civ.org.pl forums > Liga: sezon II, liga 1: play-off > Mały Finał: Cholernik : DelPietro
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon II, liga 1: play-off
Poster
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
IP: Logged
Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #1]

Tu się umawiajcie na grę aż Cholera wygra.

Ble, ble, ble i tak tego nikt nie przeczyta

Feb 20, 2012 at 23:26

Print
delpietro
Status: Moderator

Registered: Oct 18, 2009
Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #2]

http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=15516

Feb 20, 2012 at 23:33
Gadu-Gadu: 6069832
Print
Cholernik

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #3]

Pierwszy mecz na nami:

Nacje:
Ja Grecja,
Del: Irokezi

Grę zaczynaliśmy na wysokości bananów, ja poszedłem w stronę odbicia, Del w przeciwną stronę. Ponieważ przeciwnik postawił stolicę szybciej o 2? tury, zmuszony byłem szybko postawić w miejscu gdzie akurat set stał (marmur). Techowo poszedłem w brąz, potem w murarstwo i koniki. Porobiłem kilku hoplitów, którymi zablokowałem Delowe banany, ale dalej posunąć się nie mogłem, gdyż Mohawki czekały na mnie. Po dopieszczeniu ujeżdżania koników, armię lądową przerzuciłem na konie i postanowiłem się przebić. W tym momencie Del poszedł na dwie wymiany, bezsensowne z mego punktu widzenia: war i archer vs 2 Mohawki. Spowodowało to iż się przebiłem przez zwężenie i ruszyłem palić, gwałcić i rabować. Wypaliłem co się dało po czym z nudów zacząłem szturmować stolicę. Padła w 55 turze.

Wizja na mapkę ze stronę Cholery:

Dzięki za meczyk nr 1 i do rewanżyku

Feb 20, 2012 at 23:34

Print
itkovian

Registered: Jan 12, 2011
Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #4]

Cholera jak ty to robisz rozwalasz Dele jeszcze na bunkrze z dwoma hexowoymi przejściami. Odpuszczę ci nast. mecz jak mi powiesz jak pokonać Dela :P.

Feb 21, 2012 at 06:00

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #5]

To proste Itko.

Quote:
Cholernik wrote:
Wypaliłem co się dało po czym z nudów zacząłem szturmować stolicę. Padła w 55 turze.

Dobry opis

Feb 21, 2012 at 07:16

Print
delpietro

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #6]

Nie wiem Itko gdzie ty widzisz bunkier. Jest 10 hexów między stolicami, jak widać na screenie droga hoplity pod moje granice wynosi 5 tur. Jeszcze w 40 turze miałem przewagę w wojsku, więc zacząłem robić piramidy, natomiast Cholernik tylko wojo spamował i w pewnym momecie wyrośli hetajtowie, którzy biegają przez pół mapy i przebili się przez mur złożony z mohawków.

Feb 21, 2012 at 08:16
Print
itkovian

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #7]

No dla mnie 2 hexowe przejście to tylko bunkier zrobić

Feb 21, 2012 at 08:31

Print
Cholernik

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #8]

Kluczowym momentem do przebicia była wymiana obrony Delowej. Wymienił Mohawka na wara, po chwili kolejnego na archera (ale już wtedy zacząłem się przebijać). Wymieniał również Mohawki na hoplitów, a mi to na rękę było.

Feb 21, 2012 at 08:57

Print
delpietro

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #9]

Wczoraj zaczęliśmy mecz rewanżowy. Mamy 101 turę. Ja Aztekowie, Cholernik Mongolia
Co to mówić, musiałem zagrać inaczej niż zawsze, z deczka olałem rozwój i pędziłem po rycerzy. Po drodze udało się parę cudów wyhaczyć ale niestety najważniejszy w tej konfrontacji straciłem, mianowiecie Wielki Mur, który Cholernik zrobił ok 43-44 tury. Ja najpierw zrobiłem piramidki a potem wycinałem lasy ale nie zdążyłem i teraz mam ciężko. Postawiłem miasto frontowe, zupełnie beznadziejne do rozwoju ale za to w środku lasu i na nim przeciwnik potracił zęby póki co. Wybiłem dosyć sporo keszików, łuczników i swordów i Cholera musiał się wycofać.
W demo i na pkt dosyć wyraźnie prowadzę ale za chwilę nastąpi kolejny jeszcze większy atak i to na dodatek z przegiętym Chanem na czele.
Aztekowie są super nacją, dzięki możliwości szybszego chodzenia po lasach zakosiłem nawet 2 worków, nie mówiąć już o możliwościach rozwojowych, co z tradycją i wisiakami daje ładny odjazd w demo. Niestety sama stolica ma kiepskie możliwośći produkcyjne (3 górki i 1 x bydło, rzeka i same łąki), więc duża populacja w tym momencie przekłada się tylko na kasę i naukę. Gdyby dzieliło nas powiedzmy 25 hexów zamiast 15 to bym dokonał masakry w eko, a tak jestem zmuszony ciągle robić wojsko i odpierać ataki dzikich bestii na koniach
No ale w końcu to mały finał a Cholera mimo słabszego rozwoju naprawdę świetnie umie dyrygować wojskiem. Przegrać z Mongołami to nie wstyd, ale na pewno tak łatwo jak w pierwszym meczu się nie poddam.

Feb 24, 2012 at 11:41
Print
Cholernik

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #10]

Del mnie wczoraj na zmęczenie, przez co w głupi sposób straciłem 2 worki na początku rozgrywki. Wiedziałem że w grze najlepszą obroną przez Keshikami jest Mur, dlatego postarałem się go mieć jako pierwszy Atak nr 1 był słabo przygotowany (bardziej szedłem teren rozpoznać, oraz naprędce coś kombinowałem) przez co Del mnie przegonił, do ataku nr. 2 przygotowania są lepiej przeprowadzane, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Feb 24, 2012 at 13:53

Print
Heniu
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #11]

Quote:
Cholernik wrote:
Atak nr 1 był słabo przygotowany (bardziej szedłem teren rozpoznać, oraz naprędce coś kombinowałem) [...]

Aha, czyli można powiedzieć, że znowu z nudów zacząłeś stolicę szturmować?

Swoją drogą to zastanawiam się czy robienie piramid przed murem nie było zbyt ryzykownym zagraniem, ja bym się nie odważył na taką strategię, szczerze powiedziawszy.

Feb 24, 2012 at 18:05

Print
Maiar

Registered: Sept 26, 2010
Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #12]

Jak Cholerny to przegra, to lama. :>
Gdy usłyszałem że Del postawił stolicę nie po tej stronie co trzeba, a Cholerny zbudował mur myślałem że gładko pójdzie.

Feb 24, 2012 at 18:14
Gadu-Gadu: 10423380
Print
delpietro

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #13]

Zanim postawiłem stolicę to się dobrze zastanowiłem, spojrzałem w prawo i była widoczna taka cienka linia we mgle oznaczająca mirror więc sądziłem ze jestem po lewej stronie. Przekroczyłem rzekę i założyłem miasto a potem odkryłem że z prawej mam wodę Niestety ułatwiłem w ten sposób Cholernemu podbicie mnie, ale tak jak już mówiłem, łatwo się nie poddam

Feb 24, 2012 at 19:46
Print
Cholernik

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #14]

I na to liczę. Walcz dzielnie, Dela pokonać bez walki to lekki niedosyt

Feb 24, 2012 at 19:55

Print
Cholernik

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #15]

Powalczyliśmy dalej, ale niestety spaprałem przewagę Keshikową Del rozbił me ataki, potem nadciągnął z artylerią i straciłem me miasto frontowe. Walki o nie trwają nadal, chyba 3-4 razy odbijałem je. Jestem w głębokiej defensywie, ale mam jeszcze jeden plan na wygraną, zobaczymy czy Del pozwoli mi ten manewr zastosować

Feb 26, 2012 at 15:32

Print
delpietro

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #16]

Quote:
Cholernik wrote:
Powalczyliśmy dalej, ale niestety spaprałem przewagę Keshikową Del rozbił me ataki, potem nadciągnął z artylerią i straciłem me miasto frontowe. Walki o nie trwają nadal, chyba 3-4 razy odbijałem je. Jestem w głębokiej defensywie, ale mam jeszcze jeden plan na wygraną, zobaczymy czy Del pozwoli mi ten manewr zastosować

Stan na 152 turę. Cholerny testuje moją cierpliwość.

Co do tego planu to chyba wiem jaki, ale zobaczymy za kilka tur.
Feb 26, 2012 at 15:46
Print
Herbaciarz

Registered: Aug 19, 2009
Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #17]

20% procent różnicy w nauce?!

Rzeczywiście Cholernik raczej nie ma szans.

[Edited by Herbaciarz on Feb 26, 2012 at 16:47]

~Stalin
HerbatĂŞ siĂŞ pija, by zapomnieĂŚ o haÂłasie Âświata.
~T'ien Yiheng

Feb 26, 2012 at 16:47
Gadu-Gadu: 10210264
XFire Opiart
Print
Cholernik

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #18]

20% gdyż nie skupiłem się na niej, postawiłem wszystko na Keshików Teoretycznie powinienem się zacząć już pakować

Feb 26, 2012 at 16:49

Print
Heniu

Registered: May 11, 2004
Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #19]

Del jesteś bez szans - Cholerny ma aż 43% więcej w akceptacji, lepiej od razu się poddaj.

Feb 26, 2012 at 17:05

Print
Maiar

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #20]

Cholernik to lama, przegrać Keshikami mając wielki mur, ło boże. : >

Feb 26, 2012 at 17:41
Print
Cholernik

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #21]

Mała Cholerna lama wtopiła grając Mongolią
Meczyk nr 3 (wielka dogrywka) będzie rozegrana w tygodniu.

Więc czas na opis całości gry. Wiedziałem że w grze będę miał strasznie pod górkę, gry Delowi uda się wybudować Wielki Mur, więc postawiłem wszystko na niego. Udało mi się go zgarnąć (dzięki temu że Del poszedł po Piramidy, a potem po żelazo). W tym momencie nastąpił jeden z licznych mych błędów w grze, najpierw straciłem bez sensu worki, wpierw źle się ruszając, potem źle ustawiając ZOC swoim skautem. Po chwili Del spróbował ataku swordami, ale zmusiłem go do wycofania. Wyczekałem do momentu pojawienia się Keshików i podszedłem, niestety u Azteków powstało miasto-fort w najcięższym lesie, mimo ciągłego atakowania na nie nie udawało mi się go zdobyć, choć 2 krotnie brakło mi 1 ruchu konikiem. Wiem, że powinienem inaczej atak zorganizować, a nie wbijać się pod fort, niestety...wyszło jak wyszło. Przez to iż ciągle robiłem wojsko, Del odskoczył mi ekonomicznie doszedł do artylerii i zaatakował. Beshabaliku nie udało mi się obronić, ale dalej powstrzymałem atak Azteckiej chordy. Miasto odbijaliśmy na zmianę chyba 6 razy, w końcu przegoniłem z mych terenów Dela (z tego okresu jest demo powyżej). Grę ciągnęliśmy dalej, gdyż liczyłem jeszcze na jeden atak, który nie powiódł się gdy ujrzałem piechotę (to już za dużo na malutką Cholercię), Del jeszcze straszył mnie czymś co nazwał czołgi, ale wg. mnie nie przebił by tą jego super nową bronią i i gra by się przeciągnęła aż do nuków. Oszczędziłem mu tej męki, honorowo kapitulując.

Fotka z końca gry:

Dzięki za ciekawy meczyk nr 2, do rewanżyku

[Edited by Cholernik on Feb 26, 2012 at 18:40]

Feb 26, 2012 at 18:21

Print
delpietro

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #22]

Bardzo ciężki mecz i jeden z lepszych jakie kiedykolwiek zagrałem. Trzeba było się wnieść na wyżyny żeby powstrzymywać hordy dzikich keszików i to bez muru.
Początek udany, szybko przejęte 2 worki zapóźniły przeciwnika w rozwoju. Straciłem Wielki Mur ale zaraz potem zrobiłem Wb i Hagię i Ogrody. Potem skupiłem się już tylko na woju. Szybko odkryłem rycerstwo, postawiłem miasto w środku lasu , porobiłem drogi i czekałem .... na cud, że przetrwam Raz się udało, potem drugi raz, chociaż miasto już na czerwono świeciło. Potem z nudów (tak jak Cholera w naszym pierwszym meczu ) poszedłem z kontrą i zdobyłem miasto frontowe. Myślałem nawet o pójściu na stolicę, ale o ile w ataku na wrogim terytorium nawet keszikami ciężko się operuje, o tyle w obronie to te jednostki robią miazgę. Straciłem kilka strzelców i artylerii i po kilku przejęciach na zmianę, miasto Beshbalik wróciło do właściciela. Potem to już do atomu się tylko broniłem. Zacząłem już robić czołgi co widząc Cholernik skapitulował.
Zagrałem zupełnie inaczej niż zawsze. Starałem się skupiać na woju, a simowaniem zajmowałem się tylko w chwilach spokoju. Sam jestem zdziwiony jaką miazgę odwaliłem w demo poświęcając się w dużej mierze wojsku.

Dzięki za grę i do rewanżu. I oby był bunkier

Feb 26, 2012 at 22:45
Print
Maiar

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #23]

Tak czy siak jasnym jest że Cholerny mając keshiki powinien pójść na wyminięcie, luzem zdobyć 3 miasto, od strony 3 miasta palić wszystko od stolicy byś nie mógł przenosić wojska bez straty ruchu. W końcu mógłby turka po turce zbić miasto i zdobyć, koniec. A on na głupiego atakował, na fort. : D

Feb 26, 2012 at 23:26
Print
gurpegi
Status: Elite

Registered: Apr 21, 2011
Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #24]

Łał. Nie sądziłem, że można wygrać z Mongołem bez Muru. delpietro to jednak kozak .

Feb 27, 2012 at 00:42

Print
itkovian

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #25]

Quote:
Maiar wrote:
Tak czy siak jasnym jest że Cholerny mając keshiki powinien pójść na wyminięcie, luzem zdobyć 3 miasto, od strony 3 miasta palić wszystko od stolicy byś nie mógł przenosić wojska bez straty ruchu. W końcu mógłby turka po turce zbić miasto i zdobyć, koniec. A on na głupiego atakował, na fort. : D

Nie często zgadzam się z Maiarem ale tu ma 100% racji Cholera utopił Keshików w tym Lesie atakując jak Ruska piechota a nie Mongolska Kawaleria .

Cholera pamiętaj takich gier nie zaczynaj w piątek ! :P
Feb 27, 2012 at 05:45

Print
Cholernik

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #26]

To przegrałem łącznie 2-1. Mapa koszmarna, nacja również (nie lubię rushować ). Niby stolicę lepiej postawiłem, ale w jej zasięgu miałem może 2 górki. Drugie miasto jeszcze jako tako postawiłem i że nie było innych pomysłów na rozwój to zaatakowałem Na atak też pomysłu nie miałem, to Del mą armię wybił i cofnąłem się. Starałem się pokojowo rozwijać, to przyszedł barbarzyński Żabojadowy barbarzyńca i padła ma stolica. Dzięki za grę i gratulację z zajęcia 3 miejsca.

Mar 02, 2012 at 01:32

Print
delpietro

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #27]

Mecz numer 3 za nami. Ja Francja, Cholernik Grecja.
Cholernik spróbował rusha, nie byłem do końca przygotowany bo nie zorientowałem się że jest podwójne odbicie, na szczęście miałem już łuki i oligarchię, kasy sporo, więc postawiłem w ostatniej chwili miasto na żelazie i się wybroniłem. Cholernik się wycofał a ja zacząłem simowanie i cudowanie

Dzięki za grę.

Mar 02, 2012 at 01:41
Print
Alduviel
Status: Elite

Registered: Apr 13, 2011
Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #28]

A kto to wygrał w końcu bo po avatarze nie poznaje :>?

Gratki dla Dela i Cholery

PS: I tak powinny być szybko rozgrywane wszystkie mecze

[Edited by Alduviel on Mar 02, 2012 at 07:47]

W chwale swej dobry, potĂŞÂżny i jasny"

Mar 02, 2012 at 07:46

Print
delpietro

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #29]

I to jak szybko
Zaczęliśmy wczoraj o północy.
Trochę ponad 2h i byliśmy u progu współczesności. Miałem już węgiel i ropę, więc czekałem na fabryki aby zacząć spam czołgów. Tym razem Cholernik trochę zaspał z wojskiem i udało się fregatami i strzelcami zająć miasto portowe, po czym od razu poszedłem na stolicę i zdobyłem z marszu
Przydałby się jakiś avatar dla mnie i Coorpa za podium ligi

Mar 02, 2012 at 08:21
Print
Krasny

Registered: Apr 11, 2004
Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #30]

Quote:
delpietro wrote:

Trzeba było lepiej grać a nie teraz marudzić

In the fifth, your ass goes down. Say it.
Mar 02, 2012 at 08:32

Print
coorp

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #31]

O mamo, Cholerko - miałeś 2 najbardziej kozaczne nacje do walki ! Kto mial Wielki Mur ? Bo z grekami to chyba jeszcze ciekawsza walka niż z irokezami - tam tylko spamuje się hoplitow a potem dostarcza koniki na terytorium wroga i robi syf...

Gratulacje delpietro!

Mar 02, 2012 at 10:22

Print
delpietro

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #32]

Dzięki Coorpik. Ja miałem mur ale późno zrobiłem, bo na poczatku musialem zainwestować w wojo żeby bronić się przed hoplitami.

Quote:
Krasny wrote:
Quote:
delpietro wrote:

Trzeba było lepiej grać a nie teraz marudzić

Dobra cwaniaczku, to rzucam Ci wyzwanie.
Wspominałeś kiedyś o meczyku w którym ja mam grać na zasadzie antycudaka a Ty normalnie. Możemy tak zagrać nierankingowo. Jak ja wygram, to chcę widzieć zaj***aszczego avatarka z uwypukleniem zajęcia 3 miejsca w lidze a jak ty wygrasz do dostaniesz na zlocie ode mnie Johny Walkera Red Label
Mar 02, 2012 at 10:31
Print
Cholernik

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #33]

Chyba że go po drodze wypijemy

Mar 02, 2012 at 10:32

Print
coorp

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #34]

Ooo, to ja też mogę zagrać z Krasnym na takich warunkach!

Mar 02, 2012 at 10:47

Print
delpietro

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #35]

Quote:
Cholernik wrote:
Chyba że go po drodze wypijemy

Jak ja wygram, to wypijemy w drodze na zlot, a Krasnemu przewieziemy pustą butelkę

[Edited by delpietro on Mar 02, 2012 at 11:36]
Mar 02, 2012 at 11:35
Print
Krasny

Registered: Apr 11, 2004
Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #36]

Możemy spróbować, ale po łykendzie. Jestem na wyjeździ z laptopem i netem mobilnym. Warunki to żadne. Ale z wyzwaniem to poszalałeś del. Z nikim nie mam tak złego bilansu w 1v1, a Ty w stosunku do mnie masz tak tak dobry wyłącznie z maciek_pl

Karpiu, podejmuję również rękawicę Jaja będą jak tylko jeden z Was wygra avata :P

BTW - dobrze być na stanowisku. Ludzie sami z ciekawymi propozycjami przychodzą

PS. Chucherek, może chcesz avata za 4. miejsce na podobnych warunkach

In the fifth, your ass goes down. Say it.

Mar 02, 2012 at 13:25

Print
Cholernik

Re: Mały Finał: Cholernik : DelPietro [post #37]

Ja bym Cię ograł z jednym miastem i rozpoczęciem budowy armii w renesansie, w dodatku grając lewą ręką

ps. Mi się mój awatar podoba

Mar 02, 2012 at 15:27

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.