civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V > Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości upływania czasu w grze?
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V
Poster
Status: Novice

Registered: Aug 23, 2011
IP: Logged
Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości upływania czasu w grze? [post #1]

Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości upływania czasu w grze?
Chodzi mi o to by np. rok w grze upływał po 3-4 turach (a nie po 10) albo odwrotnie... nie ważne. Czy da sie to zmienić w plikach gry? Czy moze jest jakis mod?

Aug 23, 2011 at 23:14

Print
Ceasar Of Rome
Status: Moderator

Registered: Aug 09, 2008
Re: Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości upływania czasu w grze? [post #2]

a po co ?

Aug 24, 2011 at 06:52
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Zxy44

Re: Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości upływania czasu w grze? [post #3]

Bo mi to do szczęścia potrzebne oj jak wiesz to powiedz ale nie zadawaj głupich pytań proszę

Aug 24, 2011 at 11:46

Print
Zxy44

Re: Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości upływania czasu w grze? [post #4]

Mam jeszcze jeden problem ale nie chce Wam zaśmiecac forum. Jak zmienić "RacialTraits" w rasach losowych tych w folderze "Empires" chodzi mi tylko o cechy rasowe... a nie jakie komponenty buduja czy cos w tym stylu...

Aug 24, 2011 at 11:53

Print
Merthen

Registered: Aug 25, 2008
Re: Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości upływania czasu w grze? [post #5]

Quote:
Zxy44 wrote:
Chodzi mi o to by np. rok w grze upływał po 3-4 turach (a nie po 10) albo odwrotnie... nie ważne. Czy da sie to zmienić w plikach gry? Czy moze jest jakis mod?

Nie da się - jest to zarządzone przez engine.

Quote:
Zxy44 wrote:
Mam jeszcze jeden problem ale nie chce Wam zaśmiecac forum. Jak zmienić "RacialTraits" w rasach losowych tych w folderze "Empires" chodzi mi tylko o cechy rasowe... a nie jakie komponenty buduja czy cos w tym stylu...

Trzeba nanieść zmiany w skryptach AI.
Aug 24, 2011 at 20:13

Print
Zxy44

Re: Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości upływania czasu w grze? [post #6]

jakim programem to otworzyć te skrypty? wystarczy zwykly notatnik?

Aug 24, 2011 at 20:51

Print
Zxy44

Re: Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości upływania czasu w grze? [post #7]

ok otwyrzylem Notepadem ++ jest do tego jakis poradnik?

Aug 24, 2011 at 20:53

Print
Merthen

Re: Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości upływania czasu w grze? [post #8]

Tak, ale po zamianach trzeba je skompilować a potem umieścić we właściwy miejscu, zajrzy do katalogu Space Empires V\Utilities\scriptparser.

Aug 24, 2011 at 20:54

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości upływania czasu w grze? [post #9]

Quote:
Merthen wrote:
Quote:
Zxy44 wrote:

Nie da się - jest to zarządzone przez engine.

Nigdy nie probowałem czy i jak działa, ale jest przecież Game Time Rate Modifier w Settings.txt - może jego modyfikacja dałaby pożądany efekt? Nie znam moda, który zmieniałby ten parametr, więc jest możliwe że jest on jednym z wielu niezaimplementowanych.

[Edited by PAwleus on Aug 24, 2011 at 22:24]
Aug 24, 2011 at 22:22

Print
Merthen

Re: Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości upływania czasu w grze? [post #10]

Parametry nie działa. Dla pewności przetestowałem przed chwila.

Aug 24, 2011 at 22:32

Print
Zxy44

Re: Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości upływania czasu w grze? [post #11]

Działa.. ale nie tak jak chciałem... po prostu planety sie szybciej obracają na mapie itd. Mam juz pomysł jak to zrobic ale nie do końca mnie to zadowala no ok dzieki za pomoc

Aug 25, 2011 at 16:25

Print
Merthen

Re: Czy istnieje możliwość zwiększenia prędkości upływania czasu w grze? [post #12]

To ciekawe spostrzeżenie.

Aug 25, 2011 at 16:50

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.