civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V - Multiplayer > PBEM9 - GRA ZESPOŁOWA [Dyskusja i pomysły]
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V - Multiplayer
Poster
Status: Hero

Registered: Sept 14, 2002
IP: Logged
PBEM9 - GRA ZESPOŁOWA [Dyskusja i pomysły] [post #1]

Begin edit By Merthen

Czyli działamy:

1. pobrać najnowszą Atenę:
www.merthen.pl/Atena_0_955.rar

2. pobrać ustawienia gry:
http://www.merthen.pl/pbem9.rar

3. wrzucić je do katalogu GameSetups w SEV

4. na jej ustawieniach stworzyć swoje imperium (plik emp)

5. dołączyć do gry:
http://pbw.spaceempires.net/game/pbem9pl

6. załadować swoje imperium na pbw.spaceempires.net

Turka wygenerowana
instrukcja dla tych co pierwszy raz:

1 z PBW2 ściągnąć turkę za pomocą przycisku downoload turn
2 otrzymamy plik o nazwie: pbem9pl.gam, który wstawiamy do katalogu Savegame w SEV
3 następnie wczytujemy save w grze
4 wybieramy swoje imperium - podając wymagane hasło.
5 wydajemy polecenia w grze
6 i po skończeniu naciskamy koniec tury
7 w wyniku tego powstaje plik plr który ładujemy do PBW2
8 czekamy aż powstanie nowa tura i zaczynamy od 1.

End edit By Merthen

------------------------------------------------------

Przyszłość polskiej sceny SEV.

Trochę nad tym myślałem i chciałbym założyć dyskusję podając wstępny pomysł - wzorowany na tzw. grach w demokrację. Zdaję sobie sprawę, że dyskusja będzie burzliwa i potrwa kilka miesięcy. Ale musimy coś zaplanować. Wygląda to bardzo wstępnie tak:

Najpierw wybieramy grono najbardziej doświadczonych, czyli np. PAwleus, Merthen, Cezar i Adi. Tworzymy przez dyskusję dwie drużyny graczy. Np. Adi i PAwleus oraz Merthen i Cezar. Pomijam tu Vortavora ze względu na jego ostanie słabe zaangażowanie w dziale. To tylko przykład.

Następnie te dwie drużyny zbierają chętnych, mniej doświadczonych graczy do udziału w zabawie. Można się przyłączyć do dowolnej drużyny. Gdyby był nadmiar w jednej, uzgodnimy jakoś podział, aby drużyny liczyły mniej więcej tyle samo graczy.

Potem uzgadniamy szczegóły gry i mod na którym gramy. Następnie zakładamy tajne wątki na Forum, gdzie drużyny będą mogły dyskutować o swoich planach. Wybiorą tam swojego lidera, który będzie odpowiedzialny za generowanie plr.

Lider może aktualny Zapis gry rozsyłać do reszty graczy, aby zapoznali się praktycznie z jego pomysłami i dokonali zamian. To już kwestia organizacji drużyn. Można podzielić się na role - Minister Infrastruktury, Wieki Admirał Floty, Szef Badań Naukowych, Wielki Prorok, Mistrz DNA, Krystaliczny Cudotwórca, Czasoprzestrzenny Magik etc.

Dużo zalet:

1. Mniej doświadczeni gracze poznają praktycznie możliwości i tajniki gry bardziej doświadczonych, bez stresu związanego z przegraną.
2. Jest szansa, że zwerbujemy nowych miłośników 4X, którzy nie piszą na Forum, a tylko czytają.
3. Bardziej doświadczeni gracze będą mieli możliwość wymiany poglądów, bo połączy ich wspólny cel.
4. Fabularnie - można wybrać osobę odpowiedzialną za dyplomację i wpisy w Kronice.
4. Wiele innych, których na razie nie widzę, ale jestem pewny, że to nas wzmocni.

Jakie macie przemyślenia i propozycje.

[Edited by Merthen on Dec 15, 2012 at 10:05]

Aug 15, 2011 at 01:05

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Registered: Aug 09, 2008
Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #2]

to może walniemy balance mod ?
- przyspieszyć grę, bo jesli Mertyhen ma robić kolejną wersję Ateny to potrwa to z pół roku a jak dobrze wiemy to masa czasu a wiele się może przez ten czas zmienić u Nas
- jeszcze na nim nie graliśmy
- jest gotowy
- koszt technologii na medium lub high
- dowolnośc rasy
- czyli było by 2 graczy ?

[Edited by Ceasar Of Rome on Aug 15, 2011 at 06:56]

Aug 15, 2011 at 06:54
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #3]

Dwa imperia zarządzane przez nasze drużyny plus AI. Tak wstępnie myślę.

Poczekajmy na wypowiedź Merthena. Wolałbym zagrać na jakimś jego modzie, aby mu pomóc w praktycznych testach.

Aug 15, 2011 at 23:45

Print
Noboto
Status: Regular

Registered: Aug 16, 2011
Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #4]

witam was, od pewnego czasu przeglondam forum o SE5 i chętnie bym z wami grał

przez multi w SE5.

Czy moge z wami zagrać jesli zbierze sie więcej graczy?

Aug 16, 2011 at 10:01

Print
Merthen

Registered: Aug 25, 2008
Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #5]

Quote:
Noboto wrote:
witam was, od pewnego czasu przeglondam forum o SE5 i chętnie bym z wami grał

przez multi w SE5.

Czy moge z wami zagrać jesli zbierze sie więcej graczy?

Oczywiście tylko bądź konsekwentny Witam

Quote:
Adi Cherryson wrote:
Przyszłość polskiej sceny SEV.

Trochę nad tym myślałem i chciałbym założyć dyskusję podając wstępny pomysł - wzorowany na tzw. grach w demokrację. Zdaję sobie sprawę, że dyskusja będzie burzliwa i potrwa kilka miesięcy. Ale musimy coś zaplanować. Wygląda to bardzo wstępnie tak:

Najpierw wybieramy grono najbardziej doświadczonych, czyli np. PAwleus, Merthen, Cezar i Adi. Tworzymy przez dyskusję dwie drużyny graczy. Np. Adi i PAwleus oraz Merthen i Cezar. Pomijam tu Vortavora ze względu na jego ostanie słabe zaangażowanie w dziale. To tylko przykład.

Następnie te dwie drużyny zbierają chętnych, mniej doświadczonych graczy do udziału w zabawie. Można się przyłączyć do dowolnej drużyny. Gdyby był nadmiar w jednej, uzgodnimy jakoś podział, aby drużyny liczyły mniej więcej tyle samo graczy.

Potem uzgadniamy szczegóły gry i mod na którym gramy. Następnie zakładamy tajne wątki na Forum, gdzie drużyny będą mogły dyskutować o swoich planach. Wybiorą tam swojego lidera, który będzie odpowiedzialny za generowanie plr.

Lider może aktualny Zapis gry rozsyłać do reszty graczy, aby zapoznali się praktycznie z jego pomysłami i dokonali zamian. To już kwestia organizacji drużyn. Można podzielić się na role - Minister Infrastruktury, Wieki Admirał Floty, Szef Badań Naukowych, Wielki Prorok, Mistrz DNA, Krystaliczny Cudotwórca, Czasoprzestrzenny Magik etc.

Dużo zalet:

1. Mniej doświadczeni gracze poznają praktycznie możliwości i tajniki gry bardziej doświadczonych, bez stresu związanego z przegraną.
2. Jest szansa, że zwerbujemy nowych miłośników 4X, którzy nie piszą na Forum, a tylko czytają.
3. Bardziej doświadczeni gracze będą mieli możliwość wymiany poglądów, bo połączy ich wspólny cel.
4. Fabularnie - można wybrać osobę odpowiedzialną za dyplomację i wpisy w Kronice.
4. Wiele innych, których na razie nie widzę, ale jestem pewny, że to nas wzmocni.

Jakie macie przemyślenia i propozycje.

Mi się podoba i chętnie zagram jak nie będę musiał pisać kroniki

Quote:
Ceasar Of Rome wrote:
to może walniemy balance mod ?
- przyspieszyć grę, bo jesli Mertyhen ma robić kolejną wersję Ateny to potrwa to z pół roku a jak dobrze wiemy to masa czasu a wiele się może przez ten czas zmienić u Nas
- jeszcze na nim nie graliśmy
- jest gotowy
- koszt technologii na medium lub high
- dowolnośc rasy
- czyli było by 2 graczy ?

Może Cie zaskoczę Cesarze ale nowa wersja będzie szybciej niż myślisz. Przez weekend siedziałem około 10 godzin na mechaniką i tej mam już 3/4. Potem testy, skrypty oraz AI i gotowe
Co do grania w inne mody to jest przeciwny z praktycznego punktu widzenia. Chce przetestować nową wersję Ateny

Quote:
Adi Cherryson wrote:
Dwa imperia zarządzane przez nasze drużyny plus AI. Tak wstępnie myślę.

Poczekajmy na wypowiedź Merthena. Wolałbym zagrać na jakimś jego modzie, aby mu pomóc w praktycznych testach.

ZA

[Edited by Merthen on Aug 16, 2011 at 16:30]
Aug 16, 2011 at 16:30

Print
Noboto

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #6]

mam pytania:

- jaka wersja gry?

- jakie mody?

- i czy podacie linki do nich na tym temacie?

Aug 16, 2011 at 16:50

Print
Merthen

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #7]

wersja 1.79
Mod Atena 0.95 jak zostanie skończony

Aug 16, 2011 at 17:03

Print
Ceasar Of Rome

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #8]

oczywiście wersja angielska gry

Aug 16, 2011 at 17:20
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #9]

oczywiście

Aug 16, 2011 at 17:24

Print
runnersan
Status: Veteran

Registered: Nov 15, 2002
Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #10]

Ja mogę pisać kroniki

Aug 16, 2011 at 17:31

Print
Merthen

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #11]

to Cie biorę do zespołu

Aug 16, 2011 at 17:34

Print
Noboto

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #12]

mam problem z ptachem, posiadam wersje 1.08 i niechce sie z patchowac

Aug 16, 2011 at 17:52

Print
Merthen

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #13]

Masz oryginał ?

Aug 16, 2011 at 18:04

Print
Noboto

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #14]

Po tacie to raczej nie

Aug 16, 2011 at 18:11

Print
Merthen

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #15]

Stąd problem. Kup oryginał gdyż na 1.08 nie pograsz.

Tutaj znalazłem najtańszą ofertę:
http://www.amazon.com/Space-Empires-V-Pc/dp/B000G1G9ZS

[Edited by Merthen on Aug 16, 2011 at 18:25]

Aug 16, 2011 at 18:18

Print
Noboto

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #16]

Dzieki ale jest problem nigdy tak nie kupowalem poza tym jestem niepeelnoletni

Aug 16, 2011 at 19:00

Print
PAwleus

Registered: Mar 24, 2009
Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #17]

Nie kupisz raczej gry komputerowej na Amazon.com bezpośrednio z Polski, Merthenie. Nawet jeśli pozwoliliby Ci to musiałbyś jeszcze zapłacić koszty przesyłki (ok. 12$), więc nie jest to zbyt dobra oferta. Lepiej i szybciej byłoby już zamówić wersję Digital od Strategy First za 15$ - tzn. tyle byłoby gdyby nie konieczność zapłacenia naszego VAT-u, co daje już 18,5$, co aktualnie wychodzi niecałe 54 złociszy. Do kupienia nie trzeba być pełnoletnim, a tylko mieć dostęp do karty kredytowej, konto paypal lub po prostu zapłacić przelewem z konta bankowego. Cena może nie jest zbyt atrakcyjna jak na grę sprzed 5 lat, ale zaletą jest to że można mieć grę tego samego dnia, w którym się na nią zdecyduje.

Odnośnie nowej rozgrywki to wydaje mi się że byłoby znacznie lepszym pomysłem jeśliby każdy z graczy dysponował własnym imperium, a tylko byłyby one w ścisłym sojuszu w 2 nienaruszalnych blokach - ja już jednak próbowałem takiej opcji w kilkakrotnie i moje doświadczenia nie nastrajają mnie entuzjastycznie, gdyż zabija ona dyplomację. W każdym razie, jeśli zamierzacie grać z imperiami AI to mnie nie liczcie do rozgrywki. Także gry typu PBC (Play By Commitee), a do tego się sprowadza Twoja propozycja, Adi, mnie nie interesują - gry w demokrację to ja mam serdecznie dosyć na codzień. Najgorsze w takich grach nie jest może nawet to utrwalają przegrywające strategie (spróbuj przekonać kogoś w dyskusji że coś nią jest) - najgorsze jest to że znacznie zubażają one możliwości przetestowania co właściwie takimi strategiami jest, gdyż nikt nie zna Prawdy. Twierdzisz że gra taka oszczędziłaby graczom stresu związanego z przegraną - to celem gry nie byłoby zwycięstwo jednej z drużyn? Nie tylko takie gry nie są receptą na tego typu stres, ale dostarczają go w dużych ilościach z innych źródeł. Najwyraźniej nie zdajesz sobie sprawy jak stresogenne bywają dyskusje nad tym jakie właściwie działania ma realizować imperium pod kierownictwem Commitee (jak niby zamierzasz ustalić kto jest ten bardziej doświadczony i kto ma słuchać rad kogo?). Recepta na stres związany z przegraną jest tylko jedna: zrozumienie zanim przystąpiło się do gry że "ktoś musi przegrać, żeby wygrać mógł ktoś" i że przegrana w grze nie jest powodem do wstydu, ale drogą do zwiększenia własnej siły gry - przegraną też można się cieszyć jeśli czyni ona nas lepszymi.

Wbrew pozorom, Adi, nawet w grze w której celem jest zwycięstwo tylko jednego z imperiów (dla dużych gier multi), bardziej doświadczony gracz ma interes w wymianie poglądów z mniej doświadczonym - nie tylko może się od niego nauczyć czegoś nowego, ale także ścisła współpraca z tymi mniej lub więcej doświadczonymi, przynajmniej na pewnych etapach rozgrywki, jest niemal zawsze konieczna dla odniesienia zwycięstwa. Problemem zwykle nie jest to że bardziej doświadczony gracz nie chce pomagać tym mniej doświadczonym (on zwykle wie że jest to w jego interesie), ale to że ci drudzy nie chcą przyjąć takiej pomocy, często tylko dlatego że wydaje im się że poradzą sobie samodzielnie lub nie wydaje im się potrzebne nauczenie się czegokolwiek, gdyż lubią grać tak jak aktualnie grają. Jeśli gracz nie chce ulepszyć swojego sposobu gry to nic nie da możliwość podglądnięcia wszystkiego co robi kto inny, a jeśli tego chce to w zupełności wystarczy mu analiza informacji dostępnych z gry z innymi, tym bardziej że może posiłkować się pytaniami im zadawanymi - chyba nikt nie może narzekać że nie odpowiedziałem wyczerpująco na jego pytanie odnośnie mechanizmów gry, czy tego jak robię to co robię? Nie tylko przed, ale w Diasporze próbowałem wielokrotnie (zwykle w ramach fabuły) doradzać lub sugerować lepsze rozwiązania, Tobie również, zwykle z marnym skutkiem. Niestety zwykle działa dopiero przykład przez porównanie efektów długofalowych działań, a na to w grach PBC nie ma możliwości.

Aug 16, 2011 at 21:42

Print
Adi Cherryson

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #18]

PAwleus - jaki stres? Przecież to tylko zabawa.

Z przywództwem nie będzie kłopotu. W jednej drużynie będziesz Ty, a w drugiej Merthen. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że najwięcej wiecie o grze.

Jako liderzy będziecie odpowiedzialni za całokształt - czyli przede wszystkim wysyłanie turek. W razie gdy jakiś gracz będzie miał zdanie przeciwne i nie zechce uszanować argumentów, po prostu wygenerujecie turę. Lekka dyktatura ma niewątpliwą zaletę - imperium będzie spójnie zarządzane i nieobecność lub mniejsze zainteresowanie jakiegoś uczestnika nie wpłynie tak dramatycznie na przebieg gry, jak w obecnym PBEM.

Zamiast przekazywać istotne informacje w formie fabuły, możesz to - kawa na ławę - napisać na tajnym wątku. A to się sprawdziło w PBEM6, gdzie Cezar i Merthen mieli ciekawą zabawę. Skoro nie wychodzi to tak, jak myślisz może trzeba spróbować czegoś nowego?

To tylko moja wstępna propozycja. Zależy mi na rozwoju i szerzeniu popularności SEV. Lepszej gry 4X nie ma i z tym się chyba zgodzisz. A COP to jedyne miejsce, które skupiło garstkę jej polskich miłośników.

Ja już nie mam tyle zapału do gry, co kiedyś. Jakbyś zatem widział nasz kolejny PBEM? Przedstaw jakiś zalążek alternatywnego pomysłu i będziemy dyskutować. Chodzi o dobrą wspólną zabawę.

Merthenie - Kronika byłaby chyba niepotrzebna. Zamiast tego musiałbyś chyba uzasadniać swoje decyzje. Co może zająć tyle samo czasu, ale w formie jaką lubisz.

Aug 17, 2011 at 00:11

Print
Noboto

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #19]

Dzięki za pomoc odezwe sie gdy bede miał orginał

a i kiedy miej więcej sie zacznie?

Aug 17, 2011 at 07:58

Print
runnersan

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #20]

Teraz jest promocja na gamersgate i Space Empires kosztuje 6 euro

http://www.gamersgate.com/DD-SEMP5/space-empires-5

I tam nie trzeba mieć karty, tylko można przelewem z polskich banków...

[Edited by runnersan on Aug 17, 2011 at 10:23]

Aug 17, 2011 at 10:22

Print
Ceasar Of Rome

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #21]

żeby kupić tam gre musisz posiadać konto na moneybookers.com
a tam musisz juz byc pełnoletni.
gre sciagasz potem na komputer.
Sprawdzone

Aug 17, 2011 at 16:57
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #22]

Quote:
PAwleus wrote:
Nie kupisz raczej gry komputerowej na Amazon.com bezpośrednio z Polski, Merthenie. Nawet jeśli pozwoliliby Ci to musiałbyś jeszcze zapłacić koszty przesyłki (ok. 12$), więc nie jest to zbyt dobra oferta..

ja kupiłem i wysłali mi w ramach ceny, choć może to była brytyjska wersja

Co do rozgrywki to mam dwa pomysły

Pierwszy
Podobny do propozycji Adiego. Dla jednego imperium est kilka stanowisk takich jak:

1 Premier
2 Minister Kolonizacji
3 Minister Zabudowy
4 Minister Dalekiego Zwiadu
5 Minister Produkcji
6 Minister Obrony
7 Minister Wojny
8 Minister Badań
9 Minister Gospodarki
10 Minister Populacji
11 Minister Spraw Zagranicznych
12 Główny Kronikarz

Zależnie od ilości graczy przysługiwała by ilość tytułów na jednego.

Każdy z graczy według ustalonej kolejki (np według kryterium czasowego) wykonywałby ruchy na tym samym imperium w zakresie swoich kompetencji. Zawsze na końcu na turkę wchodziłby Premier, który ma prawo poprawić ruch każdego ze stanowisk (z uzasadnieniem) a potem wygenerować plr.
Nadaję także priorytety swoim ministrom.

Kompetencje:
1 Premier

2 Minister Kolonizacji
Projektowanie kolonizatorów, wybieranie planet pod przyszłe kolonie, zamawianie kolonizatorów u Ministra Produkcji. Zamawianie badań u Ministra Badań

3 Minister Zabudowy
Planowanie zabudowy stolicy i każdej kolonii, zamawianie budynków u Ministra Produkcji. Zamawianie badań u Ministra Badań

4 Minister Dalekiego Zwiadu
Projektowanie statków zwiadowczych, kierowaniem statkami zwiadowczymi (specjalnie przedrostek przed nazwa), zamawianie statkami zwiadowczymi u Ministra Produkcji. Zamawianie badań u Ministra Badań

5 Minister Produkcji
Projektowanie statków/baz stoczni. Produkcja według zamówień - ustala priorytety
. Zamawianie badań u Ministra Badań

6 Minister Obrony
Projektowanie obronnych okrętów/baz/jednostek. kierowaniem okrętami obronnymi (specjalnie przedrostek przed nazwa), zamawianie u Ministra Produkcji
(także budynków o militarnym znaczeniu). Zamawianie badań u Ministra Badań

7 Minister Wojny
Projektowanie wojennych okrętów/jednostek. kierowaniem okrętami wojennymi (specjalnie przedrostek przed nazwa), zamawianie u Ministra Produkcji (także budynków o militarnym znaczeniu). Zamawianie badań u Ministra Badań

8 Minister Badań
Projektowanie statków/baz stoczni. Produkcja według zamówień - ustala priorytety
. Zamawianie budynki u ministra zabudowy.

9 Minister Gospodarki
Projektowanie budynków/statków baz wydobywczych oraz nimi kieruje,. Zamawianie u Ministra Produkcji oraz zamawianie badań u Ministra Badań

10 Minister Populacji
Projektowanie statków populacyjnych i ich kierowanie. Planowanie rozrostu populacji
Zamawianie u Ministra Produkcji oraz zamawianie badań u Ministra Badań

11 Minister Spraw Zagranicznych
Cała dyplomacja pod okiem premiera

12 Główny Kronikarz
Pisać i pisać

Drugi
Sa dwa państwa a każdy z nich ma tyle planet macierzystych co graczy w drużynie. Każdy zarządza tylko swoja planetę macierzystą. Może wydawać rozkazy tylko statkom, które sam wyprodukował oraz kolonie, które sam stworzył. Każdy używa swojego przedrostka w nazwach aby się nie pomylić. To jakby unia składająca się z kilku państw, które są większości autonomiczne.

Zasoby, badania, szpiegowanie i dyplomacja jest wspólna

[Edited by Merthen on Aug 17, 2011 at 17:03]
Aug 17, 2011 at 17:03

Print
Ceasar Of Rome

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #23]

ciekawy ten drugi pomysł Merthenie,
chyba najbardziej przejrzysty, kazdy za swoje odpowiada

Aug 17, 2011 at 17:48
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #24]

Pierwszy pomysł też jest dobry Cezarze. Zapobiega przedłużaniu generacji tury, bo Premier ma władzę.

Mi pasuje którekolwiek stanowisko: Minister Zabudowy/Produkcji/Badań.

Ale drugi pomysł daje więcej swobody uczestnikom. Trzeba go rozwinąć i dopracować.

Aug 18, 2011 at 00:10

Print
Merthen

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #25]

Do drugiego pomysłu uaktualnienie:
Każdy z graczy posiada tyle procent badań co 100%/ilość graczy i może ją przydzielać dowolnie.

ze stanowisk do pierwszej pomysłu mi najbardziej pasuje Minister Obrony i Wojny

[Edited by Merthen on Aug 18, 2011 at 08:02]

Aug 18, 2011 at 08:01

Print
Noboto

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #26]

Drugi pomysł wydaje mi się lepszy daje dużo swobody.

Mam też pomysł by gracze podzielili się jakie badaniami które będą

opracowywać i nawzajem wymieniać się ich rezultatami to na pewno

przyspieszy rozwój imperiów.

Aug 18, 2011 at 12:31

Print
Merthen

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #27]

W przypadku gdy będą mieli jedno państwo, a tylko oddzielne planety macierzyste każdy z graczy będzie miał pełen dostęp do badań.

Aug 18, 2011 at 18:39

Print
Ziro
Status: Elite

Registered: Feb 14, 2009
Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #28]

Jeśli moja rola będzie ograniczała się do wyrażania swojej opinii chętnie zagram, teraz z czasem u mnie robi się coraz gorzej przez wybór studiów i przygotowań do matury, by dostać się na perspektywiczny kierunek no i szukanie na śląsku kierunku japonistycznego, lecz aktualnie najbardziej jestem za filologią angielską ze specjalizacją tłumacza chińskiego w Katowicach.

[Edited by Ziro on Aug 18, 2011 at 22:20]

LastFM

Aug 18, 2011 at 22:20
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Adi Cherryson

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #29]

Ziro - bardzo unikatowe kierunki. Podziwiam. Będziesz miał problem ze znalezieniem odpowiedniej pracy. Ale gdy ją znajdziesz, to poszybujesz wysoko. Czego życzę.

To mamy kandydata na Kronikarza i eksperta od rozumienia pojęć i ich wyrażaniu w języku.

Co jest bardzo ważne. Bo nieraz zastanowiałem się jak, takie dziwne imperia w SEV mogą się w ogóle porozumiewać. A już rozumieć się wzajemnie i działać na podstawie jakichś tajemniczych traktaktów?! To przecież nie jest możliwe.

Aug 19, 2011 at 01:01

Print
Ceasar Of Rome

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #30]

no oryginalne podejście, ale trzeba być odwaznym, zresztą Ziro coś mi się wydaje że japonistyka jest Ci bliska

to może zaczniemy juz ten pbem ?

i

gramy przez PBW czy po w typowy PBEM

Aug 19, 2011 at 06:54
XFire Ceasar4Rome
Print
Noboto

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #31]

Morzecie poczekac z tym pbem wlasnie zdobywam orginał?

Aug 19, 2011 at 08:22

Print
Ziro

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #32]

Jestem wstanie przyjąć rolę jaką będzie trzeba na potrzeby gry.

Co do kierunku o pracę ciężko, lecz w językach dalekowschodnich są największe pieniądze przez fakt największej w skali światowej produkcji dóbr konsumenckich i poważne firmy potrzebują osób, które są wstanie władać biegle językami z tamtego rejonu, zwłaszcza chińskim, dodatkowo po tym kierunku będę wstanie posługiwać się angielskim jak ojczystym językiem, bądź lepiej, więc zachód też stoi otworem, a dodatkowo maja ambicja wręcz nakazuje mi nauczyć się dodatkowo kolejnych języków z czego aktualnie mam zamiar zacząć uczyć się języka hiszpańskiego na własną rękę z pomocą programów, które pomogą mi w nauce, a hiszpański ma opinię wraz z włoskim języka, którego jest się wstanie samemu nauczyć.

LastFM

Aug 19, 2011 at 10:45
Print
Noboto

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #33]

Dobra wiadomosć kupiłem SE5

To kiedy zaczynamy gre?

Aug 19, 2011 at 13:55

Print
Merthen

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #34]

Gratuluje Ziro kierunku

Co gry to na razie chętni to:

Adi Cherryson
Ceasar Of Rome
Noboto
Merthen
runnersan
Ziro

Potwierdzacie?

Aug 19, 2011 at 17:58

Print
Ceasar Of Rome

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #35]

siur

Aug 19, 2011 at 18:01
XFire Ceasar4Rome
Print
PAwleus

Registered: Mar 24, 2009
Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #36]

To pozostaje mi tylko życzyć miłej zabawy i wartościowych doświadczeń. Mogę od czasu do czasu pokibicować ale z pewnością nie wezmę udziału w grze typu PBC.

Aug 19, 2011 at 21:52

Print
Adi Cherryson

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #37]

Oczywiście.

Aug 19, 2011 at 23:00

Print
Merthen

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #38]

Czyli ze mną trzy potwierdzenia - stanowczo za mało

[Edited by Merthen on Aug 24, 2011 at 20:14]

Aug 24, 2011 at 20:14

Print
runnersan

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #39]

potw.

Aug 24, 2011 at 21:14

Print
Ziro

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #40]

hai, mogę pograć

LastFM

Aug 25, 2011 at 09:45
Print
Merthen

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #41]

super to 5 (Ziro Diaspora czeka)

Aug 25, 2011 at 16:50

Print
Ziro

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #42]

Z tego co pamiętam posłałem plr na maila, a od tamtej pory nie dostałem informacji jak zawsze o pojawieniu się kolejnej tury.

LastFM

Aug 25, 2011 at 19:56
Print
Ceasar Of Rome

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #43]

sprawdzenie strony trwa chyba z 10 sekund...
ale mniejsza juz o to bo juz po ptokach

Aug 25, 2011 at 20:20
XFire Ceasar4Rome
Print
Ziro

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #44]

Zalegała tura z plr posłanym na maila.

LastFM

Aug 25, 2011 at 20:48
Print
Adi Cherryson

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #45]

Bez PAwleusa gra będzie też na pewno ciekawa, ale znacznie uboższa. Wolałbym, abyśmy uzgodnili taką formułę, żeby go jakoś zachęcić. Zwłaszcza licząc na jego wiedzę i mając na uwadze jego pomoc w testowaniu Ateny.

Może podyskutujemy dalej i wrócimy do postu nr 17:

"Odnośnie nowej rozgrywki to wydaje mi się że byłoby znacznie lepszym pomysłem jeśliby każdy z graczy dysponował własnym imperium, a tylko byłyby one w ścisłym sojuszu w 2 nienaruszalnych blokach - ja już jednak próbowałem takiej opcji w kilkakrotnie i moje doświadczenia nie nastrajają mnie entuzjastycznie, gdyż zabija ona dyplomację. W każdym razie, jeśli zamierzacie grać z imperiami AI to mnie nie liczcie do rozgrywki."

Jeśli usuniemy AI (a szkoda - bo też moglibyśmy je przetestować praktycznie), to może coś dalej ustalimy?

[Edited by Adi Cherryson on Aug 26, 2011 at 00:16]

Aug 26, 2011 at 00:16

Print
Merthen

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #46]

Rzeczywiście Ziro wysłałeś na emaila - przepraszam, umknęło mi to.

Większy problem dla PAwleusa to formuła PBC niż AI. A AI w najbliższej przyszłości nie będzie skończone więc, raczej odpada.

Aug 26, 2011 at 00:43

Print
Madlok

Registered: Mar 20, 2009
Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #47]

Bardziej demokratyczna drużyna przegra.

Aug 26, 2011 at 14:04

Print
Merthen

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #48]

Nie zgadzam się

P.S.
Moja odpowiedz jest tak samo pozbawiona argumentów jak Twoja

Aug 26, 2011 at 18:00

Print
Ceasar Of Rome

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #49]

wystarczy ze druzyny beda zgrane

gralismy cos podobnego w sparcie i bylo ok

Aug 26, 2011 at 20:30
XFire Ceasar4Rome
Print
Adi Cherryson

Re: Nasz kolejny PBEM [Dyskusja i pomysły] [post #50]

Quote:
Ceasar Of Rome wrote:
wystarczy ze druzyny beda zgrane

gralismy cos podobnego w sparcie i bylo ok

No i tak sobie myślałem, żeby to powtórzyć w większym gronie.

Aug 27, 2011 at 01:18

Print
^ Początek strony ^
Pages: [1] 2 3 4 5 ... 28

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.