civ.org.pl forums > Gry Cywilizacyjne > Czy gra ktoś jeszcze w Civ1 ??
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Inne Gry Strategiczne > Gry Cywilizacyjne
Poster
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
IP: Logged
Re: Czy gra ktoś jeszcze w Civ1 ?? [post #51]

Azazell - Dosowa wersja civ1 chodzi bardzo dobrze pod XP bez zadnych emulatorow i wygląda w 95% identycznie jak na Amidze. Tylko dźwięk jest gorszy, a poza tym - decha w dechę to samo. No i oczywiście chodzi trochę szybciej Tak więc jeśli chcesz powspominać stare dobre czasy to nie ma problemu.

May 25, 2006 at 09:29

Print
sirsik
Status: Moderator

Registered: Nov 24, 2004
Re: Czy gra ktoś jeszcze w Civ1 ?? [post #52]

no wlasnie moze partyjka w civnet dzis o 21 bo ja juz mam troche wolnego

May 25, 2006 at 10:09
Gadu-Gadu: 1547681
XFire sirsilis
Print
Heniu
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
Re: Czy gra ktoś jeszcze w Civ1 ?? [post #53]

ja jestem za.

... tylko skąd to ściągnąć, bo pobrałem jakąś skopaną instalke?

[Edited by Heniu on May 25, 2006 at 15:38]

May 25, 2006 at 12:11

Print
Kratylos
Status: Hero

Registered: Apr 30, 2001
Re: Czy gra ktoś jeszcze w Civ1 ?? [post #54]

jak by pomysl na civ net online byl aktualny to ja chetnie sie dolacze. Proponuje nastepny tydzien

War, war never changes
COP father founder

May 26, 2006 at 05:28
Gadu-Gadu: 997163
XFire kratylos
Print
sirsik

Re: Czy gra ktoś jeszcze w Civ1 ?? [post #55]

nadal aktualny tylko ze sie nie udalo nam zagrac bo jakis blad powstawal

Heniu mysle jednak ze cos zle robimy Mam ta sama wersje i w nia gralem ;]

May 26, 2006 at 06:01
XFire sirsilis
Print
narvego
Status: Settler

Registered: Mar 06, 2008
Re: Czy gra ktoś jeszcze w Civ1 ?? [post #56]

Ja gram - od hmm... 15 lat. Czeste grywanie w nia minelo co prawda wraz z pojawieniem sie CivII i przejscia z Amigi na PC, jednak do dzisiaj zdarza sie mi specjalnie na nia uruchomic DOS.

Niestety, im nowszy sprzet, tym wiecej z nia trudnosci. Na szybkich procesorach prawie nie da sie grac. Pozostaje tylko laptop, gdzie niestety nie gra sie zbyt wygodnie.

Ma wiele brakow, ale klimat niesamowity. Rozgrywka nie toczy sie ani za szybko, ani za wolno, co nigdy do konca nie odpowiadalo mi w kolejnych czesciach. Grafika... jest idealna, gdyby jeszcze mozna bylo ustawic sobie 100Hz odswiezania w DOSie, nie potrzebowalbym nic wiecej.

Jesli mialbym wybrac najlepsza gre komputerowa w historii swiata, to pomimo zdawania sobie sprawy z niemoznosci dokonania trafnego i obiektywnego wyboru, wybralbym Civilization do tego tytulu, lecz i wiele tutaj dzialalby na jej korzysc sentyment.

Na pewno jednak nie wyobrazam sobie rozwoju gier komputerowych bez Civilization, i gdybym mial zabrac ze soba kilka gierek do piekla to pierwsza bylaby Jedynka, a po niej kazda kolejna z tej serii az do wyczerpania limitu.

Mar 06, 2008 at 15:43

Print
Azazell

Registered: Jun 27, 2004
Re: Czy gra ktoś jeszcze w Civ1 ?? [post #57]

narvego --> ja polecam używanie pod XP programu DOSBOX on spowalnia działanie starych gier.

Mar 10, 2008 at 13:31

Print
jacol231

Registered: Jul 24, 2008
Re: Czy gra ktoś jeszcze w Civ1 ?? [post #58]

Wspaniały temat CIV1!!! Historia,magia tamtych czasów.Pamiętam jak moj kumpel pokazał mi tą gre na PC w niemieckiej wersji(do tej pory nie umiemiem nic z niemieckiego,ale wtedy twardo łupalismy).Graliśmy caljymi dniami i nie moglismy pogodzić sie z tym że nie jest to gra na dwóch. Dla waszej informacji CYWILIZACJA powstała rownież na Atari 65XE

Jul 25, 2008 at 10:32

Print
jacol231

Registered: Jul 24, 2008
Re: Czy gra ktoś jeszcze w Civ1 ?? [post #59]

Wspaniały temat CIV1!!! Historia,magia tamtych czasów.Pamiętam jak moj kumpel pokazał mi tą gre na PC w niemieckiej wersji(do tej pory nie umiemiem nic z niemieckiego,ale wtedy twardo łupalismy).Graliśmy caljymi dniami i nie moglismy pogodzić sie z tym że nie jest to gra na dwóch. Dla waszej informacji CYWILIZACJA powstała rownież na Atari 65XE
Tak od czasu do czasu odpalam pierwszą civ,ale bardziej po to żeby powspominac niż grac.Pozdro dla wszystich cywilomaniaków

[Edited by jacol231 on Jul 25, 2008 at 17:14]

Jul 25, 2008 at 10:36

Print
sirsik

Re: Czy gra ktoś jeszcze w Civ1 ?? [post #60]

jest civ 1 multi pod nazwa civnet kiedys zagralem raz

Jul 31, 2008 at 05:28
XFire sirsilis
Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 [2]

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.