civ.org.pl forums > Space 4X - Ogólne > X-rebirth
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Ogólne
Poster
Status: Settler

Registered: Aug 22, 2012
IP: Logged
X-rebirth [post #1]

Czy ktoś tutaj równie zarazem nie może doczekać się tego tytuły a jednocześnie przy tym jest zawiedziony że jeżeli chodzi o wybór statków nie będzie takiej swobody jak wcześniej?

Aug 20, 2012 at 09:14

Print
Vortavor
Status: Administrator

Registered: Jan 11, 2008
Re: X-rebirth [post #2]

Ja się doczekać nie mogę, ale co do zawiedzenia to poczekam , zobaczę i wtedy się wypowiem

Aug 20, 2012 at 09:17
Gadu-Gadu: 3343262
XFire synek24
Print
Dastro

Re: X-rebirth [post #3]

Może też źle się wyraziłem co do tego zawodu w sumie, bo gra będzie równie modowalna jak wszystkie x3, wiec myślę że jak nie autorzy to moderzy coś z tym zrobią, a moderzy z forum ergosoftu sa prze..chu...zaje..dobrzy Ale brak zaimplementowanego skryptu MP to jednak powód do smutku :P

Aug 20, 2012 at 09:21

Print
Vortavor

Re: X-rebirth [post #4]

Może i tak, ale od czego jest Eve Online :P
Chociaż fakt, że byłoby fajnie

W każdym razie już czekam aż zacznę poznawać stary-nowy świat

Aug 20, 2012 at 09:22
XFire synek24
Print
Dastro

Re: X-rebirth [post #5]

Quote:
Vortavor wrote:
Może i tak, ale od czego jest Eve Online :P

Mnie już mdli na samą myśl o jakiejkolwiek grze która zawiera micro-płatności, abonamenty itp :P X-rebirth ma zostać bezapelacyjne i tyle z mojej strony hehe
Aug 20, 2012 at 09:27

Print
Vortavor

Re: X-rebirth [post #6]

Hehe...no tak, chociaż w Eve można poradzić sobie bez wpłaty kasy. Na początku opłacasz 3 miesięczny abonament a potem jak grasz aktywnie to możesz opłacać abonament walutą z gry.
Ale faktycznie , na początek trzeba kasy wydać.

A co do X to jak grałem w TC to wcale nie miałem odczucia, że gram singla. Tam tyle się dzieje, że czasem ma się wrażenie, że to wcale nie singiel

Aug 20, 2012 at 09:35
XFire synek24
Print
Dastro

Re: X-rebirth [post #7]

Quote:
Vortavor wrote
jak grasz aktywnie

Gra co zmusza szybko przechodzić z Newbie do hardcora co nie może sobie pozwolić na błędy to nie przyjemność ;p Takim "aktywnymi graczami" właśnie "evka" narobiła sobie dużo niewolników xD

Quote:
Vortavor wrote
Tam tyle się dzieje, że czasem ma się wrażenie, że to wcale nie singiel

No tak, zwłaszcza jak ktoś taki jak ja np dodawał do x3-TC na raz 50 modów xD Szaaaał

[Edited by Dastro on Aug 20, 2012 at 10:02]
Aug 20, 2012 at 10:00

Print
maryan
Status: Regular

Registered: Apr 26, 2011
Re: X-rebirth [post #8]

No tak, do TC mogłeś dodać 50 modów [skryptów!] do X-rebirth taż dodasz tyle że programowych 'obcinek' nie przeskoczy nikt.
Modować można to co jest /będzie/ a nie to czego zabraknie.
Dlatego oczywiście 6 część też zakupię jak wszystkie dotychczasowe [ X: Beyond The Frontier, X: Tension, X2: The Threat, X3: Reunion oraz X3: Terran Conflict. ] ale..... z zapowiedzi i wypowiedzi Egosoftu widać że to już będzie zupełnie co innego.
Online, online, online --- kasa, kasa, kasa - taki był główny trend i pomysł na nowego Rebirth'a. I tym jestem zawiedziony.

Aug 21, 2012 at 10:55

Print
Dastro

Re: X-rebirth [post #9]

Quote:
maryan wrote:
No tak, do TC mogłeś dodać 50 modów [skryptów!] do X-rebirth taż dodasz tyle że programowych 'obcinek' nie przeskoczy nikt.
Modować można to co jest /będzie/ a nie to czego zabraknie.
Dlatego oczywiście 6 część też zakupię jak wszystkie dotychczasowe [ X: Beyond The Frontier, X: Tension, X2: The Threat, X3: Reunion oraz X3: Terran Conflict. ] ale..... z zapowiedzi i wypowiedzi Egosoftu widać że to już będzie zupełnie co innego.
Online, online, online --- kasa, kasa, kasa - taki był główny trend i pomysł na nowego Rebirth'a. I tym jestem zawiedziony.

Online w sensie? Przecież X-R nie bedzie posiadał Online i Multi z tego co wyczytałem w necie, jak masz jakieś obszerne info ogólnie o X-R to poproszę linka btw jedno za co jestem wdzięczny Egosoftowi to jest to że omijają konsolę co mogło by już totalnie popsuć nadchodzącą część niemniej jednak martwi mnie info o uproszczeniu gry chociaż jeżeli to były by tylko uproszczenia co do nawigacji interfejsu oraz obsługi występujących elementów na jakie możemy natrafić w np TC to będzie gicor.
Aug 21, 2012 at 19:32

Print
maryan

Re: X-rebirth [post #10]

Online w sensie? STEAM.

Tak naprawdę chodzi o ogromny poziom skomplikowania gier dewelopera – ostatnia część, czyli X3 Konflikt Terrański + AP, była wręcz napakowana treścią, do której dostęp blokował nieczytelny interfejs, błędy i ogólny bałagan /to jest opinia Egosoftu/
Rozbudowane symulatory kosmiczne to wyjątkowo niszowy gatunek. Twórcy ze studia Egosoft chcą to zmienić, [ czytaj zarobić dużą kasę ] ZMIERZAJĄC w stronę Steam'u, rozbudowując fabułę.
"Chcemy pokazywać, a nie mówić" wytłumaczył jeden z pracowników Egosoft, "tak jak w filmach" . /kroi nam się klon ME/

Zamiast rozwijać dotychczasowe mechanizmy, WYKORZYSTAĆ POMYSŁY i inwencje fanów [skrypty i mody] twórcy postanowili zacząć od zera. Jednym z głównych założeń tej odsłony serii jest uproszczenie interfejsu. X Rebirth będzie łatwiejszy w obsłudze od swoich poprzedniczek, które miały opinię wybitnie skomplikowanych i trudnych. Być może z tego powodu seria symulatorów kosmicznych X, tworzona przez studio Egosoft, miała do tej pory wąskie grono odbiorców, podczas gdy taki Mass Effect święcił triumfy. I właśnie w tym kierunku /ME/ zmierza Rebirth.

Gracz będzie mógł prowadzić tylko i wyłącznie jeden okręt !? ......z nowości - okręt po którym będziemy sobie chodzić, korytarze, kabiny, załoga. [ nie brzmi znajomo ? ]

Jak to nie będzie można zmienić okrętu !??

W X3 podoba mi się wolność, mogę latać wolnym handlowcem, myśliwcem, niszczycielem, lotniskowcem, prawie każdym okrętem jaki występuję w grze. W zamian za to j/w - dają mi możliwość chodzenia po pokładzie /od tego mam Mass Effect/ i coopilotkę /od romansów też mam ME/.
Nie podoba mi się, że będzie tylko 1 statek do rozbudowania... po prostu wygląd jednego kokpitu po jakimś czasie się znudzi

Podsumowując.To już nie będzie świat 'X' jaki znamy z poprzednich 7 odsłon a jakaś zmodyfikowana, upiększona, sfabularyzowana, uproszczona ARCADE.
/...bo wg Egosoftu gra jest za trudna dla gawiedzi na steamie - a głównie taka jest wymyślona dystrybucja nowego X'a, a tylko "tam" widzą 6 zer w rubryce 'sprzedano...... egz' ./

Na razie więc, raczej mnie od gry odrzucili niż do niej zachęcili. ...
edit

Quote:
Mnie już mdli na samą myśl o jakiejkolwiek grze która zawiera micro-płatności, abonamenty itp :P X-rebirth ma zostać bezapelacyjne i tyle z mojej strony hehe

...o tym mówię. Mnie też.

[Edited by maryan on Nov 13, 2012 at 23:00]
Nov 13, 2012 at 22:32

Print
Merthen
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
Re: X-rebirth [post #11]

Gra miała swoją premierę wczoraj. Ktoś kupił? Jakie wrażenia?

Nov 17, 2013 at 08:25

Print
Morgul

Registered: Jul 19, 2003
Re: X-rebirth [post #12]

Ja nie kupiłem, z czego bardzo się cieszę. Sporo czasu dzisiaj spędziłem na czytaniu opinii i oglądaniu filmików z gry. Nie warto.

mapa wszechświata: http://roguey.co.uk/xrebirth/universe/

http://www.youtube.com/watch?v=LxUx96-6-dw

Nov 17, 2013 at 23:16

Print
Merthen

Re: X-rebirth [post #13]

Ten wszechświata to chyba jakaś kpina :/

Nov 18, 2013 at 06:55

Print
Anamorian
Status: Veteran

Registered: Dec 13, 2009
Re: X-rebirth [post #14]

Quote:
Merthen wrote:
Ten wszechświata to chyba jakaś kpina :/

Hej Merthenie

Haha, cóż... Wychodzi na to, że założeniem było pójście na jakość.

Co jest szczególnie śmieszne gdy przyjrzymy się obecnemu stanowi produktu o którym słyszałem co prawda tylko z drugiej ręki... Ale opinie były raczej dość jednoznaczne.

Ujmując to delikatnie, gra tuż po wydaniu wygląda jak większość gier na tym etapie, na które to wiesza się wszystko co popadnie. Czasem zdarzają się nawet zapachowe choinki, aczkolwiek zapaszku reszty zawieszek raczej to nie zabija.

Naturalnie produkt wraz z upływem czasu powinien dojść do grywalnego stanu. Na razie optymalizacja to kpina, nawet istne kombajny ledwie-ledwie ją ciągną. Ilość niedoróbek również rzuca się w oczy. Co uwypukla kilka źródeł na które mimochodem się natknąłem.

Jeśli ktoś jest pewnym i zdeklarowanym fanem serii może spokojnie kupić grę i odłożyć ją na półeczkę aby wrócić do niej tak za kilka miesięcy. W innym wypadku najlepiej było by ów okres odczekać bacznie śledząc rozwój wydarzeń.
Nov 18, 2013 at 10:58
Gadu-Gadu: 9654374
XFire rennkar
Print
Trader

Registered: Mar 28, 2009
Re: X-rebirth [post #15]

Skoro sam producent przeprasza za stan gry na obecnym etapie, coś musi być naprawdę nie tak...

http://www.incgamers.com/2013/11/egosoft-apologises-again-for-x-rebirth-problems

Nov 18, 2013 at 11:11

Print
Farin

Registered: Sept 07, 2008
Re: X-rebirth [post #16]

Widziałem video recenzję gry i o rzesz ty w k...ę je... pi.... i sto ch... w d... Twórcom gry za wypuszczenie tej miernoty pod szyldami uniwersum X.
Zamiast Restartu ktoś wcisnął formatuj. Ta gra to pewnie zajmuje nie więcej niż 500MB :P

Nov 20, 2013 at 18:21

Print
Rob_ert
Status: Elite

Registered: Dec 01, 2005
Re: X-rebirth [post #17]

A ja powiem tak. Ponoć moderzy a seria X ma wielką rzeszę moderów, znaleźli w plikach informację, że gra była robiona (UWAGA) na konsolę - XKlocka... Resztę pozostawiam bez komentarza.

Nov 20, 2013 at 19:15

Print
Merthen

Re: X-rebirth [post #18]

i to jest najlepsze podsumowanie gry

Nov 21, 2013 at 18:51

Print
maryan

Re: X-rebirth [post #19]

Noooooo i niestety sprawdziły się najczarniejsze sny i prognozy z wcześniejszych wpisów. Gra nie warta kupna nawet za 30zł w Pomarańczowej Klasyce. Alienware z i7-4700 i GTX 780M to za mało dla tego... gniota. Niestety, same naprawienie niezliczonych błędów nie spowoduje, że ta gra będzie znośna.
Gra w zamyśle od początku!!, tworzona była tylko pod Xboxa, w ostatniej chwili przerabiana na PC bo ....steam naciskał ! Odrodzenie nigdy nie miało być grą PC. Szokujące ?? http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=349638&postdays=0&postorder=asc&start=0

Ta gra z Xami ma wpólny tylko ten "X" w tytule.
EGO na PC postawiło krzyżyk.
My postawmy na nich. .....cytat z marzyciela.
"We now have an opinion of Egosoft studio boss Bernd Lehahn: "We are experimenting for a long time with console versions of our games X3 Reunion we had already run on the Xbox 1 and Xbox 360 At that time we had problems with the menu and.. the console memory so that we could experiment did not continue. too, during the development of X Rebirth, we have experimented with Xbox 360. A controller controller that is supported now, we have time to implement, the memory problem persists on Xbox 360, however. We had our universe can not accommodate the size with its many details on the console. Therefore, we have again decided against a console version - X Rebirth is a PC game. However, we are very excited about the new consoles, the Xbox One, and in particular the PlayStation 4, so we will deal with it as soon as our time permits."

Jan 17, 2014 at 00:36

Print
Farin

Registered: Sept 07, 2008
Re: X-rebirth [post #20]

Nowa łatka i zapowiedź DLC !!!
Huehuehuehuehue
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=87981

Sept 29, 2014 at 11:25

Print
Merthen

Re: X-rebirth [post #21]

Co znaczy, iż zamiast 4 systemów będziemy mieli aż 5 do dyspozycji, poszaleli

Sept 30, 2014 at 08:21

Print
Kex
Status: Elite

Registered: Aug 19, 2010
Re: X-rebirth [post #22]

No co? Świetny DLC przecież, dodaje aż 25% treści,a nie jak inne byle drobiazg ;-)

[Edited by Kex on Sept 30, 2014 at 12:04]

Sept 30, 2014 at 09:43

Print
Premislaus
Status: Conscript

Registered: Apr 13, 2010
Re: X-rebirth [post #23]

Miałem dane zagrać za pomocą tej funkcjonalności Steam - wypożyczanie gier od kolegi. Gra mi się podoba. Przede wszystkim to, że po początkowej porażce nie porzucili tytułu, tylko cały czas łatają. Na moim laptopie działa to znośnie i chciałbym, by poprawili jeszcze trochę kod shaderów (mam nagłe dropy) i wycieki pamięci. W każdym razie czekam na obniżkę ceny.

Od razu polubiłem system autostrad, załogę, wnętrza. Nie mam problemu z tym, że lata się tylko jednym statkiem. W grach rzadko je zmieniam. Na przykład w vanilli X3: Reunion długo latam Pogromcą, aż dorobię się najtańszego frachtowca - wyposażam go dobrze i puszczam na automat. Potem kolejne i mam już flotę. Następnie latam wymaksowaną Novą. Tu jest już moc. Pogromcą ciężko się walczy z piratami (to głównie za ich wraki kupuję pierwszy frachtowiec).

Zgadzam się, że dali ciała podczas premiery, ale to już minęło. Czytając newsy na dużych portalach wiem, że studia na ogół nie wypuszczają patchy, porzucają produkty. Polska społeczność chyba się wykruszyła (polskie podforum Egosoftu i Xudb). Stąd przeglądam głównie angielskie forum i opinie teraz są na ogół dobre. Nadchodzący patch 4.0 wprowadzi wiele dobrych zmian - http://www.egosoft.com:8292/confluence/display/XRWIKI/X%3ARebirth+4.xx+patch+notes.

P.S. Nie mogę zmienić awatara. Forum zwraca, że nie mam jakiejś rangi?

[Edited by Premislaus on Nov 25, 2015 at 12:53]

Nov 25, 2015 at 12:52

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.