civ.org.pl forums > I Turniej Drużynowy > (OTT/PER) Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro (PER/FRA) / COORP&DELPIETRO
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > I Turniej Drużynowy
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
(OTT/PER) Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro (PER/FRA) / COORP&DELPIETRO [post #1]

Regulamin Turnieju

Termin: do 15.05 godz. 23:59:59

Miłej zabawy

[Edited by Heniu on May 01, 2012 at 19:21]

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Mar 13, 2012 at 15:28

Print
delpietro
Status: Moderator

Registered: Oct 18, 2009
Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #2]

Panowie minął już miesiąc a wy jeszcze nie zadebiutowaliście w turnieju.
Kiedy Wam pasuje zagrać? Jakie dni i godziny wchodzą w rachubę.

Apr 14, 2012 at 11:55
Gadu-Gadu: 6069832
Print
Majonez
Status: Elite

Registered: Dec 23, 2010
Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #3]

Ja czekam na Szacho, który ma problem z kompem. Jak tylko będzie gotowy da znać.

Apr 14, 2012 at 12:10
Gadu-Gadu: 1740053
Print
delpietro

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #4]

Wczoraj zaczęliśmy. UWAGA! Osiągnęliśmy przeciętną prędkość 20 tur na godzinę
Na szczęście rywale postawili wysoko poprzeczkę i długi czas oczekiwania jest rekompensowany dużą dawką emocji

Wiedzieliśmy że będzie ciężko więc wzięliśmy mocne nacje: Francję (ja) i Persję (Coorp) na Persję (Szacha) i Turcję (Gadka).

Co do samej rozgrywki, to udało nam się mocno przycisnąć przeciwników. Zdobyliśmy Adrianapol Gadka. Na Stambuł zabrakło trochę jednostek. Najważniejsze że mocno zacofaliśmy tym samym rywali.
Mamy przewagę miast i dosyć wyraźną przewagę punktową.
Warte odnotowania jest eldorado odkryte przez Gadka w 42 turze Szkoda było straconego czasu więc doszliśmy do porozumienia i podzieliliśmy się kasę.

Kiedy możemy się umówić na kontynuację ?

[Edited by delpietro on Apr 27, 2012 at 10:13]

Apr 27, 2012 at 10:12
Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #5]

Tempo jest iście zawrotne ale też prawdą jest co pisze delpietro iż emocje są wysokie. Zdaje się, że oponenci planują swoje ruchy w najdrobniejszych detalach. :]

Co do tej przewagi delpietro to ja byłbym ostrożny, widząc co szachobooks potrafi wyczarować w demo to wcale nie zdziwiłbym się gdyby zaraz na nas z nieba grad bomb.

Czy dacie Panowie radę dziś dokończyć? Pasowałoby tego nie odkładać bo można stracić rytm, nieprawdaż? :]

Apr 27, 2012 at 11:27

Print
szachoboks
Status: League Winner

Registered: Feb 22, 2011
Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #6]

Quote:
delpietro wrote:

przed gra ustalismy ze nie będziemy sie spieszyc i ze nie będzie sie czepiania prędkości ruchów , ponieważ my z gadkiem nie rozegraliśmy nawet połowy jednej gry 2 na 2 , a wy macie ponad 5
i tez nie nalezycie do demonow prędkosci pare nascie razy skonczylismy ruchy przed wami ,a mimo mamy jechac jako 2 i czekamy zbite ponad minute

a gra jest przegrana , , mój zerowy brak doświadczenia w grach 2 na 2 spowodował , ze tak wyprzedzilsmy oponoentow w techach , ze nie mogliśmy produkować wojownik i ich przezbrajać, , a złota mieliśmy z 1000 a z 1-2 turę się spóźniliśmy ciężkimi , jak przylazły do nas chmara zbrojnych na speedzie ...

teraz to tylko egzystujemy i sprawdzamy jak długo da nam się przeżyć
liczę ze ok 10 tur

[Edited by szachoboks on Apr 27, 2012 at 12:51]
Apr 27, 2012 at 12:25

Print
delpietro

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #7]

Quote:
szachoboks wrote:
Quote:
delpietro wrote:

przed gra ustalismy ze nie będziemy sie spieszyc i ze nie będzie sie czepiania prędkości ruchów , ponieważ my z gadkiem nie rozegraliśmy nawet połowy jednej gry 2 na 2 , a wy macie ponad 5
i tez nie nalezycie do demonow prędkosci pare nascie razy skonczylismy ruchy przed wami ,a mimo mamy jechac jako 2 i czekamy zbite ponad minute

Nie czepiam się, tylko informuję A z tym że nieraz przykisiliśmy to też prawda. Wielokrotnie czekaliśmy aż skończycie turę, a tu się okazało że albo ja albo Coorp zapomnieliśmy dać next Ale to tylko świadczy o tym jak interesującą rozgrywkę prowadzimy.

Quote:
szachoboks wrote: mój zerowy brak doświadczenia w grach 2 na 2 spowodował , ze tak wyprzedzilsmy oponoentow w techach , ze nie mogliśmy produkować wojownik i ich przezbrajać, , a złota mielisny z 1000 a z 1-2 turę się spóźniliśmy ciężkimi , jak przylazły do nas chmara zbrojnych na speedzie

Tu się trochę pomyliłeś Może i zgarnęliście Wb ale moje najgorsze miasto ma więcej popa niż Twoje najlepsze, więc nie sugeruj się wskaźnikiem piśmiennych w demo, bo jest najbardziej mylny ze wszystkich, przynajmniej do czasu wkroczenia w renesans

Quote:
szachoboks wrote:
teraz to tylko egzystujemy i sprawdzamy jak długo da nam się przeżyć
liczę ze ok 10 tur

Trzymam Cię za słowo

[Edited by delpietro on Apr 27, 2012 at 13:01]
Apr 27, 2012 at 12:46
Print
szachoboks

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #8]

Quote:
delpietro wrote:

Quote:
szachoboks wrote: mój zerowy brak doświadczenia w grach 2 na 2 spowodował , ze tak wyprzedzilsmy oponoentow w techach , ze nie mogliśmy produkować wojownik i ich przezbrajać, , a złota mielisny z 1000 a z 1-2 turę się spóźniliśmy ciężkimi , jak przylazły do nas chmara zbrojnych na speedzie

Tu się trochę pomyliłeś Może i zgarnęliście Wb ale moje najgorsze miasto ma więcej popa niż Twoje najlepsze, więc nie sugeruj się wskaźnikiem piśmiennych w demo, bo jest najbardziej mylny ze wszystkich, przynajmniej do czasu wkroczenia w renesans

Trzymam Cię za słowo

nie zrozumiałeś mnie , przeczytaj jeszcze raz , co napisałem wyżej . Po wynalezieniu odlewni metalu nie mogliśmy robić wojowników , o czym ja nie wiedziałem ,( a juz zacząłem robić wojowników) w normalnej grze w tym momencie zawsze porobię sobie wojowników , a tutaj zonk
i na obronę kupilismy mur i zbrojnego razem za 500 , reszta poszła na przebrojenie i teraz nie mamy kasy , a openenci maja dodatkowo , generała , jak jedna rzecz się sypnie to już wszystko się wali

a porównywanie miast jak przeszło po nas tornado nie jest na miejscu , może lepiej wklej screena z demo jak zostanie nam jedno miasto
Apr 27, 2012 at 15:44

Print
Paulek

Registered: Feb 12, 2011
Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #9]

Szacho wojów nie można robić ZAWSZE jak wynajdziesz odlewanie. Tak samo longi jak gwintowanie, triremy jak nawigacje etc

Apr 27, 2012 at 16:31

Print
Majonez

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #10]

Jadno co jest pewne za mało zgrania powoduje czasem wesołe rzeczy. Moje błędy też nie pomagają a tereny są takie, że ja się dziwie, że wogóle jest jakaś produkcja.
A zobaczyć taką ilość wojska Coorp i to przemieszczające się z prędkością światła- bezcenne
Nie wiem jakim cudem jeszcze gramy (choć wszyscy wiedzą dzięki komu) i rzeczy, które się nauczyłem w ciągu tych paru godzin bezcenne.

Apr 27, 2012 at 16:53
Print
delpietro

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #11]

Quote:
szachoboks wrote:
a porównywanie miast jak przeszło po nas tornado nie jest na miejscu , może lepiej wklej screena z demo jak zostanie nam jedno miasto

Twoich terenów nawet nie powąchaliśmy, na razie znęcamy się nad Gadkiem
Ale oczywiście rozumiem że osłabiając jednego, drugi zamiast się rozwijać robi wojo żeby pomóc. Mimo wszystko przy bardzo porównywalnych terenach mocno głodzicie swoje miasta w porównaniu do nas
Chociaż w produkcji wymiatasz tak że kopara opada.
Apr 27, 2012 at 17:00
Print
coorp

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #12]

Uwierz mi Szacho, gdy zobaczyłem tereny Gadzia to jak zobaczysz na screenach moje to jest to niebo a ziemia (na plus Gadzia oczywista).
Swoją droga jeszcze takiej mapy to nie widziałem. Jeden wielki teren zalewowy + pustynia.

Apr 27, 2012 at 18:52

Print
delpietro

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #13]

Dokończyliśmy po wielu próbach wgrywania. W czasie gry też wywalało, ale na szczęście po szybkim spamie muszkieterów i późniejszym przezbrojeniu ich na strzelców w trakcie złotej ery Coorpa, rywale widząc 116k woja w demo poddali grę

Dzięki za grę.

[Edited by delpietro on Apr 29, 2012 at 01:20]

Apr 29, 2012 at 01:17
Print
coorp

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #14]

Tereny startowe ciekawe, oj ciekawe:

Szybkie ustawienie państwa persów zaowocowało zbudowaniem paru jednostek i wykorzystaniem ich ze złotą erą w boju:

i

oraz

Udało się przejąć miasto frontowe Turków:

Sił na stolicę już nie starczyło. Nastąpił okres rozwoju "ciężkiego",

by, przystąpić do decydującego uderzenia:

W tym momencie przeciwnicy poddali grę:

Rzut oka na moje państwo w ostatniej turze:

stolica zaś tak:

Dzięki za grę Panowie.

PS. Oj nie zazdroszczę Wam koledzy, którzy będziecie grać z nimi kolejne mecze, oj nie zazdroszczę...

PS 2. Obadajcie czat

[Edited by coorp on Apr 29, 2012 at 01:27]

Apr 29, 2012 at 01:25

Print
Majonez

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #15]

Tak tak przegraliśmy. Nie wiem tylko co Coorp miał na myśli, że ja miałem lepsze tereny.
Chłopaki tak opanowali kody, że w 15 tur mieli 12 strzelców i 6 dział oraz trochę innego wojska
Dzięki za grę.
Rzut oka na tą cudowną stolicę.

Apr 29, 2012 at 01:49
Print
szachoboks

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #16]

dzięki za gre,
kody to nie były , sprawdzam w moim sejfie i leżą bezpiecznie nikt do nich nie ma dostępu oprócz mnie . Chyba ze poszła nowa partia od Sida,

a jak wam się udało , nas tak skopać ? gadka to nurtuje , może odpowiecie? tez się może poducze

[Edited by szachoboks on Apr 29, 2012 at 02:30]

Apr 29, 2012 at 02:15

Print
coorp

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #17]

Quote:
Ketchup76 wrote:
Nie wiem tylko co Coorp miał na myśli, że ja miałem lepsze tereny.

Gadziu, Ty i szachobooks mogliście założyć po 3 miasta nad rzekami i przez to mieliście potencjalnie lepszy rozwój. Spójrz na moją miejscówkę - tylko stolica miała miejsce ok - pozostałe 2 miasta okrutnie wolno rosły. Dlatego też widząc co się kroi przekonałem delpietro do szybkiego ataku co by mieć przewagę.
U nas tylko del 'rozwojował' na potęgę (miał 2 x przewagę w demografii ode mnie), ja zaś tradycyjnie zająłem się przetaczaniem jednostek po mapie.

Apr 29, 2012 at 09:55

Print
Majonez

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #18]

Z tego co wiem a nie jestem w tym dobry sama rzeka niewiele da jak się ma niewiele surowców czy luksusów. A Ty z tego co widać miałeś przy stolicy 3 . Ja jeden i tylko dzięki wiedzy Szacho te miasta rosły bo ja na pewno nie poradziłbym sobie z tym.
Miasta też by nie rozwijały się jak bym budował tylko wojsko i wojsko.

[Edited by Ketchup76 on Apr 29, 2012 at 10:40]

Apr 29, 2012 at 10:36
Print
szachoboks

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #19]

Zacznijmy od tego , ze nie chcieli nam pokazać swoich terenów , cos ukrywali ,przeczuwałem coś na miarę fontanny , wiec jak wyszli to za miasto wziąłem pokój z SI
ale co to zobaczyłem , w luksusach mieli 25 zadowolenia wiecej ,
przy jednej Fontanie młodości się restartuje gre , a daje tylko 10 zadowolenia,

po pierwsze- to się jeszcze potęguje, bo Persja przy zadwyzsce zadowolenia gra się super
po drugie -jak by terenem byla tundra , zeby miasta nie rosły , ale nie , jak na złosc , mnóstwo rzek i tylko one
po trzecie - mieli wszystkie luksy wiec , juz na starcie mieli bonusik 25% do wzrostu , pikuś co nie ?, my nigdy , ale i tak by nam to nie pomogło bo i tak mieliśmy na minusie zadowolenie

i teraz sie wydaje sie śmieszne restartować po odkryciu fontanny i eldorado,
na swoim terenie miałbym 2 Fontany i 2 eldorado i tak bym sie zamienił stronami , serio ,
a jak okryłem eldorado, które było na srodku to chcieli nasze złoto , a luksusami się nie podzielili. To tak sie zyje w zgodzie z sąsiadami za miedzy ? jeszcze atakowac za nasze złoto a sami jak odkryli nie dali nic termitowi i paulkowi , sknery
Ta mapa jest ewidentie pod fun . Co drugiej grze losuje eldorado i fontanie , wiec nie wyobrażam sobie, by po godzinie gry restartować i jak nasz przykład pokazuje i to nie decyduje o grze , sa wzniejsze rzeczy , wiec jestem by zmienić regulamin i traktować ten turniej , bardziej jak random cup
a może tez restartować grę , jak jedna strona ma 2 razy więcej luksusów

Quote:
coorp wrote:
Uwierz mi Szacho, gdy zobaczyłem tereny Gadzia to jak zobaczysz na screenach moje to jest to niebo a ziemia (na plus Gadzia oczywista).
Swoją droga jeszcze takiej mapy to nie widziałem. Jeden wielki teren zalewowy + pustynia.

jedyne tu prawda jest taka ze tereny były zalewowe , wy rośliście i trzepaliście złote ery my nie

nie liczac luksusow , to szeregując stolice
1 del ( fajne tereny) , 2 coorp , 3 ja ,4 gadek
nie doceniasz sowich terenów , skupie się na porównaniu twojej i gadzia ,
tobie konie pojawiają , sie zaraz pod stolica , Juz jedziesz na bonusie, później dochodzi do tego żelazo i pszenica koło rzeki , wie stolica fajnie rośnie

U gadka konie sie pojawiają , ale 3 pola od stolicy( daleko od rzeki wiec Si nie chce ich przyłączyć) wiec do 40 tury jechał na samej rzece , pozniej podłączył i do końca gry jechał na 1 koniach 1 zelazie i rzece , to wszystko,
dobrze ze graliśmy na balansie , bo inaczej nic by gadek nie miał
dla przykłady dam tez drugie miasto gadka

sa koniki ,są owce , ale 3 pola od miasta, wiec gadek nawet nie zdozył ich przejąc, górki musial kupowac , bo Si brało kolejne pola z rzeką
Sumujac trzy miasta gadka to jechał przez całą gre na 2 koniach i 1 zelazie i 2 luksach ,

a ty w mieście frontowym dobra miałeś w kupie

[Edited by szachoboks on Apr 29, 2012 at 12:44]
Apr 29, 2012 at 11:16

Print
coorp

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #20]

Ale, że gdzie ta przewaga 25 zadowolenia?

Ja przez połowę gry miałem stagnację, z tego co pamiętam to na początek miałem do dyspozycji bawełnę, lisy, kadzidło i klejnoty - dopiero w końcówce miasta sięgnęły marmur i cukier (dosłownie 3 tury przed końcem miałem je do dyspozycji).
Mapa jest ustawiona na "zbalansowane" i nie twórz tu żadnych teorii spiskowych. Każdy gracz ma lustro tego co jest po drugiej stronie i tyle. Pretensje miejcie tylko do siebie, że tak chu...wo postawiliście miasta (Adrianopol stanowi dla mnie istną zagadkę - zamiast dać 2-3 hexy w lewo aby sięgnął marmur, pozbawiając mnie go).

Co do reszty co napisałeś to nie mogę się niestety ustosunkować bo mimo najszczerszych chęci nie dałem rady zrozumieć co chciałeś nam przekazać.

Quote:
szachoboks wrote:
jedyne tu prawda jest taka ze tereny były zalewowe , wy rośliście i trzepaliście złote ery my nie

No stary, wiem, ze ciężko Ci przyjąć tę porażkę na klatę ale bądź chociaż sprawiedliwy w opisie. Tylko delpietro rósł na potęgę bo zgarnął ogrody przez co szybko zaczęło doskwierać mu niezadowolenie w skutek czego ja musiałem oddać mu swoje jedyne futra a w skutek czego, po podbiciu Adrianopolu miałem permanentne niezadowolenie. Sam wiesz, że 90% gry moja stolica miała 10 populacji, drugie miasto 7 a trzecie miasto 3 ... Dopiero po postawieniu Huty stolica jakoś zaczęła wyglądać ale to i tak nic w porównaniu do delpietra który miał ponad dwukrotną przewagę ode mnie we wszystkim.

Co do złotej ery to też nie wprowadzaj w błąd bo wykorzystałeś ją jako pierwszy przez co przez wczesne 12 tur miałeś 1/3 przewagi w produkcji przez co zbudowałeś wszędzie (jak sądzę warsztaty) i goniłeś delpietra.

Co do "złego wyboru" pól przez AI to nie trzeba było się patyczkować tylko wykupować pola, kasy było w bród ( eldorado ), ja sam spaliłem kasę na przezbrojenie wojowników w żelazka.

Z tym rzekomym ukrywaniem "fontanny młodości" to teraz mnie zabiłeś. Nie mam problemu ze zgłaszanie tego faktu na mapie (tym bardziej, że tereny zupełnie mi nie przypasiły i wolałem restart w początkowej fazie gry).

[edit] literówka

[Edited by coorp on Apr 29, 2012 at 12:02]

Apr 29, 2012 at 11:45

Print
szachoboks

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #21]

Quote:
coorp wrote:
Ale, że gdzie ta przewaga 25 zadowolenia?

Ja przez połowę gry miałem stagnację,

heee ? , majac wiecej 25 zadowlenie od nas miales stagnacje, jak to możliwe? , Dobry jestes,, policz sobie luksy

Quote:
coorp wrote:
z tego co pamiętam to na początek miałem do dyspozycji bawełnę, lisy, kadzidło i klejnoty

gadek mial przez cała gre kadzdło i kamienie
Quote:
coorp wrote:
- dopiero w końcówce miasta sięgnęły marmur i cukier (dosłownie 3 tury przed końcem miałem je do dyspozycji).

ja tez przed koncem gry dołaczyłem 1 cukier , mamy coś wpólnego , hihi , gadek nic nie sięgnął
tu piszesz ze 3 tury przed koncem siegles marmur , a niżej będzie tekst ze mialem postawic miasto tak by go cie pozbawić , zasłużyles na mega lola looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

Quote:
coorp wrote:
. Pretensje miejcie tylko do siebie, że tak chu...wo postawiliście miasta (Adrianopol stanowi dla mnie istną zagadkę - zamiast dać 2-3 hexy w lewo aby sięgnął marmur, pozbawiając mnie go).

juz adrianopl byl stawiany na srodku mapy , moze powinismy wszsytkie miasta u was postawic , a i tak 1 luks czy 2 by nic by nie zmienily ,

Wasze miasto tez nie stały idealnie, bo del mógł jeszcze sięgnąć jedne futra ,

nie traktuj tez tego do siebie , zagraliście dobrze , ale z takimi terenami , to byśmy prawie z każdym przegrali, dlatego 1 na 1 grywam na mirror
bo inaczej bym przegrywał, sporo gier ,

jak chcesz coś odpisać , to policz najpierw luksy , a przekonasz , sie bez nerwów , teorii spiskowej tu nie ma . To tylko gra , ale niezbalansowana , co każdy wie

[Edited by szachoboks on Apr 29, 2012 at 13:08]
Apr 29, 2012 at 12:09

Print
delpietro

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #22]

Quote:
szachoboks wrote:
Zacznijmy od tego , ze nie chcieli nam pokazać swoich terenów , cos ukrywali ,przeczuwałem coś na miarę fontanny , wiec jak wyszli to za miasto wziąłem pokój z SI
ale co to zobaczyłem , w luksusach mieli 25 zadowolenia wiecej ,
przy jednej Fontanie młodości się restartuje gre , a daje tylko 10 zadowolenia,

OMG gościu czytaj potem swoje wypociny bo pleciesz takie farmazony że szok.
Ja przez całą grę miałem kadzidło, gemsy i mamur. Bawełnę dostałem od Coorpa. Po drodze natknęliśmy się na 2 cuda narodowe. Nie kumam gdzie mam przewagę. A twój tekst o tym że miałem najlepsze tereny to już wogóle przegięcie Popatrzmy na Paryż ... hmm same tereny zalewowe, kadzidła na pustyni, parę wzgórz, rzeki i gemsy + konie które musiałem dokupić ... po prostu WOW najlepsze tereny jaka civka mogła zaoferować

Mapy pojedynkowe to oprócz novala Nefa najbardziej sprawiedliwe mapy na gry teamowe. W przeciągu 2 miesięcy rozegraliśmy z Coorpem ok 10 pojedynków i nie licząc możliwości dostania eldorado i fontanny, mapy te bardzo przypominają mirror, gdyż ilości luksów są porównywalne (mieliśmy wszystko to samo co wy + marmur, rzeczywiście gigantyczna przewaga), do tego żelazo + konie zawsze są pod stolicą (o ile założy się w miejscu początkowym), pozostałe surowce w podobnym ilościach są rozsiane w pobliżu. Po prostu nie kumam Twoich narzekań. Zamiast szczędzić kasy to trzeba było kupować pola z górkami, surowcami i luksami, myślisz że mi kulturka wszystko ładnie obejmowała . Przez całą grę kupiłem pewnie z 10 pól żeby zwiększyć produkcję i zadowolenie.
Każdy powód na usprawiedliwienie porażki jest dobry.

[Edited by delpietro on Apr 29, 2012 at 13:58]
Apr 29, 2012 at 13:56
Print
Majonez

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #23]

Quote:
coorp wrote:
.

Ja umiem przyjąć na klatę porażkę spójrz na moją ilość porażek w rankingu. Większość pewnie by już odpuściła civ. Tylko ta twoja wypowiedź trochę nie pasuje mnie. Po za tym zagraliśmy tylko na moje życzenie przy zdecydowanym sprzeciwie Szacho (brak zgrania). Zaczynając grę zawsze masz nadzieje, że może tym razem.
Ale patrzą ile wojska jesteś w stanie przesuwać po mapie to były tylko marzenia. Teraz jest dyskusja zawodników z najwyższej półki naszego forum (oczywiście nie mówię tu o sobie). Del a co tobie jest w stanie przeszkodzić w rozwoju miast skoro i z pustyni zrobiłeś cuda .
Dla mnie i pewnie nie tylko dyskusja, która się toczy otwiera ludziom oczy na to co można z civ wyciągnąć mając pustynie do dyspozycji.
Ja chętnie zagrałbym rewanż po tym jak z Szacho będziemy bardziej zgrani.
Gratki dla was bo wygraliście zasłużenie ale jak to pisał Max przy zapisach na was nie będzie mocnych.

PS: albo ja jestem ślepy ale nie widzę choćby cień mirrora. Wy np macie cerro a po naszej nie.

[Edited by Ketchup76 on Apr 29, 2012 at 18:25]
Apr 29, 2012 at 18:13
Print
szachoboks

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #24]

po pierwsze
to ty zacząłeś porównywać tereny

Quote:
delpietro wrote:
rozumiem że osłabiając jednego, drugi zamiast się rozwijać robi wojo żeby pomóc. Mimo wszystko przy bardzo porównywalnych terenach mocno głodzicie swoje miasta w porównaniu do nas
Chociaż w produkcji wymiatasz tak że kopara opada.

haha , głodzimy ,

a później coorp zaczął porównywać tereny , ewidentnie sciemniając.
Kolo Paryza masz dodatkowo 2 pszenicy ( co pominąłes , dziwny jestes , czego sie wtydzisz ?) , co czyni twoja stolica najlepsza na tej planszy , nie całej grze
bo nie istnieje cos takiego jak najlepsza stolica w grze , bawisz mnie
po drugie
widzę ze wam nerwy poszczają , ja tu pisze pół humorystycznie . A wam tak trudno docenić własne tereny?
Ja jak wygrywam i widze ze miałem lepsze tereny , to po grze na pisze ze mi sie farto , a wy jeszcze na odwrót, ze mieliscie gorzej ,
Mogliście sami napisać : "mielismy trochę więcej surowców , ale to i tak nie wpłynęło na grę , bo mieliśmy 55 do 30 z luksów wiec i tak nie mieli szans"

a

[Edited by szachoboks on Apr 29, 2012 at 19:37]
Apr 29, 2012 at 18:33

Print
delpietro

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #25]

Quote:
szachoboks wrote:
Mogliście sami napisać : "mielismy trochę więcej surowców , ale to i tak nie wpłynęło na grę , bo mieliśmy 55 do 30 z luksów wiec i tak nie mieli szans"

Możesz mnie zapisać na jakieś korepetycję z liczenia luksów w grze bo zupełnie nie widzę tego co ty Pragnę przypomnieć że Twój partner z teamu odnosi korzyści jedynie wtedy kiedy ma się podwójne złoża danego luksusu i można go w ten sposób nim obdarować. Przecież nie wymienię się z Coorpem gemsami za gemsy czy marmurem za marmur a ty to liczysz do łącznego naszego zadowolenia. Wymienialiśmy się jedynie kadzidłami za jedwab.
Mieliśmy od połowy gry po 4 luksy na łebka, naprawdę nie widzę tutaj szału. A to że cukier podpiąłeś sobie dopiero w renesansie zakładając miasto w 35 turze i mając sporo kasy za eldorado to twoja wina.
A co do Gadka to ja na tej mapie nie widzę Cerro.

[Edited by delpietro on Apr 29, 2012 at 18:53]
Apr 29, 2012 at 18:38
Print
szachoboks

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #26]

Quote:
delpietro wrote:
Quote:
szachoboks wrote:

Możesz mnie zapisać na jakieś korepetycję z liczenia luksów w grze bo zupełnie nie widzę tego co ty
A co do Gadka to ja na tej mapie nie widzę Cerro.

juz sie robi ,
na życzenie del pietra robię korepetycje

z tych co widzę na sreenach :
2 bawełny , 2 diamenty , 2 kadzidła , 2 marmuru , 1 futra ,1 cukru(mała poprawka bo przypomniało mi sie ze po patchu zmienili 5 na 4 ) wiec łącznie zadowolenie to : 10 x 4= 40
a nasze to
3 diamenty , 5 kadzidła , 1 marmur , 1 cukru a ze powyżej 2 się marnuje bo nie ma z kim chanadlowac wiec wszsytko powyżej 2 sie nie liczy W

wiec 6 x 4 = 24
czyli roznica 16 , pomniejszyło się bo liczyłem za 1 luks 5 a jest 4 a 16 to i tak więcej niż 10 ktore to daje Fontanna , z ta różnica ze fontanna , nie daje " dzień króla "

ja napisałem co i jak , a niech coorp napisze , za co podobały mu się tereny gadka

[Edited by szachoboks on Apr 29, 2012 at 19:14]
Apr 29, 2012 at 18:42

Print
delpietro

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #27]

Dobra to teraz na chłopski rozum, widzę że masz pod stolicą marmur i kadzidła, w drugim mieście diamenty, w 3 cukier co daje łącznie 4 luksy czyli tyle co ja miałem do końca gry Więc w tym względzie mojej przewagi jakoś nie mogę się dopatrzeć.
Tylko jakoś mi się ubzdurało że Gadziu ma diamenty, a teraz szukam ich na screenach i nie widzę
Z tego wynika że Gadek rzeczywiście miał problem z zadowoleniem, ale Ty nie.
Zapomniałeś jeszcze że mieliście futra ale ich nie sięgneliście.
Kończąc tę dyskusję, muszę Wam przyznać trochę racji, tak mieliśmy ciut (z akcentem na ciut ) lepsze tereny, no i dobrze to wykorzystaliśmy.
Tak poza tym my się nie spinamy i na siłę nie chcemy udowodnić swojej wyższości, to Ty zacząłeś kłótnie że z naszymi terenami to nie dało się przegrać no i knułeś jak to możliwe ze tak nam dobrze szło, a to fontannę wymyśliłeś albo cerro, a prawda jest taka że mieliśmy porównywalne tereny, jedynie Gadziu miał do dyspozycji mniej luksów, ale np. futra pominął.

[Edited by delpietro on Apr 29, 2012 at 19:52]

Apr 29, 2012 at 19:35
Print
szachoboks

Re: Ketchup76&szachoboks vs coorp&delpietro [post #28]

diamentów mieliśmy az za duzo , widze ze nadal nie rozumiesz , z czego sie nawet ciesze , łatwiej się będzie z toba grało

i masz pod orleanem futra których nie liczyłem, wiec i tak się ciesz

ale mimo wszystko czegoś się nauczyłem ze od 24 jest "ciut" do 40

Apr 29, 2012 at 19:58

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.