civ.org.pl forums > Liga: sezon II, liga 2: play-off > I runda: (PER) gurpegi 2:1 tminkiewicz (IND)
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon II, liga 2: play-off
Poster
Status: Elite

Registered: Apr 21, 2011
IP: Logged
I runda: (PER) gurpegi 2:1 tminkiewicz (IND) [post #1]

Hm, chyba powinien być kolejny temat do trzeciej gry. Ale nikt nam nie założył to ja to zrobię.

Jak już tminkiewicz wspomniał, ja grałem Persami a kolega Hindusami. Szybko zauważyłem, że stolice są blisko środka mapy, więc byłem czujny od początku gry. Na początku planowałem postawić drugie miasto właśnie w miejscu odbicia, jednak gdy stałem już tam osadnikiem, zawróciłem go i ostatecznie miasto powstało na zachodzie przy rzece (dzięki temu szybko urosło). Osadnika wycofałem przede wszystkim dlatego, że tminki miałby za blisko na front. Miał już generała, więc wiedziałem, że za chwilę zacznie strugać wojsko.
Gdy doszło do ataku byłem przygotowany (tak przynajmniej myślałem). Miałem 4 nieśmiertelnych i łucznika (wszyscy po awansach). Sądziłem, że włócznikiem będę brał słonia na raz, a tu zonk! Do tej jednostki nie ma bonusu. Po pewnym czasie tminki ładnie przetrzebił mi armię, miasto ściął do czerwonego poziomu. Ja wkurzony na random (praktycznie każdy strzał -1, jednostki nie do zabicia), zacząłem wpisywać w oknie czatu, że poddaję grę. Jednak się nawróciłem i pomyślałem, że przeciwnikowi należy się szacunek za sympatyczną grę - powinien zobaczyć ekran końcowy... Za chwilę gra się kompletnie odwróciła. Dobrze ruszyłem się kobyłą, raniąc, a potem blokując zbrojnego (który w jednym ruchu zakończyłby grę). W kolejnej turze pojawił się dziki pikinier, który ruszył na słonia zamiast pozbawić mnie luksa, ja dobiłem łucznika i zbrojnego. Pojawił się generał.

tminki musi wstrzymać natarcie. Za moment z lasu wyskakuje Conan, który zabija jego gienka, a moje miasta wypluwają dwie konnice. Pstryk! W ciągu kilku chwil od zera do bohatera.

Potem przeciwnik próbował ratować sytuację stawiając Bombaj. Miałem już jednak rycerzy z awansem na płaski teren. Przeszli jak walec po świeżym asfalcie.

Zrobiłem jeszcze jeden wypad, a potem czekałem już tylko do artylerii. Dzięki przewadze technologicznej (gra była cały czas dwa na jedno miasto) nawet Mur nie pomógł tminkiemu. Zwłaszcza, że miałem złotą erę.

Heh, co to była za gra. Bardzo intensywna, na pewno na długo ją zapamiętam. Skończyliśmy też dosyć późno, bo po 3.00. W sumie dobrze, zdążyłem wypić wino i wytrzeźwieć .

Dzięki za emocje i do następnego!

Nov 21, 2011 at 15:17

Print
pocozyc
Status: Prince

Registered: Jul 25, 2003
Re: I runda: (PER) gurpegi 2:1 tminkiewicz (IND) [post #2]

gratki !

Nov 21, 2011 at 15:27
Gadu-Gadu: 2640081
Print
Kasimirus

Registered: Sept 24, 2010
Re: I runda: (PER) gurpegi 2:1 tminkiewicz (IND) [post #3]

gratki
na kiedy się umawiamy do gry bo mojego przeciwnika jakoś nie widać i raczej nie będzie go. Zwykle mam czas rankiem ok 8 do 11/12 lub wieczorem 20/21.

Nov 21, 2011 at 16:43

Print
gurpegi

Registered: Apr 21, 2011
Re: I runda: (PER) gurpegi 2:1 tminkiewicz (IND) [post #4]

Dziękuję.
Tak, emilwro już raczej się nie pojawi. Swego czasu grał regularnie, nie tylko ligę, ale w ciągu ostatniego miesiąca raz pojawił się na Steamie. Dla mnie rano odpada, bo wtedy mam zajęcia (chyba, że łikend). Wieczory są okej, myślę, że w czwartek możemy zacząć .

[Edited by gurpegi on Nov 21, 2011 at 17:06]

Nov 21, 2011 at 17:01

Print
Herbaciarz
Status: Hero

Registered: Aug 19, 2009
Re: I runda: (PER) gurpegi 2:1 tminkiewicz (IND) [post #5]

Quote:
W sumie dobrze, zdążyłem wypić wino i wytrzeźwieć .

Uwaga, uwaga- złota rada: gracie po pijaku a Random wam pomoże.

~Stalin
HerbatĂŞ siĂŞ pija, by zapomnieĂŚ o haÂłasie Âświata.
~T'ien Yiheng
Nov 21, 2011 at 19:14
Gadu-Gadu: 10210264
XFire Opiart
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.