civ.org.pl forums > Civ3 - Modowanie > ja zrobić moda w civ III
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization III > Modowanie
Poster
Status: Novice

Registered: Apr 14, 2012
IP: Logged
ja zrobić moda w civ III [post #1]

Wpadłem na pomysł aby zrobić moda z powstaniem Polski
chodzi mi o I wojnę światową której wynikiem było powstanie polski.
Szablon świata posiadam ale jak dodawać jednostki i państwa.
To jak pomożecie

Apr 15, 2012 at 18:54

Print
Francis of Aaagh
Status: Veteran

Registered: Dec 12, 2009
Re: ja zrobić moda w civ III [post #2]

Najogólniej rzecz biorąc musisz stworzyć nowy folder z którego chciałbyś czerpać pliki, wszystkie, które chciałbyś dodać/zmienić/rozszerzyć tworzysz przez analogię w folderach. Podobnie z plikami tekstowymi - czysta analogia. W edytorze w zakładakach są parametry jednostek i cywilizacji i możesz zacząć się bawić. Ostrzegam, że można mieć tylko 31 cywilizacji w grze. Krążyw wiele praktycznych edytorów z których możesz skorzystać - chociażby na naszej stronie.
Powodzenia i z niecierpliwością czekamy na rezultaty.

PS
W tej chwili nie mam dostępu do plików z Civki, więc nie jestem w stanie konkretnie pokazać o co chodzi.

Apr 16, 2012 at 12:03

Print
spirit_of_death

Re: ja zrobić moda w civ III [post #3]

Na razie puki co mam przerwę w produkcji moda ale postaram się jak najszybciej przystąpić do modowania {wiecie niedługo testy gimnazjalne trza się uczyć}

Apr 17, 2012 at 17:13

Print
spirit_of_death

Re: ja zrobić moda w civ III [post #4]

Tylko jak byś mógł mi podpowiedzieć jak dodać nową jednostkę i czy granice państwa
można wytyczać tylko po przez budowanie miast czy jest jakiś inny sposób.
Z góry dzięki za pomoc.

Apr 17, 2012 at 17:42

Print
Francis of Aaagh
Status: Veteran

Registered: Dec 12, 2009
Re: ja zrobić moda w civ III [post #5]

Co do granic, to w ekranie miasta masz jeszcze ilość kultury. Każde 0 dopisane na końcu daje rozszerzenie granic. Proponuję bawić się tym do skutku.
Co do jednostek, to:
Załóż folder skąd będziesz czerpał pliki (najlepiej w folderze mods)
potrzebne są 2 pliki - PediaIcons.txt i Civiliopedia.txt (oba znajdziesz w podfolderze text)
Skopiuj je do własnego folderu "text" (wszystkie foldery, o których mówię rób w tych samych miejscach, jak jest w oryginalnej grze)
W
Na podstawie korsarza
Pedia Icons
#ICON_PRTO_Privateer <- Konieczne jest #ICON_PRTO_, a dalej nazwa
art\civilopedia\icons\units\65privateerlarge.pcx <- tworzysz foldery według których miałby ci znaleźć plik (Czyli tworzysz folder "Art" w nim folder "Civiliopedia" itd.). "cośtam"large.pcx, to plik graficzny duży do civiliopedii (gdy czytasz o niej)
art\civilopedia\icons\units\65privateersmall.pcx <- jak wyżej, tyle, że jest to plik mały, który widzisz przy drzewku technologii, spisie jednostek...

teraz
Civiliopedia
#PRTO_Privateer
^
^
^Korsarze to niewielkie fregaty, które nie noszą znaków żadnego kraju, dzięki czemu mogą toczyć walkę [nie ujawniając
swojej narodowości]. W ten sposób możesz atakować statki obcej cywilizacji bez
wszczynania wojny.
^
^Aby móc produkować okręty korsarskie, przybrzeżne miasto musi mieć w oknie $LINK<zasobów
strategicznych=GCON_ResourcesS> $LINK<żelazo=GOOD_Iron> i $LINK<saletrę=GOOD_Saltpeter>.
#DESC_PRTO_Privateer
^
^
^Korsarze to prywatni przedsiębiorcy - właściciele okrętów wynajmowani przez poszczególne państwa do nękania ich
wrogów. Aby ułatwić zachowanie anonimowości, załoga i kapitan okrętu otrzymywali od rządów niewielkie wynagrodzenie. W
zamian pozwalano im zabierać sporą część towaru i bogactw zdobytych w trakcie realizacji swoich misji. Dzięki temu
korsarstwo stało się zajęciem bardzo popularnym pośród marynarzy - ten sam czynnik doprowadził też do jego upadku.
Kiedy państwa, w obliczu narastających konfliktów, usiłowały gromadzić floty, okazywało się, że nie ma chętnych do
służby na okrętach państwowych - wszyscy lepsi marynarze byli zajęci korsarstwem... Ten bardzo popularny proceder
zaniknął ostatecznie w XIX wieku.

Tu wpisujesz w odpowiedniej kategorii #PRTO_cośtam
no i piszesz na pierwszej stronie, to co ma być na pierwszej stronie
#DESC_PRTO_cośtam
to druga strona, najczęściej z historią
$LINK, to odnośnik
piszesz go następująco
$LINK<jak to coś się nazywa po polsku, by pasowało do tekstu=to PRTO, lub GOOD(surowiec) itd.>

Resztę jeszcze dopiszę, bo muszę się zbierać na egzamin (gimnazjalny, aby nie było). Powodzenia civmaniaku, Niech moc będzie z tobą!

Apr 24, 2012 at 05:21

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.