civ.org.pl forums > Antycudak Cup > III runda: (CHI) szachoboks vs cezar august 007 (FRA) / SZACHOBOKS
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Antycudak Cup
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
III runda: (CHI) szachoboks vs cezar august 007 (FRA) / SZACHOBOKS [post #1]

Przypominam o zakazie budowania "wielkich" (czyli dostępnych tylko dla jednego gracza) cudów. Szczegóły w regulaminie:

Regulamin Turnieju

Termin: do 31.09 godz. 23:59:59

Miłej zabawy

[Edited by Krasny on Sept 24, 2011 at 11:51]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Sept 21, 2011 at 22:43

Print
cezar august 007
Status: Veteran

Registered: Jan 22, 2011
Re: III runda: szachoboks vs cezar august 007 [post #2]

No dobra....
Czas na bosa już w ćwierćfinale....
OK kiedy zagramy?

Na przestrzeni dziejĂłw Polska zawsze byÂła korytarzem, przez ktĂłry przechodziÂł wrĂłg napadajÂący na RosjĂŞ (..) Dlaczego do tej pory wrogowie tak Âłatwo przechodzili przez PolskĂŞ?
Bo Polska by³a s³aba! Polskiego korytarza nie mo¿na zamkn¹Ì od zewn¹trz tylko rosyjskimi si³ami. Mo¿na skutecznie zamkn¹Ì od wewn¹trz w³asnymi si³ami polski. Dlatego polska powinna byÌ silna.
Dlatego ZwiÂązek Radziecki jest zainteresowany utworzeniem silnej, wolnej i niepodlegÂłej Polski. Kwestia Polska - to kwestia Âżycia i Âśmierci dla paĂąstwa radzieckiego. - Stalin Krym luty 1945

Sept 22, 2011 at 15:06

Print
cezar august 007

Re: III runda: szachoboks vs cezar august 007 [post #3]

Matko jaka gra
Niektórzy się zdziwią ale niewiele zabrakło naprawdę
Szacho China 1:0 Cezar Francja
żądam więcej takich gier !

Na przestrzeni dziejĂłw Polska zawsze byÂła korytarzem, przez ktĂłry przechodziÂł wrĂłg napadajÂący na RosjĂŞ (..) Dlaczego do tej pory wrogowie tak Âłatwo przechodzili przez PolskĂŞ?
Bo Polska by³a s³aba! Polskiego korytarza nie mo¿na zamkn¹Ì od zewn¹trz tylko rosyjskimi si³ami. Mo¿na skutecznie zamkn¹Ì od wewn¹trz w³asnymi si³ami polski. Dlatego polska powinna byÌ silna.
Dlatego ZwiÂązek Radziecki jest zainteresowany utworzeniem silnej, wolnej i niepodlegÂłej Polski. Kwestia Polska - to kwestia Âżycia i Âśmierci dla paĂąstwa radzieckiego. - Stalin Krym luty 1945

Sept 23, 2011 at 22:24

Print
szachoboks
Status: League Winner

Registered: Feb 22, 2011
Re: III runda: szachoboks vs cezar august 007 [post #4]

Mapa czajmena nie nadaje sie , będzie trzeba cos w niej zmienić ( albo sie przyzwyczaić) bo jak nie wylosuje gor to male przesmyki przez ktore trzeba sie przecisnąć, juz ktoras gra z rzedu gdzie atak to samobóstwo

ale teraz wylosowalo dziwaczna mape , na środku jezioro z wyspa gdzie obaj postawiliśmy miasta , ja jeszcze postawiłem miasto na odbiciu 11 heksow od stolicy , mialem locznie 5 miast i pilnuj tego , jak mailem przewage we wojsku i generala nie wiedzialem gdzie zaatakowac, czy od tylca czy na miasto na wyspie albo od dolu , a zebranie wojska trwało wieki i z ataku nici
chociaż bylo blisko bo zaskoczony zauważyłem ze moi strzelcy moga atakować 2 razy , szkoda ze miałem tylko 1 takiego w pobliżu

cezar miał kupę kasy i jak wszedł w przemysłowa to podawał uprage na legie cudzoziemska i mnie zaatakował , chociaż ze w demo mialem większa armie
W 2 turze ataku zobacylem ze mogę generała zabić , tak mi pokazywało, ale jak przeszedla konnica przez miasto i wskazywałem na generała to nie pokazywało ze mogę go zniszczyć( bo miałem w mieście artylerie) i odpuściłem, w 3 zostalo miasto 30% i w tej turze zabilem generala , zniszczyłem resztę armii i poszła kontra która by zniszczyla miasto

początku bylo bardzo ciężko
do przemysłowej cezar mnie wyprzedzał później go odgoniłem troszkę ,
nawet zdobył mi miasto , ale pozostalo mi 4 wiec luz , nawet jeśli bym stracił kolejne byloby ok bo miałbym jeszcze 3

[Edited by szachoboks on Sept 23, 2011 at 23:10]

Sept 23, 2011 at 22:52

Print
Paulek
Status: Elite

Registered: Feb 12, 2011
Re: III runda: szachoboks vs cezar august 007 [post #5]

Też nie jestem zwolennikiem tej mapy czajmena. Straszne bunkry losuje lub tak blisko, że gra się pół h... Możnaby dodać w regulaminie możliwość jakiegoś innego mirrora

Sept 24, 2011 at 07:43

Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: III runda: szachoboks vs cezar august 007 [post #6]

Na LD też bunkry powstają, więc to nie wina skryptu że się tak trafia
Nie jestem pewien, ale chyba Nef na swoim mirrorze zabawił się w eliminację bunkrów (usunięcie górek), tak aby było przyjemniej grać
A co do wyboru innej mapki, to jak dwoje graczy chce zagrać na archipelagach, ze wściekłymi barbami oraz OCC, to kto im zabroni Ważne aby meczyk się odbył

Sept 24, 2011 at 07:51

Print
cezar august 007

Re: III runda: szachoboks vs cezar august 007 [post #7]

Maiałem taką legię, która blokowała dostępu do generała.
Miała takie bonusy że atakujący atakował taki trochę lepszy czołg...
Ale niestety chiński generał (i trochę dobrego randoomu oczywiście)
sprawiło że został zniszczony i lansjer przedostał się do generała.
Ogólnie to był desant, ale wysłałem jeszcze jednego strzelca nie od wyspy tylko od moich głównych miast...
Niestety coś źle wyliczyłem i gdy właśnie była tura gdzie szacho zniszczył blokera.. on stał o 2 haksy za daleko aby uniemożliwić zniszczenie blokera...
1 turka wcześniej i było by lepiej o lepiej

Dobra czas na sceenery

http://img37.imageshack.us/img37/7452/2011092300005.jpg

http://img28.imageshack.us/img28/6053/2011092300006.jpg

http://img31.imageshack.us/img31/7002/2011092300003.jpg

Moja legie odejmowała z generałem miastu 7 hp

[Edited by cezar august 007 on Sept 24, 2011 at 08:20]

Sept 24, 2011 at 08:13

Print
szachoboks
Status: League Winner

Registered: Feb 22, 2011
Re: III runda: szachoboks vs cezar august 007 [post #8]

i w tej turze konik co go widac mógł zabic generala , a robił to tak 2 pola w lewo do miasta, jedno po skosie do goro w lewo , po skosie do gory w prawo i generala , ale jak wszedl w miasto to odpuscilem i narobilem sobie balaganu, ale poprawilem w nastepnej

[Edited by szachoboks on Sept 24, 2011 at 11:08]

Sept 24, 2011 at 11:05

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.