civ.org.pl forums > VI Turniej civ.org.pl > Zbanowanie nacji i cudu
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

Poll: Czy chcesz zakazania budowy Wielkiego Muru i zbanowania Arabii i Mongołów?
Tak, chcę grać bez WM, Arabii i Mongołów 9 52.94%
Nie, chę korzystać ze wszystkiego co oferuje gra 8 47.06%
Total Votes: 17
civ.org.pl forums > Civilization V - Archiwum > VI Turniej civ.org.pl
Poster
Status: Administrator

Registered: Apr 11, 2004
IP: Logged
Zbanowanie nacji i cudu [post #1]

Mam nadzieję, że to ostatnia ankieta.

W trakcie pozostałych głosowań pojawiły się głosy o przepakowaniu Arabii, Mongołów o raz Wielkiego Muru. Stąd pytanie - chcecie zbanować to wszystko w turnieju?

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Aug 26, 2012 at 14:54

Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #2]

Według mnie Mur może być. Natomiast Mongolia i Arabię wykluczyć

Dlatego mój głos tak należy traktować

Aug 26, 2012 at 16:12

Print
Paulek
Status: Elite

Registered: Feb 12, 2011
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #3]

Mongołów obowiązkowo wykluczyć - jak gramy bez DLC to bez DLC . Arabia nie jest przepakowana mimo 4 ruchu - wole rycerzy od arabskich.
WM też obowiązkowo wykluczyć tak to 90% gier będzie walka na cytadele do współczesności...

Aug 26, 2012 at 16:16

Print
delpietro
Status: Moderator

Registered: Oct 18, 2009
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #4]

Z wielkim murem ale bez Mongołów.

Aug 26, 2012 at 18:56
Gadu-Gadu: 6069832
Print
Paulek

Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #5]

A tak ogólnie to do kiedy jest głosowanie? Bo tak jakoś się dłuży i dłuży a remis jest

Sept 06, 2012 at 22:04

Print
Majonez

Registered: Dec 23, 2010
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #6]

Teraz to nie wiadomo. Krasnemu dziecko się urodziło Heniu w Irlandii także jeszcze trochę.

Sept 07, 2012 at 07:16
Gadu-Gadu: 1740053
Print
WoZa

Registered: Nov 05, 2010
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #7]

A propos Irlandii, wczoraj kupiłem po raz pierwszy Guinessa w puszce i w środku była piłeczka. Kinder niespodzianka

Sept 07, 2012 at 09:54

Print
itkovian

Registered: Jan 12, 2011
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #8]

Moj głos na wyrzucenie wszystkiego traktować jak głos cholery Mur ma zostac a Arabów i Mongołow wykluczyć daja naprawde wielka przewage na polu bitwy szczegolnie generalowie Mongolscy z 5 ruchu.

Sept 07, 2012 at 12:34

Print
delpietro

Registered: Oct 18, 2009
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #9]

I tak powinno być, mongoły i araby out, mur zostaje i zaczynamy.

Sept 08, 2012 at 09:06
Gadu-Gadu: 6069832
Print
rotyg
Status: Regular

Registered: Nov 19, 2011
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #10]

Del fakt, że te dwie nacje są przeładowane, ale w ankiecie jest remis 8:8. Musimy chyba poczekać?

Sept 08, 2012 at 11:00

Print
tminki
Status: Regular

Registered: Jul 18, 2011
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #11]

Zagłosowałem za out. Ale WM mógłby zostać.

Sept 08, 2012 at 12:26

Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #12]

W ligach zagranicznych, gdzie nie ma "dżentelmeńskiej umowy" co do ruchów i Mongołowie i Arabowie nie są jakimiś kozackimi nacjami gdyż najzwyczajniej, jesteś w stanie zareagować na ruch przeciwnika.

Co do naszej ligi, jeśli będą dwa podejścia do meczu ( mecz i rewanż) to nie widzę powodu aby nie grać ze wszystkim co oferuje gra. W dobie generałów, WM nie ma dla mnie większego znaczenia (sam go prawie nigdy nie buduję).

Sept 08, 2012 at 13:32

Print
memik

Registered: Sept 10, 2010
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #13]

Zgadzam się z coorpem dlaczego gramy inaczej niż inni? Mogę dostać w d... ale grajmy normalnie nie rozumiem tej umowy bo obdzieramy się z dużego uroku tej gry

Sept 08, 2012 at 14:13

Print
Maiar

Registered: Sept 26, 2010
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #14]

Zgaduje dlatego, że większość tutaj graczy woli strategie turowe, nie rts'y turowe.

Sept 08, 2012 at 15:00
Gadu-Gadu: 10423380
Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #15]

OK Maiar, tylko ta "dżentelmeńska umowa" daje naprawdę duże pole do oszustwa. Gier rozegrałem mnóstwo i sam byłem świadkiem gdy mój skaut, który widział o 3-4 pola i miał wgląd głęboko w terytorium przeciwnika, sam będąc nie widoczym - widziałem w ten sposób ruchy baaaaardzo dobrego gracza z naszej ligi który wykonywał ruchy po puszczeniu swojej (jego nick był już szary) - i nie mówię o ruchach robotnikami - tylko gdy moje fregi podpłynęły pod jego port z drugiej mańki to on w mojej przesuwał jednostki w stronę właśnie fregat. Oczywiscie informowałem o tym fakcie iż widzę to co robi ale On w swoim zwyczaju albo zlewał albo mówił że mi się "zdawało".

Moim zdaniem powinno być tak, że jeśli nick zrobi się "szary" to musi być "szary" do końca tury, inaczej walkower z marszu.

I jeszcze swoje 3 grosze - tak naprawdę używając tej tzw "dżentelmeńskiej umowy" sami siebie wykluczamy z poważnych turniejów. Kaleczymy Civkę strasznie. Taki turniej dla paralityków IMHO.

Sept 08, 2012 at 15:20

Print
Maiar

Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #16]

A ja mówię że to ma sens? Mówię tylko dlaczego sytuacja wygląda jak wygląda.
Dla mnie nawet duele sensu nie mają na civ5 bo owa w ogóle, ani troszenkę nie jest przystosowana do takiego grania na siłę 1v1, imho tylko ffa/pbemy etc.

[Edited by Maiar on Sept 08, 2012 at 15:47]

Sept 08, 2012 at 15:47
Print
Krasny

Registered: Apr 11, 2004
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #17]

Czy ktoś chciałby się podjąć organizacji turnieju? Obawiam się że liczenie na mnie w obecnej chwili to jak kupowanie złota w Amber Gold... W razie czego mogę pomóc w publikowaniu newsów etc. Trzeba zebrać do kupy wyniki ankiet i wrzucić je do regulaminu, rozwiać ewentualne wątpliwości i rozważyć pojawiające się pomysły oraz zebrać informacje o ewentualnych problemach ze skryptem Henia.

Nagrody są jak coś.

W wolnym czasie lubię testować piwa. Zapraszam na www.piwopijca.pl

Sept 09, 2012 at 18:11

Print
Alduviel

Registered: Apr 13, 2011
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #18]

Quote:
Maiar wrote:
A ja mówię że to ma sens? Mówię tylko dlaczego sytuacja wygląda jak wygląda.
Dla mnie nawet duele sensu nie mają na civ5 bo owa w ogóle, ani troszenkę nie jest przystosowana do takiego grania na siłę 1v1, imho tylko ffa/pbemy etc.

+1

W chwale swej dobry, potĂŞÂżny i jasny"
Sept 09, 2012 at 18:49

Print
Dyktator

Registered: Apr 28, 2012
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #19]

Krasny,czy to co opisałeś to wszystko co ma zrobić osoba,która ma Cię zastąpić?Bo sądzę,ze jest tego trochę więcej...Gdybyś opisał dokładnie co będzie należało do obowiązków chętnego to może szybciej się ktoś znajdzie.

Sept 09, 2012 at 18:57

Print
Paulek

Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #20]

Ogólnie narazie mam czas (z naciskiem na narazie), ale jednak nie za bardzo mam w tym doświadczenie - mogę POMÓC w tejże organizacji komuś, kto się zgłosi - bo tak to samemu wyjdzie to mi bynajmniej średnio

Sept 10, 2012 at 14:57

Print
Dyktator

Registered: Apr 28, 2012
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #21]

Jak Krasny dałby bardziej szczegółowe informacje co dokładnie ma zrobić osoba,która miałaby to zorganizować(lub do którego momentu) to mógłbym tym się zająć.Jednak jeśli znajdzie się osoba,która bardziej się do tego nada to tak samo jak Paulek mogę takiej osobie w czymś pomóc.

EDIT:Tymczasem proponuję zakończyć tą ankietę i uznać jej wynik tak jak większość wolała,czyli bez Mongołów i Arabów,ale z WM.

[Edited by darthsebastian on Sept 10, 2012 at 15:09]

Sept 10, 2012 at 15:05

Print
Maiar

Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #22]

Ja też mógłbym wszystko spokojnie zrobić sam, przestrzegając mocno terminarza by nie był obsuw jak zawsze, ale potrzebuję tylko 1 rzeczy. Działającego skryptu, bo jeżeli dobrze zrozumiałem z słów Krasnego to są jakieś z nim problemy?

[Edited by Maiar on Sept 10, 2012 at 15:08]

Sept 10, 2012 at 15:07
Print
Heniu

Registered: May 11, 2004
Re: Zbanowanie nacji i cudu [post #23]

Temat zmienił się, czasu na oddanie głosu było aż nadto więc wątek zamykam. Dyskusję należy kontynuować na osobnych wątkach, które za chwilę założę.

Przy stanie głosów 8:9 oraz licznym głosom na "mur tak, nacje nie" myślę że taka właśnie decyzja będzie najbardziej słuszna.

Sept 10, 2012 at 16:25

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.