civ.org.pl forums > Space 4X - Sins of a Solar Empire > Pic0 vs. Rob_ert
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Sins of a Solar Empire
Poster
Status: Elite

Registered: Dec 01, 2005
IP: Logged
Pic0 vs. Rob_ert [post #1]

Wreszcie udało się nam wczoraj zagrać krótką partyjkę.
Duel, 11 planet, piraci.
Pic0 - TEC Rebelianci
Rob_ert - TEC Lojaliści
4:0 dla Pic0

Mapka mała - specjalnie aby szybko doszło do konfrontacji bo nie mieliśmy dużo czasu. Z początku wydawało się, że Lojaliści wygrają. Udało mi się napuścić piratów na Pic0 i chłopak dłuugo się z nimi męczył. Ja w międzyczasie założyłem 2 kolonie na asteroidach, zbudowałem 2 BS i wynalazłem parę wynalazków z drzewka militarnego dającego bonusy do pancerza i broni BSów... To był błąd... W międzyczasie Pic0 pokonał piratów, zebrał kasę i w drugiej rundzie ku memu przerażeniu piraci przylecieli do mnie. Piraci za każdym razem wlatują coraz większą flotą... Walczyłem z nimi nad moją rodzinną planetą a w tym czasie Pic0 zdemolował mi moje kolonie i... W 3 fali wleciał razem z piratami do mojej rodzinnej planety i przejechał po mnie walec... 3 BS pękały jak przedojrzałe owoce.
Nauczka na przyszłość: na małych mapkach nie ma co brać piratów... Mam nadzieję, że niedługo ponownie się spotkamy i odegram się

[Edited by Rob_ert on Jun 18, 2012 at 11:14]

Jun 01, 2012 at 12:08

Print
Azazell
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #2]

Ciekawe;D

Rob_ert wyzywam cię do pojedynku w ES !

Jun 01, 2012 at 13:38

Print
Rob_ert

Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #3]

Nie dałbyś mi rady "kwadracie", jedyne co potrafisz to wygrać w bierkach 3D! A jest już nowa Alfa? Bo ja jeszcze w biurze to nie wiem

Jun 01, 2012 at 13:41

Print
Azazell
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #4]

Nie ma jeszcze trójkącie :P. W poniedziałek ma być "niby" Beta ;p

Jun 01, 2012 at 14:24

Print
Rob_ert

Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #5]

No i w weekend udało się nam rozegrać drugą grę. Ustawienia - dla 4 graczy, wojna totalna...
Przegrałem Normalnie ostatnio mam czarną serię, nawet żona dowala mi w Clash of Heroes...
Wszystko pięknie się układało - bardzo szybko miałem 4 kolonie i zabierałem się za zajęcie kolejnej od gracza AI (kolor błękitny)... Wleciałem moimi 3 BS i szybko się wycofałem bo komp nie był pacyfistą. Wycofałem się do swojego układu i za chwilę przyleciał niebieski komp ze swoimi BSami i drobnicą. Walka byłą ostra... Straciłem 4 BS... W międzyczasie niebieski zniszczył mi 2 kolonie... i jeszcze drugi gracz AI (pomarańczowy) zaatakował z drugiej strony... Chwilę trwało odparcie pomarańczowego, odbudowa floty do 3 BS i dobicie 2 układów z łap niebieskiego... W międzyczasie Pic0 się nudził!
Gdy zrobiłem już porządki... było po grze. Nie pozostało mi nic innego jak tylko polecieć na Pic0 i zginąć z honorem... BSy pękały jeden po drugim... Taki los

Jun 04, 2012 at 12:34

Print
Pico
Status: Settler

Registered: May 19, 2008
Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #6]

obie gry były ciekawe ale w zastraszająco wolnym tempie......

"Gdy nieprzyjaciel da ci okazję przerwania szeregów, korzystaj z tego natychmiast. Daj im, o co się prosili i starannie przewiduj ich posunięcia. Utrzymuj dyscyplinę w swych szeregach i przystosuj własne postępowanie do działań wroga, by wpłynąć na wynik wojny. Najpierw powinieneś być jak nadobna dziewica, przed którą wróg otworzy drzwi, a potem jak wypuszczony z klatki królik, którego wróg nie może wyrzucić."
"sztuka wojny"

Nie ukrywam, że obie rozgrywki w pewnym momencie mogły się zakończyć dla mnie klęską, w pierwszej wystarczyło lekkie wsparcie Rob_erta dla piratów i bym zginął, w drugiej gdyby nie fortyfikacja skrajnych planet nie miał bym możliwości walki na jednym froncie....

strategia, strategia i jeszcze raz strategia do każdej gry trzeba dobrać inną

rozgrywki ciekawe czekamy na kolejnych graczy im więcej tym więcej zabawy

[Edited by Pico on Jun 04, 2012 at 14:37]

Jun 04, 2012 at 14:33
Gadu-Gadu: 2766845
Print
Farin
Status: Veteran

Registered: Sept 07, 2008
Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #7]

Jak trochę lepiej będę stać z kasą to się skuszę.

Jun 05, 2012 at 17:03

Print
Rob_ert

Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #8]

Polecam Farin. Gra nawet na singlu jest ciekawa... Poza tym... jeżeli uwielbiasz sceny z filmów sf gdzie walczą kosmiczne floty to coś dla Ciebie W tej części tak poprawili grafikę, że czasami aż chce się oglądać bitwę a nie grać

Pic0 się nudził a ja miałem pełno roboty Komputer zamiast nas obu jechać to w jakiś sposób uparł się na mnie... Mi się nie nudziło

Jun 05, 2012 at 19:36

Print
Farin

Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #9]

Pierwsze Sinsy kupiłem w pre orderze zanim ktokolwiek w Polsce pomyślał o tej grze :P
Także wiem z czym to się je :]

Jun 06, 2012 at 21:28

Print
Rob_ert

Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #10]

Nooo i znowu prze***na gra... Ale powoli i wszystko od początku
Graliśmy w 6 graczy - nas 2 + 4 AI hard. Jak zwykle na początku pięknie i ładnie wszystko się zaczęło. W miarę szybko zdobyłem 3 kolonie (jedna asteroida i dwie planety lodowe). Sąsiadowałem z graczami różowym i żółtym - cholerne dekowniki! Zamiast mnie atakować poszli w bunkrowanie. Nie miałem jak ich ugryźć... Teraz widzę, że już na początku popełniłem parę błędów, ale nic... następnym razem będę mądrzejszy Niemniej finał był taki: postanowiłem ostatecznie rozwiązać problem z różowym który na swojej planecie miał gwizdną bazę. Poleciałem na nią tytanem i 6 BS plus 10 rakietowców do niszczenia bazy. Atak skorelowałem z wlotem piratów do niego... Wrócił tylko tytan a bazie pozostało 500 punków kadłuba... normalnie cholera mnie wzięła! Odbudowałem trochę flotę i jeszcze raz tam poleciałem... Baza miała już max osłony i 5000 kadłuba... Osadziłem, że to już koniec - Pic0 w tym czasie zajechał już 3 AI więc tak czy siak przegrałem... Chciałem zrobić w czasie ostatniej bitwy zrzut ekranu, ale... wysypała mi się gra! Niemniej i tak było już po imprezie - Pic0 nawet by nie zauważył jakby mnie rozwalcował...
Przegrana, niemniej paru rzeczy się nauczyłem - gra w singla nie ma porównania do gry w multi To co działa w singlu nawet gdy gram z 5 AI unfair nie działa totalnie w multi trzeba zmienić przyzwyczajenia... I na przyszłość - aby rozwalić bazę 10 rakietowców to ciut za mało
Dzięki Pic0 za fajną grę!

Jun 08, 2012 at 07:55

Print
Farin

Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #11]

Dobra Maestry macie nowego nabywcę "Rebelion :]
Okazało się że kupując na stardockowej stronie przeliczają chłopcy w dolarach nie w euro plus za to iż posiadam wcześniejszą wersję sins-ów dostałem dodatkowo 10% zniżki i wyszła mnie ta gra za 86 zł !!!!
Gdzie na Steam chcieli ode mnie prawie 130zł. !

Podsumowując:
Fu.. you blizzard za twoje ceny(pal licho D3, które średnio mi się podoba ale z ceną za dodatek do SC2 - gdzie obiecywali, że będzie cena niższa niż podstawka a zarąbali wyższą!! ).

Jun 08, 2012 at 18:53

Print
Rob_ert

Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #12]

Super Farin! Na steamie mam ten sam nick co tutaj - Rob_ert, a Pic0... Pic0

Jun 08, 2012 at 19:34

Print
Farin

Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #13]

dobra Rob_ert - trochę was na steamie jest - może coś bliżej - np. Link do twojego profilu ?

Rozegrałem wstepnie grę z Robertem i było spoko :]
Co prawda uciekł do żonki po parunastu minutach ale było w sumie ok.
Później rozegrałem szybkie 1on1 z jakimś gostkiem i rozjechał mnie ładnie :]

[Edited by Farin on Jun 08, 2012 at 21:11]

Jun 08, 2012 at 19:44

Print
Rob_ert

Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #14]

Ano zagraliśmy... Niemniej ta pierwsza gra chyba dla nas obojga to była totalna porażka - kompy u jednego jak i drugiego zrobiły sobie pole bitwy... Ja straciłem 3 BSy... Zaczęliśmy od nowa... Chyba już lepiej Jak skończymy damy znać

Jun 09, 2012 at 11:43

Print
Farin

Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #15]

późne popołudnie jak i sobotni wieczór upłyneły w grze pomiędzy mną, a Rob_ertem.
Ogólnie grało się bardzo dobrze, niestety po zakończeniu gry okazało się że graliśmy równocześnie w dwie rozgrywki :]
To tak jakbyśmy się przenieśli do światów równoległych. Wyszło na to, że obaj wygraliśmy rozgrywkę, mimo iż Robert w "swojej" wersji zaciukał mnie, a ja w swojej jego :]
Pogrzebałem trochę na oficjalnym forum i wychodzi na to, że jest to błąd, który nazywają "Desyncs".
Natrafiłem też na oficjalny tekst od jednego z twórców traktujący o tym błędzie:
http://forums.sinsofasolarempire.com/331090

Jun 10, 2012 at 09:19

Print
Rob_ert

Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #16]

Hehehe... no cóż, ciągle to beta Wszystko chyba szło dobrze do momentu jak Farina wywaliło z gry... Załadowaliśmy ponownie, czatowaliśmy i... Dziwiło mnie, że Farin tak łatwo daje się eksterminować... no i gdzie ten jego Tytan? W sumie... remis Dzięki za grę i do następnego.

Jun 10, 2012 at 10:11

Print
Rob_ert

Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #17]

Co posiejesz to i zbierzesz... sam się o to prosiłem.. ale powoli i od początku.
Wczoraj zagraliśmy z Farinem - 4 graczy, 2 AI hard. W miarę szybko miałem tytana i całkiem niezłą flotę. Zastanawiałem się czy jechać na Farina, ale... po co tak szybko kończyć zabawę? Aż Farin przyleciał do mnie. Obecnie mamy impas... chyba... wszystko może się jednak zmienić... Niemnie z tej gry nauczyłem się już jednego - na wojnie nie ma zmiłuj się Farin zresztą nieźle moją jedną kolonię rozwlcował... eh, moje dobre serce...

Jun 11, 2012 at 10:30

Print
Rob_ert

Re: Pic0 vs. Rob_ert [post #18]

Sobota 16.06.2012 r.

Wreszcie w biurze i chwila spokoju można zaklikać co też działo się w niespokojnym świecie Sins
No i przeje... eee grałem, tzn. przegrałem ponownie z Pic0... ponownie jednak czegoś się nauczyłem
Graliśmy na 6 graczy, 4 AI hard. Mógłbym ponownie pisać, że miałem pecha i gdy Pic0 walcował swoich sąsiadów AI ja z nimi napierniczałem się ostro, ale nie o to chodzi. Przegrałem pomimo liczniejszej floty, silniejszego uzbrojenia i lepszych pancerze - czemu? Nie doceniłem jednostek wspomagania technicznego! Tak, przegrałem przez moją... głupotę, brak doświadczenia. Flta Pic0, mniejsza była jednak wyposażona w jednostki naprawcze... Słowo - moją flotę mniejsza flota Pic0 zdmuchnęła..
Dzięki za (bolesną) nauczkę i do następnego.

Jun 18, 2012 at 11:18

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.