civ.org.pl forums > I Turniej Drużynowy > Regulamin
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > I Turniej Drużynowy
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Regulamin [post #1]

Regulamin przeniesiony na stronę główną: http://www.civ.org.pl/civ5/teamcup/index.php?lang=Pol

[Edited by Heniu on Apr 03, 2012 at 19:13]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Mar 02, 2012 at 21:54

Print
Maiar
Status: Hero

Registered: Sept 26, 2010
Re: Regulamin [post #2]

Wnoszę o ankietę, o zmianę mapy na noval (czy mirror arena)... a nie jakiś durny, żałosny skirmish, na którym się nie powinno grać teamów.

[Edited by Maiar on Mar 03, 2012 at 14:26]

Mar 03, 2012 at 14:26
Gadu-Gadu: 10423380
Print
Alduviel
Status: Elite

Registered: Apr 13, 2011
Re: Regulamin [post #3]

Nie da rady, nefiliqus nie pozwoli

W chwale swej dobry, potĂŞÂżny i jasny"

Mar 03, 2012 at 14:32

Print
Krasny

Re: Regulamin [post #4]

Noval i Mirror Arena są skryptami Nefa, a jak wiesz w zgodzie nie żyjemy i nie osiągniemy raczej porozumienia w kwestii wykorzystania jego twórczości. A nikt z nas nie jest chamem, by grać turnieje na jego mapach bez jego zgody. Zresztą, doskonale o tym wiesz.

Mar 03, 2012 at 14:32

Print
magmax

Registered: Oct 13, 2010
Re: Regulamin [post #5]

już się ucieszyłem z turnieju ale za chwilę szczęka mi opadła;

Quote:
2. Wymogiem koniecznym jest posiadanie przez graczy sprawnego mikrofonu! Mikrofon nie tylko ułatwia grę danej drużynie, ale przede wszystkim usprawnia rozgrywkę!

Czemu jest taki wymóg? przecie jak zacznie jeszcze gadać podczas tej gry to żona mnie całkiem wymelduje!

Na pewno są gracze co nie mogą / nie chcą pitolić do mikrofonu - czemu taka dyskryminacja?

Rozumiem, że mikrofon pomaga - ale czemu koniecznie trzeba go mieć/używać?!

Proszę o zmianę tego zapisu!

Co do pozostałych punktów - nie wiem czy nie lepiej byłoby zrezygnowanie naprzemienności oraz dodanie timera. To upraszcza grę, redukuje kłótnie. wielu gra w FFA ze stoperem i jakoś nie ma większych kłótni o to, że ktoś szybciej klika.

[Edited by magmax on Mar 03, 2012 at 18:38]
Mar 03, 2012 at 18:36

Print
szachoboks
Status: League Winner

Registered: Feb 22, 2011
Re: Regulamin [post #6]

gra bez tur naprzemiennych traci cały zamysł taktyczny czyli jest uboższa o 30%
grałem ostatnio z kimś kto umiał robić tury błyskawicznie , czyli podjezdzał w ostanich sekundach , fortyfikował na początku nastepnej tury, atakował na końcu a w następ uciekał . To wszystko naraz paroma jednostkami

Mar 03, 2012 at 19:16

Print
P8R

Registered: Aug 16, 2010
Re: Regulamin [post #7]

Ja co prawda mikrofon mam, a nawet TS 3 i je używam, ale i tak dziwię się zapisowi o konieczności ich posiadania. Przecież nie da to gwarancji, że gracze będą go faktycznie używać i tym samym usprawniać grę, poza tym popieram argument magmaxa - dyskryminacja graczy, która nie może się zachowywać głośno (w sensie wydawania dźwieków w ogóle) przy kompie.
Wystarczy to, że rozgrywka graczy pogarsza współpracę graczy, co sprzyja ich szybszemu wyeliminowaniu.

Co do symultaniczności, to zdecydowanie popieram delpietra - naprzemienność tu sprawdzi się bardzo dobrze.

[Edited by P8R on Mar 03, 2012 at 19:36]

Mar 03, 2012 at 19:33
Gadu-Gadu: 534627
Print
gurpegi

Registered: Apr 21, 2011
Re: Regulamin [post #8]

Grałem kilka razy drużynówkę, nikt nie miał mikrofonu, a mimo to wszyscy byli zadowoleni.
Civka to nie FPS .

Mar 03, 2012 at 19:35

Print
szachoboks

Re: Regulamin [post #9]

Quote:
P8R wrote:

Co do symultaniczności, to zdecydowanie popieram delpietra - naprzemienność tu sprawdzi się bardzo dobrze.

dzięki ze przyznałeś mi racje

[Edited by szachoboks on Mar 03, 2012 at 19:45]
Mar 03, 2012 at 19:40

Print
Krasny

Re: Regulamin [post #10]

Buahaha, dobre Szacho, pisz co chesz. Wszystko na koszt dela

Co do mikrofonu niech Heniu walczy. Ja też mówiłem że to za ostre kryterium (pierwszy kwas w naszym teamie ).

Mar 03, 2012 at 19:44

Print
P8R

Re: Regulamin [post #11]

Hahaha, no faktycznie to szacho, w ogóle nie czytałem, wystarczyły graficzne bodźce ;D

Czy kwestia przymusu używania mikrofonu/TSa zostanie poddana ankiecie? Jeśli będzie większość lub bezwględna większość, to chyba można jednak zmienić zdanie.

Mar 03, 2012 at 19:56
Gadu-Gadu: 534627
Print
Heniu

Registered: May 11, 2004
Re: Regulamin [post #12]

Zapis o mikrofonie to mój pomysł. Skąd się wziął? Dajmy na to, że mamy dwie drużyny: jedna z mikrofonem, druga bez. Pierwsza drużyna może dokładnie dyskutować strategię, uzgadniać kolejność ruchów w walkach zbrojnych. Druga drużyna natomiast ma dwa wyjścia:
1) nie pisać ze sobą na klawiaturze i grać każdy dla siebie, atakować bez koordynacji - wtedy są po prostu bez szans.
2) pisać na klawiaturze - ale wtedy tury trwają tak średnio ze dwa razy dłużej niż normalnie, wiem z doświadczenia. Dwa razy grałem gry drużynowe z ludźmi bez mikrofonu i więcej na pewno nie zagram (na zlocie mogę zrobić wyjątek ). Pamiętam, że raz przez pięć minut tłumaczyłem sojusznikowi gdzie ma postawić miasto a i tak postawił źle. Uważam, że wydatek 10 zł na mikrofon to niewielka cena za to, aby gracze z przeciwnej drużyny zaoszczędzili nawet kilka godzin czasu podczas jednej gry. A jeśli ktoś ma domowników - niech mówi szeptem albo gra wczesnymi wieczorami, zanim wszyscy pójdą spać.

Oczywiście nie robię turnieju dla siebie i jeśli zdecydowana większość graczy będzie chciała usunięcia tego punktu to oczywiście nie będę się stawiał, ale głowa mnie boli na samą myśl ile trwałaby jedna gra gdyby np. szacho porozumiewał się ze swoim sojusznikiem na klawiaturze...

Mar 03, 2012 at 20:25

Print
Cholernik

Registered: Jul 25, 2010
Re: Regulamin [post #13]

W Tsie można tak czułość mikrofonu ustawić, że mówiąc praktycznie szeptem partner z zespołu słyszy bardzo dobrze. Co do dyskryminacji pewnych kombinacji w teamach jestem temu przeciwny
Jakby ktoś szukał sparing-partnerów do meczy drużynowych, to wiedzcie że drużyna "ChoMar" (wstępna robocza nazwa ) tylko na was czeka

Mar 03, 2012 at 20:42

Print
Paulek

Registered: Feb 12, 2011
Re: Regulamin [post #14]

U mnie też może być kipsko z mikrofonem nie dość, że odgłosy brata.... to jeszcze rodzice, mogę być mało uśmiechnięci, ale ja tam szybko kojarzę fakty, więc się wielkich rozmów nie będzie . I w dodatku mój ostatni mikrofon "zdechł"

Mar 03, 2012 at 20:50

Print
Alduviel

Re: Regulamin [post #15]

Nie każdy ma możliwość rozmowy przez mikrofon, ten zapis w regulaminie odrazu skojarzył mi się z tym jak pan premier obchodzi się z ludźmi.

Mar 03, 2012 at 21:40

Print
Maiar

Re: Regulamin [post #16]

Tak czy siak powinno być jakieś umowne ograniczenie w czasie robienia turki, bo pamiętam jak grałem z Cholerą masę teamówek, to niektóre teamy były tak powolne, że szkoda gadać. Nie przeciw 5 minutowym turom.

[Edited by Maiar on Mar 03, 2012 at 21:45]

Mar 03, 2012 at 21:44
Print
magmax

Re: Regulamin [post #17]

Grałem kilka teamów - zawsze bez mikrofonu i nie widzę z tym problemu.

Heniu - równie dobrze może być sytuacja, że team udźwiękowiany będzie się zawzięcie kłócić i przedłużać teamy.

Zresztą pewnie będzie ciężko zebrać kilka teamów - a z takim ograniczeniem będzie jeszcze ich mniej.

Mar 03, 2012 at 21:50

Print
coorp
Status: Cup Winner

Re: Regulamin [post #18]

Ja teraz będę miał niepowtarzalną okazję sprawdzić organoleptycznie istotę długich tur dpelpietro

Mar 03, 2012 at 22:18

Print
Heniu

Re: Regulamin [post #19]

Quote:
magmax wrote:
Grałem kilka teamów - zawsze bez mikrofonu i nie widzę z tym problemu.

Ale tu nie chodzi o Twoje problemy - tu chodzi o problemy przeciwnika, który musiał na Ciebie czekać, tym bardziej że i w duelach do demonów szybkości nie należysz.

Ja, tak jak pisalem, grałem dwa razy i w porównaniu z grą z mikrofonem to była mordęga.

Quote:
Heniu - równie dobrze może być sytuacja, że team udźwiękowiany będzie się zawzięcie kłócić i przedłużać teamy.

Po to jest zapis, żeby gracze grali z dobranych teamach, żeby właśnie się nie kłócili. A jeśli kłóciliby się na klawiaturze, to zajęłoby im to ze 2x dłużej. Myślę też, że kłótnie na klawiaturze byłyby bardziej prawdopodobne, bo jeśli jesteś w stanie w krótkim czasie przekazać dużo informacji, to trudniej o nieporozumienia i wzajemne pretensje, że ktoś zrobił coś tak a nie inaczej.

Quote:
Zresztą pewnie będzie ciężko zebrać kilka teamów - a z takim ograniczeniem będzie jeszcze ich mniej.

Nie sądzę, żeby dla większości graczy kupno mikrofonu za dychę i ewentualne mówienie szeptem to był problem nie do pokonania... Ale nawet jeśli masa ludzi miałaby zrezygnować to lepiej zrobić mały turniej, ale sprawny niż duży z grami ciągnącymi się w nieskończoność przez brak głupiego mikrofonu.

Gry drużynowe przeważnie trwają znacznie dłużej niż duele, nawet z mikrofonem. A pamiętajmy, że do dokończenia gry potrzebnych jest aż czterech graczy będących online w tym samym czasie. Wyobraź sobie co by było gdyby np. szacho, który już duele gra powoli, miałby bez mikrofonu uzgadniać wszystkie szczegóły strategii sojusznikowi. Ile tur dałoby się wtedy zrobić dziennie? 10?

Mar 03, 2012 at 22:19

Print
delpietro
Status: Moderator

Registered: Oct 18, 2009
Re: Regulamin [post #20]

Quote:
coorp wrote:
Ja teraz będę miał niepowtarzalną okazję sprawdzić organoleptycznie istotę długich tur dpelpietro

Już nie narzekaj, w ostatnim meczu ligowym z Cholerą rozegraliśmy prawie 170 tur w niewiele ponad 2h Dla mnie to swoisty rekord
Mar 03, 2012 at 22:26
Gadu-Gadu: 6069832
Print
Paulek

Re: Regulamin [post #21]

Możemy tak zrobić, że jeżeli turki będą robiony zbyt długo dla drugich wtedy jest obowiązek. Bo u mnie to naprawdę może być problem z tym (m.in. odgłosy....), a ja wolno ani nie piszę, ani turek nie robię. Jak będzie trzeba to mogę, ale myślę, że w moim przypadku szczególnie późno w nocy jeżli rodzice już śpią, będzie więcej minusów niż plusów...

Mar 04, 2012 at 09:25

Print
Alduviel

Re: Regulamin [post #22]

Jest opcja, żeby grać symulanta, jeśli ją odrzuciliśmy pozostają naprzemienne tury, a większość z nas chce wykorzystać tak samo naprzemienne tury jak przeciwnik, czyli się nie spiesząc

Mar 04, 2012 at 09:37

Print
magmax

Re: Regulamin [post #23]

Quote:
Nie sądzę, żeby dla większości graczy kupno mikrofonu za dychę i ewentualne mówienie szeptem to był problem nie do pokonania... Ale nawet jeśli masa ludzi miałaby zrezygnować to lepiej zrobić mały turniej, ale sprawny niż duży z grami ciągnącymi się w nieskończoność przez brak głupiego mikrofonu.

Ja nie nie chcę i nie mogę gadać do mikrofonu - i np. Palulek też nie.
A ty uporczywie powtarzasz argument o mikrofonie za dychę...

Ale ok rozumiem, że lepiej zrobić mniejszy turniej. Życzę powodzenia wszystkim.
Mar 05, 2012 at 12:00

Print
czajmen

Registered: Jul 28, 2008
Re: Regulamin [post #24]

wg mnie mikrofon nie jest konieczny, bo i tak nie da się tego zweryfikować. a nawet z mikrofonem to można się rozgadać i turki będą się dłużyć.

Mar 05, 2012 at 12:03
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
Cholernik

Registered: Jul 25, 2010
Re: Regulamin [post #25]

A może gdyby mało chętnych na turniej drużynowy było to zmienić to na ligę mecz+rewanż

Mar 05, 2012 at 12:10

Print
czajmen

Re: Regulamin [post #26]

Cholerniku to bardzo dobry pomysł - jak nas za wiele nie będzie to można zrobić system ligowy, albo dwie grupy ligowo, a później finał (1 miejsca) i mecz o 3 (2 miejsca), o miejsce 5 itd.

Ald i po są dwa tygodnie - aby ludzie się dogadali między sobą co do temów, a także ustalenia reguł itp.

[Edited by czajmen on Mar 05, 2012 at 12:33]

Mar 05, 2012 at 12:31
XFire czajmen
Print
Heniu

Re: Regulamin [post #27]

Magmax - zrozum, że obecnie większość meczy toczy się aż do współczesności i wątpię, żeby tendencja ta tyczyła się tylko dueli, a gier drużynowych już nie. Sam nie należysz do graczy, którzy tury, choćby nawet w duelach, robią błyskawicznie, co zauważyłem nie tylko ja. W sytuacji gdybyś miał jeszcze pisać na klawiaturze, Twoje tury byłyby już strasznie długie. Przy dodatkowych trudnościach z jednoczesną obecnością aż czterech graczy szanse, że skończyłbyś wszystkie mecze, byłyby raczej niewielkie. A z tym turniejem musimy się koniecznie spieszyć, żeby zwycięzca mógł wylecieć do Irlandii.

Ale dobra - nie będę się upierał, już piszę Krasnemu, żeby usunął ten punkt z regulaminu, choć nadal uważam, że podłączenie mikrofonu jest niewielkim problemem dla jednego gracza, zaś ogromnym ułatwieniem i usprawnieniem rozgrywek zarówno dla niego, jak i dla wszystkich pozostałych...

Cholernik - To jest niezupełnie dobry pomysł - nie ma na to zwyczajnie czasu, musimy wyłonić zwycięzcę przed wylotem do Irlandii.

Mar 05, 2012 at 13:30

Print
czajmen

Re: Regulamin [post #28]

Quote:
Heniu wrote:
Cholernik - To jest niezupełnie dobry pomysł - nie ma na to zwyczajnie czasu, musimy wyłonić zwycięzcę przed wylotem do Irlandii.

bierzecie pod uwagę, że wygrywają 2 osoby - zwycięzców trzeba wyłonić, a nie zwycięzce

Mar 05, 2012 at 13:44
XFire czajmen
Print
szachoboks

Re: Regulamin [post #29]

9) z DLC możliwość korzystania wyłącznie z Mongołów
możliwość - czyli jak jedni chcą drudzy nie co wtedy?

chiński mur będzie działał tylko na jednego gracza , wiec drugi zostanie pojechany jak dziecko

[Edited by szachoboks on Mar 05, 2012 at 14:12]

Mar 05, 2012 at 14:11

Print
Heniu

Re: Regulamin [post #30]

Racja, chyba Mongołów lepiej będzie wykluczyć, tym bardziej, że skirmishe są dość otwarte.

Mar 05, 2012 at 14:16

Print
magmax

Re: Regulamin [post #31]

Quote:
Heniu wrote:
Magmax - zrozum, że obecnie większość meczy toczy się aż do współczesności i wątpię, żeby tendencja ta tyczyła się tylko dueli, a gier drużynowych już nie. Sam nie należysz do graczy, którzy tury, choćby nawet w duelach, robią błyskawicznie, co zauważyłem nie tylko ja. W sytuacji gdybyś miał jeszcze pisać na klawiaturze, Twoje tury byłyby już strasznie długie. Przy dodatkowych trudnościach z jednoczesną obecnością aż czterech graczy szanse, że skończyłbyś wszystkie mecze, byłyby raczej niewielkie. A z tym turniejem musimy się koniecznie spieszyć, żeby zwycięzca mógł wylecieć do Irlandii.

Hmmm - kolejny raz nie kumam - kto grał ze mną ostatnio duela? Chyba od wakacji zagrałem ze 2 czy 3 razy... ja gram tylko FFA.
Skąd więc te tajemne opinie?
Zresztą nie lepiej poprostu jak ustalisz listę graczy szybkich i wolniejszych (oczywiście na podstawie tych tajemnych opinii) - wystarczyłoby wtedy zapraszać do turniejów tych szybkich...

Ale jak pisałem - doskonałe rozumiem, że zależy ci na szybkości całego turnieju - więc im większa selekcja graczy przed turniejem - tym lepiej dla szybkości jego przebiegu - i meczy mniej i szybsze będą.

Z turnieju się wypisałem - więc nie trzeba Krasnego kłopotać.

[Edited by magmax on Mar 06, 2012 at 20:32]
Mar 06, 2012 at 20:32

Print
Alduviel

Re: Regulamin [post #32]

Quote:
Z turnieju się wypisałem

that's my boy

Mar 06, 2012 at 20:51

Print
magmax

Re: Regulamin [post #33]

Quote:
Alduviel wrote:
Quote:
Z turnieju się wypisałem

that's my boy

se wypraszam takie cuś
Mar 06, 2012 at 21:18

Print
Heniu

Re: Regulamin [post #34]

Quote:
magmax wrote:
Hmmm - kolejny raz nie kumam - kto grał ze mną ostatnio duela? Chyba od wakacji zagrałem ze 2 czy 3 razy... ja gram tylko FFA.

Nie napisałem, że to było ostatnio, chodziło mi o dawniejsze mecze.

Mar 06, 2012 at 21:26

Print
magmax

Re: Regulamin [post #35]

Quote:
Heniu wrote:
Quote:
magmax wrote:

Nie napisałem, że to było ostatnio, chodziło mi o dawniejsze mecze.

To chyba z przed kilku/nastu miesięcy wstecz?
To wg tej zasady każdy jest lamer - bo kiedyś zaczynał grać w tą grę czy stawiał pierwsze kroki na multi.
Co zauważyłem nie tylko ja.

A kończąc temat - nie podoba mi się, że gdy poprosiłem o zmianę w regulaminie - podając obiektywne argumenty, to w zamian sypią się jakieś osobiste wycieczki - z argumentami, podpartymi jakimiś mało identyfikowalnymi opiniami.

BTW - zapewniam Cię, że jest sporo graczy robiących dłużej turki. I też w tym turnieju zapewne będą brać udział.
Mar 06, 2012 at 21:49

Print
Heniu

Re: Regulamin [post #36]

Rany, to że napisałem, że powoli robisz tury, nazywasz osobistą wycieczką? Po prostu podałem swoją opinię i tyle. Gdyby del i szacho za każdym razem gdy czytając, że wolno robią tury brali to jako "osobiste wycieczki" to chyba popełniliby harakiri.

I nie chodzi o to, że w turnieju mają być tylko szybcy gracze, ale powinni być tylko ci, którzy nie będą z błahego moim zdaniem powodu znacząco spowalniać gry. Alduviel z Wozą grali bez mikrofonu i w 2h doszli do 60 tury gry. Z moich poprzednich gier teamowych granych bez mikrofonu pamiętam podobne rezultaty. Jeżeli cały turniej miałby się tak odbywać to po prostu gracze grający bez mikrofonu byliby kulami u nogi wszystkich pozostałych! A jestem przekonany, że każdy, kto by naprawdę chciał grać w tym turnieju, byłby gotowy się poświęcić i mówić szeptem i nie uprzykrzać gry innym. Piszesz, że nie wszyscy mogą i chcą rozmawiać przez mikrofon - no zgoda, ale na pewno jest też sporo osób, które nie chcą na tury czekać po 10 minut i spora część osób mogłaby zrezygnować, gdyby z turnieju w civkę zrobiłby się turniej w gapienie się w nieruchomy ekran i czekanie aż dwóch graczy z przeciwnej drużyny będzie tłumaczyć sobie na klawiaturze gdzie który ma stanąć którą jednostką...

Myślę, że swoje stanowisko w tej sprawie przedstawiłem dostatecznie jasno i żadne słowo więcej nic tutaj nie wniesie, więc kończę ten temat.

Mar 07, 2012 at 01:05

Print
Alduviel

Re: Regulamin [post #37]

Podsumowując turniej bez mikrofonów będzie trwał tak samo jak zwykle inny turniej Mikrofon pomaga w komunikacji drużynowej, ale jeśli przeciwnicy go nie mają to ich strata. A w ogóle, jak będziemy sprawdzali czy ktoś ma mikrofon? Podsyłanie zapisów rozmów czy fotki urządzenia z naszym podpisem ?

Mar 07, 2012 at 06:14

Print
Krasny

Re: Regulamin [post #38]

Usunąłem punkt dotyczący konieczności posiadania mikrofonu.

Mar 09, 2012 at 12:40

Print
szachoboks

Re: Regulamin [post #39]

a może nacje będzie sie wybierać przeciwnikom?
zabawnie by było

Mar 09, 2012 at 20:13

Print
Maiar

Re: Regulamin [post #40]

Popieram Delpa.

Mar 09, 2012 at 22:47
Print
szachoboks

Re: Regulamin [post #41]

Quote:
Maiar wrote:
Popieram Delpa.

można by zrobić głosowanie
Mar 10, 2012 at 01:34

Print
Paulek

Re: Regulamin [post #42]

Maiar ciężko się przyzwyczaić co?

Patrząc na ilość drużyn w tej chwili doliczając HoMara to zagramy 5 meczy czyli 10 nacji, jest to dość mało, a tymi lepszymi nacjami jest ciekawiej, więcej walki itp. Oczywiście licząc, że nie ma Mongolii , ale ja się tam przystosuje...

Mar 10, 2012 at 08:03

Print
szachoboks

Re: Regulamin [post #43]

Niektórzy nie mogli sie doczekać rozpoczęcia turnieju ( Alduviel), a tu tak cicho z rozgrywaniem meczy

Quote:
Paulek wrote:

Patrząc na ilość drużyn w tej chwili doliczając HoMara to zagramy 5 meczy czyli 10 nacji, jest to dość mało, a tymi lepszymi nacjami jest ciekawiej, więcej walki itp. Oczywiście licząc, że nie ma Mongolii , ale ja się tam przystosuje...

jest 9 drużyn wiec tylko 3 nacje nie będą wykorzystane
Silniejsze nacje nie musza być silniejsze w wojsku , np Francja , Azteki , albo tak lubiany przez wielu Egipt
Grecja, Turcja jest silna w wojsku , a wielu uważa ja za słabą nacje . Każdy ma swoje preferencje , uważa inna nacje za silna wiec bedzie dochodziło do sytuacji ze wybierze dla ciebie ulubiona nacje np Indie, albo Chiny

Oprócz tego 80% nacji ma wykoksowaną jednostkę ,wiec zawsze cos sie będzie działo

Przy wyborze nacji przeciwnikowi może by ruszyły gry , bo tylko grajac jako pierwszy z kimś można wybrać , duet Sonhai Ameryka ,

A przy obecnej sytuacji wole sobie poczekać do maja , Niemcy zostawię na Syjam itd,
Mar 16, 2012 at 15:45

Print
Maiar

Re: Regulamin [post #44]

Aaa, nie wierze, nawet ja się na tym rypłem.
Tak czy siak Szacho ma kompletną rację, szkoda że taka ignorka ze strony adminów.

Mar 16, 2012 at 15:49
Print
Heniu

Re: Regulamin [post #45]

Dodałem punkt o restarcie gry w przypadku natrafienia na Eldo.

Apr 03, 2012 at 00:53

Print
Alduviel

Re: Regulamin [post #46]

Jak Emperor rzecze.....

Apr 03, 2012 at 06:06

Print
delpietro

Re: Regulamin [post #47]

Przydałoby się zrobić jakąś tabelę tego turnieju.
Tak poza tym to minęły już 2 tygodnie a polowa teamów nawet nie zaczęła się umawiać.

Quote:
szachoboks wrote:
A przy obecnej sytuacji wole sobie poczekać do maja , Niemcy zostawię na Syjam itd,

Jeśli chodzi o tłumaczenie Szacha co do nacji to zupełnie nie kumam tych kalkulacji. My z Coorpem bierzemy z brzegu jak leci po kolei zostawiąc jedynie 3-4 najlepsze na koniec i nie zastanawiamy się jakie nacje wezmą przeciwnicy. I tak ważniejsze od wyboru nacji jest umiejętne wykorzystanie terenów jakie daje nam dana mapa, dobre postawienie miast i wzajemna współpraca.

[Edited by delpietro on Apr 03, 2012 at 16:44]
Apr 03, 2012 at 16:43
Print
Alduviel

Re: Regulamin [post #48]

Quote:
delpietro wrote:
Przydałoby się zrobić jakąś tabelę tego turnieju.
Tak poza tym to minęły już 2 tygodnie a polowa teamów nawet nie zaczęła się umawiać.

Quote:
szachoboks wrote:

Jeśli chodzi o tłumaczenie Szacha co do nacji to zupełnie nie kumam tych kalkulacji. My z Coorpem bierzemy z brzegu jak leci po kolei zostawiąc jedynie 3-4 najlepsze na koniec i nie zastanawiamy się jakie nacje wezmą przeciwnicy. I tak ważniejsze od wyboru nacji jest umiejętne wykorzystanie terenów jakie daje nam dana mapa, dobre postawienie miast i wzajemna współpraca.

Przypomnijmy, że to są kalkulacje szacho-gadka, nie tylko szacha

Apr 03, 2012 at 16:51

Print
delpietro

Re: Regulamin [post #49]

Quote:
Alduviel wrote:
Przypomnijmy, że to są kalkulacje szacho-gadka, nie tylko szacha

Z tego co widzę to wypowiadał się Szacho a Maiar mu wtórował.
Za to Gadek mówił mi na zlocie że się wezmą w garść i zaczną grać od początku kwietnia. Gadziu się nie p******i i nie kalkulje
Apr 03, 2012 at 17:10
Print
Maiar

Re: Regulamin [post #50]

Jakie kalkulacje? Po prostu potwierdziłem okropną wade tego systemu.
Delp, nie żartuj sobie, bo ja mogę grać dość często.

[Edited by Maiar on Apr 03, 2012 at 17:25]

Apr 03, 2012 at 17:25
Print
^ Początek strony ^
Pages: [1] 2

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.