civ.org.pl forums > Ogólne > WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :)
Zmień język na polski. Switch to English.

Forum | Register | Member List | | Active Users | Stats | Calendar | Help | FAQ | Search | Private Messages | User Options | Homepage
Games I Own | Games I Play in
Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Varia > Ogólne
Poster
Status: Hero

Registered: Aug 16, 2010
IP: Logged
Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #251]

Zgadzam się, że warto mieć ten czołg w garażu, choć ja miałbym problem z miejscem w garażu, gdybym 10x nie sprzedał czołgu premium T-127 z kodu, który otrzymałem i tyleż razy skorzystałem (+1,7kk srebra). Poza tym wcześniej 1 albo 2 miejsca i dostałem jeszcze Tetrarcha jako podarunek, więc wychodzi dodatkowe 12-13 miejsc w garażu do podstawowych 5.
To Hetzer jest czołgiem, który trzeba przeboleć i przeskoczyć szybko do następnego, nie Marder
Zgadzam się, że trzeba cierpliwości siedząc w Marderze, ale gdy nauczysz się czytać wydarzenia na mapie, będziesz mógł z pewnym spokojem i pewnością zmieniać miejsce kampienia i posuwać się do przodu żabimi skokami po krzaczkach. Jak sam zauważyłeś, łatwo ginie, więc pozostanie niezauważonym, ergo siatka, to mus. Lorneta jest droga i polecam, gdy masz na zbytku trochę kasy i nie planujesz innego ważnego zakupu. Aczkolwiek jedną siatkę i lornetę zawsze warto mieć, bo można je szybko i darmowo przerzucać między czołgami. Siatka jednak przede wszystkim.

Jun 14, 2012 at 15:38
Gadu-Gadu: 534627
Print
czajmen
Status: Prince

Registered: Jul 28, 2008
Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #252]

Del Marder to jeden z najprzyjemniejszych czołgów w grze z uwagi na jego działo. Później jest już gorzej. Hetzer to jest ślepiec - inni muszą ci cele wykrywać. Jest mocno specyficzny. Dalej jest już lepiej, ale tiery losuje coraz wyższe, a działo już nie daje takiej przewagi. Ogólnie to nie spiesz się - ja za szybko pójdziesz w górę, to później będzie frustracja i szybkie ginięcie. lepiej opanować granie na niższych tierach i spokojnie iść w górę.

Jun 14, 2012 at 19:49
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
kasztelan_mirmil
Status: Moderator

Registered: May 09, 2006
Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #253]

A ktoś z was wie jak jest wyliczana wartość Rankingu Ogólnego (pierwsza pozycja w rankingach w profilu gracza) ?
Bo to jakieś enigmatyczne jest w wiki nic nie znalazłem.

Jun 15, 2012 at 07:30
Gadu-Gadu: 9837715
Print
delpietro

Registered: Oct 18, 2009
Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #254]

Quote:
P8R wrote:
Jak sam zauważyłeś, łatwo ginie, więc pozostanie niezauważonym, ergo siatka, to mus. Lorneta jest droga i polecam, gdy masz na zbytku trochę kasy i nie planujesz innego ważnego zakupu. Aczkolwiek jedną siatkę i lornetę zawsze warto mieć, bo można je szybko i darmowo przerzucać między czołgami. Siatka jednak przede wszystkim.

Zauważyłem że szybko ginie Wczoraj miałem akcję gdzie nie wytrzymałem nawet jednej minuty na mapie, zauważyłem raszującego na naszą bazę Bt7, więc oddałem strzał i po chwili dostałem 4 strzały w jednej sekundzie z wrogich arty. Ale generalnie bardzo fajny czołg, te najlepsze działo ma niezłe p******nięcie więc nawet czołgi V tieru da się nieraz ubić. Wczoraj uzbierałem też na kamuflaż (90000 za 30 dni to rozbój), ale lornetki nijak nie mogę poszukać
Jun 15, 2012 at 08:39
Gadu-Gadu: 6069832
Print
czajmen

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #255]

@Del nie ten kamuflaż kupiełeś - ten to tylko ozdoba. P8R chodziło o siatkę maskującą - czyli ekwipunek:

Jak cię wykryją, to zawsze się ruszaj, aby arta nie mogła cię trafić i zawszę najlepiej lewo - prawo (arta jak się obróci to ma gorsze celowanie). Musisz znaleźć sobie punkty w których się schowasz i z których będziesz siać zniszczenie.

@Kasztelanie - też nigdzie nie widziałem wzoru na to - pewnie to jakaś kombinacja wszystkich pozostałych czynników, za małe są zmiany by wyczaić wskaźniki itp. Zresztą to mało ważny wskaźnik. Liczy się celność i zadawany dmg, bo to decyduje o wygraniu czy przegraniu bitwy.

A ja w końcu wczoraj miałem swój dzień:

Victory ratio: 69.44%
Battles: 36
Experience gained: 17692
Damage per battle: 459
Average experience: 491.44

No i doszły mi nowe kille IX tiera (T-54, E-50 i IS-8):

Dzięki P8R za plutonik.

[Edited by czajmen on Jun 15, 2012 at 09:10]

Jun 15, 2012 at 09:00
XFire czajmen
Print
czajmen

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #256]

Dla zainteresowanych - co będzie w patchu 7.5 (czyli kolejny po tym co pojawi się pewnie jeszcze w tym miesiącu):

Quote:

Kolejna aktualizacja World of Tanks - 0.7.5, szacowany okres wprowadzenia, lipiec-sierpień 2012.

Niektóre zmiany pochodzące z aktualizacji 0.7.5:
Nowa mapa - "Port", "Highway", "Pacific Coast";
Nowy sprzęt na poziomie 10:

Średnie czołgi: radziecki T-62A, niemiecki E50 Ausf.M, US M48 Patton III, francuski Bat Chatillon 25t;

TD: radziecki "Obiekt 268", niemiecki JagdPz E-100, US T110E3 T110E4 i francuski AMX 50 Foch 155.

Nowe czołgi premium: Amerykański czołg średni 8 tieru T26E4 SuperPershing, niemiecki niszczyciel czołgów tier 6 Dickermax;

Oficjalne info z ruskiego serwera

Jun 15, 2012 at 09:38
XFire czajmen
Print
P8R

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #257]

Miałem na myśli siatkę i celowo tak właśnie napisałem, żeby nie mylić przypadkiem z kamuflażem z "Wyglądu".

Aha, o ile widziałem, to teraz kamuflaż na Mardera na 30 dni kosztuje 180k, a 90k jest na tydzień. To dopiero zdzierstwo.

[Edited by P8R on Jun 15, 2012 at 14:34]

Jun 15, 2012 at 12:10
Print
czajmen

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #258]

Po za lornetką i siatką można kupić jeszcze szybsze celowanie - najlepsza z opcja pozostałych modułów. Co prawda tylko wtedy kiedy macie wolne 500k sreberek (polować na okazje - czasem jest 50% taniej) i kiedy tego czołgu nie sprzedacie.

Jun 15, 2012 at 12:37
XFire czajmen
Print
P8R

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #259]

Niestety, szybsze celowanie ma tę wadę, że kosztuje tyle samo dla wszystkich czołgów, więc nawet z 50% rabatem cena wynosi 250k srebra, a na czołg o tej wartości i wydajności kredytowej wg mnie się nie opłaca, zwłaszcza, gdy nie ma się premki i czołgu premium, które razem wzięte tworzą istną fabrykę pieniędzy. Ja nie mam żadnego z tych (bo premiumowego Tetrarcha można nazwać najwyżej małą przybudówką do małej fabryczki pieniędzy), więc spokojnie odpuszczam sobie taki luksus.

Jun 15, 2012 at 14:33
Print
kasztelan_mirmil

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #260]

E tam...
ja bez premki sobie nazbierałem i korzystam
w końcu chodzi o przyjemną grę, więc warto zainwestować

mi ta Pantera jakoś nieźle zarabia, ledwo się obejrzałem a znów na koncie prawie dwie bańki
fakt że chwilę w promocji z D-Day pozarabiała x 2 ale teraz też jest nieźle

Jun 15, 2012 at 14:59
Print
Kex
Status: Veteran

Registered: Aug 19, 2010
Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #261]

Ostatnio testowałem sobie grę artylerią,ale odczucia mam dość mieszane. O ile na początku mi się podobało,o tyle później mój zapał się zmniejszył. W przypadku 2-tierowej arty nawet jak trafiłem na ekipę,gdzie wszyscy byli z zakresu 3-5 było ok. W przypadku arty 3 tieru trafiałem jednak na bitwy z ekipą 4-7,totalne przegięcie,bo ... co tam właściwie mam robić,gdy trafiam krytycznie w jakiegoś przeciwnika,a on nie odnosi absolutnie żadnych obrażeń? Jak na mój gust jest to stanowcza przesada.

Jun 16, 2012 at 11:18

Print
kasztelan_mirmil

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #262]

Arty są specyficzne, ja grywam dla odmiany jak mam ochotę na spokojniejszą grę lub jak mam inne czołgi zablokowane w bitwach
Musisz się nauczyć w kogo walić: wrogie arty, TD-ki - zwłaszcza te odkryte, francuzów...
też jeśli widzisz że twoje czołgi walczą w groźniejszym przeciwnikiem to w niego, żeby osłabić, nawet jak tylko krytyczne zadasz to zawsze już pomagasz, bo gościowi coś/ktoś przestanie działać i twoi zyskują przewagę.
Jaką artą grasz ?

Jun 16, 2012 at 11:47
Print
Kex

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #263]

Gdzieś wyczytałem,że z 2 tieru najciekawsza jest amerykańska,ale z racji faktu,że na 3 tak już nie jest,wybrałem niemiecką czyli Bisona i rosyjską SU-18 (jako bardziej przyszłościowe). W linii rosyjskiej mam też już 3 tier czyli SU-26,jednak jak wspominałem,gra mi się już gorzej,bo na zbyt wysokich przeciwników mnie rzuca. Na resztę ekipy nie ma co liczyć za bardzo,giną sobie radośnie lub zostawiają mnie wobec ataku nawet kilku czołgów,a arta do takiej zabawy stanowczo się nie nadaje.Choć raz miałem na tyle szczęścia,że chyba 2 czy 3 atakujących mnie i naszą bazę dostało celnie "między oczy" przed moim zgonem ;-) Ale to jeszcze przy grze na 2 tierze,potem to już za mocne lufy mają.

Jun 16, 2012 at 18:39

Print
Ulfik

Registered: Sept 05, 2011
Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #264]

Ja gram niemieckim artami i sprawi mi to frajdę, może nie aż taką jak gra np. KV 1, ale i tak przyjemną.
Ostaniu na przykład miałem niesamowitą satysfakcje jak jednym strzałem udało mi rozwalić po drugiej strony mapy w ogóle nienaruszony KV 1. Nawet pogratulował mi tego strzału jeden z graczy z przeciwnej drużyny.
Kex bardzo często drużyna zostawia arty same, ale jak dobrze obstawią teren to scauty się nie przedrą do Ciebie, ale nawet w miarę dobrze rozstawiony kordon, w dodatku sam przemieszczający się do przodu nie dardy zawsze zatrzymać tych scautów. Wówczas trzeba radzić sobie samemu, aż może ktoś przybędzie z odsieczą, jeśli będzie jeszcze taka potrzeba. Z mojego doświadczenia mogę Ci napisać, że są tacy gracze co potrafią się cofnąć nawet w późniejszej części rozrywki i wspomóc artę w jej obronie jak i bazy.
A czasami nawet samemu przy bazie można nieźle zaszaleć, w zeszyłem tygodniu maiłem bitwę gdzie tylko przy samej bazie z krzaków udało mi się ubić 3 ciężkie (z bliska, w tym KV 2 po dwóch strzałach w wieże. Niesamowita satysfakcja.

Jun 16, 2012 at 19:08

Print
kasztelan_mirmil

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #265]

Z niemieckich chyba niezła jest Wespa z III tieru (nie grałem), z bocznej linii, a tak to trzeba się przemęczyć aż do Grille na IV - ja tym gram i jest bardzo fajnie, mój max to 8 przeciwników, a tak średnio to 2-3 wpadają, w dodatku sama arta mała, łatwo się schować - polecam

Jun 16, 2012 at 21:00
Print
MDR
Status: Elite

Registered: Nov 10, 2009
Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #266]

Niemieckie są coraz lepsze i lepsze. Grille, Hummel, GW panther. Aż dojdziecie do GW Tigera. Zwrotny jak stodoła. Całkowite przeciwieństwo poprzedniczki. Jedyne co ma to porządne rąbnięcie. Ale przed scautami nijak się nie obroni w odróżnieniu od GW Panthery. Do tego słabiutki kąt wychylenia działą w poziomie. Trzeba go przemęczyć bo GW Typ E już o wiele lepszy jest.
Generalnie o arcie najwyższych poziomów:
- rosyjska - najcelniejsza, najmniejszy damage.
- niemiecka - wyważona, najlepiej opancerzona (taki żart )
- amerykańska - cholernie niecelna ale musicie zobaczyć ten damage jak już trafi...

Jun 17, 2012 at 10:23

Print
P8R

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #267]

MDR, zapomniałeś zrecenzować zwrotność art, a przy okazji przyda się wspomniany wychył poziomy opisać liczbą.

ZSSR - najzwrotniejsza, bo obraca się 18/22 stopnie na sekundę, jedzie maks 50 kmh, wychył działa 5 stopni, czyli TO jest kiepsko.

Niemcy - prędkość obracania to 13/15 st. pr. maks. 40kmh, wychył działa 6 stopni

USA - obrót 19/22, czyli nieco szybciej od Objekta, ale w praktyce wychodzi chyba jednak wolniej, przez mniejszą moc silnika, prędk. maks. 40 kmh, wychył działa 12 stopni.

Jun 17, 2012 at 10:44
Print
MDR

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #268]

Na GW Tigerze mam wychył działa jakieś 5 stopni czyli szału nie ma.

Jun 17, 2012 at 11:17

Print
Ulfik

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #269]

Wespa, Grille, Hummel, tymi artami grałem, bądź w przypadku ostatniej nadal gram. Hummel jest mniej celny niż Grill, natomiast jak jest bardziej mobilny i zwrotny, co daje mu większe szansa w obronie przed scatem.

Jun 17, 2012 at 19:09

Print
czajmen

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #270]

Wespa jest fajna, bo ma duży zasięg poziomy, grille za to cholernie mały i co chwilę trzeba gąskami ruszać. No i pierwsze działo ma zasięg na pół mapy - trzeba do pierwszej linii się pchać.

Ja mam swojego pierwszego VK (dokładnie to 3001P) i kurde pierwsza bitwa, czołg stockowy i to cholera wolne jak cholera - na płaskim doczłapałem się do 20 km/h. Dopiero jak z górki zjechałem to na liczniku pojawiło się ponad 50 km/h. Na szczęście miałem trochę free expa i kupiłem nowy silnik - teraz można grać, choć póki co działo podstawowe - oj dużo expa trzeba zainwestować w tego tanka - ale widzę już jego potencjał - tylko niech będzie lepsza wieża i lepsze działo. Następny cel - Tiger P.

W ogóle to w końcu się odbiłem i zacząłem więcej wygrywać - pewnie z uwagi na opanowanie PZIV (to jest super zaj***sty czołg - warto go mieć) - to taki marder tylko V tiera, przy czym ma pancerz. Jak się dobrze ustawi i widać tylko wieże - albo odbicia, albo strzały za 0. Teraz jeszcze odblokuje jedną VK i będzie elitarny.

Po za tym muszę przyznać, że mod XVM i pokazywanie szans na wygraną sprawdza się dość dobrze. Oczywiście są pomyłki i bitwy, które ma się na 80% wygrane okazują się przegrane. Miło jak jest na odwrót. Po za tym widać czy ktoś w top tierach jest ogarnięty czy grają ludzie z przypadku. No i jak zauważyłem średnio się sprawdza w bitwach niskotierowych, bo dużo ludzi albo ma za mało bitew, albo nie ma ich w bazie. W średnich i wysokich tierowych bitwach pokazuje ładnie szanse.

Zacząłem też robić francuskie - linia lekkich i szybkich (ta z batem na końcu) - kurde te czołgi to mają takie działa, że się nie dziwie, że Francja tak szybko przegrała. No i ten speed. Totalna porażka. Pocieszające jest to, że im wyżej tym lepiej.

Powoli dochodzę do wniosku, że jak kupie nowy czołg, to na pierwszych bitwach mam super statsy jeżeli chodzi o proporcje wygranych i przegranych. Na JagdPz IV początek to same wygrane, to samo teraz na VK 3001P - na 10 bitew 7 wygranych.

Jun 18, 2012 at 07:38
XFire czajmen
Print
kasztelan_mirmil

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #271]

No to pogratulować, mi jakoś słabiej ostatnio.
Głownie gram panterą, a to jest zarąbisty czołg wsparcia.... tylko trzeba mieć kogo wspierać
a ostatnio naoglądałem się tyle lemingów na tierach IXi X że aż starach
często też mnie wrzuca jako najlepszy czołg przeciw... tygrysowi, słaba to konfrontacja, bo jak wypadnie bić się 1x1 to pawie bez szans, pantera jest zbyt ociężała by ruchliwością nadrabiać brak pancerza i to działo snajperskie wchodzi we wszystko tylko trzeba mieć czas te kilka pocisków wsadzić.

Jun 18, 2012 at 11:42
Print
czajmen

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #272]

No to kasztelanie musimy się zgadać - ty panterka, a ja mojego chinola lub ew. VK 3001P i będziesz mnie wspierać Zgarniemy jeszcze P8R (z którym ostatnio dużo plutoników gram) to będziemy jego wspierać razem

Jun 18, 2012 at 12:25
XFire czajmen
Print
Kex

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #273]

Akurat jeśli chodzi o zasięg początkowych art,to to mi nie bardzo przeszkadza. Ot,poza samym strzelaniem trzeba jeszcze pojeździć. Za to z drugiej strony podobnych dział ze strony przeciwnika bać się nie muszę,bo najczęściej i tak jestem poza ich zasięgiem. Zasięg na całą mapę? Niby fajnie ukryć się w jakiś krzakach na uboczu i niczym nie martwić,tylko tu wiele zależy od tego,na jakich przeciwników trafimy. Stanie całą bitwę,gdy ma się jako przeciwnika kogoś lubiącego kontrować i tak nie wchodzi w grę. Dlatego mogę sobie trochę pojeździć za linią natarcia i wspierać je,no najwyżej szkoda czasem,że poświęcenie "łosi" pędzących wprost w największą grupę wrogów na nic się nie zda.
Zastanawia mnie jak to u Was możliwe,że tak dobrze Wam idzie z nowymi czołgami. Ja gdy świeżo kupiłem sobie 4tierowy to trafiłem do bitwy,gdzie nawet 9tier widziałem. Ciekawe czy byłbym w stanie im chociaż lakier zadrapać. Choć z drugiej strony to inni gracze też mają ciekawe pomysły. Sami się pobunkrowali,siedzą za skałami na górce,a ode mnie oczekują że będę scoutem na takim sprzęcie przy taki wysokich przeciwnikach? Dzięki bardzo,posiedziałem sobie grzecznie razem z nimi,ruszyłem dopiero,gdy się luźniej zrobiło,dzięki czemu dożyłem zwycięstwa.

Jun 18, 2012 at 17:00

Print
MDR

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #274]

Same zwycięstwa to nie wszystko. Trzeba też zadawać damage i niszczyć inne czołgi. Widzę wielu takich cwaniaków co cały czas kampią i łaskawie dołączają się do bitwy pod sam koniec albo i bitwa sama ich znajduje gdy drużyna już nie żyje
Pamiętajcie że wszystko liczy się do statystyk. Jeśli nawet zginiecie w danym czołgu to przynajmniej zabierzcie wrogowi tyle hp ile sami straciliście. W ten sposób jesteście i przydatni dla drużyny i zarabiacie na siebie.

Jun 18, 2012 at 17:27

Print
Kex

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #275]

Ja bardziej gram dla przyjemności niż dla statystyk,więc zwycięstwo nie jest dla mnie priorytetem. Na dopiero co kupionym lekkim czołgiem 4tieru nie mam się co pchać pod lufy kampiącemu towarzystwu poziomu 5-9. Zresztą nawet pod ten koniec w gąsienicę zdążyłem zebrać. Zadawanie damage? Nie w takim towarzystwie. Ale zgadzam się,że to reszta grupy powinna się ruszyć i sformować jakiś atak,oni mieli i pancerz i działa,a ja?
Ginąć też mi się zdarzyło,według mnie sensownie,choć przy okazji usłyszałem cytat,że się pcham pod lufy jakiemuś potworowi (przynajmniej dla mojego poziomu). Tyle że ... nie zamierzałem się z nim strzelać,w pobliżu stał bison,ja tylko go odkrywałem,bison strzelał,a mnie wykończyło chyba towarzystwo,które tam dojechało.

Jun 18, 2012 at 18:06

Print
Einstein
Status: Regular

Registered: Nov 24, 2010
Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #276]

Przyda się lornetka w KW-1 ?
Czy lepiej wentylację kupić ?

Jun 18, 2012 at 20:53
Gadu-Gadu: 2669497
Print
Ulfik

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #277]

Wentylację.

Jun 18, 2012 at 21:28

Print
P8R

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #278]

MDR ma rację, zwycięstwa to nie wszystko, choć generalnie wszystko, co w grze robimy ma w zasadzie prowadzić do zwycięstwa, prawda? Ale naprawdę o wiele bardziej cenię swój duży wkład w potencjalne zwycięstwo, gdy moja drużyna zawali, niż gdy to ja zawalę i zginę wcześnie, nic nie zdziaławszy, nawet jeśli moja drużyna poradzi sobie beze mnie i wygra. Mniejsza o stratę, gdy jestem dolnym tierem, ale jeśli top tierem lub ciut niżej, to mam trochę wyrzuty sumienia. Jednak nawet będąc niskim tierem, mogę się przydać. Nieraz zaliczałem świetny występ grając na KV/KV-1 grając z 8 tierem i mając najwięcej fragów w swojej drużynie i wydatnie zwiększając szansę na zwyciestwo.

Btw, lornetka w KV-1? Poważnie? ;p skrzynka naprawcza, wentylacja, dosyłacz/namierzanie.

[Edited by P8R on Jun 19, 2012 at 11:23]

Jun 18, 2012 at 22:41
Print
kasztelan_mirmil

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #279]

Quote:
czajmen wrote:
No to kasztelanie musimy się zgadać - ty panterka, a ja mojego chinola lub ew. VK 3001P i będziesz mnie wspierać Zgarniemy jeszcze P8R (z którym ostatnio dużo plutoników gram) to będziemy jego wspierać razem

Bardzo chętnie, ale to już pewnie po urlopach

Jun 19, 2012 at 08:11
Print
P8R

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #280]

Fajną grę właśnie miałem Marderem. Szanse zwycięstwa: 11%, mapa Zatoka rybacka, na północy. Tiery 3-4, same czerwonki, poza 1 zielonym u nas (wiadomo kto ) i 1 żółtym u nich (m3 lee) Ustawiłem się oczywiście koło zabudowań po swojej prawej i czekam na spoty. Zabiłem 4 z czego jednego na środku mapy z blow upa. Pojechałem do przodu żabim skokiem po krzaczkach i w tym momencie mieliśmy stan około 9>6 dla nas. Przy ostatnim krzaczku przy dużej skale napotkałem M3 Lee, wpakowalem mu 2 strzały, zanim mnie zabił i zostało mu 86 HP. Po tym pojechał na swoją bazę, zdejmować capa, bo paru naszych już zaczęło zajmować. Miał wtedy 4 kille i został już sam (porządek rzeczy moze się wydać nieco zaburzony, ale nie opisuję innych wymian fragów, które przecież mają miejsce cały czas).

I tu najciekawsza część - koleś został sam przeciw 5, z czego 4 poszło capować. Skończył z 9 fragami.
Wnioski są oczywiste, ale napiszę. Oto, jak pojedynczy czołg może rozstrzygnąć losy bitwy przeciw ludziom, dla których poziom trudności tej gry (jak i myślenia) zdaje się równać ze sławną olimpijską grą QWOP - http://www.foddy.net/Athletics.html
Spróbujcie pograć w tej symulator mięśni ud i łydek ;D
I nie chodzi mi tylko o tego M3Lee, czyli top tier w tym przypadku, ale i świetny 3-tierowy czołg Marder II. Wystarczyło, żebym nie wpadł na niego face to face i byśmy wygrali to spotkanie z 11% szansą zwycięstwa i to ja może bym skończył ze specjalistą. Cały mecz to był w sumie pojedynek nas dwóch z innymi noobami w tle. Mieli średnio chyba 300 efficiency, poziom rozwielitka, pantofelka czy ameby ;]

Jun 19, 2012 at 17:19
Print
MDR

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #281]

Ja dziś miałem szansę wygrania pewnej bitwy ok. 20%. Byłem na górze listy swoim Hellcatem, jedyny zielony, jeszcze jeden żółty, poza tym czerwono. Mapa Klasztor. Wbiłem ze swoją magiczną szybkością na środek klasztoru, lufa na podjazd i czekam. Pierwszy podjechał ich najlepszy vk, dostał ode mnie pod lufę i zrobił "blow up" Za nim jechali kolejni więc zacząłem się cofać. Pomogła mi trochę arta i podczas heroicznej obrony na podjeździe, mając 50 hp wykończyłem łącznie 6 tamtych. Potem podjechałem na półeczkę i w ich bazie rozwaliłem obie arty i ostatniego td. Sumarycznie 9 fragów Rekord Hellcatem. Sporo szczęścia, trochę umiejętności i fatalna taktyka przeciwnej drużyny której top tiery uparły się żeby mnie zniszczyć i nie mogły się przecisnąć przez kolejne wraki

A propos kapowania bazy.

Jeśli ktoś tego nie wie to:
- 1 czołg kapuje bazę przez 100s + 5s tzw. opanowywania. Razem 105 s.
- 2 czołgi to 50 s +5s czyli niespełna minuta.
- 3 czołgi to 33 s +5 s.

Nie stwierdzono przyspieszenia czasu przy 4 czołgach lub więcej. Nie opłaca się więc stać w więcej niż 3 czołgi na kapie chyba że robimy za tarcze dla najdłużej kapujących. Gdy widzimy że wróg zamierza resetować a jesteśmy takim 4 tankiem to lepiej jest zdecydowanie pojechać do przodu na wroga, zginąć, ale zabrać mu cenny czas.

[Edited by MDR on Jun 19, 2012 at 21:00]

Jun 19, 2012 at 20:52

Print
Einstein
Status: Regular

Registered: Nov 24, 2010
Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #282]

Bez sensu zrobili z tymi nowymi trybami gry.
Powinno się wybierać w jakim trybie się chce grać a nie żeby się losowało

Jun 21, 2012 at 19:58
Gadu-Gadu: 2669497
Print
Kex

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #283]

To akurat najmniejszy problem.Według mnie te tryby i tak niewiele zmieniają.Wybór?W tej grze nigdy go przecież nie było.

Jun 21, 2012 at 21:41

Print
P8R

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #284]

Einstein: później będzie się mogło wybierać tryb, na razie nie można, bo ponoć techniczne kwestie utrudniają wprowadzenie tego od razu.
Poza tym ktoś na forum niedawno napisał, że te tryby to pomyłka, bo wymagają jeszcze lepszej gry drużynowej, na którą przecież bardzo trudno liczyć w randomach. Trudno się z tym nie zgodzić, jednak większym IMO problemem jest balans w kwestii ułożenia miejsc startowych drużyn atakujących i broniących się, niektóre mapy faworyzują napastników, niektóre obrońców. Ale to wniosek na podstawie w sumie niewielu gier z bety tego patcha, a dziś po wprowadzeniu go jeszcze nie grałem.

Jun 21, 2012 at 22:21
Print
MDR

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #285]

Nowe tryby są wkurzające pod jednym zasadniczym względem. Można sobie znaleźć sposób na atak, na obronę, można szybko przyswoić nowe położenie baz ale na jedno nie ma się wpływu. Na losowanie pojazdów. Przykład z wczorajszej gry. Gram T28 prototypem. Działo super, pancerz daje radę ale ta szybkość. Prawdziwy demon, całe 18 km/h. Nawet Maus go wyprzedzi. No i wrzuca mnie na Prochorovkę. Wszystko byłoby ok gdyby nie to że wrzuciło mnie do drużyny atakującej. A razem ze mną dziobaka, tzn T95. Też cholernie szybki ze swoim 13 km/h. No i mamy całe 10 minut na zdobycie tej bazy. Kilka minut zajęło mi w ogóle dotarcie pod nasyp. Przegraliśmy tylko dlatego że zostałem ja i dziobak a ostatnia wroga gw pantera nam po prostu uciekła i czas się skończył

Jun 22, 2012 at 16:07

Print
czajmen

Attached:
20120622_2255_
germanyG20_Mar
der_II_airfiel
d.zip

660 KB [downloads: 21]
Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #286]

No nowe tryby są trochę do d**y - raz jest ciężko, a raz łatwo.

Właśnie zagrałem Marderem na lotnisku - fajna mapka. I dla TDków, i dla arty jak i dla zwykłych tanków. Replay w załączniku.

Jun 22, 2012 at 22:03
XFire czajmen
Print
P8R

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #287]

Ciekawe, czy wprowadzili jakieś skrypty do MM, że obrońcom może dawać wolne TDki w przeciwieństwie do atakującego, który takich nie może mieć, zamiast tego powinien dysponować ze 2 skautami co najmniej. Faktycznie, atakujące T95 trochę ssie.

Jun 22, 2012 at 22:19
Print
MDR

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #288]

No i kolejny przykład fatalnego losowania na nowych trybach.
Mapa Malinovka, obrona bazy. Obrońcy zaczynają po prawej stronie na górce, tam gdzie młyn a bazę mają poniżej w miasteczku. Atakujący są daleko w polu i mają tylko dwie drogi. U nas oprócz mojego meda na topie same ciężkie. U nich same medy. Zero art po obu stronach. Po 5 minutach skończyliśmy z nimi wynikiem 15:2.

Gram po patchu od wczoraj i jeszcze ani razu nie widziałem tej mapy Lotnisko. Za to z 5 razy grałem już na mapie Obrzeża. Bardzo mi się spodobała. Niezłe połączenie miasta z otwartą przestrzenią.

Jun 22, 2012 at 22:44

Print
Kex

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #289]

Ech,grając na niskich tierach widziałem już masę głupich zachowań,ale nawet ja nie spodziewałem się aż takiej głupoty. Piaszczysta plaża,obrona bazy,ludzie wrzeszczą żeby trzymać się bazy i bronić,ale cóż z tego gdy z radosnymi okrzykami typu "why?" i "arty cover" połowa ekipy,oczywiście szybkie,lekkie czołgi pakuje się pod lufy całej drużyny przeciwnika radośnie szturmując ich startowe pozycje. Efekt - łatwy do przewidzenia, finalnie nie wiadomo było w kogo strzelać,bo atak był z każdej możliwej strony.

Jun 24, 2012 at 12:47

Print
P8R

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #290]

To zabawne, bo ja z kolei ani razu nie zagrałem na tych całych Obrzeżach, ale kilka razy na Lotnisku. Trudno się wypowiedzieć, bo jeszcze całej nie zwiedziłem, ani niegrałem wszystkimi typami czołgów, ale wstępnie mogę powiedzieć, że dobra, lepsza od Smoczej Grani

Jun 24, 2012 at 15:00
Print
MDR

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #291]

Po kilku dniach grania w nowe tryby muszę stwierdzić że parę z nich jest niegrywalnych bez doboru odpowiednich czołgów. Na który to dobór oczywiście nikt nie ma wpływu.
Atak na malinovkę - potrzebne co najmniej 2 arty a przeciwnik nie może mieć na topie samych td bo inaczej klęska. Samo dojechanie pod górkę zajmuje ładnych parę minut. A minut na zdobycie est aż 10
Atak na Prochorovkę - na 9,10 tierach plus ewentualnie arta 8 tier, ataki prawie nigdy się nie udają. Tylko skoordynowany rush na te 3 przejścia może się powieść.
Atak na piaszczystej rzece - wystarczy że kilku obrońców zjedzie mniej więcej do środka mapy miedzy kamienie nad miasteczkiem, reszta obsadzi przejścia i pozamiatane.
Na Erlenbergu i Karelii da się w tych trybach spokojnie wygrać.

Generalnie te powyższe tryby promują raczej obrońców. Wystarczy kampić przez 10 minut i win. A im wyższe tiery tym mniejsza szansa na udany atak.

Boje spotkaniowe są jak najbardziej ok. Lepiej mi się w nie gra nawet niż w randomy

Nowe mapy są świetne. Na pewno bardziej przewidywalne niż taka Smocza Grań.

Jun 29, 2012 at 18:45

Print
Kex

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #292]

Ja co prawda gram na niższych tierach,ale na niegrywalność nowych trybów nie mam co narzekać - jest podobnie jak i przy standardowych bitwach tj. prawdopodobieństwo trafienia na bitwę,gdzie nie ma jak poszaleć jest podobne. Choć faktem jest,że nowe tryby dobrze pokazują,kto myśli. Gdy pół obozu wyjeżdża daleko od bazy przy obronie,to ... pozostaje kląć,gdy zostajesz lub cieszyć się,gdy oferują łatwą strzelnicę (oj,moja arta miała raj ostatnio). Aha,jedna z obserwacji - przy bitwie spotkaniowej nie warto się śpieszyć do przejmowania bazy. Ci co to robią,zwykle solidnie obrywają,dlatego mimo wszystko lepiej się skupić na uzyskaniu przewagi liczebnej najpierw,a bazę jedynie monitorować.

Dobra tankisty,teraz proszę o opinie,w co inwestować w sprzęcie,który sobie zostawiam tj. wyposażenie i umiejętności załogi. Dotyczy Marder II, SU-26, T-50. Druga sprawa - warto trzymać M3 Stuart? Niby dobrze zarabia,ale w walce sprawuje się średnio. Trochę szkoda też załogi - jako że dostałem go gratis,to 100% miała już na początku.

Co do Smoczej Grani - ostatnio nieźle się tam bawiłem i to w T-50 przy 3x9tier na szczycie. Mój pierwszy kamikadze tam zdobyłem,a klepanie w zadek wrogich art to sama radość,gdy reszta towarzystwa się okłada i nawet nie zwraca na mnie uwagi

Jul 01, 2012 at 11:20

Print
czajmen

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #293]

Nowe tryby są trochę do bani, a zwłaszcza atak/obrona, bo MM wogóle nie uwzględnia typów czołgów. Wczoraj musiałem zdobywać z teamem prochowanek a w dużynie 0 art. Masakra. Dobrze, że przeciwnicy nie grzeszyli umiejętnościami i z lewej udało się przebić, a później po woli zdobywało się pole. Do tego moja akcja z wystawieniem się jak mieliśmy już 80 punktów zdobycia bazy i oni zaczęli do mnie strzelać dzięki temu się wygrało.

Bitwy spotkaniowe są ok, bo w sumie to taki standardowy tryb, tylko baza jest jedna.

Kex - te czołgi są fajne, ale i tak musisz piąć się w drabince do góry, więc nimi będziesz i tak mniej grać. T-50 i tym bardziej T-50-2 póki co nie robię, bo to specyficzne czołgi i jednak obecnie wole iść po IS-7, tak by mieć jakiś X tier. Zostaw sobie czołgi, którymi dobrze ci się gra i które dają i wymierny przychód.

Do zarabiania to V tiery - u mnie świetnie zarabia się PZ IV oraz KW-1. Chociaż z racji posiadania chińczyka to on jest moim koniem do zarabiania. Pozostałymi czołgami gram by ściągnąć gwiazdki (jak mam elitę), oraz do zbierania expa na nowe.

Jul 02, 2012 at 12:25
XFire czajmen
Print
Kex

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #294]

Muszę piąć się w górę? W tym problem,że wcale nie muszę i obecnie motywację ku temu mam dość małą. Czemu? Bowiem,przynajmniej obecnie,sensem gry są bitwy. Przykładowo - dopóki sprawia mi przyjemność jazda "po pijaku" T-50 pomiędzy wrogami i obserwowanie,ile pocisków na mnie marnują,kto mi zabroni tak się dalej bawić?
Wyższe tiery? No,fajnie mieć lepszy czołg,tyle że ... jak przy okazji dostajesz też lepszych przeciwników,to niekoniecznie musi Ci się to opłacać. A już na pewno robi się przykro,gdy jest się zmuszonym do walki podstawową czy prawie podstawową wersją danego wyższego tieru. Ktoś tu kiedyś twierdził,że słabiej wyposażony czołg trafia też na prostszych przeciwników - ja tego nie zauważyłem,nawet podstawowymi wersjami już w pierwszej bitwie potrafiłem oglądać maksymalne tiery,jakie się tylko dało. Dlatego nauczony doświadczeniem,w górę będę szedł jedynie,gdy nie zostanę przez to "chłopcem do bicia" czyli duże ilości free expa,kasy i podszkolona załoga nadająca się do przerzucenia to pożądane opcje.

PZ IV dobrze zarabia? Ja go chwilę miałem,ale sprzedałem i zostawiłem rozwój tej drogi na później,bowiem brakowało mi miejsca w garażu na "ciekawsze" opcje. Chociaż ... może by już teraz go wrzucić zamiast tego Stuarta? Tak przy okazji ... jak często zdarzają się okazje,by rozszerzyć sobie garaż bez płacenia - kody,promocje itp?

Jul 02, 2012 at 14:48

Print
czajmen

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #295]

No w sumie nie musisz - zawsze można zostać na niskim tierze. Ale powiem ci, że z wysokimi to jest dopiero zabawa, gdy czołg nie rozwalasz strzałem czy dwoma, a musisz w niego pakować, flankować itp. Niestety niektóre czołgi mają strasznie zwalony MM i często trafia się tam gdzie się jest tylko jeżdżącym fragiem. Ale na szczęście są też bitwy gdzie się jest top tierem i wtedy pokazuje się co się potrafi.

Co do PZ IV to niestety trzeba go wyposażyć w najlepsze działo i wierze, a to wymaga trochę expa, ale za to później granie to czysta przyjemność - acha gra się nim jak TDkiem.

Jul 02, 2012 at 16:22
XFire czajmen
Print
kasztelan_mirmil

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #296]

Po prawie 2 tygodniach przerwy pograłem parę bitw i na razie nie trafiłem na te nowe tryby.
Ale po takiej przerwie to jakoś nieporadnie się czułem na początku.
Gra chyba mi płynniej chodzi niż na poprzedniej wersji.

Jul 02, 2012 at 16:50
Print
MDR

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #297]

Quote:
czajmen wrote:
Co do PZ IV to niestety trzeba go wyposażyć w najlepsze działo i wierze, a to wymaga trochę expa, ale za to później granie to czysta przyjemność - acha gra się nim jak TDkiem.

Rozegrałem samym pancerkiem 4 ponad 3 tys. bitew i wiem że można nim grać w każdy sposób Zarąbiście snajpuje, wieża swoje potrafi odbić, prędkość też nie najgorsza. Armatka oczywiście to długa 75.
Szkoda mi go trochę bo nastąpi przerwa w graniu tym czołgiem u mnie. Załogę, która ma 3,77 umiejętności na łebka, przerzuciłem bowiem na Mausa. Bardziej się sprawdzą chłopaki na klanówkach niż na randomach. A nowej załogi nie bardzo chce mi się expić. A funkcję zarabiania przejął już po pz4 amerykański Hellcat.

Jul 02, 2012 at 17:56

Print
kasztelan_mirmil

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #298]

Załapałem się w końcu na te nowe tryby, kilka takich bitew to mało by oceniać, ale na razie nie mam powodów by na to narzekać
może dlatego że obrony/ataki wszystkie wygrane i raczej po ciekawej walce
fakt że te tryby wymagają współpracy, ale może to wymusi na niektórych trochę myślenia

Jul 03, 2012 at 21:10
Print
Torwid
Status: Settler

Registered: Jun 11, 2012
Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #299]

Testowaliście te nowe czołgi francuskie? Ciekawią mnie szczególnie francuskie TD.

Jul 12, 2012 at 07:26

Print
MDR

Re: WoT, czyli wszyscy pancerni COPa :) [post #300]

Nie testowałem ale widzę w grze że bardzo mobilne, niezły pancerz przedni. Działa mają takie jak inne td. Już pierwszego dnia kiedy się pojawiły widziałem gościa który musiał wydać z pół miliona wolnego doświadczenia bo jeździł 9 tierowym Fochem. Zasuwał szybciej niż niejeden med, odbijał wszystko od czoła i skończył z 7 fragami Jak ktoś lubi pojazdy bez wieżyczek i jest ogólnie przyzwyczajony do grania tdkami to francuskie powinny mu podejść jak najbardziej.

Jul 12, 2012 at 10:08

Print
^ Począ…tek strony ^
Pages: 1 ... 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 ... 18

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.