civ.org.pl forums > Liga: sezon II, liga 2: play-off > II runda: (JAP) WoZa 1:1 Coolt_parno (MON)
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon II, liga 2: play-off
Poster
Status: Prince

Registered: Jul 25, 2003
IP: Logged
II runda: (JAP) WoZa 1:1 Coolt_parno (MON) [post #1]

Dzisiaj zaczęliśmy 2 mecz z Wozą.

Ja Mongolia, Woza Japonia.

Mapa dość duża, stolice też sporo od siebie oddalone, do tego górki i uprzykrzający życie barby.

Początek był taki że zacząłem cudować... wiedząc jak ostatnio mnie potraktował przeciwnik cudami:P. A więc najpierw WB, potem Wyrocznia, Hagia, Notre, Chitzen, Porcelanowa... po drodze gdzieś Piramidy. Mam drugie miasto przy wodzie więc pobudowałem też Kolosa i Latarnię.
Woza w tym czasie budował: Wiślaki, Stona, Tadżmahal, Wielki Mur, Zamek Himeji i MaczuPikczu ;D

długo się nie odnaleźliśmy, przez ten czas Woza masakrował mnie w demo... teraz jest wyrównanie, jestem o 1 tech do przodu. także zapowiada się ciekawie.
Oboje nie mogliśmy za bardzo wykorzystać atutów nacji... Przy stolicy tylko 2 żelaza, reszta na wypiździewie... jak ja doszedłem do keshirków to kolega miał już mur i zamek... do tego miasto frontowe ma w takim miejscu że póki co powstrzymuję się przed jakimkolwiek zmasowanym atakiem.

Przerwaliśmy bo Woza miał buga z produkcja i zywnoscia w miescie przybrzeżnym ( barby).

Zaryzykowałem na początku i wziąłem sobie Honor, tak aby zgarniać kulturę z barbów, teraz czerpię z tego profity .

===================

Termin rozstrzygnięcia rundy (czyli rozegranie dwumeczu): 16.11.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by coolt_parno on Dec 15, 2011 at 19:05]

Dec 05, 2011 at 19:01
Gadu-Gadu: 2640081
Print
Herbaciarz
Status: Hero

Registered: Aug 19, 2009
Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #2]

Quote:
Zaryzykowałem na początku i wziąłem sobie Honor, tak aby zgarniać kulturę z barbów, teraz czerpię z tego profity

Dlaczego "zaryzykowałeś"? Ja biorę w każdej wstępną politykę z honoru- bez względu,
czy jest to FFA, czy duel. Zwraca się to już po zabiciu około 6-10 warów barbów,
więc niemal po paru turach.

~Stalin
HerbatĂŞ siĂŞ pija, by zapomnieĂŚ o haÂłasie Âświata.
~T'ien Yiheng
Dec 05, 2011 at 19:12
Gadu-Gadu: 10210264
XFire Opiart
Print
pocozyc

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #3]

tak tylko wczesniej tak nigdy nie grałem, poza tym bałem się że będzie mało barbów i przegram wyścig do inżyniera z wolności. a więc strace notre.

Dec 05, 2011 at 19:18
Print
WoZa
Status: Elite

Registered: Nov 05, 2010
Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #4]

Mapa gigant i tylko 3 luksy Rzuciło nas na dole tego olbrzyma i w sumie blisko siebie. Mając Japonię i grając przeciwko Mongołom poszedłem dołem. Miałem nadzieję na dużo żelaza i szybko postawiłem WM. Niestety żelaza było 2, Inne złoża w górnej części mapy na odludziu.
Szedłem ładnie ale decydujący był problem z mała ilością luksów. Mimo wielkiej mapy są tylko trzy. Coolt postawił Katedrę a ja kisiłem się przez brak zadowolenia, aż mnie dogonił w demo.

Coolt tak jak w poprzedniej rozgrywce bardzo cuduje. Ja próbuje gonić ale tak średnio mi wychodzi. Najważniejsze, że konie Mongołów nie mogą wiele zdziałać dzięki dobrze położonemu miastu i WM.
Co przyniesie przyszłość? Ciężko powiedzieć

Dec 05, 2011 at 21:04

Print
pocozyc

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #5]

fakt, luksów jest mało blisko granicy (3)... ale oprócz tego są jeszcze troszkę dalej : )

Dec 05, 2011 at 22:03
Print
WoZa

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #6]

U góry jest złoto i kadzidło, ale te luksy już mam. Póki co żadnych innych nie widziałem. Ah przperaszam są jeszcze perły ale a taki miejscu, że trageia. Wokół tylko śnieg i wieczna zmarxlina

Dec 06, 2011 at 05:28

Print
Krasny
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #7]

Termin rozstrzygnięcia rundy (czyli rozegranie dwumeczu): 16.11.2011 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Dec 06, 2011 at 22:08

Print
pocozyc

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #8]

16.11.2011 to chyba się trochę spóźniliśmy ; P

Dzisiaj trochę zagraliśmy z Wozą.
Woza postawił miasto na północy, wykupił pobliskie pola... próbowałem atakować keshirami, ale jak konnica rozwala na raz keshira to jest to trudne ; )... szczególnie że mur naprawdę utrudnia sprawę.

W demo jest różnie, ale wyrównanie.
Zobaczymy. coś czuje że będzie to długa rozgrywka.

Dec 06, 2011 at 23:50
Print
WoZa

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #9]

Okazało się, że bug w nadmorskim mieście jest o wiele dłużej niż myślałem. Poprostu wcześniej go nie zauważyłem.
Z tego powodu szybko postawiłem 4 miasto wysoko na północy.
Wiedziałem, że Coolt będzie próbował wpaść Keshirami z sąsiedzką wizytą do mojego 4 miasta, więc wybudowałem cud, który zmienisza cenę zakupu pól. Później był szał zakupów (wiadomo idą święta ). Tak jak myślałem koledzy wpadli w liczbie 6 i ostrzelali miasto. Tej samej turze Coolt stracił 6 Keshirów.
Gra jest wyrównana.

Dec 07, 2011 at 05:56

Print
pocozyc

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #10]

łacznie było 9 keshirów i jeden lans... mialem troche poczekac ale cos mnie podkusiło żeby zaatakować. niepotrzebnie ;/ ;D

Dec 07, 2011 at 08:37
Print
WoZa

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #11]

He he póki co opłaciło się pójść dolną scieżką rozwoju do WM i warsztatów, kosztem uniwerstytetów

Naukowo jest równo, ale zdaję sobie spawę, że Coolt ma odłożonych 4-5 naukowców Cóż tutaj nie miałem szczęścia, bo WB skończył 2 tury wcześniej, a Porcelanę w tej samej turze.

Z tą porcelaną to dziwne, gdyż ja hostowałem.

Myślałem, że hostujący ma pierszeństwo ale wiem, że Coolt nie ustępuje staruszkom w autobusie, to nie zdziwło mnie, że nie ustąpił mi z wieżą

Dec 07, 2011 at 08:58

Print
pocozyc

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #12]

Ustępuję zawsze ! ;D chyba że jestem po pracy zmęczony ;P

Woza miał coś napisać, ale jednak widzę że nie napisał.
Strasznie nam się dłuży ta rozgrywka... ja przewaznie musze końćzyc po godzinie, a że forma zaawansowana to pare razy zdażało się że sprobiliśmy po parę dosłownie tur.

Po nieudanym ataku keshirami trzymałem front już przy pomocy strzelców. paru keshirów było tylko po to by zwiedzać i niszczyc barbów -za których mam kulturę.

Spokojnie się rozwijaliśmy, WoZa trzymał mi kroku jeśli chodzi o naukę, nawet wyprzedził mnie z produkcja w demo i dużo cudował... właściwie zgarnął praktycznie wszystko z przemysłowej i z współczesnej nawet statue.

Ja troszkę się przyzbroiłem, zaczęły się też po obu stronach manewry na morzu.
Gdy odkryłem artylerię odpaliłem 5 naukowców... trochę źle sobie to obliczyłem i został mi jeszcze tech z bombą... Woza w tym czasie doszedł do 3 w racjonaliźmie więc nadgonił troszkę ale brakuje mu z 2-3 techów na moje oko do nuka...
Za parę tur będę miał bombki. Wiem gdzie jest uran, przeciwnik nie wie do końca ; ).
Musieliśmy przerwać, także dokończymy kiedy indziej.

Muszę przyznać że Japonia + Wielki Mur + zamek Himeji to nie do zdarcia... ataki na terenie Wozy kończyły się koszmarnie, musiałem strzelać 3 keshirami z awansami w samuraja żeby go zabić( a i tak się to nie udawało zazwyczaj)... tragedia...

Teraz jak już odkryliśmy artylerię podszedłem bliżej ale mimo wszystko jest trudno cokolwiek zdziałać.

Dec 11, 2011 at 16:59
Print
WoZa

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #13]

Nie napisałem bo zostałem sam wysłany po świąteczne zakupy. Musiałem się skupić, bo goździki, kurkumę itd było na liście

Tak jak myślałem, Coolt miał 5 naukowców i jest bliżej nuków. Jestem w defensywie. Nie wychylam się po za granice i pędzę po uran. Coolt postawił nowe miasto więc domyślam się, że tam jest uran.

Fakt, że Coolt ma twardy orzech do zgryzienia, bo mimo przewagi technologicznej i ilościowej nie potrafi mi zagrozić. Zobaczymy co zrobi z nukami .

Dec 11, 2011 at 20:45

Print
WoZa

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #14]

Kiedy będziesz miał czas?

Dec 13, 2011 at 15:56

Print
pocozyc

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #15]

dzisiaj. do 20/21 mozemy zagrac : )

Dec 13, 2011 at 17:25
Print
pocozyc

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #16]

dzisiaj trochę zagraliśmy, ale oboje musieliśmy właściwie kończyć.
mamy ostatnio sesje godzinne...

poszły 2 bomby z mojej strony... miasto frontowe i miasto na uranie było rażone, przy okazji skasowałem Wozie znaczną część wojska, które stało między tymi miastami.
Zdobyłem miasto frontowe, a później miasto które WoZa postawił na uranie, ale Woza w tej turze w której stracił miasto zrobił 1 swoją bombkę, rzucił na miasto a potem ostatnim lansjerem zdobył to miasto... i po tym zapisaliśmy grę.
Muszę przyznać że mimo mojej przewagi Woza nadrobił... gdybym wiedział że ma jeszcze zachomikowanych naukowców ( myśle że 1 lub 2) to bym się nieco pospieszył z bombami.

WoZa poszedł trochę w dół z demo, wiem że budował jeszcze jedną bombkę i teraz pytanie kiedy ją będzie miał i gdzie spadnie...

oboje straciliśmy znaczącą ilość armii... teraz każdy najmniejszy błąd może zaważyć o zwycięstwie...

jestem na siebie zły bo po zdobyciu miasta na uranie, byłem przekonany że woza go nie odbije ( myślałem że jeszcze nie zbudował bombki) i źle ustawiłem strzelca... a tu taka niespodzianka... i gramy dalej : )

edit.

i jeszcze zaznaczę że jak juz budowałem bobki i skoncentrowałem wojsko przy jednym froncie, WoZa na drugim podszedł artystą zdobyłtak tereny że mógł w jednej turze atakować na moje miasto frontowe, udało mi się odepchnąć jego jednostki i skasować drogę przy mieście co zniechęciło go do dalszych prób, a potem już spadły bomby.
Jednakże był to ruch któego kompletnie się nie spodziewałem i napsuł mi trochę krwi ; )))

[Edited by coolt_parno on Dec 13, 2011 at 23:55]

Dec 13, 2011 at 23:52
Print
Cholernik

Registered: Jul 25, 2010
Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #17]

Takich zagrań uczy się od najlepszego

Dec 14, 2011 at 00:15

Print
WoZa

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #18]

Dla mnie to bardzo ciężka gra. Tak sobie myślę, że Mongołowie mają oprócz łuczników na koniach, jeszcze jeden bardzo mocny bonus, mianowicie strach przed nimi.
Ten strach spowodował, że nie poszedłem w uniwerki tylko dolną gałęzią, żeby mieć WM i armię gotową odeprzeć ich atak. To spowodowało, że Coolt wyprzedził mnie w demo i mocno w nauce.
Blisko stawiałem miasta, żeby granice państwa łatwiej bronić i to spowodowało, że jeden nuk uderzył w dwa miasta. Miejsce atomowego uderzenia Coolt wybral perfekcyjnie. Było ciasno i duża część wosjka tam stała. Dwa nuki zrobiły masakrę.

Położenie miasta na uranie to był bardzo dobry pomysł, mimo że Coolt je zdobył ja w tej samej turze miałem pierwszego nuka zrzuciłem go na moje miasto i Lansjerem z czerwonym zdrowiem zdobyłem miasto. Tego jeszcze nie widziałem.

Jak się gra z Cholernikiem to można dostać zapaści i spazmów, ale można też się nauczyć ciekwaych zagrań, między innymi z artystami

Dec 14, 2011 at 05:35

Print
MickeyMouse

Registered: Mar 05, 2011
Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #19]

To trzeba Chuchrowi oddać, kreatywna bestia z Niego, niekonwencjonalne zagrania i sztuka szybkiego znajdowania właściwych rozwiązań na zaskakujące sytuacje

Dec 14, 2011 at 08:30

Print
Krasny
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #20]

A ja dalej twierdzę, że on po prostu lubi od tyłu

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Dec 14, 2011 at 08:42

Print
Cholernik

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #21]

Od tyłu, z góry z dołu, czasem od przodu
Lubie wojaczkę i szukam ciekawych zagrań, tak aby zaskoczyć czymś przeciwnika. Czasem się udaje, czasem nie. Jakby ktoś chciał jakiś sparing/trening to wiecie jak mnie znaleźć

Dec 14, 2011 at 08:54

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #22]

Ja się piszę Cholero, dziś pewnie się do Ciebie odezwę by przetrenować antycudaka - no chyba że jakaś ekipa się do FFA zbierze

Dec 14, 2011 at 11:08

Print
Cholernik

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #23]

Musze najpierw ligówkę rozegrać z Alduvielem, potem możemy potrenować troszkę.

Dec 14, 2011 at 11:38

Print
MickeyMouse

Registered: Mar 05, 2011
Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #24]

Coorp? To może jeszcze Szacho się na korki zapisze?

Dec 14, 2011 at 11:49

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #25]

Szachowi nie potrzebne korki, ma "aim-boty"

Dec 14, 2011 at 12:19

Print
WoZa

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #26]

Coolt będziesz dzisiaj?

Dec 14, 2011 at 15:48

Print
pocozyc

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #27]

dzisiaj zakupy, jutro za to można mnie łapać... chyba że dzisiaj wieczorem bardzo późnym - tj 23 wzwyż...

Dec 14, 2011 at 17:24
Print
WoZa

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #28]

Krasny, Coolt nie chce ze mną grać Powiedz mu coś
A tak na poważnie nasz etap powinniśmy skończyć do piątku.

Ja w piątek mam wigilię firmową. Ponieważ cele roczne były agresywne (cytat mojego szefa) i zostały zrealizowane to znaczy, że mikołaj będzie na bogato
W zeszłym roku też był na bogato, więc wigilijna wieczerza przerodziła się we śniadanie z Kebabem na mieście, a w sobotę wstałem o 18.00

Nie skończymy tego w terminie

Dec 14, 2011 at 19:36

Print
pocozyc

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #29]

Krasny powinien nam przedłużyć troszkę... no ale jutro damy rade zagrac ? ja jestem prawie cały dzień dostepny.

Dec 14, 2011 at 20:00
Print
WoZa

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #30]

Będę koło 17.00.
Wczoraj wieczorem nie działał mi steam, mama nadzieję, że dzisiaj wszystyko będzie ok.

Dec 15, 2011 at 06:04

Print
Paulek

Registered: Feb 12, 2011
Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #31]

Mnie też, chyba wszystkim, jakąś zwieche mieli albo coś

Dec 15, 2011 at 14:10

Print
pocozyc

Re: II runda: (JAP) WoZa vs Coolt_parno (MON) [post #32]

Wkońcu WoZa poddał ; ) 1:1

było ciężko. źle stawiałem jednostki po zdobyciu miasta na uranie i Woza odbijał co turę... chyba z 5 razy miasto zmieniało włąściciela... ale gdy zaatakowałem 1 czołgiem Woza poddał... w miedzy czasie bomby spadały cały czas przy tym mieście... ja raz zrzuciłem bombe tak żeby objęło stolice i raz żeby zahaczyło o Tokyo , to znacząco wpłynęło na demo... wiec Woza miał coraz trudniej z budową jednostek...

odrazu zaczynamy 3 mecz

Dec 15, 2011 at 17:09
Print
Paulek

Registered: Feb 12, 2011
Re: II runda: (JAP) WoZa 1:1 Coolt_parno (MON) [post #33]

Gratki! Jeszcze 1 mecz wygrać! Ja tez jestem bliski remisu z mickeyem! Uratujmy honor naszej ligi!

Dec 15, 2011 at 19:48

Print
WoZa

Re: II runda: (JAP) WoZa 1:1 Coolt_parno (MON) [post #34]

Starałem się jak mogłem ale przegrałem. Coolt prowadził przez całą grę udało mi się dotrzymać tempa ale nuki mnie wykończyły. Broniłem się wybiłem armię wroga, na końcu miałem jedną altymetrię i piechotę. Po tym jak nie byłem w stanie odbić miasta z uranem i pojawił się 1 czołg poddałem

Gratulacje dla Coolta.

Dec 15, 2011 at 21:08

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.