywilizacji, bo jeżeli twórcy robią coś (religia np) dodatkiem w nowej odsłonie a co było podstawą w poprzedniej czesci to jest to wg mnie nie poszanowanie serii i jej fanów.

DZIEJE STAREGO ÂŚWIATA SPÂŁYWAJÂĄ NA KARTY HISTORII...
Dyplo PBEM civ IV

.:: HEGEMONIA - CieĂą Europy ::. zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::.
.:: ZIEMIA ::. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki! ::..
.:: PaĂąstwo Polskie ::. Historia plemion polskich napisana na nowo! Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..
.:: Beyond The World ::. Nowy Dyplo Pbem pod BTS. Zapraszam do odwiedzenia Kroniki ::..

.::Niewiesz co to Dyplo PBEM? Masz pytania? Tutaj znajdziesz regulamin gier Dyplo pod Civ4 i FAQ::.

NIE POZWÓL LENIWYM GRACZOM ZNISZCZYÆ TWOJEGO PBEMA!
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mar 19, 2013 at 09:55
Gadu-Gadu: 7658413
Print
Dyktator

Registered: Apr 28, 2012
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #13]

Odkopujesz stary temat, poza tym religia w IV i religia w V to zupełnie różne rzeczy.

Mar 19, 2013 at 14:30

Print
Maiar
Status: Hero

Registered: Sept 26, 2010
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #14]

Stary, ale jaki aktualny, w chwili obecnie skopanej wersji.

Mar 19, 2013 at 15:36
Gadu-Gadu: 10423380
Print
iselor
Status: Novice

Registered: Nov 10, 2014
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #15]

Mamy już końcówkę roku 2014. Osobiście nie uznaję gier steamowych, więc siłą rzeczy zostałem przy "czwórce" którą uważam za najlepszą civkę (choć kuzyn i ojciec uważają że to "trójka" jest naj). Ciekawi mnie jednak czy po tak długim czasie od pojawienia się "piątki" i dodatków do niej wciąż uważacie "czwórkę" za lepszą ?

Nov 10, 2014 at 13:23

Print
ramzes46
Status: Administrator

Registered: Oct 17, 2006
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #16]

Jak dla mnie 4-ka jest inna a czy lepsza, zależy od gracza. Gram dla przyjemności nie dla wyniku i 5-ka jest OK Lubię popatrzeć na teren a pustynia w ciV jest zajefajna

Nov 10, 2014 at 13:36

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #17]

Bosz, człowieku, temat wałkowany wiele razy. Nie ma czegoś takiego jak "najlepsza" civka. Jeden woli to, drugi tamto. Każda w zasadzie to inna gra. Lubisz czwórkę to grasz w czwórkę, lubisz inną to grasz w inną, po chooooj drążyć temat

Nov 10, 2014 at 13:39

Print
szachoboks
Status: League Winner

Registered: Feb 22, 2011
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #18]

Niepodoboa mi sie w BE ze sa szlaki kótre nie wiadomo jak działaja . A w civ 4 jest takich rzeczy monóstwo , a to jjest wada która niszcy gre , :

Quote:
dra wrote:
. Placisz zmienna wartosc maitanance wyliczana na podstawie odleglosci od stolicy (drogi tu sa wazne)
i wszsytko jasne , wez kalkulora oblicz pierwiastek pochodnej od pi kawadrat ..
Civ 4 to troche granie w gre która tylko programista znaja zasady .
Niekórym to nie przeskadza, graja powierzchownie i wybierają budunki, cuda na postawie obrazku , intra
Pod tym wgledem civ5 jest prawie idealna i i civ 4 moze sie schowac .

[Edited by szachoboks on Nov 10, 2014 at 18:42]
Nov 10, 2014 at 18:34

Print
Jovan Kukic
Status: Settler

Registered: Aug 20, 2009
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #19]

C-IV jest moja ulubiona civka

May 16, 2015 at 10:56

Print
LOBO
Status: Prince

Registered: Nov 13, 2003
Re: Migracja z CIV V do CIV IV [post #20]

Każda część Civki jest zaj***sta na swój własny sposób i bez sensu je porównywać.
Wiem, bo gram od pierwszej części odkąd się pojawiła i z każdą następną częścią "coś nowego coś fajnego"
I do starszych wersji też wracam.
Np ostatnio dużo podróżuję po kraju autobusami to na smartphonie sobie w Civ1 gram i aż nie mogę uwierzyć
jak fajnie mi się gra, jakie wspomnienia wróciły Aż czasami pograłbym sobie w domu, ale żona by się
już zdenerwowała, że wszędzie tylko ta civka

- "Na pohybel s********om!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
If enemy shows you mercy in battle. Do not return it!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vision without executing is just hallucination

Oct 14, 2015 at 18:50
Gadu-Gadu: 3407354
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.