civ.org.pl forums > Space 4X - Ogólne > MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Ogólne
Poster
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #151]

Ja używam do przeglądania tylko Firefoxa i w niej strona wygląda ok. Sprawdziłem jak działa w Edge i też jest ok. Z popularnych został tylko chrome, safari oraz opera, które jednak działa na silniku chrome. Jeżeli nie działa dobrze na któreś z wymiennych to jest do duży błąd w sztuce tworzenia stron www. Reszta się nie liczy (wraz z IE :P)

Co do samego wywiadu to jej hurraoptymistyczny wydźwięk stoi dla mnie w sprzeczności do faktu że nie ma jeszcze nawet pre-alfa, a na forum Twórcy cały czas nas informują jakie to programowanie jest trudno. No ale cóż sam im wyznaczyłem termin na 2017 w liście gier 4x więc zostaje cierpliwie czekać zagrywając się w Stellaris

Nov 11, 2015 at 11:13

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #152]

Stąd mój żart z nawiązaniem do naszego hymnu

Edit: A w Chrome też jest OK.

[Edited by PAwleus on Nov 11, 2015 at 19:05]

Nov 11, 2015 at 19:04

Print
Farin
Status: Veteran

Registered: Sept 07, 2008
Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #153]

Puk puk ?

Dec 12, 2015 at 16:17

Print
Merthen

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #154]

gra nadal jest w wersji prealpha wiec nie ma co pisać

Dec 12, 2015 at 16:19

Print
przemas86
Status: Novice

Registered: Feb 03, 2016
Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #155]

Witajcie. Osobiście obawiam się, że ta gra będzie podobna do Horizon, w której to z kolei w mojej ocenie wszystko leży i kwiczy, tj. od projektowania statków, na samej rozgrywce w której praktycznie nic się nie dzieje. Życzyłbym sobie by M.O.R.E wolność w projektowaniu statków była taka jak w SEV i GC III razem wzięte (z GC wzięty model nadania jednostce charakterystycznego wyglądu, z SEV ilość komponentów i możliwości indywidualizacji poszczególnych okrętów/jednostek), natomiast system bitew był taki jak SEV, bardzo mi przypadł do gustu ten system uszkodzeń okrętów, i to, że dany statek przeciwnika by wykluczyć z pola bitwy nie trzeba go do końca niszczyć.

Feb 03, 2016 at 11:40

Print
Kex
Status: Elite

Registered: Aug 19, 2010
Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #156]

Witam na forum.
To podobieństwo do Horizon widzisz w zastosowanych rozwiązaniach czy tylko fakcie że "leźy i kwiczy"? Życzenia co do MORE masz całkiem słuszne. Niestety z życzeń nic nie wynika,twórcy mają swoją wizję,dla wielu nieprzekonującą. Pozostaje się tylko pogodzić z tym faktem.

Feb 04, 2016 at 12:20

Print
przemas86

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #157]

Quote:
Kex wrote:
Witam na forum.
To podobieństwo do Horizon widzisz w zastosowanych rozwiązaniach czy tylko fakcie że "leźy i kwiczy"? Życzenia co do MORE masz całkiem słuszne. Niestety z życzeń nic nie wynika,twórcy mają swoją wizję,dla wielu nieprzekonującą. Pozostaje się tylko pogodzić z tym faktem.

Kex napisałem że mam taką obawę, że ta gra będzie podobna do Horizon, a nie, że widziałem owe podobieństwo, gdybym widział zastosowane rozwiązania w M.O.R.E, to bym nie miał obawy tylko bym wiedział.
Feb 04, 2016 at 16:10

Print
Farin

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #158]

MORE time we need to see this game :P

Feb 04, 2016 at 16:38

Print
Merthen

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #159]

góra dwa lata

Feb 04, 2016 at 17:08

Print
Kex

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #160]

przemas86 - chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Odnoszę wrażenie,że przyjąłeś pozycję obronną,kiedy ja wcale Cię nie atakuję. Zastrzeżenia do MORE mają chyba wszyscy wypowiadający się w tym temacie,jesteś więc we właściwym klubie. No już nie wspomnę,że chwalenie rozwiązań SEV daje Ci dodatkowe punkty.
Farin - celna uwaga.

Feb 04, 2016 at 20:03

Print
przemas86

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #161]

Kex, nie przyjąłem pozycji obronnej, tylko odniosłem wrażenie, żeś mnie źle zrozumiał :-)

Feb 04, 2016 at 22:15

Print
Merthen

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #162]

Przynajmniej forum zrobili nowocześniejsze. Według tego co piszę Calavero właśnie kończą autobitwy, następnie będą uaktualniali gospodarkę i zabiorą się za moduł multiplayer. Dopiero po jego skończeniu wydadzą pierwszą alfę. Ponieważ wciąż będzie im brakowało m.in modułu bitew kosmicznych oraz planetarnych,szpiegowania,dyplomacji,, stacji bojowych, eventów oraz opracowania większości ras, podejrzewam że alf wyjdzie kilka, a beta pojawi się po koniec tego roku. Pełna wersja pojawi się najprawdopodobniej w 2017 r.

[spekulacja]
Zespół M.O.R.E na pewno ma kłopoty finansowe gdyż to co zebrali w dwóch zbiórkach plus obliczalne zamówienia przedpremierowe mogło starczyć góra na dwa chude lata kodowania i projektowania. Jeżeli nie załatwili sobie inwestora to teraz żyją na kredyt lub z własnych środków. Tak funkcjonować na dłuższa metę się nie da więc istnieje możliwość ze z zespołu zostanie sam Calavero, a wtedy terminy się mocno wydłużą. Pewnie liczą ze po wydaniu bety będą mogli zadebiutować na early access i zdobyć środki na dokończenie gry ale to nie są pewne pieniądze.
[/spekulacja]

[Edited by Merthen on Feb 05, 2016 at 06:27]

Feb 05, 2016 at 06:27

Print
Farin

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #163]

Ta cała gra nie była, nie jest i nie będzie pewna :P
Moje czarnowidztwo się spełni, a kiedy tak się stanie zostanę Szamanem :P

Feb 05, 2016 at 15:52

Print
Merthen

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #164]

Calavero poinformował, iż ukończyli moduł ekonomiczny i został im tylko moduł muliplayer aby wydać pierwszą grywalną wersję gry.

Nov 10, 2016 at 15:36

Print
PAwleus

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #165]

Czyżby jednak Farin miał nigdy nie otrzymać zaszczytnego tytułu Szamana?

Nov 10, 2016 at 16:05

Print
Farin

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #166]

Nie wszystko musi się spełnić. Ale nie dzielmy skóry na jeszcze żywym niedźwiedziu :]

Nov 11, 2016 at 13:56

Print
Farin

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #167]

Quote:
PAwleus wrote:
Czyżby jednak Farin miał nigdy nie otrzymać zaszczytnego tytułu Szamana?

Właśnie się zastanawiam pomiędzy różnymi przydomkami do mojego tytułu ;]
Przypomniałem sobie ciut o grze i zajrzałem na ich stronę - maaaatko myślałem, że Star Citizen to żółw ale tutaj widzę prawdziwe ślimacze tempo :P
Dec 29, 2017 at 19:48

Print
Kex

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #168]

Kilka dni temu przyszło mi do głowy,by zobaczyć,co słuchać w tym tytule. No ... z 5 minut straciłem na przypomnienie sobie tytułu ;-) Efekt poszukiwań niewielki. Niby team jakoś bardziej się zorganizował, więc teoretycznie powinno być lepiej,jednak trafiałem tylko na dawne obietnice i narzekania ludzi,którzy nie wiedzą czy coś konkretnego się z grą dzieje.
Od komentarza jednak się powstrzymam.

Dec 30, 2017 at 08:51

Print
PAwleus

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #169]

Nowością jest, że podobno multiplayer wreszcie im działa poprawnie, ale tempo mają rzeczywiście wyjątkowo powolne.

Jan 02, 2018 at 13:04

Print
Farin

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #170]

Zakładając, że jeszcze ktoś im wierzy :P

Jan 02, 2018 at 21:21

Print
PAwleus

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #171]

Zakładając, że nie napisałem "podobno"

Jan 06, 2018 at 14:37

Print
Kex

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #172]

Właśnie sobie zajrzałem, co słychać w temacie M.O.R.E. Jak widzę obecnie regularnie rzucają filmikami na temat swojego dzieła.
Tym jednak co najbardziej rzuciło mi się w oczy jest filmik niejakiego ROJO, ponoć bardzo popularnego youtubera (nie wiem,nie znam i chyba nie chcę poznać), który na podstawie M.O.R.E. opowiada,jak się tworzy gry. Filmik długi,lecz raczej mało treściwy. Można z niego wywnioskować,że skoro nad grafiką pracuje tyle osób,to będą niezłe wodotryski. Jak do tego się dorzuci muzykę i 16 dopracowanych, indywidualnych ras,to już w ogóle cud miód malina. Podobał mi się cytat, że 16 ras to jakby 16 oddzielnych gier ;-) Problem w tym,że tych wodotrysków nie widzę. Ten prosty interfejs dla mnie wygląda ponuro i tyle. Złożony edytor projektowania statków? - ale po co? Składanie z klocków, z którego i tak nie wiem,co konkretnie wynika. A pod tym wszystkim stara mechanika z MOO2 z żonglowaniem ludzikami, sztucznymi limitami możliwych do wynalezienia technologii.
Ale gdzieś mi się przewinęło,że w 4 kwartale tego roku chcą to wydać. Ciekawe ...
A właśnie "M.O.R.E. has been nominated for Indie Showcase awards at Digital Dragons 2018 "

May 09, 2018 at 10:26

Print
PAwleus

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #173]

12 ras jako 12 oddzielnych gier? (ja usłyszałem 12, chyba że pamięć płata mi figle) Też myślę, że to duża przesada - nie przypuszczam, żeby grało się nimi aż tak radykalnie odmiennie, ale kto wie, może to tłumaczy opóźnienie w premierze gry

Jedna idea w tych filmikach mi się jednak spodobała: liderzy z własnymi przekonaniami, które mogą prowadzić nawet do zaprzestania współpracy z danym imperium, jeśli wykonuje ono działania niezgodne z nimi. Szkoda tylko, że może to być zbyt późno i zbyt mało, np. w zakresie liderów AotSS w wersji 0.6 wydaje się być kilka klas lepsze i już można zagrać, żeby to sprawdzić (i chyba to zrobię).

[Edited by PAwleus on May 19, 2018 at 22:25]

May 18, 2018 at 13:50

Print
Kex

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #174]

Masz rację - 12 ras. To ja przesadziłem. Co do odmienności stylu gry - też wątpię,ale jeśli faktycznie to i tak się zastanawiam, po co to.

May 18, 2018 at 14:50

Print
PAwleus

Re: MORE - Polska strategia kosmiczna na portalu Kickstarter [post #175]

Mimo wszystko jednak czekam z zaciekawieniem co też wypichcą przez tyle czasu... a porównując do liderów z AotSS czuję, że trochę jestem niesprawiedliwy (choć im się należy za tak ogromne opóźnienie), bo akurat interakcja z liderami to podstawa tej gry, więc nic dziwnego, że ten element jest dużo bardziej rozbudowany.

Edit: dodałem ostatnie S do AotSS, bo było to zbyt mało perfekcyjne

[Edited by PAwleus on May 19, 2018 at 22:27]

May 18, 2018 at 23:03

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 2 3 [4]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.