civ.org.pl forums > Liga: sezon II, liga 2: play-off > FINAŁ: (FRA/MON) WoZa 0:2 MickeyMouse (PER/IRO)
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > Liga: sezon II, liga 2: play-off
Poster
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
IP: Logged
FINAŁ: (FRA/MON) WoZa 0:2 MickeyMouse (PER/IRO) [post #1]

Termin rozstrzygnięcia rundy (czyli rozegranie dwumeczu): 14.03.2012 r.

Powodzenia i miłej zabawy!

[Edited by Heniu on Mar 10, 2012 at 20:21]

Feb 26, 2012 at 01:35

Print
Alduviel
Status: Elite

Registered: Apr 13, 2011
Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #2]

Powodzenia życzę obu panom, Wozie daje rade, żeby myślał nad każdym ruchem i nie robił głupich błędów a Mickeyowi proponuje zaparzyć kilka kaw, dobry film, gazeta

W chwale swej dobry, potĂŞÂżny i jasny"

Feb 26, 2012 at 09:10

Print
MickeyMouse

Registered: Mar 05, 2011
Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #3]

Uffff udało się pokonać Francję, więc porażka z keshikiami o niczym jeszcze nie zdecyduje. Daleko od siebie więc rozwojowo. Woza poszedł w ogródki, ja zrobiłem wb. Potem jeszcze wyrocznię, hagie, notre, do tego piramidki i murek, a że się upewniłem że morzem blisko i 2 miasto francuskie nad wodą, to dostawiłem latarenkę i 2 naukowców spaliłem na fregaty. Kasy dużo więc upgrade 5 triem na fregaty i desancik. Miasto spalone, zobaczyłem że 3 też nad wodą więc kwestia kilku tur i też z dymem by poszło, ale Woza nie chciał przedłużać, pozamiatane już było. Dzięki za grę i do rewanżu.

Feb 27, 2012 at 22:34

Print
szisza
Status: Veteran

Registered: Apr 15, 2011
Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #4]

A finał nie jest czasem jeden?

Feb 27, 2012 at 23:50

Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #5]

Zwycięzca może być tylko jeden

Feb 27, 2012 at 23:59

Print
WoZa

Registered: Nov 05, 2010
Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #6]

Błąd na błędzie. Mickey nie musiał się wysliać, żeby wygrać. WB sobie odpuściłem, ok nie można mieć wsztystkiego, ale zamiast Stona powinnienem postawić Oracle, żeby też mieć już punkty do naukowca. Hagie zacząłem stawiać 4 tury później niż mogłem, bo myślałem, że Mickey pojdzie w Citizen. Mickey wybudował ją w tej samej turze co ja miałem. Z inż postawiłem Himlej zamiast porcelanę. Później zacząłem kombinować z politykami i miałem 4 wolności i 4 tradycje, co też było błędem, że nie miałem żadnej zamkniętej. O fregatach nie wspomne, bo jestem zły na siebie. Wiedziałem, że Mickey przylynie ale znów błędy....

Feb 28, 2012 at 05:42

Print
MickeyMouse

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #7]

Stona też stawiałem ale nie zdążyłem. Ogólnie to mając Francję ani nie uciekłeś kulturowo, ani szybciej miasta 2 nie postawiłeś, w popie mimo wisiaków w Paryżu było równo. Nie tego się spodziewałem, to chyba nasz 10 duelik, bilans mamy równy 5-5 i nie pamiętam żeby w jakiejś tak łatwo było...

Feb 28, 2012 at 07:22

Print
WoZa

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #8]

2 miasto postawiłem 3 tury później niż Ty i tu też lekki zong. W pierwszej chwili szedłem na dół po wielorybki, ale po chwili okazało się, że obok stolicy jest ładna miejscówka z perłami, więc zawróciłem setem. 3 miasto postawiłem o wiele szybciej. Jeśli chodzi o jedzonko to byłem w lepszej sytuacji bo było 80:100, natmomiast przełączyłem stolice na produkcję, gdyż bez tego było 25:60, tak naprawdę to z produkcją mi odskoczyłeś, pewno jechałes na GA ale i tak przewaga była duża.
Nie wiem może poszedłeś prosto w warsztaty, ja szedłem w uniwerki i dlatego bardzo odskoczyłeś mi z produkcją.
Źle zrobiłem, że nie zamknąłem tradycji, tylko się plątałem między wolnością a traydjcją.
W momencie poddania gry ja miałem 9 polityk, Ty 7

Feb 28, 2012 at 08:27

Print
MickeyMouse

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #9]

W momencie poddania miałeś 4+4 (sam piszesz że żadnej nie zamknąłeś ), ja miałem pełną tradycję+3 z liberty (w tym oczywiście jedna darmowa) i kilka tur do otwarcia racjo.

Feb 28, 2012 at 08:40

Print
WoZa

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #10]

Miałem otwarty handel
Z tego co wydziałem to Ty napewno najpierw poszedłeś dołem bo budowałeś bardzo szybko kamieniołomy jak później to nie wiem.

Feb 28, 2012 at 08:55

Print
MickeyMouse

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #11]

Handel? Coraz bardziej mnie zaskakujesz

Feb 28, 2012 at 09:06

Print
Alduviel

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #12]

Quote:
MickeyMouse wrote:
Stona też stawiałem ale nie zdążyłem. Ogólnie to mając Francję ani nie uciekłeś kulturowo, ani szybciej miasta 2 nie postawiłeś, w popie mimo wisiaków w Paryżu było równo. Nie tego się spodziewałem, to chyba nasz 10 duelik, bilans mamy równy 5-5 i nie pamiętam żeby w jakiejś tak łatwo było...

To sprawa dla Rutkowskiego Coś mi się zdaję, że ktoś ma tu pełną kieszeń.

Feb 28, 2012 at 11:02

Print
Heniu

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #13]

Błagam kolejny raz, zgłaszajcie gry wg schematu:

[b]gracz nacja wynik nacja gracz[/b] enter

[Edited by Heniu on Mar 02, 2012 at 19:44]

Mar 02, 2012 at 19:44

Print
WoZa

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #14]

Zaczeliśmy rewanż.

WoZa Mongolia - Siuxowie MickeyMouse

Najpierw HIT SEZONU!!!! Musiałem dojść do finału ligii, żeby dowiedzieć się, że host ląduje po prawej stronie odbicia

Pytanie czego jeszcze nie wiem?

A teraz gra...
Mapa mega bunkier, stolica otoczona górami jak Mordor z ty, że tutaj nawet Hobici się nie prześlizną.
Koniki bieda dodając bunkier nie daje to dobrej perspektywy Mongołom.
Ja postawiłem WM i ogrody, Mickey WB.

Mar 06, 2012 at 05:48

Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #15]

Eeee, to ja o czymś nie wiem? Czajmen w swoim skrypcie ukrył dodatkowy kod?

Mar 06, 2012 at 06:27

Print
Alduviel

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #16]

Nie prawda, wymieniłbym 100 gier w których tak nie jest ale posłużę się ostatnią z Wormsem, ja byłem hostem i po lewej stronie ciukałem turki

Mar 06, 2012 at 06:32

Print
MickeyMouse

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #17]

A ja nie mogę sobie przypomnieć żebym grając jako host nie wylądował po prawej...
Wczoraj zaczynaliśmy 2 razy, za 1 posadziło nam sety na jeziorku bez luksów w okolicy, więc zrobiliśmy wędrówkę, ja w prawo, Woza w lewo, po założeniu stolic w 4,5? turze okazało się że nasze "metropolie" są jakieś 5,6 heksów od siebie. Mimo że na starcie mieliśmy do siebie jakieś 14 heksów zdecydowaliśmy o restarcie.
I wylądowaliśmy na konkretnym bunkrze, takim że w obecnej chwili Woza ma całego 1 wara, a walki ograniczyły się do ubicia sobie po skaucie.
W demo moja malutka przewaga zniwelowana przez postawienie ogródków przez Wozę. Do tego ma mongołów i murek, więc cały czas muszę uwzględniać keshikowe zagrożenie. Ale mam koncepcję obrony przed tymi potworkami. Zobaczymy co wyjdzie...

Mar 06, 2012 at 07:27

Print
delpietro
Status: Moderator

Registered: Oct 18, 2009
Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #18]

Wczoraj też założyłem grę z Itkiem i jestem po lewej stronie Więc nie ma reguły.

Mar 06, 2012 at 13:57
Gadu-Gadu: 6069832
Print
MickeyMouse

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #19]

2 tura za nami, pocudowałem trochę, potem wojo bo Woza ataku na moje taktycznie postawione (i produkcyjne przy okazji) miasto spróbował, ale przygotowany byłem. Potem znowu cudaki i przygotowanie na drugi atak, tym razem keshiki były wspierane przez longi, ale znowu, choć tym razem z większymi stratami, udało się obronić. Ogólnie te dzikie jednostki już mi nie straszne, mam kontrolę nad sytuacją.

[Edited by MickeyMouse on Mar 06, 2012 at 18:59]

Mar 06, 2012 at 18:58

Print
WoZa

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #20]

Fakt masz sytuację pod kontrolą i raczej wygraną w kieszeni.
Coż pierszy atak odbył się tylko z pikami, gdyż nie miałem żelaza, w drugim ataku już były longi ale mapa w tej grze bardzo premiuje obrońców.

Mar 07, 2012 at 05:36

Print
MickeyMouse

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #21]

Jakby nie było tak bunkrowo to mohawki z miłą chęcią szybko wpadłyby z wizytą
I tak zrobiłem mały błąd pod Grand River, zamiast zrobić tartak w lasku, to przypadkiem kliknąłem na robienie farmy i robol wyciął lasek, który po 1 "robiłby za drogę" a po 2 byłby osłoną przed strzałami keshików

Mar 07, 2012 at 08:23

Print
WoZa

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #22]

Quote:
MickeyMouse wrote:
Jakby nie było tak bunkrowo to mohawki z miłą chęcią szybko wpadłyby z wizytą
I tak zrobiłem mały błąd pod Grand River, zamiast zrobić tartak w lasku, to przypadkiem kliknąłem na robienie farmy i robol wyciął lasek, który po 1 "robiłby za drogę" a po 2 byłby osłoną przed strzałami keshików

Przynajmniej będziesz miał na co zgonić swoją przegraną
Mar 07, 2012 at 13:59

Print
MickeyMouse

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #23]

(MON) Woza - MockeMouse (IRO) 0-1

Woza poddał po 3 nieudanym ataku, tym razem keshiki+strzelcy+działa.
Dzięki za grę, do następnej.

Mar 10, 2012 at 18:11

Print
Heniu

Re: FINAŁ: WoZa vs MickeyMouse [post #24]

Gratulacje!

Mar 10, 2012 at 20:18

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.