civ.org.pl forums > Space 4X - Sins of a Solar Empire > Drobne pytania...
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Sins of a Solar Empire
Poster
Status: Settler

Registered: Jun 21, 2012
IP: Logged
Drobne pytania... [post #1]

Mam kilka drobnych pytań do bardziej zaawansowanych graczy SoaSE: Rebellion.

Czy baza Orculus u Vasari Rebeliantów może wlecieć do systemu, w którym jest inna ale Wroga baza? Bo co do swojej to wiem, że się nie da - z autopsji Ale nie miałem niestety możliwości sprawdzić jak jest z bazami wrogów.

Kolejne pytanie. W wielu opisach nowych zdolności naukowych, jest tekst o ich automatycznym zadziałaniu gdy w studni grawitacyjnej są wrogowie, albo nasza planeta jest atakowana, lub też o sojuszu z innymi nacjami (vide Vasari Lojaliści). To jest prawda, że dana zdolność działa tylko w takich wyjątkowych okolicznościach? Czy też po prostu pic na wodę ?

Która strona konfliktu jest teraz według was najsilniejsza? Dawniej był to mimo wszystko Adwent, gdyż spam myśliwców/ bombowców rozwalał w jednym nalocie nawet w pełni rozwiniętą bazę Vasarii. Jak jest dokładnie teraz, po dodaniu tych nowych "niuansów" mających uatrakcyjnić grę? Samemu mam Rebelliona v. 1.01.4176.

[Edited by piotr89pio on Aug 28, 2012 at 12:40]

Aug 24, 2012 at 21:40

Print
Farin
Status: Veteran

Registered: Sept 07, 2008
Re: Drobne pytania... [post #2]

Trochę może niegrzecznie zacznę ale mimo to zapytam:

Dlaczego masz starą wersję Rebelion?

Aug 26, 2012 at 10:55

Print
piotr89pio

Re: Drobne pytania... [post #3]

Farin, to chyba nie jest nic dziwnego. Mam wersję "arghhh"... więc wiesz...

A skoro wyjaśniliśmy już sobie, jaką mam wersję, to może ktoś odpowie na to, o co pytałem w 1 poście tego tematu?

[Edited by piotr89pio on Aug 28, 2012 at 12:41]

Aug 28, 2012 at 12:39

Print
Farin

Re: Drobne pytania... [post #4]

Mów mi wujo:
Baza Vasari R. Może wlecieć do systemu gdzie jest wybudowana baza wroga.
Według mnie obecnie najsilniejszą rasą jest Vasari. Szczególnie na większych mapach.

Aug 28, 2012 at 20:53

Print
piotr89pio

Re: Drobne pytania... [post #5]

Dobrze wujo Farin hehehe

Prawdę pisząc liczyłem się z tekstem typu "Masz pirata to *cenzura*" Ale fajnie, że jednak napisałeś

A może powiedziałbyś coś więcej na temat zbalansowania? Jak konkretne zdolności Realnie spisują się u TECu i Adventu? Bo akurat Vasarich mam w miarę obcykanych

Ja od siebie stwierdzam tylko tyle, że osobiście nie podoba mi się u Vasari nowy okręt liniowy, ale cóż, co kto woli Natomiast fakt jest taki, że Lojaliści Vasari i Rebelianci faktycznie zostali porządnie "podkoksowani". Czemu? Otóż Lojaliści przez regenerującego się tytana plus jego skoki w studni grawitacyjnej. Już, już wróg podlatuje, już strzela, ale zanim pociski dolecą ty robisz "hyc" za jego plecy i go ostrzeliwujesz Po za tym ta zdolność jest bardzo przydatna przy ucieczkach
Kolejne to ulepszenie pocisków fazowych, które zamiast bazowych (bazowe = z podstawki/ Trinity) 10% zadają 30% a strzały z falowych skaczą z 30 do 70%! Dodatkowo jakieś tam 25% lepsze osłony plus coś tam dodatkowo przy tej technologii oraz 100% lepsza regeneracja pancerza. Po za tym, każdy liniowec przy kupnie odpowiedniej zdolności daje 3,5 kredytu / sec., potem mamy Dwie stolice, bo dopóki nie stracimy Planety Stołecznej oraz Tytana - po wykupieniu tej zdolności, nie możemy przegrać. A Tytan to oczywiście najlepsze miejsce dla naszego rządu Dodatkowo 2 labolatoria wojskowe i 2 cywilne na pokładach Liniowców (czyli potem możemy zanihilować nasze stacjonarne labolatoria) + możliwość łupienia planet do cna dając przy tym mnóóóstwo kasy są moim zdaniem The Best Of.

Natomiast Rebelianci, mają plus do (piszę z pamięci ;P) pancerza, broni strumieniowej oraz ich bazy mogą latać. Jednak nie mają w przeciwieństwie do Lojalistów zdolności obniżającej koszty kredytów o 8% ("Praca przymusowa" chyba). Niestety Rebelianci mają te minusy, iż aż 2 technologie są pod sojuszników - skoki naszymi bramami fazowymi oraz to, iż gdy są nasi sojusznicy w studni to za każdego dostajemy bonus do obrażeń. Jedynie brak spalania antymaterii w przestrzeni naszej kultury jest z tego warta uwagi. Ja osobiście gram zazwyczaj ALL vs ALL więc dla Mnie takie dodatki pod sojusznika są zbędne Lojaliści mają natomiast sojuszniczy bonus 70+ wielkość floty jeśli są sprzymierzeni z innymi lojalistami.

No a co do Tytanów to jak już pisałem, Lojalistów może skakać po studni grawitacyjnej, obniżać jakoś otrzymane obrażenia i ma możliwość utworzenia tymczasowego stabilizatora fazowego w studni grawitacyjnej. Umiejętność specjalna pozwala pożerać wrogie okręty (fragaty i chyba krążowniki) regenerując się przy tym. Natomiast Tytan Rebeliantów Vasari, może zadawać wzmocnione obrażenia nanitami, chronić nimi chyba też i coś tam jeszcze. Natomiast jego zdolność specjalna wzmacnia 1 zdolność po lewej od góry - tą, od dodatkowych obrażeń.

Ogółem, wolę Lojalistów Vasarii, bo choć nic nie mam do rebeliantów, to jednak granie a'la "Szarańcza" + kilka plusów ( ), jest dla Mnie o wiele bardziej pociągającą perspektywą

A co do TECu, to kojarzę co nie co, ale te opisy są czasem pogmatwane, że niby potrzeba sojusznika, albo gdy wróg atakuje... Główne plusy TEC Lojalisci to z tego co pamietam, dwie bazy i wzmocnienie kadłuba/pancerza plus obrażeń. A u Rebeliantów sam Tytam, który jest zaiste zabójczy oraz... tylko tyle (?). O Advencie nie wspominam, bo mam najmniej go ograny, jak Lojalistów co nie co kojarzę (silniejsza kultura) plus zdolność specjalna Tytana - przejmowania planet tak ot. O Rebeliantach Adventu się nie wypowiem, dla mnie są enigmatyczni... Dlatego, gdyby ktoś mógł dokładniej rozpisać "niuanse" TECu i Adventu w Rebellionie z autopsji, a nie opisów, byłbym wdzięczny

Pozdrawiam i Dobranoc, bo późno już...

[Edited by piotr89pio on Aug 29, 2012 at 00:25]

Aug 29, 2012 at 00:21

Print
Rob_ert
Status: Elite

Registered: Dec 01, 2005
Re: Drobne pytania... [post #6]

BAN, BAN, BAN!
A tak na serio piotr89pio kup oryginał i graj z nami w sieci
Ja tam lubię grać TEC - lojaliści... czemu... bo lubię ludzi i lojalistów Przeciw Vasari ciężko się gra i często dostaję łomot, ale czasami się udaje. Do plusów lojalistów TEC należy zdolność - wynalazek - bonus do doświadczenia jednostek w swojej studni grawitacyjnej. Przy odrobinie szczęścia można bardzo szybko zdobyć doświadczenie i podnieść poziom okrętów liniowych.
Inne, już chyba wymieniłeś

Aug 29, 2012 at 08:03

Print
piotr89pio

Re: Drobne pytania... [post #7]

Oryginał jest na Steam? Zresztą zaraz sam sprawdzę bo mam tam konto pod Skyrim Tak, tak, nie jestem aż takim Złyyym piratem, co to ma wszystko na dysku no-legal Nawet Win 7 mam legalne, OEM bo OEM, ale jednak jest Ale z zakupem i tak będę musiał się wstrzymać na razie z powodu nadchodzących opłat na studiach... A co do Adventu... nadal spam myśliwców / bombowców jest równie skuteczny jak dawniej? Może ktoś z was by rzucił trochę światła na tę stronę konfliktu? Bo jak się czyta w grze te opisy, to jednak strasznie dziwnie to wygląda... Wskrzeszanie statków na 10 minut, czy też co jakiś czas pojawiające się statki przy stolicy?

PS A co do Lojalistów TEC, o których tu piszesz Rob_ert to najbardziej u nich wkurza Mnie to "uwolnione" Działo Novalith... Takie maniackie AI potrafi każdy strzał non stop kierować na naszą jedyną planetę jaką zna... Strasznie mnie to wkurza...

PS 2
Widzę, że na Steam'ie jest za 29,99 EUR. Cholera... według kursu NBP na dzień dzisiejszy 1 EUR = 4,1540 ZŁ :/ Nie da się tego kupić legalnie za dolary amerykańskie? W końcu 1 USD = 3,3081 ZŁ. Można by pokombinować z kupnem dolarów i wymianą ich na EUR. bo 1USD = 1 EUR Na razie się jednak wstrzymam z zakupem... 120 złotych piechotą nie chodzi... A do działania SoaSE: Rebellion konieczny jest ten cholerny Steam?

[Edited by piotr89pio on Aug 29, 2012 at 12:06]

Aug 29, 2012 at 11:57

Print
Farin

Re: Drobne pytania... [post #8]

Kupowanie bezposrednio ze steam bez rabatu tudziez specjalnej oferty typu 75% to porażka.
Wbijasz na Stardock.com i zakładasz konto. Jeśli miałeś podstawowe sins to powienieneś dostac zniżkę ale najważniejsze jest to, że chłopcy przeliczają swoje dolary na złotówki, a chyba wszyscy wiemy że kurs dolara jest niższy u nas niż euro ? :]

Aug 30, 2012 at 19:39

Print
piotr89pio

Re: Drobne pytania... [post #9]

Wiemy wiemy I będę próbował wyhaczyć jakąś obniżkę typu -50/75%.

A co do właściwego tematu, może ktoś z autopsji opisać jak działa Advent teraz? Bo nie chce mi się nowej gry zakładać i poświęcać kilku godzin na powolne rozgryzanie...

[Edited by piotr89pio on Aug 30, 2012 at 19:45]

Aug 30, 2012 at 19:44

Print
Rob_ert
Status: Elite

Registered: Dec 01, 2005
Re: Drobne pytania... [post #10]

Babki fajnie wyglądają... Mają fajne lotnictwo, ale jak graliśmy z Farinem - ja TEC lojaliści on Advent... Zawsze dostawał cios między oczy i nokaut. Ponoć kiepscy są...

Aug 31, 2012 at 07:27

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.