civ.org.pl forums > Space4x - Space Empires V - Diaspora > Swobodna dyskusja
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Diaspora
Poster
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Swobodna dyskusja [post #1]

Jakby się wszystkim udało zamieścić swojego plr do godziny 22.00 we wtorek to jeszcze przed wyjazdem wygenerowałbym turę

[Edited by Adi Cherryson on Aug 05, 2011 at 16:47]

Aug 01, 2011 at 23:37

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: Swobodna dyskuska [post #2]

Biorąc pod uwagę ile mi aktualnie zabiera zrobienie tury to kiepsko widzę taką możliwość po mojej stronie, ale spróbuję.

Aug 01, 2011 at 23:39

Print
Adi Cherryson

Registered: Sept 14, 2002
Re: Swobodna dyskuska [post #3]

Musisz!

Bo inaczej...

Aug 02, 2011 at 01:49

Print
PAwleus

Re: Swobodna dyskuska [post #4]

Niestety, już widzę że nie zdążę, choć próbowałem - obecne tury są zbyt ważne aby oddać je zrobione połowicznie, tym bardziej że muszę naprawiać wiele błędów które popełniłem ostatnio właśnie z pośpiechu. Adi, a Ty nie musisz?

Aug 02, 2011 at 20:18

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: Swobodna dyskuska [post #5]

szkoda ze nie widziałem tego tematu wczesniej a tak to mamy przerwe do poniedziałku jak znam zycie

Aug 02, 2011 at 21:28
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
runnersan
Status: Veteran

Registered: Nov 15, 2002
Re: Swobodna dyskuska [post #6]

Ja bym obstawiał raczej dwa tygodnie wakacji

Aug 02, 2011 at 22:46

Print
Adi Cherryson

Re: Swobodna dyskuska [post #7]

Quote:
PAwleus wrote:Niestety, już widzę że nie zdążę, choć próbowałem - obecne tury są zbyt ważne aby oddać je zrobione połowicznie, tym bardziej że muszę naprawiać wiele błędów które popełniłem ostatnio właśnie z pośpiechu. Adi, a Ty nie musisz?

Obcy nie popełniają błędów. Przynajmniej tak myślą. Są jak wesoły indyk przed Świętem Dziękczynienia.

Byle trochę pogody i słońca było w sierpniu. Mam już dość tych chmur i zimna w lecie. A podobno jest ocieplenie klimatu?!

Aug 03, 2011 at 01:38

Print
PAwleus

Re: Swobodna dyskuska [post #8]

To ciekawe Adi że tak to zrozumiałeś - mi chodziło tylko o odniesienie się do Twojego "Musisz!" (choć umieszczenie wypowiedzi w jednej linii z pewnością nie pomogło w zrozumieniu że nie mówiłem o Twoich błędach). Czyli: A Ty nie musisz zrobić tury, Adi? (przecież Merthen namawiał nie tylko mnie na odpowiednio wczesne wygenerowanie plr)

Aug 04, 2011 at 23:37

Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #9]

No cóż, mobilizacja nie wypaliła.

Aug 08, 2011 at 16:42

Print
Ceasar Of Rome

Re: Swobodna dyskusja [post #10]

no to teraz musze tylko wydedukować trafne liczby w lotto

Aug 08, 2011 at 20:03
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #11]

Zaczął się nowy rozdział w Diasporze, prawda Vortavorze?

Aug 09, 2011 at 17:37

Print
PAwleus

Re: Swobodna dyskusja [post #12]

Chociaż nadal brak jakiejkolwiek dyplomatycznej reakcji to myślę że teraz to już Vortavor musiał zauważyć skalę zagrożenia - gospodarka ZUDA znalazła się w stanie całkowitego uzależnienia od handlu a jeśli otrzeźwienie nie przyjdzie szybko to ZUDA może nie doczekać 60 tury. Tak się kończy gdy ignoruje się dyplomację i siła gry gracza ma z tym niewiele wspólnego.

Aug 11, 2011 at 15:22

Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #13]

Zawsze może poprosić o pomoc obcych

Aug 13, 2011 at 09:30

Print
PAwleus

Re: Swobodna dyskusja [post #14]

Na to liczę

Aug 13, 2011 at 11:09

Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #15]

tura się generowała przez 40 minut . Właśnie ją wgrywam na serwer . Opowiadać co się dzieje

Sept 01, 2011 at 17:39

Print
Ceasar Of Rome

Re: Swobodna dyskusja [post #16]

to nie ja

ktoś zwinął a kto inny rozwinął swój sztandar na terytorium SIRE ?

[Edited by Ceasar Of Rome on Sept 01, 2011 at 18:36]

Sept 01, 2011 at 18:17
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #17]

Obcy mi zniknęli pewnie u nich się tłuką

Sept 01, 2011 at 19:58

Print
PAwleus

Re: Swobodna dyskusja [post #18]

Obcy się bronią - właśnie rozgromili rozpoznawczy szturm na Quesstris III i zamkęli drogę którą się tam dostał

Mam nadzieję, Adi, że wyciągnąłeś wnioski z tego, iż niemal straciłeś jedyną planetę, mimo użycia przeze mnie w ataku tylko niecałych 70 dron, 4 pełnych lotniskowców uderzeniowych i 5 desantowców. Gdybym nie postawił zbyt dużo na uzyskanie odpowiedniej koordynacji działań (co się jednak przypadkiem nie udało) i zagrał trochę bardziej asekurancko, to Obcy byliby już historią. No ale tak jest lepiej - ciągle gramy i może nawet użyję jeszcze w Diasporze nie tylko taranowania

Sept 01, 2011 at 22:29

Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #19]

Komu mamy kibicować ?

Sept 02, 2011 at 17:45

Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #20]

Turka się zakończyła i własne wczytuje ją na serwer. A ze zajmuje powyżej 80mb trochę to potrwa. Ja sobie pozwoliłem w międzyczasie sprawdzić swoje imperium. Z komunikatów jakie widzę wynika ze gra się już zakończyła.

Dziękuje wszystkim za grę, szkoda tylko ze nie była taka epicka jaką sobie wymarzyłem

Edit
właśnie przerwało się ładowanie na serwer PB@2 bez żadnego komunikatu. Czyli pewnie problem z wielkością pliku, dlatego teraz ładuje na serwer PBW2 tylko turka a bitwy ładuję na swój serwer. Gdy będą miał już ją miał to wyśle link na emailu do pobraniu.

Sept 06, 2011 at 18:58

Print
Ceasar Of Rome

Re: Swobodna dyskusja [post #21]

no jesli to koniec gry to szkoda ze sie tak konczy, bo liczyłem na dkluzsza rozgrywkę, licząc czas przygotowań a samej rozgrywki to cienko panowie, oj cienko

Sept 06, 2011 at 19:44
XFire Ceasar4Rome
Print
runnersan

Re: Swobodna dyskusja [post #22]

Koniec? Czemu?

Sept 06, 2011 at 20:07

Print
PAwleus

Re: Swobodna dyskusja [post #23]

Dorsai! Chyba należy Wam się wszystkim końcowy wpis do kroniki ode mnie... Wygląda na to że byłem zbyt skuteczny w wykorzystaniu błędów Adiego - wiesz już, Adi, jakie one były?

A swoją drogą engine SE5 okazał się lepszy niż myślałem.

Przy okazji znalazłem błąd, ale nie jestem pewien czy jest on błędem SE5 czy też błędem w skrypcie odpowiadającym za szpiegowanie.

Sept 06, 2011 at 23:33

Print
Adi Cherryson

Re: Swobodna dyskusja [post #24]

Quote:
PAwleus wrote:
Dorsai! Chyba należy Wam się wszystkim końcowy wpis do kroniki ode mnie... Wygląda na to że byłem zbyt skuteczny w wykorzystaniu błędów Adiego - wiesz już, Adi, jakie one były?

Nic ponad miarę?

[Edited by Adi Cherryson on Sept 07, 2011 at 00:29]

Sept 07, 2011 at 00:28

Print
PAwleus

Re: Swobodna dyskusja [post #25]

Pytasz w ten sposób czy błędem było nietrzymanie się zasady "Nic ponad miarę"? Jeśli tak, to według mnie nie było w tym błędu, gdyż Obcy wcale nie musieli efektywnie wykorzystywać dostępnych im zasobów. Głównym błędem było to że sama flota nie nadaje do zbudowania punktowej (czyli w tym wypadku sektorowej) obrony planety, choćby była i najpotężniejsza - chcąc użyć do tego wyłącznie floty trzeba zbudować dynamiczną obronę strefową (rozciągającą się przynajmniej na przylegające sektory) i mieć znacznie większe siły niż napastnik w ataku (takie akurat miałeś, choć nie mogłeś być pewnym że są one wystarczające). Dla potrzeb punktowej obrony planety (jej sektora) niezbędne są nieruchome jej elementy, gdyż sama flota może zostać wymanewrowana przez znacznie mniejsze siły (co też się stało).

Czy chcielibyście żebym wypunktował błędy jakie zauważyłem u każdego?

Sept 07, 2011 at 17:58

Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #26]

Quote:
runnersan wrote:
Koniec? Czemu?

PAwleus wymanewrował obcych i przejął ich planetę.

Quote:
PAwleus wrote:
Dorsai! Chyba należy Wam się wszystkim końcowy wpis do kroniki ode mnie... .

To jest oczywiste

Quote:
PAwleus wrote:
Wygląda na to że byłem zbyt skuteczny w wykorzystaniu błędów Adiego - wiesz już, Adi, jakie one były? .

Według mnie Adi nie rozbudowywał się od początku gdyby tak zrobił to tak łatwo by nie poszło - siłę okrętów obcych poznaliśmy. Co do wymanewrowania obcych to wynikło to z faktu ze nie zostało wzięte pod uwagę fakt ze można otworzyć warpa i od razu go przekroczyć. Dlatego obrona nie byłą zaplanowana.

Quote:
PAwleus wrote:

Podziel się odkryciami

Quote:
PAwleus wrote:
Przy okazji znalazłem błąd, ale nie jestem pewien czy jest on błędem SE5 czy też błędem w skrypcie odpowiadającym za szpiegowanie.

Tym też się podziel

Quote:
PAwleus wrote:
Pytasz w ten sposób czy błędem było nietrzymanie się zasady "Nic ponad miarę"? Jeśli tak, to według mnie nie było w tym błędu, gdyż Obcy wcale nie musieli efektywnie wykorzystywać dostępnych im zasobów. Głównym błędem było to że sama flota nie nadaje do zbudowania punktowej (czyli w tym wypadku sektorowej) obrony planety

Według mnie można taką zbudować odpowiednio dobierając rozkazy. Może rundka na moją stolice w Diasporze ? Masz przewagę w silach 5 krotna nie powinno być problemów

Quote:
PAwleus wrote:
, choćby była i najpotężniejsza - chcąc użyć do tego wyłącznie floty trzeba zbudować dynamiczną obronę strefową (rozciągającą się przynajmniej na przylegające sektory) i mieć znacznie większe siły niż napastnik w ataku (takie akurat miałeś, choć nie mogłeś być pewnym że są one wystarczające). Dla potrzeb punktowej obrony planety (jej sektora) niezbędne są nieruchome jej elementy, gdyż sama flota może zostać wymanewrowana przez znacznie mniejsze siły (co też się stało).

Z tego co wiem zabrakło tury aby taka obrona powstała

Quote:
PAwleus wrote:

Ja tak, choć już je znam Dodatków chciałbym opis zarządzania populacją mając nadzieje ze da się to zrobić bez zbędnego mikrozarządzania

[Edited by Merthen on Sept 07, 2011 at 18:52]
Sept 07, 2011 at 18:51

Print
PAwleus

Re: Swobodna dyskusja [post #27]

Quote:
Merthen wrote:
Według mnie Adi nie rozbudowywał się od początku gdyby tak zrobił to tak łatwo by nie poszło - siłę okrętów obcych poznaliśmy. Co do wymanewrowania obcych to wynikło to z faktu ze nie zostało wzięte pod uwagę fakt ze można otworzyć warpa i od razu go przekroczyć. Dlatego obrona nie byłą zaplanowana.

Według mnie nie miało niemal żadnego znaczenia to że Adi nie rozbudowywał się od początku, gdyż brak skuteczności w obronie nie wynikł z powodu braku siły - bitwa toczyła się z udziałem 34 lotniskowców (33 z nich to były okręty wypełnione ok. 50 Missiles każdy) i 4 desantowców z mojej strony, a ponad 100 okrętów ze strony Adiego i po bitwie zostało mu jeszcze ponad 80 w pełni sprawnych okrętów, a moje siły nadawały się już w zasadzie tylko do ucieczki.

Drugi powód który podajesz też według mnie nie miał znaczenia, gdyż nie była ona odpowiednio zaplanowana także gdy istniało jeszcze połączenie z Fwandrei, które w zasadzie nie było bronione i już w pierwszym testowym ataku niemal spowodowało to utratę planety macierzystej.

Quote:
Merthen wrote:
Quote:
PAwleus wrote:
Pytasz w ten sposób czy błędem było nietrzymanie się zasady "Nic ponad miarę"? Jeśli tak, to według mnie nie było w tym błędu, gdyż Obcy wcale nie musieli efektywnie wykorzystywać dostępnych im zasobów. Głównym błędem było to że sama flota nie nadaje do zbudowania punktowej (czyli w tym wypadku sektorowej) obrony planety

Według mnie można taką zbudować odpowiednio dobierając rozkazy. Może rundka na moją stolice w Diasporze ? Masz przewagę w silach 5 krotna nie powinno być problemów

Jeśli masz na myśli odpowiednie wydawanie rozkazów ruchu to o tym właśnie mówię przy obronie strefowej. Jeśli natomiast masz na myśli wydanie odpowiednich taktyk to mylisz się - obejrzyj bitwę a zobaczysz. Nie miałbyś nawet racji w przypadku gdyby wszystkie taktyki działały tak jak powinny. A co do moich możliwości ataku na Twoją stolicę to nie ma na to szans w jedną turę - moja największa koncentracja sił została właśnie zużyta do ataku na Obcych, a nawet gdybym zebrał znowu porównywalną siłę (pewnie zajęłoby mi z 1-2 tury) to nie mam jak dostać się do Twojej stolicy w 1 turę. Dodatkowo, przy obecnej mojej technologii potrzebowałbym przynajmniej jednego dodatkowego okrętu do otwierania warp-pointów żeby stworzyć odpowiednio długi ich łańcuch. Ale jeślibym miał 5-krotną przewagę sił to nie musiałbym wcale Cię wymanewrowywać

Quote:
Merthen wrote:
Quote:
PAwleus wrote:
, choćby była i najpotężniejsza - chcąc użyć do tego wyłącznie floty trzeba zbudować dynamiczną obronę strefową (rozciągającą się przynajmniej na przylegające sektory) i mieć znacznie większe siły niż napastnik w ataku (takie akurat miałeś, choć nie mogłeś być pewnym że są one wystarczające). Dla potrzeb punktowej obrony planety (jej sektora) niezbędne są nieruchome jej elementy, gdyż sama flota może zostać wymanewrowana przez znacznie mniejsze siły (co też się stało).

Z tego co wiem zabrakło tury aby taka obrona powstała

A co masz na myśli mówiąc "taka obrona"? W cytacie wymieniam przynajmniej dwie

Quote:
Merthen wrote:
Quote:
PAwleus wrote:

Podziel się odkryciami

Lepszy w tym sensie że nie spodziewałem się iż można wydać rozkaz ruszenia się do punktu w izolowanym systemie - okazało się że nie tylko da się, ale też że kolejkowanie rozkazów działa w tym przypadku znakomicie.

Quote:
Merthen wrote:
Quote:
PAwleus wrote:

Tym też się podziel

Jeśli traktat zawiera klauzulę dzielenia się danymi wywiadowczymi to log wylistowujący te dane pojawia się nie u tego imperium co trzeba (tu dla potwierdzenia mam pytanie do Runnersana albo Ziro: czy macie u siebie logi Espionage Information Provided z wylistowanymi Intelligence Project Accomplished?) Następnie zgodnie z logiką dzielenia się raportami logi z opisami tych projektów pojawiają się w następnej turze pośród logów z poprzedniej tury - to akurat dzieje się niby prawidłowo, ale tak jak log zapowiadający je nie powinny pojawić się w ogóle, gdyż dotyczą projektów o których dany gracz już wie, gdyż sam ich dokonał. Zarówno zapowiadający log, jak i te wtórne mu, powinny pojawić się u imperiów, z którymi dzieli się on danymi wywiadowczymi (a chyba tak nie jest - dlatego potrzebne jest potwierdzenie od Runnersana lub Ziro, z którymi dzielę się tymi danymi)

Jeśliby się okazało że wynika to z błędu w skrypcie to poprawiając go można byłoby całą sprawę trochę lepiej urządzić - zamiast wszystkie projekty tytułować Intelligence Project Accomplished lepiej byłoby tytułować je różnie w zależności od tego czego dotyczą.

Quote:
Merthen wrote:
Quote:
PAwleus wrote:

Ja tak, choć już je znam Dodatków chciałbym opis zarządzania populacją mając nadzieje ze da się to zrobić bez zbędnego mikrozarządzania

E tam, wszystkich własnych błędów nigdy się nie dostrzeże Ale to jak będę miał więcej czasu...
Sept 07, 2011 at 21:17

Print
runnersan

Re: Swobodna dyskusja [post #28]

Hmm... Miałem takie informacje wywiadowcze...

Sept 07, 2011 at 21:25

Print
PAwleus

Re: Swobodna dyskusja [post #29]

Ale Ty też szpiegowałeś więc może miałeś swoje - zamieść screena z nimi z obecnej tury to zobaczymy czy masz prawidłowe logi.

[Edited by PAwleus on Sept 07, 2011 at 21:48]

Sept 07, 2011 at 21:29

Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #30]

Quote:
PAwleus wrote:
Według mnie nie miało niemal żadnego znaczenia to że Adi nie rozbudowywał się od początku, gdyż brak skuteczności w obronie nie wynikł z powodu braku siły - bitwa toczyła się z udziałem 34 lotniskowców (33 z nich to były okręty wypełnione ok. 50 Missiles każdy) i 4 desantowców z mojej strony, a ponad 100 okrętów ze strony Adiego i po bitwie zostało mu jeszcze ponad 80 w pełni sprawnych okrętów, a moje siły nadawały się już w zasadzie tylko do ucieczki.

Drugi powód który podajesz też według mnie nie miał znaczenia, gdyż nie była ona odpowiednio zaplanowana także gdy istniało jeszcze połączenie z Fwandrei, które w zasadzie nie było bronione i już w pierwszym testowym ataku niemal spowodowało to utratę planety macierzystej.

Jak się rozbudowywał od początku to taka sytuacja dogodnego ataku nigdy nie zaistniała. Nie licząc ostnicach tur działanie Adiego nie miało nić wspólnego z militarnym aspektem gry, A te ostatnie to tylko pospieszna próby zmiany sytuacji taktycznej. Próby, jak się okazało spóźnione.

Quote:
PAwleus wrote:
Jeśli masz na myśli odpowiednie wydawanie rozkazów ruchu to o tym właśnie mówię przy obronie strefowej. Jeśli natomiast masz na myśli wydanie odpowiednich taktyk to mylisz się - obejrzyj bitwę a zobaczysz.

Na moją prośbę udostępnił mi podgląd bitwy. Jestem pewien ze wydajać odpowiednie rozkazy przed tą bitwy zmieniłbym jej los całkowicie.

Quote:
PAwleus wrote:
Nie miałbyś nawet racji w przypadku gdyby wszystkie taktyki działały tak jak powinny. A co do moich możliwości ataku na Twoją stolicę to nie ma na to szans w jedną turę - moja największa koncentracja sił została właśnie zużyta do ataku na Obcych, a nawet gdybym zebrał znowu porównywalną siłę (pewnie zajęłoby mi z 1-2 tury) to nie mam jak dostać się do Twojej stolicy w 1 turę. Dodatkowo, przy obecnej mojej technologii potrzebowałbym przynajmniej jednego dodatkowego okrętu do otwierania warp-pointów żeby stworzyć odpowiednio długi ich łańcuch. Ale jeślibym miał 5-krotną przewagę sił to nie musiałbym wcale Cię wymanewrowywać

Ale nie o wymanewrowanie mi chodziło No ok, zostawmy temat .

Quote:
PAwleus wrote:
A co masz na myśli mówiąc "taka obrona"? W cytacie wymieniam przynajmniej dwie

Obrona oparta o jednego warpa, a nie planetę

Quote:
PAwleus wrote:
Lepszy w tym sensie że nie spodziewałem się iż można wydać rozkaz ruszenia się do punktu w izolowanym systemie - okazało się że nie tylko da się, ale też że kolejkowanie rozkazów działa w tym przypadku znakomicie.

To mnie właśnie zaskoczyło.

Quote:
PAwleus wrote:
Quote:
Merthen wrote:
Quote:
PAwleus wrote:

Tym też się podziel

Jeśli traktat zawiera klauzulę dzielenia się danymi wywiadowczymi to log wylistowujący te dane pojawia się nie u tego imperium co trzeba (tu dla potwierdzenia mam pytanie do Runnersana albo Ziro: czy macie u siebie logi Espionage Information Provided z wylistowanymi Intelligence Project Accomplished?) Następnie zgodnie z logiką dzielenia się raportami logi z opisami tych projektów pojawiają się w następnej turze pośród logów z poprzedniej tury - to akurat dzieje się niby prawidłowo, ale tak jak log zapowiadający je nie powinny pojawić się w ogóle, gdyż dotyczą projektów o których dany gracz już wie, gdyż sam ich dokonał. Zarówno zapowiadający log, jak i te wtórne mu, powinny pojawić się u imperiów, z którymi dzieli się on danymi wywiadowczymi (a chyba tak nie jest - dlatego potrzebne jest potwierdzenie od Runnersana lub Ziro, z którymi dzielę się tymi danymi)

Jeśliby się okazało że wynika to z błędu w skrypcie to poprawiając go można byłoby całą sprawę trochę lepiej urządzić - zamiast wszystkie projekty tytułować Intelligence Project Accomplished lepiej byłoby tytułować je różnie w zależności od tego czego dotyczą.

Ja w całej grze nie ruszyłem szpiegowania więc nić nie zauważyłem. Czy to jest błąd skryptu to nie wiem musiałbym to sprawdzić.

[Edited by Merthen on Sept 07, 2011 at 21:42]
Sept 07, 2011 at 21:42

Print
PAwleus

Re: Swobodna dyskusja [post #31]

Oto dowód:

Logi z moich projektów (prawidłowe)

a to log nieprawidłowy (CDS nie ma nawet przecież Intelligence Services):

Wylistowane jest 6 czyli dokładnie tyle ile moich. W logach z poprzedniej tury są też powtórnie podane logi z moich własnych projektów pod podobnych logiem niby pochodzącym od CDS (to samo jest z KA)

Quote:
Merthen wrote:
Quote:
PAwleus wrote:
Jeśli masz na myśli odpowiednie wydawanie rozkazów ruchu to o tym właśnie mówię przy obronie strefowej. Jeśli natomiast masz na myśli wydanie odpowiednich taktyk to mylisz się - obejrzyj bitwę a zobaczysz.

Na moją prośbę udostępnił mi podgląd bitwy. Jestem pewien ze wydajać odpowiednie rozkazy przed tą bitwy zmieniłbym jej los całkowicie.

Oczywiście po fakcie jest zawsze łatwiej, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś przejął imperium Adiego, zmienił taktyki i jeszcze raz wygenerował turę - chętnie zobaczę efekty.

A swoją drogą to Happiness bardzo żywo reaguje na straty. Przecież nie miałem ich jakichś niesamowitych, a mimo że zdobyłem HW to w ciągu 2 tur spadło mi wszędzie z Jubilant do Indifferent a nawet na części kolonii do Unhappy

[Edited by PAwleus on Sept 07, 2011 at 22:32]
Sept 07, 2011 at 21:48

Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #32]

Quote:
PAwleus wrote:
Quote:
Merthen wrote:
Quote:
PAwleus wrote:

Oczywiście po fakcie jest zawsze łatwiej, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś przejął imperium Adiego, zmienił taktyki i jeszcze raz wygenerował turę - chętnie zobaczę efekty.

Chętnie jakby się Adi zgodził,ale powinieneś też moc zmienić rozkazy bo będzie za łatwo

Quote:
PAwleus wrote:
A swoją drogą to Happiness bardzo żywo reaguje na straty. Przecież nie miałem ich jakichś niesam
A swoją drogą to Happiness bardzo żywo reaguje na straty. Przecież nie miałem ich jakichś niesamowitych, a mimo że zdobyłem HW to w ciągu 2 tur spadło mi wszędzie z Jubilant do Indifferent a nawet na części kolonii do Unhappy

A to źle ?
Sept 08, 2011 at 07:23

Print
Ziro
Status: Elite

Registered: Feb 14, 2009
Re: Swobodna dyskusja [post #33]

Skoro gra zakończona to może zamknijmy to na pbw?

LastFM

Sept 08, 2011 at 19:47
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #34]

Gra jest dezaktywowana na PBW2

Sept 08, 2011 at 19:58

Print
Ziro

Re: Swobodna dyskusja [post #35]

To czas wyczyścić e-maila

LastFM

Sept 08, 2011 at 20:17
Print
Adi Cherryson

Re: Swobodna dyskusja [post #36]

Jestem oczywiście ciekawy, czy Obcy mogli się obronić. Wasze dyskusje są bardzo ciekawe.

Jeden fakt - przespałem pewną turę i wysłałem plr Obcych bez rozkazów, gdy patrzyłem na jarzębiny, a PAwleus mnie wtedy pogonił. Już nie pamiętam, ale Obcy mogli się wycofać z systemu Vortavora i zamknąć WP.

Sept 09, 2011 at 00:11

Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #37]

Gra się oficjalnie zakończyła, jeszcze ja spróbuje pozmieniać rozkazy dla obcych i zobaczę co z tego wyjdzie

Sept 09, 2011 at 18:54

Print
PAwleus

Re: Swobodna dyskusja [post #38]

Jeszcze raz powtórzę że jeśli masz na myśli rozkazy ruchu to Obcy mogą się wybronić z łatwością cokolwiek bym nie zrobił (dlatego mówiłem że to był błąd Adiego), natomiast jeśli masz na myśli tylko taktyki to według mnie nie da się wybronić przed moim atakiem, jakkolwiek byś ich nie zmienił. Jeśli mylę się w tym drugim wypadku to chętnie to zobaczę (nie jestem pewien tylko wyniku zastosowania taktyki ucieczki do kolonii).

Sept 09, 2011 at 19:51

Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #39]

Nie musiałeś powtarzać zrozumiałem ze chodzi o taktykę

Sept 09, 2011 at 20:00

Print
Ceasar Of Rome

Re: Swobodna dyskusja [post #40]

to zrobcie testy bez naszego udziału i sprawdźcie

Sept 09, 2011 at 20:00
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #41]

Tak zrobię weekend. Muszę mieć chwilkę wolną bo tura generuję się około godziny

Sept 09, 2011 at 20:03

Print
PAwleus

Re: Swobodna dyskusja [post #42]

Quote:
Merthen wrote:
Nie musiałeś powtarzać zrozumiałem ze chodzi o taktykę

Ale ja nie zrozumiałem o co Ci chodzi
Sept 09, 2011 at 20:24

Print
Merthen

Re: Swobodna dyskusja [post #43]

a konkretnie czego nie zrozumiałeś ?

Sept 09, 2011 at 20:49

Print
PAwleus

Re: Swobodna dyskusja [post #44]

To jeszcze nie zrozumiałeś czego nie zrozumiałem

Sept 09, 2011 at 20:59

Print
Ziro

Re: Swobodna dyskusja [post #45]

A ja nie rozumiem jak Wy możecie nie rozumieć, przecież to zrozumiałe.

LastFM

Sept 10, 2011 at 07:25
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.