civ.org.pl forums > Space 4X - Ogólne > Co myślicie o takiej symulacji Układu Słonecznego?
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Ogólne
Poster
Status: Conscript

Registered: Sept 17, 2010
IP: Logged
Co myślicie o takiej symulacji Układu Słonecznego? [post #1]

Kolejno - nazwa obiektu, maksymalna ludność w miliardach. Zakładamy oczywiście bardzo wysoki poziom technologiczny ów ludności, ale nie nieskończony (Jowisz i kilkaset mld ludzi )

Razem 70,5 mld ludzi. Możliwe małe poprawki, by uzyskać ładną liczbę 70 miliardów.

[Edited by Undertaker on Jul 17, 2012 at 01:41]

Jul 17, 2012 at 01:39

Print
Lifaen
Status: Veteran

Registered: Oct 10, 2010
Re: Co myślicie o takiej symulacji Układu Słonecznego? [post #2]

Myślę, że te ludności są znacznie zaniżone. Ziemia już ma 7mld, a obecnie, maksymalnie można będzie zaspokoić potrzeby około 10 mld osób. Jeśli dodać do tego możliwość pełnej terraformacji i budownictwa niezwykle wysokich budynków to tradycyjne farmy i pastwiska same zaspokoiły by potrzeby setek miliardów ludzi (choć zajmowałyby one 90% lądów). A jeśli ta cywilizacja byłaby w stanie wytwarzać dowolne pierwiastki za pomocą syntezy jądrowej i tworzyć z nich związki chemiczne, to farmy nie byłyby już potrzebne, więc można by z całej planety utworzyć wielkie miasto zamieszkiwane przez dziesiątki bilionów. Co do gazowych olbrzymów to w praktyce nie ma sensu budować tam miast - nie ma na nich nic przydatnego a łatwiej już ukończyć miasto w przestrzeni kosmicznej.

Jul 17, 2012 at 12:10

Print
Undertaker

Re: Co myślicie o takiej symulacji Układu Słonecznego? [post #3]

Quote:
Lifaen wrote:
Myślę, że te ludności są znacznie zaniżone.

Wprowadziliśmy kontrolę urodzin.

Quote:
Lifaen wrote:Jeśli dodać do tego możliwość pełnej terraformacji.

Traktat z Marsa zabrania pełnej terraformacji planet i nakazuje zachować Układ Słoneczny w stanie jak najbliższym do naturalnego. Ogólnie rządzą jacyś "Zieloni".

Quote:
Lifaen wrote:A jeśli ta cywilizacja byłaby w stanie wytwarzać dowolne pierwiastki za pomocą syntezy jądrowej i tworzyć z nich związki chemiczne.

Tego nie ma.

Quote:
Lifaen wrote:Co do gazowych olbrzymów to w praktyce nie ma sensu budować tam miast - nie ma na nich nic przydatnego a łatwiej już ukończyć miasto w przestrzeni kosmicznej.

Czyli jednak lepiej zrobić tam małe stacje badawcze jak dzisaj na Antarktydzie.
"Zieloni" są bardzo ciekawi świata i choć mają kontrolę urodzin oraz zakazują znacznych ingerencji w Układ Słoneczny (co do innych układów nie ma takich obostrzeń) to jednak wszędzie chcą postawić swoją stopę i zbudować choć małą placówkę.

Edyta podpowiada:
Im bardziej nad tym myślę, tym bardziej wydaje mi się to (zasiedlanie większości z tych obiektów) niemożliwe i myślę jednak nad zwiększeniem znaczenia stacji kosmicznych oraz zaniechaniem kolonizacji poza Marsem.

Wie ktoś czy jakaś planeta (Wenus, Merkury, Ceres?) oprócz Marsa nadaje się w ogóle do kolonizacji. Księżyce gazowych planet odpadają z powodu wysokiej radiacji.

[Edited by Undertaker on Jul 17, 2012 at 15:15]
Jul 17, 2012 at 14:17

Print
Undertaker

Re: Co myślicie o takiej symulacji Układu Słonecznego? [post #4]

Wgłębiłem się w temat i dowiedziałem się, że Mars również się do tego nie nadaje. Jest zbyt mało masywny.

Jul 20, 2012 at 18:21

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.