civ.org.pl forums > I Random Cup > Mecz o III miejsce: (SIA) Cholernik vs delpietro (RUS) / CHOLERNIK
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > I Random Cup
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Mecz o III miejsce: (SIA) Cholernik vs delpietro (RUS) / CHOLERNIK [post #1]

Przypominam o ustawieniach randomowych. Szczegóły w regulaminie:

Regulamin Turnieju

Termin: do 28.07 godz. 23:59:59

Miłej zabawy

[Edited by Krasny on Jul 21, 2011 at 07:56]

In the fifth, your ass goes down. Say it.

Jul 17, 2011 at 11:20

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Mecz o III miejsce: Cholernik vs delpietro [post #2]

Kto by pomyślał, że takie osobistości będą walczyły w małym finale

Ciężko wybrać komu tutaj dopingować, zaten niech wygra lepszy...tfu, tzn większy szczęściarz

Jul 17, 2011 at 12:31
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: Mecz o III miejsce: Cholernik vs delpietro [post #3]

Mały finał rozpoczęty.
Nacje: Del Rosja, ja Siam.
Mapka Pangea.

W dodatku bardzo kontaktowa Pangea.
2 miasto Del postawił na "mojej" miejscówce, a po chwili się okazało się że są tam praktycznie całe złoża na mapie. Spróbował szybkiego rusha, ale z pomocą łucznika (który wybudował się w turę przed szturmem), udało mi się obronić. Po kilku chwilach udało mi się wybudować Wielką Bibliotekę, wiec udało mi się w skrócie odrobić początkową stratę.

Jul 20, 2011 at 14:07

Print
MickeyMouse
Status: Elite

Registered: Mar 05, 2011
Re: Mecz o III miejsce: Cholernik vs delpietro [post #4]

Wczoraj grałem taką ligówkę i Siam wygrał. Prorok?

Jul 20, 2011 at 15:44

Print
Maiar

Registered: Sept 26, 2010
Re: Mecz o III miejsce: Cholernik vs delpietro [post #5]

Tym razem też. Brawo Cholerny. ; )

Jul 20, 2011 at 15:52
Gadu-Gadu: 10423380
Print
delpietro
Status: Moderator

Registered: Oct 18, 2009
Re: Mecz o III miejsce: Cholernik vs delpietro [post #6]

Siam górą. Walki trwały już od pierwszych tur. Stolice oddalone od siebie o jakieś 7 hexów, udało mi się uprzedzić Cholernika z fajną miejscówką przy marmurze i żelazie. Za to przeciwnik miał konie o których ja mogłem tylko pomarzyć. Chciałem wykorzystać przewagę żelaza, z honoru wziąłem gienka i poszedłem 2 swordami (tylko na tyle było mnie stać, zresztą do 70 tury walczyłem z brakiem kasy, przez co musiałem spalić 2 gienków na złoty wiek by nie zbankrutować) oraz 3 warami. Zaatakowałem stolicę i gdy już paliła się na czerwono powstał łucznik. Miałem 2 jednostki z awansem (wara i sworda), jednego zdjął warem drugiego łucznikiem i na końcu przy ostrzale z miasta padł mój trzeci war. I tak się skończył mój rush. Wycofałem się. Potem było trochę przepychanek, ja postanowiłem iść w stal na którą już szykowałem Wb ale Cholerny mnie uprzedził :/ Przez co atak longami bardzo się opóźnił a przeciwnik szedł konsekwentnie w słonie. Zrobiłem nationala i kończyłem już ogrody, a tu bach znowu Cholerny mnie uprzedził. Spróbowałem potem ataku longami ale jak już byłem pod stolicą to pojawił się pierwszy słonik, a potem drugi i trzeci i i i w ch*j z nimi. Wycofałem się.Trochę zabawy w eko. Moja Hagia, Mur, Notre, przeciwnik przed atakiem Himeij postawił co zniechęciło mnie do ataku. Parę katapek, pików, longów, nic to na słonie z gienkiem. Nie dało się zaatakować. Ok 125 tury po doprowadzeniu drogi do mojego 2 miasta (które dzieliło 3 hexy od wrogiej stolicy) Cholerny przeprowadził szturm. Cała kupa słoni i łuczników z gienkiem. Wytłukłem bodajże z 6, ale nowe napływały bo mógł sobie od razu atakować ze stolicy tak był blisko a jego robole dzięki piramidom wycięły w pień wszystkie drzewa na kontynencie żeby szybciej się tworzyły. Po stracie miasta poddałem grę.
Ale było interesująco. Byłem blisko pokonania Cholernika, ale na słonie nie miałem już recepty.

Ta sytuacja będzie mi się chyba śniła. Nieudany atak, a było tak blisko.

Po uprzedzeniu mnie z 2 ważnymi cudami, które zrujnowały moją taktykę, ataku longami, nie poddałem się i poprawiałem eko.

Ale na słonie to za mało.

Dzięki za grę.

[Edited by delpietro on Jul 20, 2011 at 16:24]

Jul 20, 2011 at 16:15
Gadu-Gadu: 6069832
Print
MickeyMouse
Status: Elite

Registered: Mar 05, 2011
Re: Mecz o III miejsce: Cholernik vs delpietro [post #7]

Gratki Cholerny! Te olifanty faktycznie sympatyczne są, szczególnie po patchu jak longom 2 siły obcięli.

Jul 20, 2011 at 16:35

Print
Cholernik

Registered: Jul 25, 2010
Re: Mecz o III miejsce: Cholernik vs delpietro [post #8]

Więc tak w końcu wziąłem rewanż za porażkę ligową, notabene też Siam się trafił. Wtedy popełniłem błąd i za szybko ruszyłem longami, zamiast czekać na moje malutkie czołgunie
Stolicę postawiłem tak, aby 2 luksusy objąć i to było na tyle dobrych wieści. Po chwili okazało się że jesteśmy pieruńsko blisko, przez o wiadomo było że walki będą się toczyły od początku. Z socjalami poszedłem w odblokowany Honor, aby ptk nabijać sobie na barbach, niestety Del poszedł prosto w Wolność, przez co miał setta szybciej o te kilka ważnych tur. Nieszczęśliwie upatrzył sobie tą samą miejscówkę, a ponieważ armię w regionie miał większą musiałem iść settem w drugą stronę. Niestety tam mnie przyblokował, przez co postawiłem w nie za interesującym miejscu to miasteczko. Żelazo odkryliśmy w tym samym momencie i okazało się że ono jest tylko na północnej części mapy, 3 złoża w zasięgu miast Rosyjskich (2*4 i 1). Wiadomo że Rosjanie mają żelazo zdublowane, także robiło się nieciekawie. Szybko odkryłem hodowlę, potem łuczników, a dalej konsekwentnie szedłem do służby cywilnej. Widziałem że Del ma problemy z kasą i posiada 2 swordów w momencie ataku. Dociąłem lasek, dzięki temu w turze szturmu posiadałem w stolicy łucznika, co przy posiadaniu kilku warów pozwoliło mi się obronić. Potem konsekwentnie szedłem do rycerstwa i budowę słoni.

Sytuacja mego państwa na kilka tur przed rycerstwem.

Po wybudowaniu kilku Słoni próbowałem okrążyć Petersbug i spalić tamtejsze żelazo, niestety nie chciałem ryzykować konfrontacji. Ma armia składała się z 2 słoni 2 łuczników na 2 longów, 2 sword, łucznik, katapa, miasto no i Wielki Mur.
Posiedziałem tam troszkę i spróbowałem starej sztuczki.
Piramidy, droga pod miasto i atak. Kilka tur wcześniej pokazałem się Słoniem od strony Delowych diamentów, przez co musiał część armii tam wysłać.
Na froncie posiadałem szt 5, 2 szybko podesłałem z 2 miasta, a stolica wypluwała kolejne co 2 tury dzięki wyrywaniu wszystkich lasek z okolicy
Doprowadziłem pod miasteczko drogę (a wszystko dzięki temu że pole pod miastem wykupiłem zanim Del się tam osiedlił ), i ruszyłem mą armią czołgów na wymianę. Del posiadał w okolicy jeszcze pikiniera, ale go przyblokowałem z swoim łucznikiem (świeć Panie nad jego duszą), a ja konsekwentnie czołgami napierałem. 1 Fala zaatakowała longi oraz miasto, druga fala dobiła miasto do deep red, a 3 fala zdobyła miasto i resztki armii wytłukła.

Po tym fakcie Del poddał partyjkę, a mi się wziąć rewanż za porażkę ligowa
Dzięki za ciekawą grę nastawiona na walkę, i do szybkiego zobaczenia w play-off

Jul 20, 2011 at 16:54

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.