civ.org.pl forums > Space 4X - Ogólne > Endless Space
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Ogólne
Poster
Status: Settler

Registered: Jun 07, 2012
IP: Logged
Re: Endless Space [post #101]

Coś mi się wydaje, że to będzie wersja ENG oglądałem okładki na internecie i jakoś nie zauważyłem na żadnej z nich znaczku "PL"

Aug 30, 2012 at 15:35

Print
Dyktator
Status: Elite

Registered: Apr 28, 2012
Re: Endless Space [post #102]

W artykule,do którego podałeś link jest napisane,ze doczekamy się wersji PL.

Aug 30, 2012 at 15:45

Print
VeeDee

Registered: Feb 16, 2007
Re: Endless Space [post #103]

Wiadomo już, czy będzie można grę podpiąć do Steama? Różne plotki czytałem. Osobiście bym wolał ze Steamem.

Sept 25, 2012 at 18:42

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Endless Space [post #104]

Czy poza mną i Rob_ertem grywa ktoś w tą gierkę?
Przyznam, że zabawa jest świetna
Niektórzy narzekają, że multi jest nudne, ale mi się podoba. Jest to samo co w singlu, a dodatkowo można z kimś pogadać i ogólnie, Nam gra się super

Nov 06, 2012 at 16:36
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Merthen
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
Re: Endless Space [post #105]

Mam grę, ale niestety nie grywam gdyż część militarna mnie odrzuca. Reszta mi się podoba.

Nov 06, 2012 at 17:33

Print
Rob_ert

Registered: Dec 01, 2005
Re: Endless Space [post #106]

Nie jest tak źle Marthen. Ja z początku też krzywo na to patrzyłem, ale później spojrzałem na to jako... kapitan, admirał floty Może umówimy się w 3 na wspólną rozgrywkę?

Nov 06, 2012 at 20:25

Print
Vortavor

Re: Endless Space [post #107]

Dokładnie Merthen.
Zagraj z NAmi i zobaczysz, że gra ma potencjał i to coś...
Jeśli chodzi o walkę to jak rob_ert zauważył. Troszkę inaczej się do tego podchodzi

Za to czuje się rozwój imperium i planet oraz systemów

Nov 06, 2012 at 20:39
XFire synek24
Print
Merthen

Re: Endless Space [post #108]

Najpierw Rebeliona zagrajmy a potem pomyślimy o tej

Nov 06, 2012 at 20:40

Print
Vortavor

Re: Endless Space [post #109]

Jestem ZA

Nov 06, 2012 at 21:38
XFire synek24
Print
Rob_ert

Registered: Dec 01, 2005
Re: Endless Space [post #110]

Ja jako elektryk jestem za a nawet przeciw, ale chyba bardziej ZA

Nov 06, 2012 at 22:36

Print
Zyga

Registered: Feb 04, 2003
Re: Endless Space [post #111]

Czy ktoś kupił już ta wersję pudełkową gry? Jak jest z instrukcją? Jest? Po polsku?

Nov 08, 2012 at 23:24

Print
Ziro

Registered: Feb 14, 2009
Re: Endless Space [post #112]

To jest wersja pudełkowa o.O?

LastFM

Nov 28, 2012 at 14:59
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Undertaker
Status: Conscript

Registered: Sept 17, 2010
Re: Endless Space [post #113]

Quote:
Endless Space is free to download and play on Steam until 9pm GMT this Sunday

Darmowe demo czy darmowa pełna wersja? W każdym razie warto zobaczyć.
Dec 01, 2012 at 20:37

Print
Dyktator

Registered: Apr 28, 2012
Re: Endless Space [post #114]

Darmowa pełna wersja.W niektóe weekendy są takie promocje.Masz całą grę(ewentualnie multi może nie być) do końca niedzieli.Potem zniknie.

Dec 01, 2012 at 20:43

Print
Undertaker

Re: Endless Space [post #115]

Chodzi mi raczej o to czy jeśli teraz ściągnę tę grę, to będzie już moja za darmo na zawsze czy tylko do niedzieli? Bo jednak jest tam "free to download and play"

W każdym razie jeśli jest ktoś tą grą zainteresowany, to niech się śpieszy. Zawsze przynajmniej zobaczy się co i jak.

[Edited by Undertaker on Dec 01, 2012 at 20:57]

Dec 01, 2012 at 20:56

Print
Maiar
Status: Hero

Registered: Sept 26, 2010
Re: Endless Space [post #116]

Do niedzieli.
Wypróbowałem i moje zdanie takie że słabizna ew. totalny przeciętniak.

Dec 01, 2012 at 21:15
Gadu-Gadu: 10423380
Print
Vortavor

Re: Endless Space [post #117]

Za mało pograłeś.
Jakbyś przysiadł np ze mną czy inną osobą na multi to byś ujrzał potencjał.
Wtedy być może inaczej byś ocenił ;-)

Dec 02, 2012 at 07:41
XFire synek24
Print
itkovian

Registered: Jan 12, 2011
Re: Endless Space [post #118]

Quote:
Maiar wrote:
Do niedzieli.
Wypróbowałem i moje zdanie takie że słabizna ew. totalny przeciętniak.

Rzadko sie zgadzam z Mairem ale tu ma 100% rację dla mnie też słaba gra.
Dec 02, 2012 at 09:01

Print
Undertaker

Re: Endless Space [post #119]

Mnie też gra zupełnie nie zachwyciła. Moją opinią nie ma się jednak co kierować, bo jestem raczej niedzielnym graczem.

Dec 02, 2012 at 17:15

Print
marcin0218

Registered: Dec 05, 2012
Re: Endless Space [post #120]

Dlaczego ta gra wylądowała w ogólnych?? Uważam że dla takiej gry powinien być główny dział jak dla SINS OF SOLAR EMPIRE.

Dec 05, 2012 at 14:00

Print
maryan
Status: Regular

Registered: Apr 26, 2011
Re: Endless Space [post #121]

Quote:
marcin0218 wrote:
Dlaczego ta gra wylądowała w ogólnych?? Uważam że dla takiej gry powinien być główny dział jak dla SINS OF SOLAR EMPIRE.

Pewnie dlatego, że ...czytaj wyżej, wyżej, wyżej . Pomysł i potencjał to za mało. Jak dla mnie to wygląda na niedokończoną produkcję. Walka, bitwy trwające 30sek, w których jesteś właściwie obserwatorem ....... to samo drzewo tech dla każdej rasy..... eeech.

Nie ma co porównywać do SOSER czy SOTS'a nie wspominając juz X3TC/A np.

Jednym słowem - zawód!

[Edited by maryan on Dec 12, 2012 at 10:47]
Dec 12, 2012 at 10:42

Print
Zyga

Re: Endless Space [post #122]

Mam kilka pytań do tych co już przeszli grę.
1. Czy w grze występują jakieś baterie planetarne (jak w MoO), czy broni się planet wyłącznie flotą?
2. Czy jest opcja ucieczki z pola walki w przypadku gdy jest zbyt duża różnica sił?
3. Ktoś może mi wyjaśnić przyczyny niezadowolenia mieszkańców planety? Z powodu przeludnienia - to rozumiem (choć niezadowoleni są również, gdy zaludniona jest 1/3 systemu - co jest IMO przegięciem), ale niezadowolenie "za planety"? I "za ekspansję"?!!
Zamiast się cieszyć, że imperium się rozrasta i rozwija, to oni są niezadowoleni?!! Gdzie tu sens!

Dec 13, 2012 at 17:56

Print
Maiar

Re: Endless Space [post #123]

Quote:
Vortavor wrote:
Za mało pograłeś.
Jakbyś przysiadł np ze mną czy inną osobą na multi to byś ujrzał potencjał.
Wtedy być może inaczej byś ocenił ;-)

Ale gra, w której zbugowane jest poruszanie jednostek, nie może być dobra. Przecież to podstawa.
Dec 13, 2012 at 18:18
Print
Merthen

Re: Endless Space [post #124]

W jaki sposób objawia się te zbugowanie jednostek?

Quote:
Zyga wrote:
Mam kilka pytań do tych co już przeszli grę.
1. Czy w grze występują jakieś baterie planetarne (jak w MoO), czy broni się planet wyłącznie flotą?
2. Czy jest opcja ucieczki z pola walki w przypadku gdy jest zbyt duża różnica sił?
3. Ktoś może mi wyjaśnić przyczyny niezadowolenia mieszkańców planety? Z powodu przeludnienia - to rozumiem (choć niezadowoleni są również, gdy zaludniona jest 1/3 systemu - co jest IMO przegięciem), ale niezadowolenie "za planety"? I "za ekspansję"?!!
Zamiast się cieszyć, że imperium się rozrasta i rozwija, to oni są niezadowoleni?!! Gdzie tu sens!

ad 1 nie
ad 2 jest za pomocą specjalnej karty - ale musisz rozgrywać bitwę samodzielnie.
ad 3 kwestia przyjętych założeń twórców gry.
Dec 13, 2012 at 18:23

Print
Maiar

Re: Endless Space [post #125]

Że trzeba często używać bodaj shifta by się poruszały.
Gdy zacząłem grać myślałem, czemu nie chcą latać do innych układów, wchodzę na internet oczywiście, a tam na bodaj forum steama develeper się wypowiadał o tym problemie... z 5 miesiecy temu. No to nieźle patch**ą. ; d

Nawet znalazłem wątek:

http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?p=30627019

[Edited by Maiar on Dec 13, 2012 at 19:07]

Dec 13, 2012 at 19:05
Print
Merthen

Re: Endless Space [post #126]

Mi się to nigdy nie zdarzyło a rozegrałem co najmniej 10 gier. Jedynie nie latały przez robocze dziury dopóki odpowiedniej technologii nie wynalazłem - ale to oczywiste.

Dec 13, 2012 at 19:18

Print
PAwleus

Registered: Mar 24, 2009
Re: Endless Space [post #127]

Zyga, dlaczego niby mieszkańcy mieliby być zadowoleni z tego że imperium, pod którego są panowaniem, rozrasta się? A kto zwykle ponosi koszty takiego rozrostu? Imperator? Często ludy podbite, ale na pewno nie wyłącznie - jeśli zbyt duże ciężary są przenoszone na ludy podbite to zwykle imperium bardzo szybko rozpada się. Ludzie oczywiście mogą być zadowoleni przy rozrastającym się terytorialnie ich imperium, nawet przy spadku poziomu ich życia, ale dzieje się tak nie z samego faktu rozrostu, ale dlatego że propaganda wmawia im jaki to ten rozrost jest dla nich dobry i że wszelkie wyrzeczenia są tymczasowe, a potem to już tylko mleko i miód. Zwykle taka propaganda to niestety jedno wielkie kłamstwo. Nikt jednak nie wie, czy aby nie jest tak, że tylko ludzie (większość ludzi) są wrażliwi na przyjęcie go za prawdę, przynajmniej na jakiś czas - to może być cecha charakterystyczna tylko dla naszych ludzkich społeczności.

Zanim więc spyta się o sens, dobrze jest się zastanowić, czy aby na pewno własne przekonania nie zwodzą nas na manowce. Ja akurat skłaniałbym się w kierunku sposobu rozumowania autorów gry, w tym konkretnym przypadku.

[Edited by PAwleus on Dec 13, 2012 at 19:25]

Dec 13, 2012 at 19:24

Print
maryan

Re: Endless Space [post #128]

@Zyga - j/w plus :

ad1. planet w ogóle nie bronisz flotą, "bronią" się same w zależności od zaawansowania ich rozwoju, a to z kolei zależy od rozwoju drzewa technologii /postępów w 'wynalazczości'/ .
Flotą je atakujesz. /praktycznie biernie/ Flotą bronisz system

ad2.ucieczki z pola walki w przypadku gdy jest zbyt duża różnica sił to tchórzostwo polegające na rzuceniu karty na stół z okrzykiem '2pik' ! ... i liczeniu na to, że przeciwnik pozwoli ci rozwinąć pełną moc silników. W 9 na 10 przypadków to się nie udaje. ENEMY nie mają serc.

ad3. ...zdziwiony , że niezadowolenie "za planety"? I "za ekspansję"?!!?
Gdybyś miał oddychać samym azotem, bo jeszcze nie 'odkryłeś' czegoś tam....... Jakby ci żonę lub matkę wysłali na Andromedę, też byłbyś niezadowolony /bez pytania, bez powrotu/ ZBALANSOWANY ROZWÓJ zmienia niezadowolenie w aprobatę.

[Edited by maryan on Dec 14, 2012 at 20:54]

Dec 13, 2012 at 19:36

Print
Zyga

Re: Endless Space [post #129]

Quote:

ad3. ...zdziwiony , że niezadowolenie "za planety"? I "za ekspansję"?!!?
Gdybyś miał oddychać samym azotem, bo jeszcze nie 'odkryłeś' czegoś tam....... Jakby ci żonę lub matkę wysłali na Andromedę, też byłbyś niezadowolony /bez pytania, bez powrotu/

Baardzo naciągane tłumaczenia (dot. też PAwleusa). :-)
Gdyby Polska była swego czasu morską potęga i zdobyła kolonię w Afryce, to jestem pewien, że wszyscy cieszyli się by z tego.
Gdyby teraz została założona kolonia ludzka na Marsie, również wszyscy Ziemianie skakali by do góry z radości ciesząc się z sukcesu technologicznego (nawet gdyby to była baza nie ich kraju). I ochotnicy do osiedlenia na pewno by się znaleźli.
To już bardziej trafia mi do przekonania wyjaśnienie Merthena (kwestia przyjętych założeń twórców gry). Choć te założenia nadal mnie dziwią.
Dec 13, 2012 at 21:25

Print
PAwleus

Re: Endless Space [post #130]

Bardzo łatwo używasz słowa wszyscy - zapewniam Cię, że nie byliby to wszyscy i mocno podejrzewam, że nawet nie większość. Gdyby państwo (czy państwa) nie uruchomiły machiny propagandowej, to nawet większość najprawdopodobniej nie wiedziałaby o tych osiągnięciach w obu przypadkach. Przyjmij do wiadomości, że ludzie mają najróżniejsze priorytety i co dla Ciebie jest sukcesem, to dla innego może być marnowaniem zasobów. Podam Ci tylko 2 przykłady:

1. Czyżby nie było ludzi o antykolonialnych przekonaniach?
2. Czyżby nikt nie należał do opozycji odnośnie ekspansji w kosmos?

To dlaczego obydwie te grupy ludzi aktualnie dominują w naszych społeczeństwach?

Dec 13, 2012 at 21:46

Print
Zyga

Re: Endless Space [post #131]

Widzisz, weszliśmy w dyskusję nie o grze ale o wyższości Świąt. :-)
Nie wiem jak tu moderatorzy zapatrują się na zaśmiecanie wątku ale chciałbym Cię zapytać: skąd bierzesz przekonanie, że te grupy ludzi dominują w naszych społeczeństwach? Ja mam całkiem odwrotne przeświadczenie.
Jeżeli chodzi o antykolonializm, to - obecnie - zgoda. Ale nie było tak wówczas gdy był, że tak powiem, na tapecie. Historia o tym mówi.
Dlatego podałem również współczesny nam przykład, czyli kolonizację Marsa (a również Księżyca).
Jeżeli są co do tego głosy sprzeciwu (masowe), to ja ich nie spotkałem. A interesuję się tym tematem.

Dec 14, 2012 at 01:43

Print
PAwleus

Re: Endless Space [post #132]

Widzisz, taki jest wynik negowania oczywistości i nadmiernego uogólniania - może przypomnę: nasza dyskusja jest wynikiem Twojego dramatycznego zapytania o sens pewnego rozwiązania w grze, po którym ja staram się udowodnić Ci, że Twoje przeświadczenie o oczywistości braku w nim sensu jest błędne. To przeświadczenie wynika z błędnej percepcji co do tego, co "wszyscy" zrobiliby i moje argumenty mają tylko na celu uświadomienie Ci, skąd bierze się oczywistość tej błędności. Tę oczywistość widać idealnie na 2 przykładach wziętych z Twojej wypowiedzi:

- co do antykolonializmu to już w zasadzie przyznałeś mi rację, ale skoro pragniesz trochę historii... Czyżbyś miał jakieś dane świadczące o tym, że choćby tylko na terytorium Księstwa Kurlandii i Semigalii, lenna Rzeczpospolitej, choćby tylko większość ludzi cieszyła się z posiadania kolonii na obszarach dzisiejszej Gambii? Co do Rzeczpospolitej, to u nas istniała silna opozycja nawet odnośnie rozszerzania ziem kresowych - kolonie zamorskie Rzeczpospolitej to już raczej była kategoria niedorzeczności (i to mówię o okresie szczytu potęgi Rzeczpospolitej na początku XVII wieku, kiedy zdarzało nam się wygrywać bitwy morskie ze Szwecją). Abstra***ąc zupełnie od faktu, że były to czasy, kiedy większość społeczeństwa nie dowiedziałaby się o tym, nawet jeśliby w jakiś sposób Rzeczpospolita jakąś kolonię zamorską posiadła, więc jakże nawet tylko większość mogłaby się z tego cieszyć.

- nie słyszałeś o opozycji odnośnie ekspansji w kosmos... i to interesując się tematem... w sytuacji gdy tydzień temu minęła 40 (!) rocznica od czasu, gdy ostatni człowiek stanął na Księżycu, w sytuacji gdy skasowano program lotów wahadłowców, skasowano projekt Constellation (tylko z tych bardziej znaczących), gdy według ostrożnych oszacowań załogowy lot na Marsa udałoby się przy obecnej technologii zrealizować za ułamek procenta sum marnowanych rocznie na socjal tylko w USA... No więc technologia jest, są chętni do lotu i jego organizacji, są na to środki w olbrzymiej obfitości, o ile zechcielibyśmy nieco inaczej je alokować, a mimo to już od 40 lat żaden człowiek nie stanął na innym ciele niebieskim i nie zauważasz głosów sprzeciwu? Ale nawet biorąc to tylko na logikę: jeśli nie jest to spowodowane dominacją poglądu, że te środki można przeznaczyć z lepszym pożytkiem na coś innego, czyli w efekcie dominacją opozycji odnośnie ekspansji kosmicznej, to czymże innym? Tyranią Status Quo?

[Edited by PAwleus on Dec 14, 2012 at 12:03]

Dec 14, 2012 at 11:00

Print
Farin
Status: Veteran

Registered: Sept 07, 2008
Re: Endless Space [post #133]

Quote:
PAwleus wrote(...)
- nie słyszałeś o opozycji odnośnie ekspansji w kosmos... i to interesując się tematem... w sytuacji gdy tydzień temu minęła 40 (!) rocznica od czasu, gdy ostatni człowiek stanął na Księżycu, w sytuacji gdy skasowano program lotów wahadłowców, skasowano projekt Constellation (tylko z tych bardziej znaczących), gdy według ostrożnych oszacowań załogowy lot na Marsa udałoby się przy obecnej technologii zrealizować za ułamek procenta sum marnowanych rocznie na socjal tylko w USA... No więc technologia jest, są chętni do lotu i jego organizacji, są na to środki w olbrzymiej obfitości, o ile zechcielibyśmy nieco inaczej je alokować, a mimo to już od 40 lat żaden człowiek nie stanął na innym ciele niebieskim i nie zauważasz głosów sprzeciwu? Ale nawet biorąc to tylko na logikę: jeśli nie jest to spowodowane dominacją poglądu, że te środki można przeznaczyć z lepszym pożytkiem na coś innego, czyli w efekcie dominacją opozycji odnośnie ekspansji kosmicznej, to czymże innym? Tyranią Status Quo?
To, że NASA nie zdecydowało się na jakakolwiek kolonizację nie wynika z sprzeciwu moralnego jako czynnika ludzkiego. Zresztą wystarczy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu(nie pamiętam tylko czy to było przez NASA wydane czy też przez ówczesnego prezydenta USA).

Zresztą takie podwójne niezadowolenie w grze jest tylko i wyłącznie wymysłem twórców gry służące głównie do balansu samej rozgrywki. Nie trzeba do tego dodawać jakiś dziwnych filozoficznych wywodów.
Dec 14, 2012 at 13:54

Print
PAwleus

Re: Endless Space [post #134]

Odnośnie "dziwnych filozoficznych wywodów", nie wiem co to jest "sprzeciw moralny jako czynnik ludzki", więc powstrzymam się od oceny, co z tego miałoby wynikać. Jeśli chodzi o jakieś oficjalne oświadczenie NASA (czy też Prezydenta USA) odnośnie kolonizacji kosmosu (czy też tylko Księżyca), to bardzo chętnie dowiem się, o którym w ogóle okresie mówisz. Chciałbym tylko zauważyć, że ani NASA, ani Prezydent USA, nie ustanawia wielkości i nie zatwierdza ostatecznie szczegółów swojego budżetu, więc to nie tam należy szukać opozycji dla ekspansji kosmicznej i nie na oświadczenia tych ciał powoływać się. W dodatku USA to nie cały świat. Zamiast enigmatycznego "wystarczy przeczytać", czy też "dziwnych filozoficznych wywodów" proponuję prosty praktyczny test: wyjdź na ulicę i zapytaj 10 przypadkowych przechodniów, czy byliby zadowoleni ze współfinansowania kolonizacji kosmosu, zakładając że przeznaczaliby na to stale tylko 1% swoich dochodów i byłaby ona udana - jeśli uzyskasz choć 5/10 odpowiedzi pozytywnych to pogratuluję Ci szczęścia.

Jestem ciekaw na podstawie czego twierdzisz, że to podwójne niezadowolenie jest "tylko i wyłącznie wymysłem twórców gry służące głównie do balansu samej rozgrywki". Czyżbyś zapytał o to któregoś z autorów gry lub może znalazłeś informację w jakimś wywiadzie? Jeśli tak to poproszę o szczegóły, bez kolejnego nic nie mówiącego "wystarczy przeczytać".

Dec 14, 2012 at 14:52

Print
Zyga

Re: Endless Space [post #135]

@PAwleus
Nie chce mi się (wybacz) prowadzić tu krucjaty ani nawracać Cię na inne myślenie. Zresztą widzę, że to nie ma sensu bo jesteś bardzo przekonany o swojej racji. Wszedłem na to forum, bo aktualnie gram w ES i mam z tą grą problemy. Przy okazji wyraziłem SWOJE zdziwienie pewnymi, tam zastosowanymi, mechanizmami. I tyle.
Mógłbym szermować argumentami ale na to trzeba by sięgać do archiwów, starych pism i kronik (w przypadku kolonializmu) a tego mi się - uczciwie mówię - po prostu nie chce.
W przypadku programu kosmicznego i lądowania na Marsie, to z tego programu nie zrezygnowano, a tylko przesunięto w czasie. I powodem nie były żadne skrupuły moralne a jedynie względy finansowe. Ale ludzkość założy jeszcze bazy na Księżycu i wyląduje na Marsie. I świat będzie się z tego cieszył, a nie protestował. Zapewniam Cię.
W innej grze tego typu (myślę tu o Cywilizacji) założenie nowego miasta (czyli odpowiednika skolonizowania nowej planety w ES) nigdy to nie wpływało na pogorszenie nastrojów społecznych. Bo cała nasza natura jest nastawiona na odkrywanie i zajmowanie nowych przestrzeni. To gnało Kolumba i Magellana. I pogna kolejnych odkrywców. Cała nasz kultura, wszystkie powieści i filmy fantastyczno naukowe przedstawiają przyszłość, w której galaktyka lub przynajmniej kilka systemów gwiezdnych jest opanowanych przez ludzi. I nie ma to nigdy wydźwięku negatywnego a wręcz odwrotnie - traktowane jest jako sukces ludzkości.
Przypuszczam, że czytałeś jakieś powieści tego typu np. Asimova (zwłaszcza jego cykl Fundacja) lub Hamiltona i to zauważyłeś. To jest nieuniknione i żadne protesty jednostek tego nie powstrzymają. Bo tak chce większość.
I to by było tyle mojego w temacie społecznego niezadowolenia z rozwoju państwa.
Przepraszam modków i innych userów za te dygresje.

PS. Słusznie wytknąłeś mi nadużycie w pierwszym poście w postaci słowa "wszyscy".
Tym razem napisałem większość. :-)

Dec 14, 2012 at 20:52

Print
maryan

Re: Endless Space [post #136]

[post #121]
plus ad.1 i ad.2

TO dzieło nie jest warte tak zagorzałej dyskusji

[Edited by maryan on Dec 14, 2012 at 20:57]

Dec 14, 2012 at 20:55

Print
PAwleus

Re: Endless Space [post #137]

A co nam żałujesz

Zyga, mnie naprawdę nie musisz przekonywać do programu kolonizacji kosmosu - ja akurat jestem jego zagorzałym entuzjastą (oczywiście nie za wszelką cenę) i wydaje mi się zabawne, że odniosłeś przeciwne wrażenie. Chciałem tylko pokazać Ci, że autorzy gry mają najprawdopodobniej lepsze wyczucie odnośnie nastrojów społecznych niż Ty w tej materii, być może spędziwszy zbyt dużo czasu z Cywilizacją, gdyż, prócz obrony ich przed niezasłużoną krytyką, uważam, że warto wiedzieć, iż istnieje poważna opozycja skierowana przeciwko temu o czym się marzy, a wydajesz się tego zupełnie nie zauważać. To, że program załogowych wypraw międzyplanetarnych jest ciągle przesuwany w przyszłość (i może tak być przesuwany w nieskończoność), nie różni się dotychczasowym efektem od jego skasowania (choć ja nigdzie nie napisałem, że został skasowany) i jest wynikiem tego, że, wbrew temu co sądzisz, przynajmniej aktualnie, większość woli marnować fundusze na, w skrócie mówiąc, socjal.

Niestety, ale muszę zauważyć, że znajomość SF trochę u Ciebie kuleje i przyszłość ludzkości w kosmosie wcale nie jest tak tam generalnie postrzegana jak sugerujesz. Skoro wspomniałeś Asimova, to weź może do ręki jego "Koniec Wieczności", a sam przekonasz się, że jest inaczej. Jeśli chcesz, to mogę na szybko wymienić mnóstwo pozycji, w których ludzkość nigdy nie dokonała ekspansji poza Ziemię i możemy o tym nawet podyskutować, może już w innym wątku.

[Edited by PAwleus on Dec 14, 2012 at 22:25]

Dec 14, 2012 at 21:41

Print
Azazell

Registered: Jun 27, 2004
Re: Endless Space [post #138]

Dobra panowie a jak wam się podoba ES po ostatnich patchach ?

Dec 17, 2012 at 16:37

Print
bloodmage

Registered: Jul 30, 2006
Re: Endless Space [post #139]

Quote:
Azazell wrote:
Dobra panowie a jak wam się podoba ES po ostatnich patchach ?

ciężko powiedzieć, mam gre od dwóch dni i tylko zdążyłem zainstalować

Dec 17, 2012 at 18:28
Gadu-Gadu: 1068234
XFire DevSeba
Print
marcin0218

Re: Endless Space [post #140]

Ja mam od miesiące i zagrałem raz 100 tur z braku czasu. Teraz jakieś patche wyszły i mam zamiar pograć dłużej w święta. Oglądając filmiki na necie widziałem ze jak ktoś skolonizował dwa systemy obok siebie to ich granice łączyły się ze sobą a między moimi jest przerwa. Czy to jest z czymś związane bo nie kumam?

Instrukcji igry nie czytałem, trochę samouczka.

CHyab gra nie jest skomplikowana. Drzewko technologiczne spoko po kolei rozwijam. CO do kolonizacji to w co inwestujecie na planetach? Roslinki, pył, przemysł?

Dec 21, 2012 at 12:51

Print
bloodmage

Re: Endless Space [post #141]

ale gra 2 poziom i mnie piraci w 3 turze rozwalają :/

Dec 25, 2012 at 14:34
XFire DevSeba
Print
Merthen

Re: Endless Space [post #142]

Można grać bez piratów

Dec 26, 2012 at 08:55

Print
bloodmage

Re: Endless Space [post #143]

Dec 26, 2012 at 17:28
XFire DevSeba
Print
marcin0218

Re: Endless Space [post #144]

A ja mam pewien problem. Zaznaczam statkowi kolonialnemu ze ma lecieć na planetę. Pokazują się te jakby kropki ukazujące jego trasę ale statek cały czas stoi przy mojej planecie i się nie rusza. Jak mu kliknę by badał systemy to leci ale tam gdzie mu wskazuję to stoi. Niemialem wcześniej tego problemu. A zacząłem nową rozgrywkę i coś jest nie tak :/

Dec 31, 2012 at 12:45

Print
Vortavor

Re: Endless Space [post #145]

Być może to jest wormhole i potrzebujesz badania.
Przyjrzyj się lini i jeśli jest taka "falująca" to znaczy, że to właśnie jest powodem

Dec 31, 2012 at 13:29
XFire synek24
Print
marcin0218

Re: Endless Space [post #146]

No właśnie jest normalna. Obrońcy i zwiadowcy bez problemu lecą a Kolonialny dopiero jak mu kliknę ze ma badać galaktyk. A jak mu wskażę gdzie lecieć to zaznacza się trasa ale jak klikam koniec tury to on nadal stoi :/// Nie moge się nim ruszyć wskazując mu drogę do żadnego sąsiedniego układu :/

[Edited by marcin0218 on Jan 04, 2013 at 10:08]

Jan 04, 2013 at 09:00

Print
Kratylos

Registered: Apr 30, 2001
Re: Endless Space [post #147]

z tym poruszaniem sie to faktycznie cos nie halo
mi czsami pomaga wycofanie floty do hangaru i sworzenie od nowa, ale nie zawsze...

War, war never changes
COP father founder

Jan 05, 2013 at 11:20
Gadu-Gadu: 997163
XFire kratylos
Print
Vortavor

Re: Endless Space [post #148]

Kilka razy słyszałem o podobnych problemach, a sam jak do tej pory nie doznałem podobnych niedogodności

Jan 05, 2013 at 11:33
XFire synek24
Print
Ziro

Registered: Feb 14, 2009
Re: Endless Space [post #149]

Spróbuj z shiftem wydać polecenie.

LastFM

Jan 05, 2013 at 11:38
Gadu-Gadu: 7994773
Print
Kratylos

Registered: Apr 30, 2001
Re: Endless Space [post #150]

Quote:
Ziro wrote:
Spróbuj z shiftem wydać polecenie.

czasami to dziala czasami nie to na prawde irytujaca sprawa z tym ruchem

na marginesie ile maksymalnie moze byc okretow w flocie ?

War, war never changes
COP father founder
Jan 05, 2013 at 11:55
Gadu-Gadu: 997163
XFire kratylos
Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 2 [3] 4 5

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.