civ.org.pl forums > Antycudak Cup > II runda: (IRO) delpietro vs Cholernik (ARA) / CHOLERNIK
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Antycudak Cup
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
II runda: (IRO) delpietro vs Cholernik (ARA) / CHOLERNIK [post #1]

Przypominam o zakazie budowania "wielkich" (czyli dostępnych tylko dla jednego gracza) cudów. Szczegóły w regulaminie:

Regulamin Turnieju

Termin: do 24.09 godz. 23:59:59

Miłej zabawy

[Edited by Krasny on Sept 20, 2011 at 06:49]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Sept 17, 2011 at 11:00

Print
delpietro
Status: Moderator

Registered: Oct 18, 2009
Re: II runda: delpietro vs Cholernik [post #2]

Tak jak przewidywałem, jak trafię na mapę kontaktową to nie mam szans z Cholernikiem.
Początek bardzo dobry, przejąłem Medynę i poszedłem na stolicę ale mój atak został odparty a potem to już była równia pochyła. Cholernik stopniowo przesuwał front w moją stronę. Random przez całą grę pomagał przeciwnikowi. Najbardziej gdy broniłem Medyny, gdzie pokazywało pewne zwycięstwo a zbrojny wroga przeżył na 1 hp i po awansie przejął miasto. Niestety zostałem rozstrzelany coś ok 140 tury przez armię łuczników arabskich na które to nie znalazłem lekarstwa. Wystarczyło 4 łuczników by zniszczyć ufortyfikowanego strzelca na cytadeli ! Nie wierzyłem, a Cholernik miał ich chyba z 8 plus gienka i kuszników. Moi strzelcy a wcześniej longi padały jak na strzelnicy. Gnałem do arty ale nie zdążyłem.
Dzięki za grę w której toczyła się walka non stop od początku do końca.

Sept 19, 2011 at 01:20
Gadu-Gadu: 6069832
Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: II runda: delpietro vs Cholernik [post #3]

Jak zobaczyłem nacje to modliłem się tylko o nie kontaktową mapę. Szybko postawiłem miasto (Medynę) na odbiciu, oraz zaprodukowałem łuczników. Niestety mimo wąskiego terenu oraz kilku łuczników nie udało się miasta obronić, całą armię straciłem w heroicznej walce. Po chwili Del podszedł pod stolicę, 4-5 Mohawkami, podczas gdy ja miałem 1 sworda (z karą za brak żelaza), zanim przez rzekę się przeprawił udało mi się dociąć 2 koniki oraz 2 łuczników, za pomocą których przegoniłem armię. Niedobitki zaczęły się cofać, poszedłem z kontrą, gdzie z leciutkim szczęściem udało mi się miasto odbić. Nastąpiła mała stagnacja na froncie, z techami poleciałem w łuczników arabskich, a Del ten czas wykorzystał na postawieniu fortyfikacji tuż za przesmykiem. Jak w końcu dostałem łuczników, to sukcesywnie z każdą turą podchodziłem pod stolicę, którą w końcu udało mi się podbić. Fajna partyjka, cały czas walka, nie było kiedy się nudzić. A random był po mojej stronie, a to przez to że na Kacu, w zastępstwie Czajmena pojechałeś mnie Keshikami. Także jest to swoisty rewanż

Na koniec fotka z oblężenia stolicy oraz frontu:

Sept 19, 2011 at 01:31

Print
itkovian

Registered: Jan 12, 2011
Re: II runda: delpietro vs Cholernik [post #4]

Graty dla Cholery.A co do Dela to widzę że cierpisz na syndrom Cholernika .

Sept 19, 2011 at 05:59

Print
delpietro

Registered: Oct 18, 2009
Re: II runda: delpietro vs Cholernik [post #5]

Dokładnie, tylko w zeszłym sezonie w lidze udało mi się Go ograć () a tak to same porażki.
Niestety Cholernik jest bardziej doświadczonym i wszechstronnym graczem ode mnie, podczas gdy ja radzę sobie tylko na bunkrach.
Łucznicy arabscy w dobrych rękach na mapie kontaktowej to mega koksy.

Sept 19, 2011 at 09:05
Gadu-Gadu: 6069832
Print
Heniu
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
Re: II runda: delpietro vs Cholernik [post #6]

Brawo Cholerny, widzę że nasz antycudakowy sparing Ci się przysłużył (wtedy ja grałem Irokezami).

Sept 19, 2011 at 09:12

Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: II runda: delpietro vs Cholernik [post #7]

Prawda jest taka, że dużo nie brakowało abym to ja obszedł się smakiem w tej grze. Bez żelaza, bez armii, z wrogą hordą pod granicami...
Na szczęście teren pod stolicą (rzeki), oraz random dopomógł w kluczowych momentach, dzięki czemu się udało. Po odbiciu Medyny miałem łącznie 12 szt koników, a dzięki systemowi dróg mogłem skutecznie przemieszczać armię na froncie. Troszkę krwi napsuła mi cytadela, ale poświęcając longa (na zabicie Irokeskiego longa z bonusem leczenia), oraz konika na spalenie cytadeli, potem poszło już z górki, choć poziomem armii odstawałem (ledwo miałem arkebuzerów, a Del łaził strzelcami), to nadrabiałem to ilością strzelców, przez co Del jak wychylił głowę z miasta to oddział od razu padał.

Sept 19, 2011 at 09:26

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.