civ.org.pl forums > Space 4X - Space Empires V > Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Space Empires V
Poster
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie [post #1]

Zacznę od przeprosin.

Przepraszam wszystkich wirtualnych ( i realnych: pewien zlot się kłania) znajomych, z którymi zerwałem kontakt na forum bez informacji.

Przepraszam fanów SEV (są jeszcze jacyś po tym gdy sam autor porzucił grę, a następnie zrobił to Kapitan Kwok, twórca BM ?) za to iż porzuciłem mod Atena.

Przepraszam Kex-a i HidN-a za to iż wciągnąłem Was w projekt CC, które następnie bez słowa wyjaśnień porzuciłem.

Niestety w grudniu pewne sprawy osobiste, wyłączyły mnie z życia na kilka(naście) miesięcy.

Teraz sytuacja osobista wróciła do normy, jednak inne sprawy (duży projekt programistyczny - 60-70 godzin w tygodniu programowania plus jeden dzień w normalnej pracy - i tak z pewnymi przerwami kilka miesięcy, a potem następny) nie zostawiają mi na nić czasu oprócz snu. Nie zapomniałem jednak o swoim hobby i na pewno będę chciał w przyszłości wrócić do czynnego w nim udziału.

Oczywiście jeżeli jest ktoś chętny do plików źródłowych (AI) modu Ateny aby go kontynuować mogę je udostępnić. Jednak ostrzegam iż bez wsparcia, SEV może długo nie pociągnąć (chyba już jest martwe).

Co do projektu CC to nie wiem czy będę miał kiedyś (chyba iż na emeryturze) na tyle dużo czasu aby go rozpocząć i skończyć. Lekko licząc ta gra pochłonie minimum 10 tyś roboczogodzin. Sam nie sprawdziłem się w roli organizatora takiego projektu i nie podjął bym się znowu gromadzenia zespołu do programowania gdyż bałbym się czy znowu nie zawiodę. Jednak jeżeli ktoś chcę skorzystać z pomysłów przedstawionych na tym forum prze zemnie to proszę się nie krepować.

Jeszcze raz przepraszam.

Postaram się zaglądać na forum częściej.

Merthen

[Edited by Merthen on Jul 31, 2012 at 17:55]

Jul 31, 2012 at 17:36

Print
Rob_ert
Status: Elite

Registered: Dec 01, 2005
Re: Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie [post #2]

Marthen... grunt, że żyjesz i wszystko ok. Ja tam się przyznam, że czasami zastanawiałem się co się z Tobą i Adim dzieje (masz jakieś wieści o nim)? Zawsze miło było czytać Twoje posty i śledzić postępy nad Ateną i Ciekawymi Czasami... Mam nadzieję, że od grudnia nie miałeś za bardzo ciekawych czasów.
Wpadaj tutaj częściej, dawaj znać co u Ciebie! I jeżeli masz kontakt z Aldim to kopnij go w ten tyłe...k i niech się odezwie!

Pozdrawiam!

Jul 31, 2012 at 20:04

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie [post #3]

Witamy z powrotem

Jul 31, 2012 at 21:09
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie [post #4]

Witaj.
Też się strasznie cieszę, że się odezwałeś.
Tak jak Rob_ert napisał to zaczynaliśmy się marwtić, czy coś się czasem nie stało.
Dlatego dobrze, że napisałeś. Teraz tylko jeszcze Adi by mógł się odezwać.

Aug 01, 2012 at 05:25
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
HidN
Status: Regular

Registered: Apr 27, 2011
Re: Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie [post #5]

Ahoy Merthenie! Cieszę się, że się odezwałeś. Myślałem, że coś poważnego stało się z Tobą, ale widzę że wszystko (przynajmniej teraz) gra! To grunt.

CC się nie przejmuj, dużo żeśmy tam nie zrobili. Przynajmniej ja.

[Edited by HidN on Aug 02, 2012 at 03:30]

Aug 02, 2012 at 03:29

Print
Kex
Status: Elite

Registered: Aug 19, 2010
Re: Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie [post #6]

Pozostaje i mi się odezwać by napisać,że najważniejsze,że nic Ci nie jest,Merthenie i nie ma powodu by przepraszać za wciągnięcie w CC. Ja tam nie żałuję,choć fakt,że efektami za bardzo chwalić się nie możemy. Może faktycznie na emeryturze to napiszemy ;-)

Aug 04, 2012 at 13:38

Print
Merthen

Re: Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie [post #7]

Quote:
Vortavor wrote:
Teraz tylko jeszcze Adi by mógł się odezwać.

Quote:
Rob_ert wrote:
Wpadaj tutaj częściej, dawaj znać co u Ciebie! I jeżeli masz kontakt z Aldim to kopnij go w ten tyłe...k i niech się odezwie!

Niestety nie mam żadnego kontaktu z Adim tak samo jak i z PAwleusem.

Z tego co widzę Adi ostatni post napisał 30 października czyli "znikł" 2 miesiące przed mną.
Mam nadzieje, iż u nich wszystko w porządku.

Quote:
HidN wrote:
Ahoy Merthenie! Cieszę się, że się odezwałeś. Myślałem, że coś poważnego stało się z Tobą, ale widzę że wszystko (przynajmniej teraz) gra! To grunt.

CC się nie przejmuj, dużo żeśmy tam nie zrobili. Przynajmniej ja.

No nie dużo ale plany były wielkie. Jak tam Twój indywidualny projekt. Zajmujesz się nim jeszcze ?

Quote:
Kex wrote:
Pozostaje i mi się odezwać by napisać,że najważniejsze,że nic Ci nie jest,Merthenie i nie ma powodu by przepraszać za wciągnięcie w CC. Ja tam nie żałuję,choć fakt,że efektami za bardzo chwalić się nie możemy. Może faktycznie na emeryturze to napiszemy ;-)

No nie możemy, ale też od razu porwaliśmy się nad wyraz ambitny projekt. Kiedy patrzę na tempo produkcji Freeorionie, w produkcje o wiele mniej skomplikowanym niż miało być CC. To nie nastrajam się zbyt optymistycznie do takich projektów.

Z perspektywy czasu uważam iż powinno się jednak zacząć od czegoś mniejszego, opublikować to - nabrać doświadczenia i dopiero wtedy ruszyć z ambitnym projektem (lub rozbudować ten mniejszy). Ale bez pełnego zaangażowania (czyli z budżetem, aby się nie martwić o utrzymanie) to nie jest zbytnio możliwe.

zauważyłem też iż wyrosło trochę "konkurencji" w międzyczasie

m.in:
endless space, sword of the stars II, star drive, rebelion, star lords itp
Aug 05, 2012 at 17:33

Print
Ceasar Of Rome

Registered: Aug 09, 2008
Re: Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie [post #8]

z tego co wiem to Pawleus porzucił na ten czas SEV by zając się swoimi zaległościami.
Co do Adiego to zawsze mozna napisać ?

Aug 05, 2012 at 19:30
Gadu-Gadu: 8840735
XFire Ceasar4Rome
Print
Merthen

Re: Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie [post #9]

Pisałem do Adiego ,ale nie odpowiedział.

Aug 10, 2012 at 09:04

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.