civ.org.pl forums > Trójkowa Demokracja > Trójkowa Demokracja [Agora]
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization III > Trójkowa Demokracja
Poster
Status: Hero

Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
Trójkowa Demokracja [Agora] [post #1]

[Temat do dyskusji i sporów. Tu można skrytykować/pochwalić program wyborczy kandydata z Pnyksu http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10388]

[Edited by Adi Cherryson on May 17, 2011 at 01:28]

May 17, 2011 at 01:26

Print
Gary29273
Status: Regular

Registered: Feb 08, 2011
Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #2]

Jestem pod wrażeniem tego, co z 40 turek zdołał Mario wycisnąć...

Oczywiście to wszystko okupione jest krwią i niewolą innych, za co przyjdzie nam pewnie zapłacić w przyszłości...

Szczerze przyznaje, że nie potrafię rozwinąć państwa w sposób tak rozległy, nie wszczynając wojen, dlatego zagłosuje na Marioramsta, ale niech bóstwa mają nas w opiece, jeśli się mylimy.

Jeśli Marioramst zwodzi nas tylko to będzie gorzka nauczka i przeklęty zostanie on i Marivin...

W innym przypadku wielkim władcą nazywać go będziemy!

[Edited by Gary29273 on May 22, 2011 at 22:02]

May 22, 2011 at 21:58

Print
Adi Cherryson

Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #3]

Mario byłby najlepszym władcą. Zarówno program jak i forma jego przedstawienia były najciekawsze. Ale oddałem swój głos na Garego. Chcę zobaczyć co osiągnie w porównaniu z Mario. Liczę na jego silną motywację.

May 22, 2011 at 23:03

Print
Gary29273

Attached:
01.jpg
208 KB [downloads: 295]
Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #4]

Mój program zakładał rozwój bez wojen i nękania innych. Wynik końcowy pod koniec kadencji osiągnę bardzo zbliżony, a terytorium nawet odrobinę więcej. Łączna liczba miast: 6.

Niemniej jednak pod naszą zachodnią granicą będzie się rozwijał rywal z Hatti. Oczywiście będę dążył do jak najlepszych stosunków oraz rozwoju handlu z nimi, ale nigdy nie wiadomo jak potoczą się losy naszej przyjaźni, może stworzymy silny sojusz, a może sąsiad będzie wiecznie hamował nasz rozwój i szantażował od czasu do czasu

Wszystko co pozwala osiągnąć więcej korzyści, wiąże się z prowadzeniem wojen i tutaj Mario zasługuje na rolę władcy, który wywiąże się najlepiej z powierzonego zadania, dlatego pozostaje przy tym, aby to on objął rolę pierwszego władcy Holendrów.

Ale, żeby Cię nie zawieść Adi wstawiam te dwa załączniki. Tyle mogę osiągnąć bez wojen, niewolników i przemocy.

Posiadane technologie: obróbka brązu, obróbka żelaza, alfabet, garncarstwo, obrządek pogrzebowy, koło, kodeks wojownika, a za ture murarstwo.

[Edited by Gary29273 on May 23, 2011 at 11:43]

May 23, 2011 at 07:45

Print
Gary29273

Attached:
02.jpg
127 KB [downloads: 280]
Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #5]

...

[Edited by Gary29273 on May 23, 2011 at 11:46]

May 23, 2011 at 11:31

Print
Marioramst
Status: King

Registered: Jan 25, 2002

Attached:
statsy.JPG.jpg
93 KB [downloads: 273]
Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #6]

Pokojowa wizja jest wspaniała i widze ze mozna wiele osiągnąć dziekuję również rywalowi za dobre słowo mam jednak pewne uwagi

Quote:
Gary29273 wrote:
Mój program zakładał rozwój bez wojen i nękania innych. Wynik końcowy pod koniec kadencji osiągnę bardzo zbliżony, a terytorium nawet odrobinę więcej. Łączna liczba miast: 6.

Terytorium masz znacznie mniejsze. Mając 8 miast do twoich 6 nie mogę mieć mniejszego państwa!!! Dodatkowo biorąc pod uwage że założyłeś je niemal punkt w punkt z moimi uwidacznia się to jeszcze bardziej a zeby faktom stało się zadość wrzucam skrina ze statystykami.

Naukowo moja taktyka daje 3 teche więcej a biorąc pod uwage jak drogie jest pismo to jeszcze wiecej.
Gospodarczo, militarnie również przewyzszam co wiąze sie z produkcją poprzez lepszy rozwój infrastruktury. Nie widzę rzeczy w której byś mnie wyprzedził wiec myslę ze cięzko w tym przypadku mówić że jesteś do mnie zblizony.
Przeszedłem mape wzdłuż i wszerz napotkałem i poskromiłem hetytów, azteków a jestem w trakcie wyprawy na francuzów. Tak wiec mysle ze można rozwijac sie spokojnie i nic nam nie zagraza a sprzymierzeńców szukać za wielką wodą.

Mozemy porównac statystyki:

[Edited by Marioramst on May 23, 2011 at 15:55]

Marioramst
May 23, 2011 at 15:37
Gadu-Gadu: 3800388
Print
Francis of Aaagh
Status: Veteran

Registered: Dec 12, 2009
Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #7]

Akurat nie dziwię się, że postawiliście niemal kropka w kropkę miasta. Specjalnie lepszych ustawień nie było dla tych pierwszych turek. W sumie trudno powiedzieć, kto postawił lepiej miasta - Mario zakładał więcej mniejszych miast, co owocuje na początku. Gary natomiast postawił na późniejsze owoce, gdzie wszystkie miasta, będą prężne po zbudowaniu infrastruktury. W sile/power Mario wyprzedza o zaledwie jeden punkcik Garego, jednak z terytoriów Gary ma większe staty, jednak z drugiej strony podejrzewam, że Mario ma w zanadrzu wielką armię gotową w razie czego do ataku. W obronie Mario też lepiej wypada, bo nie ma przeciwko czemu się bronić, a Gary ma, choćby Hetytów. O technologiach nie wspomnę. Statystyki przechylają się w stronę Marioramsta, co nie znaczy, że jednak może Gary rozegrał lepiej tą grę

May 23, 2011 at 15:58

Print
Marioramst

Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #8]

Quote:
Francis of Aaagh wrote:
W sile/power Mario wyprzedza o zaledwie jeden punkcik Garego, jednak z terytoriów Gary ma większe staty, jednak z drugiej strony podejrzewam, że Mario ma w zanadrzu wielką armię gotową w razie czego do ataku.

Czyli chodzi wam o terytorium ze statsów a to jest średnia z gry - w chwili obecnej mam większe terytorium. Niewidoczne jest jedno miasto dopiero na mapce swiata je widać.

[Edited by Marioramst on May 23, 2011 at 16:23]

Marioramst
May 23, 2011 at 16:23
Print
Marioramst

Attached:
62.jpg
32 KB [downloads: 249]
Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #9]

Biegnie Marwin i krzyczy
- Skandal !!! Ludzie Skandal !!! Oto doznałem wizji i wizję wam przekazuję... Toż to czart chytry dopomaga sobie. Ja zatem pytam co to za wynalazek koło ? No Gary co to ?
Do czego słuzy i co daje ? Mówisz że go masz więc śmiało czekamy...
Zobaczyłes ze tyle techów ma Mario i ci doradcy do ucha szeptali a obiecaj i im tyle albo i więcej. Wynik osiągniesz zbliżony i wmawiaj im ze taki ów będzie. Czemu zatem na twojej mapie obok miasta Utrecht koni nie ma a na Maria są ? Co jeszcze ukrywasz nie ujdzie ci to płazem.
A oto i wstał Marioramst i rzekł
- Już spokojnie Marwinie pewnie sie konie spłoszyły i pobiegły na równiny... a jak Gary kłamie to mu lud odpłaci - rzekł Marioramst spokojnie

Marioramst przemawiający

[Edited by Marioramst on May 23, 2011 at 16:45]

Marioramst

May 23, 2011 at 16:38
Print
Gary29273

Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #10]

Zaiste Mario to wielki mąż i mieczem sprawnie władać potrafi, czego dowodem podboje jego, a za co szacunek mój i kufel wina miodowego.

Jedno mnie tylko martwi: mąż tak silny, ambitny, w szermierce wprawny doradcy szalonego się słucha... Marwin porywisty jest i zmienny jak wicher, wizje szalone go nękają, na sąsiadów pcha Maria, a Mario go słucha i krew przelewa, niewolnictwo wprowadza i wojny do kraju, a nam potrzebny jest mąż silny, ale również rozsądny i sprawiedliwy, mądrymi doradcami otoczony.

Zadatki masz na wielkiego władce Mario i nieprzeciętne predyspozycje ku temu, zapanuj tylko nad krwią swą wzburzoną a świetlana przyszłość nas czeka.

Teraz wyjaśnię dokąd konie pobiegły i przeprosin zażądam jeśli rację mam...
Dosłownie na kilka minut przed wyjściem do pracy na popołudniową zmianę postanowiłem na szybko jeszcze jedną grę rozegrać i wstawić to na forum. Miałem z tym trochę problemów bo na początku nie wiedziałem jak w ogóle wstawić tu screena z gry, albo jak dodać dwa załączniki w jednym poście, a zegar tykał... Wszystko w pośpiechu i tak wyszło, jak wyszło, że koni nie widać

Mario mając te kilka technologii spokojnie mogłem się wymienić na koło z Hatti(tak mają koło) i po kłopocie, po prostu zapomniałem to zrobić (a czasu już nie miałem na rozegranie kolejnej gry, bo praca...)na kilka lub nawet jedną turę przed końcem kadencji. Wszystie technologie, które opisałem przedtem posiadam, jeżeli zależy Ci bardzo to mogę jutro jeszcze jednego screena wstawić, albo lepiej sejfa z gry jako załącznik i sobie sprawdzisz sam.

To jest tylko zarys mojego planu wczesna beta Samo miasto Ultrecht postawię i tak o jedno pole niżej wzdłuż rzeki bo omijało zwierzynę leśną, takich poprawek jest więcej...

Mówisz, żę przy Twoich 8 miastach nie mogę posiadać więcej terenu z moich 6, a to nie prawda, ponieważ Twoje w znacznej mierze korzystają z wielu wspólnych pól, co właśnie uwidacznia się w ten sposób a ponadto przeszkadza to w dalszych etapach gry kiedy gospodarka nie wytrzymuje takiego natłoku i jest najzwyczajniej nie wydajna.

Pamiętajmy, że to gra o wielu epokach i być może gęste stawianie miast ma swoje zalety w tej pierwszej, bo pozwala szybko tworzyć kolejne miasta, które produkują więcej wojowników (jako całość), łatwiej jest łączyć je drogami ale w demokracji takie konstrukcje nie zdają egzaminu...

Ponadto dalsze etapy gry wymagają posiadania metropolii aby móc konkurować z innymi nacjami, a z tak gęsto postawionymi miastami nie ma na nie szans, bo będzie zwyczajnie za ciasno. Jedyna opcja to wytłuc wszystkich rywali zanim się rozrosną... tylko co jeżeli jeden jest gdzieś naprawdę daleko i zanim nasze jednostki tam dotrą będą przestarzałe...

Przyłożyłem się jeszcze trochę i na drodze absolutnego pokoju jestem jeszcze w stanie osiągnąć pod koniec kadencji murarstwo oraz mistycyzm

Postaram się jeszcze dzisiaj przed północą zaprezentować screeny z gry i drzewko technologi a na życzenie sejfa

[Edited by Gary29273 on May 24, 2011 at 11:27]

May 23, 2011 at 22:40

Print
Marioramst

Attached:
ksiezyc.jpg
33 KB [downloads: 216]
Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #11]

Zaiste wielu mam doradców lecz po Platonie Marwin jest najmądrzejszy. On to zauważył nieścisłosci w słowach twoich i nagrode stosowną otrzymał. Przepraszać sam powinieneś. Wytłumaczenie owe powinno sie juz dawno znaleźć - nie teraz gdy wytykane przez mych doradców zostało. Niegodne to takiego męża i przyszłego króla.

Kolejna rzecz tu sie uwidacznia

Quote:
Gary29273 wrote:
Mówisz, żę przy Twoich 8 miastach nie mogę posiadać więcej terenu z moich 6

Wyrazenie nie posiadam a nie mogę posiadać mają inne znaczenie i trudno w tej sytuacji rozmawiać. Oczywiscie ze mozesz posiadac wieksze terytorium niż moje lokując nawet tylko 4 miasta!!! Zdecyduj się zatem panie która wersję podajesz i ile poprawek jeszcze będzie. Czas ucieka a moi doradcy mówią że masz niekompetentnych mentorów... wersja beta ilez ich bedzie? Świat poznajemy dzięki zmysłom które pozwlaja stwierdzic co jest prawdziwe a co nie. Rozum wyjasnia wszystko co postrzegalne a zmysły pozwalają poznać nawet ukryte prawdy. Spójrz przed siebie czy zmysły nie mówia ci ze ziemia jest płaska. Zapewne powiesz że tak te góry i doliny. A widziałes zacmienie ksieżyca. Skoro ziemia jest płaska to czemu zacmienie ma kształ łuku. Zatem załączonych tu map wnioskuję że masz terytorium mniejsze.

Zaćmienie księżyca

Quote:
Pamiętajmy, że to gra o wielu epokach i być może gęste stawianie miast ma swoje zalety w tej pierwszej,

Miasta zostały postawione optymalnie aby wzajemnie i wymiennie korzystały z dóbr które je otaczają to z produkcji to z żywności. Natomiast twoje są postawione tak że omijają niektóre pola, marnują dobra jakie nam bóg zesłał - wskazuje to na rorzutność. Zmień siebie lub doradców źle wrózy to Holendrom na przyszłość.

Quote:
Ponadto dalsze etapy gry wymagają posiadania metropolii aby móc konkurować z innymi nacjami, a z tak gęsto postawionymi miastami nie ma na nie szans, bo będzie zwyczajnie za ciasno.

U mnie nie bedzie miejsca na chciwych gubernatorów którzy marnowac będa dobra i korupcję zwiększać. Sam będę zarządzał choćby najmnieszym miastem. Pod Metropolie przyjdzie czas i bedzie ich jak gwiazd na niebie. Terenu pod nie jest dosyć ja bym na twym miejscu nie martwił się przyszłoscią a tym abys utrzymał i rozwinał te wioski które już masz. Zostawiłes sobie pod bokiem silnych hetytów i azteków których specyjalne wojska znacznie przewyższaja twoje a do tego są bardzo mobilne.
Ani to rozumne ani odwarzne. Tchurz unika niebezpieczeństwa i korzy się przed groźbą. Śmiałek bezmyślnie gardzi niebezpieczeństwem. Odważny człowiek w każdej sytuacji posługuje się rozsądkiem.

Zyczę powodzenia w wyborach
Marioramst

[Edited by Marioramst on May 24, 2011 at 12:53]

Marioramst
May 24, 2011 at 12:45
Print
Gary29273

Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #12]

Quote:
Adi Cherryson wrote:
Pamiętajmy aby celować merytorycznie, a nie personalnie.

Oczywiście, że mogę rozegrać tę grę na kilka sposobów, bo program wyborczy jest tylko zarysem moich planów i zamiarów, a screeny z gry mają je tylko "naświetlić" wyborcom.

Kiedy położone bardzo blisko siebie dwa miasta zaczynają się rozrastać, to najzwyczajniej brakuje miejsca na "wzajemne i wymienne korzystanie z dóbr, które je otaczają". Jedno pole, jeden obywatel.

U mnie również nie będzie miejsca na chciwych gubernatorów

P.S. Wytykasz mi błędy w pisowni, a chyba nie o to chodzi. Sam zapominasz postawić przecinek przed "że" a tchórz piszę się przez "ó"...

Fragment o zaćmieniu księżyca proponuję przenieść do osobnego wątku...

[Edited by Gary29273 on May 24, 2011 at 22:33]
May 24, 2011 at 22:27

Print
Gary29273

Attached:
H01.jpg
730 KB [downloads: 163]
Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #13]

A jak powiem, że wybuduję te 6 miast, w tym jedno obok żelaza, odkryję obróbka brązu, obróbka żelaza, alfabet, garncarstwo, obrządek pogrzebowy, koło, kodeks wojownika, murarstwo, mistycyzm, jazdę konną i do tego postawie piramidy

Oczywiście dalej podtrzymuję rozwój bez wojen.

[Edited by Gary29273 on May 25, 2011 at 22:48]

May 25, 2011 at 11:50

Print
Marioramst

Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #14]

Jestem pod wrażeniem czegoś wacpan dokonał - Piramidy nono to stawia nam poprzeczke dość wysoko.W takim razie może i my postaramy się o sprowadzenie wielkiego Christiaan'a Huygensa aby wsparł swą myślą i czynem nasz projekt.

Niepokoi zaś nas granica Hetycka stykająca sie z naszą i marnowanie terenów z których mogliby korzystać nasi poddani.

Marioramst

May 25, 2011 at 23:58
Print
Gary29273

Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #15]

No fakt Hatti są naprawdę blisko i dosyć nieobliczalni w swoim postępowaniu, do tego jak wiesz są jeszcze Aztekowie na północnym zachodzie - to takie dwa realne zagrożenia i to właśnie czyni mój plan pokojowy dosyć ryzykownym. Bo to dwie agresywne nacje i pewnie tylko czekają na zdobycie przewagi, którą mogli by wykorzystać.

- Na naszą korzyść przemawia fakt, że to my jesteśmy w stanie doprowadzić do wyprowadzenia przewagi miecza nad toporem.

- No i argument nie podlegający dyskusji: w razie realnego zagrożenia granic, mamy wśród siebie wielu wspaniałych strategów, a wśród nich Marioramsta wybitnego i doświadczonego w wielu bitwach męża

Nie bardzo wiem, o które tereny chodzi

[Edited by Gary29273 on May 26, 2011 at 07:57]

May 26, 2011 at 07:43

Print
Adi Cherryson

Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #16]

W drugiej turze zmieniłem głos.

Myślę, że na początku dziejów agresja jest konieczna i historycznie uzasadniona.

Jun 03, 2011 at 00:14

Print
Francis of Aaagh

Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #17]

To ja proponuję, byś królu Mario wysłał załącznik z zapisem, aby dokładnie zobaczyć sytuację/przygotować się do dalszych kampanii

Jun 11, 2011 at 09:32

Print
Gary29273

Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #18]

Proponuję, aby od następnej kadencji wyznaczyć jakiś sztywny termin co do wstawienia załącznika z rozegraną kampanią.

Jun 12, 2011 at 11:43

Print
Francis of Aaagh

Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #19]

Tymczasowo Mario został "bannięty", więc pewnie trochę poczekamy... ale mam pomysł na "ustawę": po wygraniu kampanii należy niezwłocznie przysłać sejwa. Przyspieszyłoby to ogół gry

Jun 12, 2011 at 17:34

Print
Marioramst

Attached:
Wilhelm_of_the
_Holendreowie_
1950_BC.zip

128 KB [downloads: 4]
Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #20]

Ano zostałem "bannięty" na zlocie a echem pozostałości widze że jest status novice
W załączniku daje sejwa mam nadzieje ze to ten. Mam teraz spisac jakąs kronike lub coś takiego ?

===============EDIT====================
Widze ze status wrócił do normy

[Edited by Marioramst on Jun 13, 2011 at 00:27]

Marioramst

Jun 13, 2011 at 00:25
Print
Adi Cherryson

Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #21]

Mario - opisz efekty swego działania w temacie Trójkowa Demokracja [Dzieje]:
http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=10390

Tam umieść ponownie urzędowo sejw z końcem Twego panowania. Możesz to zrobić w dowolny sposób. Oczywiście im bardziej rozbudowany będzie fabularny wpis, tym lepiej.

Gary i Francis: uważam, że musimy liczyć przede wszystkim na nasze zaangażowanie - jest nas za mało, aby skutecznie egzekwować jakieś sankcje w przypadku opóźnienia.

Ale oczywiście skoro są takie propozycje, możemy je przegłosować. Tylko trzeba właśnie zastanowić się, co będzie jeśli tak się nie stanie.

Nowa Reguła:

a. Wybrany władca musi bez zbędnej zwłoki umieścić sejw z grą w temacie Trójkowa Demokracja [Dzieje].

aa. Jeśli tego nie zrobi do x godzin/dni od wyboru, to: ....

Propozycje: władzę obejmuje kolejny kandydat z największą ilością głosów, wybory są nieważne etc.

Podajcie swoje propozycje lub na razie zostawiamy ten problem bez głosowania. Wrócimy, gdy się powtórzy. Wiadomo zlot - wszystko tłumaczy.

Jun 14, 2011 at 23:56

Print
Francis of Aaagh

Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #22]

Słuchajcie proroków, gdyż ja - Franciscus von Aaagh - rzeczę przyszłość

Objawił mi się obraz zesłany od króla naszego Marioramsta I Wojowniczego i powiadam wam, że przyszłość nasza może być burzliwa niczem Morze Południowe podczas sztormu. Widziałem w owym proroctwie miasto osmańskie - Istambuł. Nie było wielkie, ba! Było mniejsze od Rotterdamu! Jednak zważmy uwagę na to, że jeśli rozplenią się zbyt szybko i dojdą w wojnach lub pokoju do wielkiej potęgi i odkrycia tradycji wojskowej, to możemy mieć godnego przeciwnika. Uważajmy zatem na nich i niedopuszczajmy do wzrostu ich siły i wyposażenia w sipajskie wojska.

Takoż rzecze pokoleniom wybrany z plemienia Aaagh

Jun 17, 2011 at 08:48

Print
Francis of Aaagh

Re: Trójkowa Demokracja [Agora] [post #23]

W ramach odświeżenia gry proponuję powrót do gry i zwrócenie na siebie uwagę, gdyż proponuję przy reaktywacji "starego (jeśli przy takim szmacie czasu można mówić o starym ) składu" Trójkowej Demokracji i rozpoczęcie głosowania na nowego króla Holandii. Miałem pomysł, by samozwańczo rozpocząć kampanię przedwyborczą i przedstawić program, ale pohamowałem się W każdym razie Holendrzy czekają, by o nich świat nie zapomniał

Sept 27, 2011 at 17:11

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.