civ.org.pl forums > Space 4X - Projekt gry - Strategia Kosmiczna 4x > Dla przyszłych twórców
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Projekt gry - Strategia Kosmiczna 4x
Poster
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Dla przyszłych twórców [post #1]

Na potrzeby Ciekawych Czasów powstało forum techniczne dla programistów grafików i muzyków. Zajmujemy się tam przetwarzaniem pomysłów powstałych w tym dziale na projekt gry oraz jego realizacji. Na forum nie można się zarejestrować, dostęp przyznawany jest przeze mnie. Więc jeżeli jesteś poważnie zainteresowany pracą nad Ciekawymi Czasami i jesteś programistą/grafikiem/ muzykiem to zapraszam na PW.

Przypominam ze projekt jest hobbystyczny i nie oferujemy wygrodzenia za poświęcony czas. Chcemy stworzyć grę dla siebie, która wypełni lukę na rynku w grach 4x. Oczekujemy więc miłośników kosmicznych 4x.

Ponieważ wszyscy mamy swoją prace i rodzinę wiadomo ze projekt będzie tworzony w naszym czasie wolnym. Biorąc to pod uwagę przygotowałem wstępny harmonogram prac.
1. Około pół roku będzie trwało dopracowywanie pomysłów, zbudowanie podstaw projektu oraz zebranie zespołu
2. Następne pół roku trwać będzie dokończenie technicznego projektu oraz zbudowanie prototypu.
3. Rok będzie trwało zbudowanie wersji alfa/bety
4. Ostatni trzeci rok to testowanie i ulepszanie gry przed finalną wersja.
Całość planowana jest na 3 lata. Zainteresowany? Pisz na PW

Aug 13, 2011 at 10:08

Print
Adi Cherryson
Status: Hero

Registered: Sept 14, 2002
Re: Dla przyszłych twórców [post #2]

Wchodzę i postaram się pomóc.

Ale jak mamy poświęcać czas, to może warto zablokować jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie projektu?

Głupio to brzmi, ale różnie może być. Trzeba by chyba zgłosić nazwę Ciekawe Czasy do gry komputerowej w Urzędzie Patentowym.

http://www.uprp.pl/strona-glowna/Menu01,9,0,index,pl/

Ze swojej strony mogę postarać się rozeznać naszą sytuację prawną.

Oct 10, 2011 at 01:44

Print
Merthen

Re: Dla przyszłych twórców [post #3]

Byłbym wdzięczny jakbyś dął nam znać co i jak . Nigdy tym tematem się nie interesowałem i moja wiedza ogranicza się do patentowych trolli

Oct 10, 2011 at 06:44

Print
pi_nio
Status: Novice

Registered: Oct 14, 2011
Re: Dla przyszłych twórców [post #4]

Witam!

Przepraszam - ja tu nowy i nie bardzo jeszcze wiem co i gdzie (jak post nie w tym wątku co trzeba to proszę wywalić), ale bardzo mnie zainteresował temat. Cierpię ostatnio na głód dobrego 4X i jakoś tak Was tu znalazłem niechcący. Na jakim etapie są prace? Chętnie bym się dołączył jako programista.

Pozdrawiam!

Oct 14, 2011 at 11:36
Gadu-Gadu: 4458713
Print
Kex
Status: Elite

Registered: Aug 19, 2010
Re: Dla przyszłych twórców [post #5]

Konceptualnym. Tu na forum znajdziesz początkowy koncept Merthena i dalsze dyskusje na temat elementów składowych. Jeśli masz jakieś własne sugestie,jak takie elementy mogłyby wyglądać,nie krępuj się. A i poprogramować zdążysz,jeśli faktycznie jesteś tym zainteresowany.

Oct 14, 2011 at 14:12

Print
HidN
Status: Regular

Registered: Apr 27, 2011
Re: Dla przyszłych twórców [post #6]

Witam nowego zainteresowanego! Ja zawsze chętnie widzę więcej osób przy projekcie, tak więc zapraszam do zapoznania się z konceptem!

[Edited by HidN on Oct 14, 2011 at 14:32]

Oct 14, 2011 at 14:31

Print
pi_nio

Re: Dla przyszłych twórców [post #7]

Ok! Wczytam się w to jutro. Kiedyś SEV doprowadzał mnie szewskiej pasji swoim niedopracowaniem i zacząłem pisać go od nowa z przeróbkami - projekt jeszcze mam - porównam z tym co Wy tworzycie. Mam nawet swój prosty silnik 3D, ale NAPRAWDĘ prosty - wszystko w OGL. Można by coś z tym zrobić pod warunkiem, że liczy się miodność, a nie grafika. :>

Oct 16, 2011 at 01:09
Print
Kex

Re: Dla przyszłych twórców [post #8]

Z chęcią bym poznał Twój projekt. Ciekawe jak podchodziłeś do poszczególnych elementów gry.

Oct 16, 2011 at 07:29

Print
Merthen

Re: Dla przyszłych twórców [post #9]

Witam

Także chętnie bym się zapoznał z Twoim projektem. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami to daj znać .

Pozdrawiam

Oct 16, 2011 at 11:51

Print
pi_nio

Re: Dla przyszłych twórców [post #10]

jak wrócę z pracy to się w to zagłębie, bo naprodukowaliście tekstu, że hoho!

Oct 17, 2011 at 09:38
Print
Kex

Re: Dla przyszłych twórców [post #11]

Mały apel do naszych konsultantów i wszystkich innych zainteresowanych grą - przydałby się jakiś ciekawy pomysł dotyczący rozwiązania podróży miedzysystemowych. Dotychczasowe pomysły,które miałem okazję poznać,nieszczególnie do mnie przemawiają. Jak Wy chcielibyście widzieć ten aspekt?

Oct 24, 2011 at 11:26

Print
ketrabmod

Registered: Dec 30, 2011
Re: Dla przyszłych twórców [post #12]

Witam moge pomoc w tworzeniu gry a dokladniej w grafice i muzyce jednak moj czas jest bardzo ograniczony a i sorki za spam ale dopiero co zalozylem konto i nie moge pisac pw

Dec 30, 2011 at 16:10

Print
Kex

Re: Dla przyszłych twórców [post #13]

Pomoc na pewno nam się przyda,bo przed nami pracy masa. Co do ograniczonego czasu,to sami w pełni to rozumiemy,bo i my mamy z tym problemy. Tak czy inaczej,witamy serdecznie.

Dec 30, 2011 at 16:46

Print
Kex

Re: Dla przyszłych twórców [post #14]

Dla formalności - projekt obecnie jest zawieszony na czas nieokreślony.
Ja raczej nie czuję się na siłach,by pociągnąć go dalej samotnie,dlatego nie widzę innej opcji,jak na razie dać sobie spokój. Choć na pewno szkoda,gra miała szansę stać się tym,czego brakuje obecnym komercyjnym produkcjom.
Jeśli jednak znajdą się osoby,które chciałyby się zaangażować w niego ponownie,możemy pomyśleć o reaktywacji. Takie osoby proszę o kontakt tu lub na mail niktznany na interia.pl

Mar 11, 2012 at 19:21

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: Dla przyszłych twórców [post #15]

Wielkąś mi uczynił pustkę w forum moim, mój drogi Merthenie, tem zniknieniem swoim...

Mam nadzieję, że, tak jak moje, jest to zniknięcie tylko czasowe.

Mar 18, 2012 at 12:36

Print
Madlok
Status: Veteran

Registered: Mar 20, 2009
Re: Dla przyszłych twórców [post #16]

Bo nie zaczyna się tworzenia gier od superskomplikowanej mechaniki.

Mar 19, 2012 at 13:41

Print
Rob_ert

Registered: Dec 01, 2005
Re: Dla przyszłych twórców [post #17]

Eeee Madlok, tu nie chodzi o skomplikowaną mechanikę, ale myślę, że nie tylko PAwelus martwi się o Marthena, ale i Aldiego... Byli bardzo aktywnymi użytkownikami naszego forum a tu nagle... znikli. Czy gra by powstała czy nie to drugorzędna sprawa, ważniejsze czy z nimi wszystko ok.

Mar 19, 2012 at 14:08

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.