civ.org.pl forums > Civ 5 - Multiplayer > ranking - czas na zmiany?
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Multiplayer > Multiplayer
Poster
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
IP: Logged
Re: ranking - czas na zmiany? [post #51]

A wywalę, dawno żadnych spambotów nie było to chociaż się na graczach wyżyję, a co!

Feb 11, 2013 at 18:33

Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: ranking - czas na zmiany? [post #52]

Zacznij od Krasnego!

Feb 11, 2013 at 18:37

Print
Wolfenlane
Status: Cup Winner

Registered: Jun 07, 2012
Re: ranking - czas na zmiany? [post #53]

Cyt. Mastah:

"Czy to przypadkiem nie powinno być tak, że punktów nie ubywa/nie przybywa z próżni? W sensie zysk/strata jednego zawodnika jest równa zyskowi/stracie drugiego."

Odnosząc się do pytania Mastaha z innego wątku, wydaje mi się że właśnie tak jest, jak mówisz że powinno być. Ta sama ilość punktów jednemu się odejmuje, a innemu dodaje.

Ja mam jeszcze wątpliwość odnośnie ffa, bo widzę, że nawet gracz na ostatnim miejscu dostaje dodatni punkt. W tym wypadku te punkty pojawiają się faktycznie z próżni, bo nikomu się nic nie odejmuje. Proponuję żeby do połowy stawki były dodatnie punkty, a od połowy analogicznie te same wartości tylko ujemne.

Feb 13, 2013 at 11:06

Print
rotyg
Status: Regular

Registered: Nov 19, 2011
Re: ranking - czas na zmiany? [post #54]

Wolf i Mastah dobrze prawią, ale Heniu mówił że to jest wersja testowa, dlatego chyba można się spodziewać zmian?

Feb 13, 2013 at 11:40

Print
Heniu

Re: ranking - czas na zmiany? [post #55]

Quote:
Wolfenlane wrote:
Odnosząc się do pytania Mastaha z innego wątku, wydaje mi się że właśnie tak jest, jak mówisz że powinno być. Ta sama ilość punktów jednemu się odejmuje, a innemu dodaje.

Akurat przed 12. wprowadziłem poprawkę.

Quote:
Ja mam jeszcze wątpliwość odnośnie ffa, bo widzę, że nawet gracz na ostatnim miejscu dostaje dodatni punkt. W tym wypadku te punkty pojawiają się faktycznie z próżni, bo nikomu się nic nie odejmuje. Proponuję żeby do połowy stawki były dodatnie punkty, a od połowy analogicznie te same wartości tylko ujemne.

Punkty do FFA są liczone tylko do starego rankingu, w którym nie było punktów ujemnych. Do rankingu ELO liczone są tylko duele.

Ranking nadal nie jest skończony, jest różnica w punktacji na liście meczy oraz tabeli, jutro będę szukał błędu.

Feb 13, 2013 at 11:53

Print
Cholernik

Registered: Jul 25, 2010
Re: ranking - czas na zmiany? [post #56]

Od nosząc się do postu Mastaha:

wiadomo wałki adminów, Krasny, mimo że nieobecny ostatnio ciałem łapę na swoim położyć musiał

Feb 13, 2013 at 15:49

Print
Heniu

Re: ranking - czas na zmiany? [post #57]

Skrypt liczący ranking poprawiony, gracze-widma usunięci.

Feb 13, 2013 at 22:11

Print
WoZa
Status: Elite

Registered: Nov 05, 2010
Re: ranking - czas na zmiany? [post #58]

Heniu w liście graczy jest mnóstwo osób, które ostatnie gry mieli w 2011. Moim zdaniem to też są gracze-widma.

Feb 14, 2013 at 15:29

Print
Dyktator

Registered: Apr 28, 2012
Re: ranking - czas na zmiany? [post #59]

Raczej nie,WoZa , te osoby jeszcze mogą zagrać, a jak się je wyrzuci to stracą swoje dotychczasowe wyniki. Poza tym rozumiem okrajanie ranku z tych co nigdy nie zagrali, ale nie podoba mi się pomysł odchaczania innych na siłę żeby tylko mniej miejsc było.

Feb 14, 2013 at 16:36

Print
Heniu

Re: ranking - czas na zmiany? [post #60]

Wyrzucanie osób, które zagrały choć jeden mecz, nie wchodzi w grę. Oczywiście nie ma też problemu, aby osoba wykreślona znowu dołączyła do rankingu. Ale można by pomyśleć nad wprowadzeniem dodatkowego czynnika zwiększającego liczbę zyskiwanych/traconych punktów w zależności od świeżości gry.

Feb 14, 2013 at 17:16

Print
Maiar

Registered: Sept 26, 2010
Re: ranking - czas na zmiany? [post #61]

To nie lepiej byłoby takie osoby, które nie grają od równo roku, robić "niewidocznymi", ale które de facto ciągle by były w ranku?

W końcu pomoże, a można tez zrobić opcję by widzieć owych niegrających.

Feb 14, 2013 at 17:34
Gadu-Gadu: 10423380
Print
pocozyc
Status: Prince

Registered: Jul 25, 2003
Re: ranking - czas na zmiany? [post #62]

tak naprawde obecnie to niewielu gra ; )

Mar 10, 2013 at 16:25
Gadu-Gadu: 2640081
Print
sirsik
Status: Moderator

Registered: Nov 24, 2004
Re: ranking - czas na zmiany? [post #63]

chyba czekają na nowy dodatek ;lub na nowy komputer jak ja

Mar 11, 2013 at 06:44
Gadu-Gadu: 1547681
XFire sirsilis
Print
Heniu

Re: ranking - czas na zmiany? [post #64]

Albo na nową grę. Tej już raczej nie da rady niestety uratować. Po kilku setkach godzin jest zbyt powtarzalna, aby tracić na nią kolejne. Każda rozgrywka wygląda tak samo. Dodatek nic tutaj nie zmieni, chyba że miałby całkowicie zmienić zasady, ale to bardzo mało realne. Dadzą parę nowych cywilizacji, jednostek i innych p****ółek i to wszystko.

Mar 12, 2013 at 07:30

Print
Majonez

Registered: Dec 23, 2010
Re: ranking - czas na zmiany? [post #65]

Tylko jedno mnie dziwi, że na KAC'u dalej grają w IV a ma chyba trochę więcej lat. Wiem wiem wszędzie są porównania, która lepsza.
Więc nie rozumiem mówienia, że jest schematyczna. Dla Dela czy Coorp jeszcze paru innych to na pewno bo opanowali grę wiadomo do jakiego poziomu i dalej grają.
Dla mnie gra w civ to po prostu miło spędzony czas ze znajomymi choć powinna najbardziej mnie się znudzić bo przegrywam i przegrywam.

Mar 12, 2013 at 08:17
Gadu-Gadu: 1740053
Print
Heniu

Re: ranking - czas na zmiany? [post #66]

Gra jest schematyczna, bo rozwój za każdym razem jest niemal identyczny - czy grasz Anglią czy Chinami, podejmowane decyzje są niemal identyczne. Chlubnym wyjątkiem jest są tu np. Indie. Dzięki bonusowi do szczęścia z populacji oraz karze do szczęścia za ilość miast tą nacją gra się inaczej. Niestety takich specyficznych nacji jest mało i gra jest dość powtarzalna.

I nie rozumiem co mają czyjeś rezultaty w grze do jej schematyczności, to zupełnie inne sprawy.

Civ4 jest pod tym względem dużo lepsza, ma lepszą ekonomię, dlatego nudzi się wolniej. Jej bolączką są natomiast przestarzałe stacki. Osobiście mam nadzieję, że w civ6 będzie ekonomia podobna do civ4, walka do civ5, specyfika nacji do SMACa a grafika będzie na poziomie civ20 (choć to dla mnie najmniej ważne?).

Ale odbiegamy od tematu...

Mar 12, 2013 at 10:10

Print
coorp

Registered: Aug 16, 2010
Re: ranking - czas na zmiany? [post #67]

Zdradź mi zatem ten złoty schemat bo kurka mimo tylu godzin coś go nie znalazłem Ja generalnie grę dostosowuję do nacji, terenu i odległości, a wypadkowe tych decyzji dodatkowo determinują polityki socjalne. O przyjemności z prowadzenia wojny nawet nie będę wspominał.

Mar 12, 2013 at 17:48

Print
Maiar

Registered: Sept 26, 2010
Re: ranking - czas na zmiany? [post #68]

Ok, schemat polega na wypunktowaniu jak najlepszych badań.
W civ5 badania zawsze lecą na 100% obrotach, jak i cała reszta ekonomi.
W civ4 nie leci na 100% obrotach, bo wszystko się modyfikuje na podstawie monetek % ustawianych własnoręcznie + można sytuacyjnie zmieniać ustroje, a w civ5 jak wiadomo, raz się wybierze, na zawsze.
To prosto pokazuje, jak działa system. W civ5 możliwości do nadrabiania są bardzo ograniczone bo właśnie zawsze się pracuje i wszystko robi na 100%, nie mówię że ich nie ma, bo da się, ale jak będzie grało dwóch równych graczy i jeden gracz zagra lepiej na poczatku, to już wygra grę, bo nijak ten 2 gracz, równy z nim będzie mógł nadrobić potem, biorąc pod uwagę że przewga będzie się zwiększała proporcjonalnie.

Czyli dalej:

W civ4 wpływasz na technologią kasą (z różnych źródeł - szlaki, przysiółki, inne pola, z wielkich ludzi, kasa z wojen) + badaniami (budynki, specjaliści, korporacjami, których nie ma w civ5). Dodatkowo koszty jednostek na czyimś terenie są o wiele większe niż w civ5 (ale i tak koszty nijak wpływają na techowanie w civ5, chyba że dopiero się bankrutuje, w civ4 każdy zwiększony ubytek kasy zmniejsza techowanie) + jest utrzymanie miast, co sprawia że prowadzenie ekspansji zawsze wiąże się z wolniejszym techowaniem.

W civ5 wpływasz tylko badaniami. . (budynki, populacja, specjalisci) Wojny nijak wpływają na prędkośc techowania

Banalnie widać co daje więcej możliwości.

Nie chcę tutaj znowu hejtowac civ5, czy spawiać takiego wrażenia, ale możliwośći ekonomiczo-technologiczne to rzecz bez porównania, a jako tako ogarniam bo grałem i tu i tu setki godzin.

[Edited by Maiar on Mar 12, 2013 at 18:44]

Mar 12, 2013 at 18:36
Gadu-Gadu: 10423380
Print
Heniu

Re: ranking - czas na zmiany? [post #69]

Coorp - nie widzisz schematów? To powiedz uczciwie ile razy zaczynałeś produkcję w stoilicy od czegoś innego niż pomnik? Ile razy pomijałeś otwarcie tradycji na początku gry? Jak często rezygnowałeś z racjonalizmu na korzyść pobożności? Albo ile razy w G&K leciałeś do żelaza zamiast do kompozytów? Gra jest tak zrobiona, że w 90% przypadków gra się nią prawie identycznie, bo istnieje dużo jedynie słusznych strategii powtarzanych nagminnie.

Mar 12, 2013 at 19:13

Print
Jarech
Status: Veteran

Registered: Jan 27, 2006
Re: ranking - czas na zmiany? [post #70]

Quote:
Majonez wrote:
Tylko jedno mnie dziwi, że na KAC'u dalej grają w IV a ma chyba trochę więcej lat. Wiem wiem wszędzie są porównania, która lepsza.
Więc nie rozumiem mówienia, że jest schematyczna. Dla Dela czy Coorp jeszcze paru innych to na pewno bo opanowali grę wiadomo do jakiego poziomu i dalej grają.
Dla mnie gra w civ to po prostu miło spędzony czas ze znajomymi choć powinna najbardziej mnie się znudzić bo przegrywam i przegrywam.

Ejj no nie jest tak źle z tym przegrywaniem

Mar 12, 2013 at 19:20
Gadu-Gadu: 926225
Print
coorp

Registered: Aug 16, 2010
Re: ranking - czas na zmiany? [post #71]

Quote:
Heniu wrote:
Coorp - nie widzisz schematów? To powiedz uczciwie ile razy zaczynałeś produkcję w stoilicy od czegoś innego niż pomnik? Ile razy pomijałeś otwarcie tradycji na początku gry? Jak często rezygnowałeś z racjonalizmu na korzyść pobożności? Albo ile razy w G&K leciałeś do żelaza zamiast do kompozytów? Gra jest tak zrobiona, że w 90% przypadków gra się nią prawie identycznie, bo istnieje dużo jedynie słusznych strategii powtarzanych nagminnie.

Ze startem to jest różnie - gdy gram Hiszpanią albo USA to na 100% wypuszczę 2 x skaut jako pierwsze ze stolicy. Jeżeli gram na 'Tradycję' to nie zbuduję w stolicy pomnika tylko po 2 x skautach zbuduje kaplicę oraz robotnika, zaś wybierając 'Wolność' zbuduję monument.
No i uczciwie Ci powiem Heniu, dziś grałem 5 razy w duela i takie miałem otwarcia - 2 x na tradycję (Indie & Egipt) 2 x na wolność (Celtowie, Songhaj) raz honor (Aztekowie) i z tego co pamiętam za każdym razem na starcie budowałem co innego. Mało tego, panteon był za każdym razem inny! Fakt, wysuwają się na prowadzenie pewne panteony które są 'koksiarskie' ale co nie znaczy że młotki od kutrów rybackich są złe Co do racjonalizmu to zdecydowanie preferuję 'ład' co nie znaczy, że nie wezmę 'racjonalizmu'. Wszystko zależy jak się mapa 'ułoży'.
No i generalnie nie rozumem Twojego lamentu - grałem we WSZYSTKIE Civki, i właśnie część 4 przypasowała mi najmniej (nudna i walka ssie) ale nie wbijam na podfora czwóreczki i nie oznajmiam światu że jest to zła część. Bo nie jest. Jest INNA. Ja w niej nie zasmakowałem i git. Zarąbiście mnie wciągnęła V. Ot co.

Mar 12, 2013 at 19:52

Print
szachoboks
Status: League Winner

Registered: Feb 22, 2011
Re: ranking - czas na zmiany? [post #72]

Drezwka socjalne dostosowuje sie sie do mapy .
Mozna zagrac róznie , najlepszy schemat napewno jest . I ten schemat tez trzeba podporzadkowac pod zasade kamien , papier, nozyczki . Nie mozna leciec w ciemno nie patrząc co sie dzieje na mapie . Oraz ten najlepszy schemat moze przegrac ze słabym schematem , tzw kontra
ffa to jest jest loteria , nie ma co na to patrzac , a w grze 1 na 1 , trzeba balansowac , miedzy swoim najlepszym schematem gospodarczo naukowym , oraz z wyczuciem co przeciwnik moze zrobic. Podam przykład : na poprzednim patchu gracz z zelazem mogł wygrac wiec nie mozna było wynalez zelazo pozniej niz przeciwnik z dosjciem do nas zbrojnymi . Wiec grając ekonomicznie było trzeba zgadywać czy wróg pojdzie proso po zelazo czy nie. A jak wszsycy grali juz jednym schematem okazało sie ze jest 3 droga na łuczniki . Bez balansu strategicznego czesto grałem na konie

Gra ma jeden najleszy schemat który się rożni od mapy oraz nacji i przeciwnika . Ktos go zna to niech sie zgłosi Ci co sadza ze go znaja sa w błedzie .Jak bardzo są nie ktorzy błedzie podam na przykładzie . Chyba naajbardziej kontrowersyjna dyskusja o poprzednm patchu była ze cuda ze za dobre , głownie wiszace ogrody , to teraz je oswiece . Najpewniej wygrywało sie broniąc i grajac do atomu . A technologie rozczepienia atomu sie brało z racjonalizmu , wiec majac czy nie majac ogrodów w tym samym czasie miało sie atom , Dodatkowa nauku z wiekszej stolicy nieodgrywała roznicy . Wiele razy miałem tak ze stojac przed technologia do atmou musiałem grzecznie czekac , az napełni mi sie pasek do polityki , WB na poczadku gry tez nie pomagało .
A teraz sie z głosi ktos gra robi szybciej atom odemnie dzieki ogrodom i okzaze sie ze ja jestem w błedzie . wszsytko mozliewe . Teoretycznie dałoby sie tak : WB , ogrody szybko po budynki kulturalne z renesansu
i atom ma sie na bitwe Pod Grunwaldem (1410). I oto najleszy sytem na gołej civcce . Po czy znajdzie sie jakis nowy modry i mu wjedzie ciezkozbrojnymi na honoze , i to bedzie wtedy najlepszy system ?

Monza by tak podsumować , : Jest jeden schemat , do ktorego jest daleka droga do otkrycia ( i co chwila patche zmieniajace go), oraz 1000 sposobów by popsuc gre

[Edited by szachoboks on Mar 13, 2013 at 00:34]

Mar 13, 2013 at 00:24

Print
gurpegi

Registered: Apr 21, 2011
Re: ranking - czas na zmiany? [post #73]

Jak wszyscy piszą nie na temat, to ja też . Otóż, przeczytałem tekst szacho ze zrozumieniem po trzech browarkach. Będę chodził dumny jak paw. Testy z mensy się chowają .

Mar 13, 2013 at 00:42

Print
WoZa

Re: ranking - czas na zmiany? [post #74]

Quote:
gurpegi wrote:
Jak wszyscy piszą nie na temat, to ja też . Otóż, przeczytałem tekst szacho ze zrozumieniem po trzech browarkach. Będę chodził dumny jak paw. Testy z mensy się chowają .

Proszę przetłumaz innym
Mar 13, 2013 at 05:24

Print
Heniu

Re: ranking - czas na zmiany? [post #75]

Gurpegi co powiesz na status League Winner's Translator?

Koniec offtopu, dyskusję kontynuujemy na innym temacie.

Mar 13, 2013 at 07:40

Print
WoZa

Re: ranking - czas na zmiany? [post #76]

Heniu, kiedy zrobisz aktualizację League Winner?

Mar 13, 2013 at 07:59

Print
Heniu

Re: ranking - czas na zmiany? [post #77]

Kiedy się zdezaktualizuje. VI Turniej civ.org.pl to, wbrew nazwie, turniej a nie liga.

Mar 13, 2013 at 08:04

Print
Fred

Registered: Oct 04, 2013
Re: ranking - czas na zmiany? [post #78]

Witam.
Jestem nowy na Forum, ale od zarania przy Civ. Chciałbym zaproponować, aby po zakończeniu rozgrywki wrzucać do odpowiedniego postu garść informacji z gry: (ilość tur, czas gry, screeny, krótki opis, kluczowe momenty itd.). Jeżeli o mnie chodzi to ja mam również niezłą zajawkę z możliwości zapoznania się z przebiegiem meczy kolegów (przykład: mecz (BRA) WoZa 0:1 Krajzen (INC) z 28.09.2013).
Oczywiście nie chcę, żeby to zabrzmiało, że się wymądrzam czy coś. To taka luźna sugestia, dla mnie bardzo ciekawa.

Oct 06, 2013 at 13:52

Print
Fred

Re: ranking - czas na zmiany? [post #79]

A i jeszcze jedno. Wcześniej była rozmowa na temat jakości CIV 5.

Quote:
Heniu wrote:
Gra jest schematyczna, bo rozwój za każdym razem jest niemal identyczny - czy grasz Anglią czy Chinami, podejmowane decyzje są niemal identyczne. Chlubnym wyjątkiem jest są tu np. Indie. Dzięki bonusowi do szczęścia z populacji oraz karze do szczęścia za ilość miast tą nacją gra się inaczej. Niestety takich specyficznych nacji jest mało i gra jest dość powtarzalna.

I nie rozumiem co mają czyjeś rezultaty w grze do jej schematyczności, to zupełnie inne sprawy.

Civ4 jest pod tym względem dużo lepsza, ma lepszą ekonomię, dlatego nudzi się wolniej. Jej bolączką są natomiast przestarzałe stacki. Osobiście mam nadzieję, że w civ6 będzie ekonomia podobna do civ4, walka do civ5, specyfika nacji do SMACa a grafika będzie na poziomie civ20 (choć to dla mnie najmniej ważne?).

Ale odbiegamy od tematu...

Jak oceniacie ją aktualnie po wprowadzeniu BNW?
Oct 06, 2013 at 13:54

Print
Heniu

Re: ranking - czas na zmiany? [post #80]

Gry od czasu do czasu są opisywane, ale ranking liczy ich ponad 4 tysiące, więc nic dziwnego, że niektórym już się trochę znudziło opisywanie każdej gry. Ogólnie rzecz biorąc ciekawe opisy są w działach turniejowych, zajrzyj tam, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Dodatek zmienił sporo na plus. Dzięki szlakom handlowym dużo silniejsze są teraz oceany, dzięki czemu można tworzyć teraz silne państwa nadmorskie a nie tylko śródlądowe, mamy też arcyciekawą nację - Wenecję, jest też dostępna od samego początku gry silna gałąź pobożności, dzięki kongresowi bardziej trzeba liczyć się z państwami miastami... Ogólnie jest ciekawiej i więcej trudnych wyborów trzeba teraz podejmować.

Oct 06, 2013 at 16:28

Print
Fred

Re: ranking - czas na zmiany? [post #81]

No właśnie. Zadałem pytanie trochę prowokacyjnie. Bo sam muszę przyznać iż, podstawka CIV też wydawała mi się ogólnie krokiem w tył. Ale po BNW nabrało to zupełnie innego wymiaru. Jest tyle ważnych kierunków rozwoju, możliwości... Głowa boli...

Oct 06, 2013 at 17:25

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 [2]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.