civ.org.pl forums > Space 4X - Sins of a Solar Empire > Sins of a Solar Empire: Rebellion
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Sins of a Solar Empire
Poster
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
IP: Logged
Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #1]

Właśnie na steam można zamawiać najnowszą część gry SOASE z podtytułem Rebellion. Osoby, które zamówią pre-ordery mogą grać w wersję beta.

Gra kosztuje 29.99 euro.. Kurcze przydałaby się na steam promocja :P. Fazowo wygląda! Zobaczcie te filmikI!

http://www.youtube.com/watch?v=aYHqwH2WR4c
http://store.steampowered.com/app/204880/?l=polish

Apr 06, 2012 at 06:47

Print
Rob_ert
Status: Elite

Registered: Dec 01, 2005
Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #2]

No cóż... Święta... coś od zajączka trzeba dostać Podstawowa wersja jest super - zoabczy się jak Rebelion. O ile ma się oryginalną wersję wraz z dodatkami, można na stronie Stardock kupić Rebelion za 29.99$ co wychodzi na 86 zł... Jak zagram podzielę się spostrzeżeniami.

Apr 06, 2012 at 18:32

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #3]

Skusiłem się też i zakupiłem już ten tytuł.
Jest to beta więc nie będę się pastwił nad kilkoma niedociągnięciami, bo kupując byłem świadom, że pełnoprawna wersja za jakieś 2 miechy będzie.
Jednakże kilka słów już mogę powiedzieć po tym co ujrzałem.

Gra w porównaniu do poprzedniej części jest o wiele bardziej rozbudowana.
I to w każdym aspekcie.Ilość technologi , statków czy budowli , a przede wszystkim rozbudowana dyplomacja.
Ilość możliwych paktów jest naprawdę spora i dająca wymierne korzyści.
Gra jest ładniejsza, chociaż na poprzednie częśći też nie narzekałem.

Bardzo przypadł mi do gustu projekt okrętów klasy Tytan.
Aby go wybudować to naprawdę trzeba się wykosztować. Sam okręt jednak jest potężny i uzyskuje bardzo fajne dodatki wraz z awansem.
Co jednak nie oznacza, że sam zwojuje galaktykę.
We wczorajszej rozgrywce musiałem dokonywać kilka razy strategicznego odwrotu gdy okręty wsparcia padły i cały ogień skoncentrował się na moim nejlepszym okręcie.

Dzisiaj może jak pogram to porobię kilka screenów aby dokładniej pokazać kilka z tych rzeczy o których wspomniałem w tym poście.
Reasumując; uważam, że gra jest naprawdę warta swej ceny, a jak komuś podobały się poprzednie części to ten tytuł jest obowiązkową pozycją

I nie mogę się doczekać rozgrywek multi
rob_ert, jak tylko znajdziesz czas to testujemy jak się multi właśnie sprawdza

Apr 14, 2012 at 11:30
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Vortavor

Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #4]

Dodam kilka screenów , któe zrobiłem przed chwilką

Tutaj widać system paktów i jeden jest zaznaczony więc widać jakie daje bonusy.

Badania cywilne

Badania militarne

Badania Obronne

Badania Dyplomatyczne

A tutaj jeden z nowych bonusów pasywnych ( działających bez zużywania antymaterii ) w jednym z capitali

Gra wygląda naprawdę ładnie.Tutaj kilka stateczków podstawowych Adventu

Tutaj widać dokłądnie kolonizatorów lecących z Capitala na nowo zasiedloną planetę.Mały dodatek, a jak ciekawie wygląda

Tutaj widać okno skłądania oferty misji. Jest kilka możliwości jak i kilka poziomów ( zależnie ile surowców i kasy przeznaczymy).
Po odpowiednich badaniach misje można też skłądać piratom, chociaż to chyba nie wszyscy mogą

Dodam tylko , że w becie dostępne są dwie nacje; Advent i TEC. Docelowo będą jeszcze chyba Vasari.Każda nacja jest jednak podzielona na dwie frakcje.
A wybranie którejkolwiek ma tak samo spore znaczenie jak wybranie nacji. Każda nacja, jak i każda frakcja mają diametralnie różne bonusy , jak i różne statki czy cechy specjalne tak "rasowe" jak i capitali.

edit:
Przesadziłem chyba z wymiarem screenów.
Chciałem aby było wszystko widać i u mnie wygląda ok, ale domyślam się, że u niektórych może to wyglądać nie fajnie, albo ładować się baaardzo długo przy słabszym necie.
Jeśli tak jest to piszcie a postaram się dać mniejsze.

[Edited by Vortavor on Apr 14, 2012 at 17:17]

Apr 14, 2012 at 17:16
XFire synek24
Print
Azazell

Registered: Jun 27, 2004
Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #5]

A weź zrób screen z bliska jakiś statków (ktore doszly do tej czesci)

Apr 14, 2012 at 17:24

Print
Rob_ert

Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #6]

Noo i jesteśmy po pierwszej rozgrywce. Założenie gry przebiegło w miarę bezboleśnie, po pierwszej zrezygnowanej grze - z powodu szybkości poruszania się statków i w ogóle tempa, zwolniliśmy i zaczęliśmy jeszcze raz.
Vort wybrał rebeliantów ja lojalistów i w ten sposób mieliśmy jakiś naturalny podział - Rebelia vs. Imperium Przy każdej okazji na ekranie monitora Vorta pojawiały się słowa "REBELIANCKIE ŚCIERWO".
Chyba z powodu iż Vort dawno nie grał w Sins zapomniał o piratach, ja po niedawnych potyczkach z AI zachowywałem kredyty na start piratów aby ukierunkować ich ataki na mojego oponenta. Początek Vort nie miał lekkiego, ale jak to się mówi - kij ma dwa końce, ale o tym może poniżej.
Rozprzestrzenianie się Imperium przebiegało bezboleśnie, kolejne planety, księżyce, asteroidy poddawały się władzy Imperatora. Imperialna flota, której trzon stanowiły battleshipy z okrętem flagowym - lotniskowcem Caprica rosła regularnie. Rozprzestrzenianie się Imperium zatrzymało na lodowej planecie... Hot, której trzy wormhole prowadziły do włości Imperium (północ N), do asteroidy piratów (wschód E) i tereny Rebelianckie (REBELIANCKIE ŚCIEROW) południe S. Kilka prób floty mającej zająć rebeliancką bazę kończyło się odwrotem. Rebelianckie Ścierwa zaminowały punkty wyjścia z nadprzestrzeni i gdyby nie szybkie manewry większość okrętów floty imperialnej skończyłaby w jasnych rozbłyskach eksplozji. Impas trwał bardzo długo.
W międzyczasie imperialni stratedzy ujrzeli okazję ataku na tereny rebelii od strony bazy pirackiej. Flota imperialna na czele nowego potężnego okrętu klasy Tytan Gwiazda Śmierdzi... eeee... Tytan ruszyła na piratów. Pirackie okręty poddawały się w rozbłyskach eksplozji rdzenia napędu i gdy wydawało się, że bitwa jest już prawie skończona z nadprzestrzeni wyłoniły się okręty REBELIANCKIEGO ŚCIERWA z a jakże Tytanem rebeliantów.... Na okrętach imperialnych rozdzwoniły się alarmy i w trybie awaryjnym wykonano skok w nadprzestrzeń w kierunku Hot. Nie będę opisywał naszych zmagań które nastąpiły później tylko skupię się na ostatniej bitwie nad zniszczoną asteroidą piracką.
Imerator postanowił ostatecznie rozwiązać problem piratów i potężna flota na czele z Tytanem i battleshipami ruszyła na piratów. Ciągłe bombardowanie bazy piratów spowodowało ich masowy eksodus... w zaświaty. Asteroida piracka należała do Imperium, ale w kulminacyjnym momencie z nadprzestrzeni wyłoniły się okręty REBELIANCKIE ŚCIERWO i imperialny tytan w trybie awaryjnym uciekł na Hot. Rebelianci postanowili przejąć była piracką bazę dla siebie. W stoczniach orbitalnych Hot dokonano szybkich napraw okrętów i Tytana. Flota Imperium ruszyła do ostatecznego ataku. W skład floty wchodził Tytan i maksymalna liczba battleshipów oraz około 80 korwet, 10 lotniskowców pomocniczych z 20 skrzydłami myśliwskimi i 20 skrzydłami bombowymi. Tak jak Imperator się spodziewał nad asteroidą orbitowała flota REBELIANCKIE ŚCIERWO. Jedno trzeba przyznać. Tytan rebeliantów to potężne działo, które w kilku wystrzałach przeciążyło osłony imperialnego Tytana i nagle... Serca wszystkich zamarły... Z głośników na wszystkich okrętach rozległ się dźwięk rozkazu aby cały ogień skoncentrować na Tytanie rebeliantów... Agonia kolosa była spektakularna, reszta floty Rebeliantów zaczęła przemieszczać się do punktu skoku co przypłaciła jeszcze stratą co najmniej jednego battleshipa...
Wybiła 1 w nocy, trzeba było iść spać... Było ciekawie, pompatycznie w rytm Imperialnego Marszu
Dzięki Vort i do następnego. Może Ty opiszesz jak to było z punktu widzenia REBELIANCKIEGO ŚCIERWA!
Jeszcze raz dzięki za grę!

Apr 16, 2012 at 08:36

Print
Vortavor

Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #7]

Po tej partyjce mogę powiedzieć, że gra wciąga.
rob_ert około północy pisze, że za 10 minut koniec, bo spać trzeba.
Ja mówię "ok" i spoglądam "po chwili" na zegarek, a tam 1:06.
Coś a'la syndrom "jeszcze jednej tury"

Co do walki to faktycznie zapomniałem o piratach.
Chociaż może zapomniałem to złe słowo. W poprzednich częściach piraci tak naprawdę dawali tylko punkty doświadczenia BS-om.
W tej części już tak nie jest. Pierwsza fala to raptem 7 statków piratów, a i tak moje statki ( około 8 sztuk) padło, a BS ledwo przetrwał.
Wiedziałem już wtedy, że będą problemy, a nie było mnie stać aby dać piratom więcej kasy.
Kolejne fale, które skłądały się z coraz większej ilości statków ( do ilości około 30 ) skutecznie utrudniały mój rozwój i zmuszały do skupienia floty w jednym miejscu.
To zmusiło mnie do stworzenia systemu obrony.
Miny pojawiły się od strony piratów, co pomagało już na wstępie zmniejszyć ich siłę uderzenia.
A na kolejnej planecie miny miały chronić przed inwazją lojalistów.

Lojaliści próbowali kilka razy tą planetę zająć, ale raz się prawie przejechali.
Zastawiłem pułapkę , budując inhibitor.
Po krótkiej wymianie ognia Lojaliści rozpoczęli odwrót lecz inhibitor bardzo mocno opóźniał rozpoczęcie skoku.
Niestety wrogi Tytan przetrwał, a to dzięki temu, że część floty obronnej musiała polecieć na planetę obok, aby uporać się z piratami.

A potem miały zdarzenia na orbicie Bazy Piratów o których wspominał już rob_ert.
Niedługo może rozpoczniemy partyjkę My vs AI i zobaczymy jak to wtedy będzie wyglądać i napewno napiszemy coś o tym

Apr 16, 2012 at 09:07
XFire synek24
Print
Rob_ert

Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #8]

A tutaj link do obrazka z Tytanem lojalistów. W tle BS. To jest obrazek z gry z komputerem, niestety z potyczki z Vortem w gorączce walki nawet nie pomyślałem o zrobieniu zrzutów

http://cloud.steampowered.com/ugc/560939203677820337/BA32CEFA61BDD656BC4EEEC729CED3498836D494/

[Edited by Rob_ert on Apr 16, 2012 at 12:57]

Apr 16, 2012 at 12:56

Print
marcin0218
Status: Settler

Registered: Dec 05, 2012
Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #9]

Gra rozumiem jest samodzielnym dodatkiem bez potrzeby isntalacji gołego SINS OF SOLAR EMPIRE.

Dec 05, 2012 at 14:09

Print
Ziro

Registered: Feb 14, 2009
Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #10]

Tak

LastFM

Dec 06, 2012 at 12:34
Gadu-Gadu: 7994773
Print
marcin0218

Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #11]

Chętnie pogram po tym weekendzie wieczorami. Chętni pisać na nr gg: 2517403

Dec 07, 2012 at 13:25

Print
Ziro

Registered: Feb 14, 2009
Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #12]

Bardziej na steamie się trzyma kontakt niż na gg względem grania aktualnie.

LastFM

Dec 07, 2012 at 19:50
Gadu-Gadu: 7994773
Print
marcin0218

Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #13]

okej

Dec 14, 2012 at 12:23

Print
Farin
Status: Veteran

Registered: Sept 07, 2008
Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #14]

UWAGA UWAGA
Sins Rebelion przeceniony na steam :]

Dec 28, 2012 at 18:48

Print
Merthen

Registered: Aug 25, 2008
Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #15]

Przecena na Steamie w letniej wyprzedaży o 66%. Czyli rebelion za 12.57 Euro.

Jul 11, 2013 at 20:46

Print
Degan

Registered: Jun 24, 2012
Re: Sins of a Solar Empire: Rebellion [post #16]

Na muve jest coś takiego: http://muve.pl/pc/strategia/sins-of-the-solar-empire-rebelion-pc/55596

Ja mam nadzieje że to oznacza iż można ze Steama będzie ściągnąć spolszczenie również na DLC .

Jan 13, 2014 at 07:10
Gadu-Gadu: 46338727
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.