civ.org.pl forums > Civ5 - Ogólne > Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ!
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V > Ogólne
Poster
Status: Regular

Registered: Apr 26, 2011
IP: Logged
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2001]

Quote:
Karule wrote:
@maryan

Nie możesz się po prostu przyznać do błędu zamiast robić z siebie błazna?

Najpierw wygłupiłeś się podając nam mapę monarchii Kaziemierza Wielkiego nie zauważając, że różni się ona od tej z Civ 5. Ja zobaczyłem to oglądając ten obrazek w wersji mini, a Ty nie zauważyłeś mając te dwie mapy przed sobą.

Królestwo Polskie NIGDY nie wyglądało w ten sposób jak przedstawiony na tej mapie i jest ona błędna, a Ty wykłócając się o to z nami robisz z siebie amebę umysłową.

Idąc Twoim tokiem (błędnym) rozumowania - mieli napisać Królestwo Polskie 960-2011 i walnąć granice od Odry do Moskwy? To by było poprawne? Tak samo Śląsk NIE NALEŻAŁ do monarchii Władysława Łokietka. Idź się lepiej douczyć zamiast dalej się kompromitować, bo po prostu ręce opadają.

ps. Lata 1310-1370 to lata życia Kazimierza Wielkiego.

Quote:
maryan wrote:Nie wyciągaj wniosków po oglądaniu gameplay'ów na youtubie... na telefonie, tak jak nie głaskaj napisów na płocie ... "

I co Ty do mnie w ogóle gadasz? Oglądając na telefonie gameplay, przeciwieństwie do Ciebie, wyciągnąłem dobre wnioski co do tego, że na mapie błędnie znajduje się śląsk.

Ty tego nie zrobiłeś mając przed sobą te dwie wielkie mapy. Musiałem Ci dopiero jak dziecku wskazać Świdnicę, żebyś sobie zobaczył gdzie znjaduje się na mapie z civki, a gdzie na podanej przez Ciebie.

No proszę jaki krasomówca. A czytać to już Pan nie umie ?
CZYTAJ ze zrozumieniem amebo umysłowa co napisałem. Używaj mózgu miast opadających rączek i klawiatury.

I co Ty do MNIE w ogóle pijesz? w jakiej intencji. Czego się czepiasz mojej osoby, skoro w 1 poście słowem nie polemizowałem z twoją wypowiedzią a wręcz przeciwnie - moja fotka potwierdzała twoją wątpliwość co do realu mapy !!
Inteligentny inaczej !

To ja robię z siebie błazna ? nie zauważyłem różnic ? ...wskaż akapit Wielki Miszczu. "...błędnie znajduje się śląsk. Ty tego nie zrobiłeś mając przed sobą te dwie wielkie mapy." akapit proszę !! etc. etc etc.
Czepiasz się słów i stwierdzeń których NIE napisałem albo napisałem a ty przytaczając je, .......przypisujesz je sobie. Żenada. [ " ps. Lata 1310-1370 to lata życia Kazimierza Wielkiego " ]
Inteligentny inaczej !

Ten bełkot [post #1996] mnie poraził. A może ty pod wpływem jesteś...?
Obszczekujesz karawanę, która zniknęła za lasem. Megaloman ignorant . Takie rzeczy to wyczuwam na kilometr.

Inteligentny inaczej ! zakompleksiony specjalista
Quote:
od map historycznych odręcznie rysowanych

I to pewnie jedyne na co pozwala IQ. Więcej czytaj, mniej pisz.
Aug 14, 2013 at 01:15

Print
Krajzen
Status: Elite

Registered: Oct 31, 2010
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2002]

"Nie możesz się po prostu przyznać do błędu zamiast robić z siebie błazna?

Najpierw wygłupiłeś się podając nam mapę monarchii Kaziemierza Wielkiego

a Ty wykłócając się o to z nami robisz z siebie amebę umysłową.

Idź się lepiej douczyć zamiast dalej się kompromitować, bo po prostu ręce opadają.

No proszę jaki krasomówca. A czytać to już Pan nie umie ?

CZYTAJ ze zrozumieniem amebo umysłowa co napisałem. Używaj mózgu miast opadających rączek i klawiatury.

I co Ty do MNIE w ogóle pijesz? w jakiej intencji. Czego się czepiasz mojej osoby, skoro w 1 poście słowem nie polemizowałem z twoją wypowiedzią a wręcz przeciwnie - moja fotka potwierdzała twoją wątpliwość co do realu mapy !!
Inteligentny inaczej !

To ja robię z siebie błazna ? nie zauważyłem różnic ? ...wskaż akapit Wielki Miszczu.

Inteligentny inaczej !

Ten bełkot mnie poraził. A może ty pod wpływem jesteś...?
Obszczekujesz karawanę, która zniknęła za lasem. Megaloman ignorant . Takie rzeczy to wyczuwam na kilometr.

Inteligentny inaczej ! zakompleksiony specjalista od map historycznych odręcznie rysowanych
I to pewnie jedyne na co pozwala IQ. Więcej czytaj, mniej pisz."

Nie wiem jak administracja forum, ale ja bym jednak radził zachowywać się bardziej kulturalnie, spokojnie i dojrzale

PS
Biorąc pod uwagę średnią wieku userów tego forum prawdopodobnie mam z 10 lat mniej od najmłodszego z was, wstyd żebym was uspokajał

[Edited by Krajzen on Aug 14, 2013 at 12:51]

Aldous Huxley

Aug 14, 2013 at 12:45

Print
Degan

Registered: Jun 24, 2012
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2003]

Popieram przedmówce.
W końcu to "cywilizowane" forum .

Aug 14, 2013 at 13:37
Gadu-Gadu: 46338727
Print
Koperfield84

Registered: Jul 11, 2012
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2004]

@Krajzen - myślałem, że jestem jedynym od uspokojania, reszta siedzi z popcornem i się śmieje z kłótni

Aug 14, 2013 at 13:42

Print
memik

Registered: Sept 10, 2010
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2005]

Krajzen + nie wiem ile masz lat lade dobrze godosz

Aug 14, 2013 at 16:03

Print
Rob_ert

Registered: Dec 01, 2005
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2006]

Co ja tam dużo będę pisał. PLUS dla Krajzena i tyle. Ostatnio mam wrażenie, że to forum zapomina o jakiej grze jest... grze Cywilizowanej...

Aug 14, 2013 at 16:22

Print
gileq

Registered: Sept 26, 2010
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2007]

Przecież patrząc na rozgrywki, cywilizacja to krwawa młócka z jakimiś dodatkami, więc się chyba zgadza?

Aug 14, 2013 at 16:27

Print
Heniu
Status: Administrator

Registered: May 11, 2004
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2008]

Tu jest jak w civce trochę - co prawda ogólnie buduje się cywilizację i kulturę, ale od czasu do czasu przypałęta się jakiś barbarzyńca, aby za bardzo nudno nie było.

Aug 14, 2013 at 16:36

Print
Karule
Status: Conscript

Registered: Nov 17, 2010
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2009]

Quote:
maryan wrote:

CZYTAJ ze zrozumieniem amebo umysłowa co napisałem.

Używaj mózgu miast opadających rączek i klawiatury.

Inteligentny inaczej !

A może ty pod wpływem jesteś...?

Megaloman ignorant .

Inteligentny inaczej !

zakompleksiony specjalista.

I to pewnie jedyne na co pozwala IQ.

Uspokój się - to po pierwsze.

Jak mówisz, ustalmy fakty:

1. Powiedziałem, że mapa jest zła, inny użytkownik to potwierdził, bo jest to fakt. Na to Ty napisałeś, że w szkołę rzucaliśmy kamieniami zamiast do niej chodzić. Pytanie tylko, co miałeś na myśli? Bo to my zauważyliśmy błąd, a Ty zwracasz nam uwagę stosując chamską odzywkę i dodajesz do posta mapę, która potwierdza to, że mieliśmy rację. Kto tu jest inteligenty inaczej? Popatrz na siebie.

2. "Imperium polskie -- Casimir the Great -- 1310-1370 [ w okresie historycznym na grafice z gry, Ślask należał do państwa polskiego ale nie za panowania Kazimierza Wielkiego (1333 - 1370)". Jakbyś wziął książkę do ręki zamiast pisać tutaj takie głupoty, to byś się domyślił Panie "inteligentny", że twórcy kompletnie odlecieli w kosmos przy tej mapie, a lata 1310-1370 nie są przypadkowe - zamiast lat panowania Kazimierza Wielkiego, wpisali lata jego życia. I kolejna sprawa - nie dawaj mi tutaj tamtej strony z mapami, bo nie jest to rzetelne źródło historyczne. Radzę wziąć np. "Historię Polski do roku 1795" Samsonowicza. Na dobry początek.

3. Poziom Twojego postu stoi poniżej krytyki. Ja napisałem tylko, żebyś nie robił z siebie idioty. Ty mnie zjechałeś swoimi prostackimi, gimnazjalnymi odzywkami, bo najpewniej uczęszczasz właśnie do gimnazjum. Jeśli nie - tym gorzej dla Ciebie, bo jeśli się tak zachowujesz i masz powyżej 15 lat, to współczuję, bo to postawa niegodna dziecka z przedszkola.
Aug 15, 2013 at 00:11

Print
michalkf
Status: Veteran

Registered: Feb 20, 2010
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2010]

Panowie proszę Was, piszmy coś związanego z tematem wątku. Już nie mam ochoty patrzeć na te "wielopostowe" wojny i kłótnie. Niechże rządcy forum mnie poprą

[Edited by michalkf on Aug 15, 2013 at 06:57]

Aug 15, 2013 at 06:53

Print
LoD
Status: God Emperor

Registered: Apr 03, 2001
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2011]

Popieramy.

Aug 15, 2013 at 14:11
Gadu-Gadu: 816683
XFire lordofdusk
Print
petr

Registered: Jan 08, 2006
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2012]

Moja druga gra w BNW (single) i w zasadzie pierwsze poważne zaskoczenie. Jako sąsiada miałem Zulusa - ja 3 miasta i idę na kulturę, on ekspansja ale na południowy-wschód. Zbił Austrię, ze mną podpisał deklarację o przyjaźni, wspólnie podpisaliśmy umowę naukową i co więcej zaproponował mi wspólny atak na nieco odległą, ale niebezpieczną dla mnie w walce kulturowej Koreą - jesteśmy przyjaciółmi, więc się zgodziłem.

Mija kilka tur - a tu bach. Szaka perfidnie się śmiejąc i jego największa armia na kontynencie atakuje... mnie! W stosunkach dyplomatycznych zostało to nazwane "podstępnym atakiem" (coś jak wbicie noża w plecy). Spróbuję go odeprzeć, ale jestem kompletnie nieprzygotowany, więc pewnie tyle się nacieszyłem grą Indonezją (trudna nacja, jeśli w pobliżu nie ma wysp lub innych kontynentów). Wielki błąd mając za sąsiada tego dzikusa.

Wydaje mi się, że jego zachowanie będzie skutkowało pogorszeniem ogólnych relacji ze wszystkimi (co chyba nie miało miejsca przed BNW), ale... fajnie, że co nacja (cywilizacja) to stara trzymać się swojego "narodowego charakteru" przypisanego jej w grze. Coś jak nasz ulubieniec Montezuma

Aug 17, 2013 at 23:03

Print
Adriannn

Registered: Feb 27, 2010
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2013]

Ja już pisałem, że miałem całkiem podobną sytuację, tylko że grałem Polską na mapie Europy, a nóż w plecy wbiła mi Wenecja i Turcja

A co masz na myśli "ulubieniec Montezuma"?

Aug 18, 2013 at 10:15

Print
Huzar_PL
Status: Hero

Registered: Oct 13, 2010
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2014]

Montezuma w Civ4 odznaczał się podobnymi przymiotami charakteru jak właśnie Czaka w Civ5 - zdradziecki sk***iel W "piątce" Monti się troszkę ucywilizowal ale dalej trzeba na niego uważać mając go za sąsiada. Generalnie z moich gier wynika, że są nacje, które trzeba bić nawet jeśli sami planujemy grać pokojowo - najlępszą obroną jest atak

Aug 18, 2013 at 10:51

Print
maryan

Registered: Apr 26, 2011
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2015]

EDIT (LoD): I w tym momencie maryan dostał bana do czwartku. Każdy powrót do pyskówek na tym wątku będzie traktowany tak samo.

Quote:
Karule wrote:
1. Powiedziałem, że mapa jest zła, inny użytkownik to potwierdził [?!] , bo jest to fakt. Na to Ty napisałeś, że w szkołę rzucaliśmy kamieniami zamiast do niej chodzić. Pytanie tylko, co miałeś na myśli? Bo to my [?!] zauważyliśmy błąd....

2. ...

3. Poziom Twojego postu stoi poniżej krytyki.

W kwestii tego co kto powiedział /wg. daty/ i co uzasadnia mój wpis - "czytać to już Pan nie umie ? CZYTAJ ze zrozumieniem"
1. [post #1983]
2. [post #1984]
3. [post #1989]

Co można dodać wobec takiego naginania faktów....... [text wytłuszczony]
Konfabulacja, wspomnienie rzekome choć bardziej wygląda mi to na mitomanię.
Merytorycznie jesteś tak wiarygodny jak Pakt o nieagresji Polska - ZSRR (1934) dalsza polemika mija się z celem.
Chcesz czynić postępy w mądrości, uznaj się za głupca.

ad3.
Poziom dyskursu jest wyłącznie odpowiedzią na Twoją chamską wypowiedź. Coś jak nie odebrane awizo.
Niczego nie wymyśliłem a poszczególne słowa tworzące 'atmosferę' [błazen,idiota,ameba itd] to dosłowne kopie z twoich wypocin. W domu, na ulicy dostał byś klapsa i tyle. W necie możesz sobie pozwolić na plucie na około, licząc na bezkarność. Dostałeś tym samym kamieniem, który poleciał w moją stronę.

ps.
...więcej nie chce mi się z tobą gadać chłopaku.

[Edited by LoD on Aug 18, 2013 at 20:27]
Aug 18, 2013 at 19:26

Print
enderx
Status: Novice

Registered: Jul 24, 2013
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2016]

Witam Koleżanki i Kolegów;

Moja przygoda z CIV zaczęła się 20 lat temu. Grałem baardzo dużo w "Jedynkę" (Amiga), później w Test of Time, Civ III, Civ IV, Civ V, G&K i teraz BNW. Niestety, w tamtych czasach bywało różnie z Internetem, później praca zawodowa skutecznie zżerała resztki wolnego czasu i energii, więc nie mogłem uczestniczyć w wymianie myśli z innymi graczami tak, jak bym chciał. O ile temat pracy jakoś ogarnąłem, to teraz są dzieci, żona i tego typu przyjemności. Dlatego po przeczytaniu całego wątku oraz kilku innych z żalem zauważyłem, że moje podejście było niewłaściwe (mało profesjonalne). Grałem na księciach lub królach całymi latami. I całymi latami uprawiałem podobne strategie. Dopiero teraz widzę, że prawdziwa radość jest dopiero na poziomie 6-8 (rzeczywiście Król na BNW to trochę strata czasu...).

Wasze wpisy uświadomiły mi, że najlepsza jest gra na krawędzi, gdzie od samego początku każdy ruch ma znaczenie, gdzie brak balansu jest karany błyskawicznie. Od razu zacząłem grać na poziomie 6. z pewnymi drobnymi sukcesami. Dodatkowo wprowadzam losową cywilizację oraz losową wielkość mapy (to ostatnie jest mało łaskawe: raz miałem dwie, raz trzy a raz cztery cywilizacje (łącznie ze mną, w tej kolejności). Spodobało mi się, że trzeba być zarazem konsekwentnym jak i elastycznym.

Ogólnie uważam, że BNW jest krokiem we właściwym kierunku, niemniej pewne sprawy z CIV IV były lepsze (choćby brak zaokrętowania, również idea jednej jednostki danego typu na jednym polu jednocześnie jest trochę zbyt radykalna).

Pewnie pokatuję jeszcze singla do czasu CIV 6. Bóstwo czeka. Ale na multi chyba nigdy się nie skuszę (po stokroć wolę moje zasoby ulokować na multi w F1 by Codemasters ) Może się mylę, ale multi raczej sprowadza się eliminacji przeciwnika (to chyba na tym forum przeczytałem kiedyś zdanie: "Biblioteki nie wygrywają wojen...", co pozbawia graczy mojego pokroju (jestem budowniczym) pełnej satysfakcji.
Pozdrawiam wszystkich
enderx

Aug 20, 2013 at 20:10

Print
AlfaLeporis

Registered: Apr 11, 2013
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2017]

Quote:
enderx wrote: Ogólnie uważam, że BNW jest krokiem we właściwym kierunku, niemniej pewne sprawy z CIV IV były lepsze (choćby brak zaokrętowania, również idea jednej jednostki danego typu na jednym polu jednocześnie jest trochę zbyt radykalna).
enderx

Brak zaokrętowania to dobry pomysł tylko jeżeli AI sobie z tym radziło (tj. budową łodzi transportowych, ładowaniem jednostek i desantem nimi). Bo nawet teraz, bez okrętowania rzadko dane jest mi widzieć ładny desant. Za to flotylle morskie AI tworzy wyśmienicie, raz w BNW widziałem lotniskowiec z bombami atomowymi okrążany przez eskortę kilkunastu niszczycieli, pancerników i okrętów podwodnych. I gdybym tego nie zatrzymał to w pewnym rejonie mojego państwa mogło by być podwyższone promieniowanie

Co do idei jednej jednostki na pole - chyba najważniejszy jak dla mnie progress od czasów IV bo pomijając aspekty taktyczne i strategiczne, to widok 100 jednostek nastackowanych przez AI, a następnie oglądanie 10 minut takich monotonnych walk było dla mnie bardzo rażące. Ani to nie było byt inteligentne, ani efektowne, ani co

[Edited by AlfaLeporis on Aug 20, 2013 at 20:21]
Aug 20, 2013 at 20:21

Print
memik

Registered: Sept 10, 2010
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2018]

Enderx troszkę podszedłeś do multi zbyt okrutnie, są w ranku osoby które lubią budować, ja się do takich zaliczam.
Jaka jest gra w multi zależy od ustaleń duele typowa młócka, ale ta vra ma też inne ustawieni, można pograć z ai na kontach we dwóch.
Kwestia dobrania ludzi.
Jakby co pisz na steam tanus01

Aug 21, 2013 at 11:38

Print
szisza

Registered: Apr 15, 2011
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2019]

Można wyłączyć opcję zwycięstwa militarnego i zagrać na kulturę, naukę czy dyplomację... Też mógłbym zagrać -> szisza

Aug 21, 2013 at 11:55

Print
AlfaLeporis

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2020]

Pytanie o multi - są tutaj osoby, którym nie przeszkadza jakaś spokojna gra godzinkę/dwie dziennie bez DLC i w jakichś luźnych odstępach czasu? : |

Aug 21, 2013 at 12:13

Print
Koperfield84

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2021]

@alfa - witaj, ja tak zazwyczaj gram od 17 - 19/20 i jestem bardzo spokojnym graczem. Chętnie też zrobię jakieś dodatkowe ustalenia just for fun
P.S. Z osoabmi z civ.org nie wygrałem jeszcze żadnej partii po BNW więc....zagrajmy

Aug 21, 2013 at 14:29

Print
AlfaLeporis

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2022]

@Koperfield, bardzo chętnie, jutro mniej-więcej w tych godzinach będę więc spróbuję Cię jakoś na Steamie złapać Jeżeli chodzi o konfigurację to jestem otwarty na wszelkie propozycje, zwłaszcza że na multi będzie to pierwszy raz (zapalony single'owiec ).

PS. jaki masz nick na Steamie?

Aug 21, 2013 at 15:37

Print
Koperfield84

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2023]

@alfa - witaj, coś miałem problemy z kompem (internetem) więc dopiero w sobotę pod wieczór się odpalę, a poźniej jak już pisałem od 17 zazwyczaj jestem chętny od pon. do piątku

Aug 23, 2013 at 14:49

Print
AlfaLeporis

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2024]

@Koperfield, nie ma problemu, na Steamie Cię znalazłem więc jak co to będę polował na Ciebie

Aug 23, 2013 at 15:15

Print
jokerkara

Registered: Apr 25, 2011
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2025]

Nie wiedziałem gdzie to wstawić - to wstawiam tutaj. Są już informacje o jesiennym patchu, na fanatykach jest rozpiska zmian i jest dość obszerna, postaram się jakoś to tutaj skopiować i wkleić, ale jak mi się nie uda to może zrobi to za mnie ktoś trzeźwiejszy?
9/30/2013

[UI]

New map options on the Setup Game menu. Now, DLC map packs are grouped into folders without having to go to Advanced Setup. Additionally, all the extra maps are placed in an “Additional Maps” folder.
Warmonger UI improvements:
Now there are 4 different levels of concern displayed by the AI about the player's warmongering.
Added a tooltip to the city banner for each city owned by a civ you are at war with that shows the warmonger penalty and/or liberation bonus.
Added a tooltip for warmonger penalty and/or liberation bonus to the Annex/Liberate/Puppet popup.
Trade Route Improvement: Update the UI to reflect the change in Trade Route gold if a Trade Route policy is picked.
Added "Click to move" and "Click to view" radio buttons to improve the behavior of clicking on a great work in the "Your culture" tab.
Deal History tab on the diplomacy screen now shows more relevant information.
Air Combat Preview: added preview of damage your bombarding air unit would take. Note that this information does not include damage from intercepting aircraft or anti-air units.

[BALANCE]

Warmonger Penalty
Warmonger penalty for conquering a city is now halved with other civs that are also at war with the civ being conquered.
Make the building up of warmonger threats more exponential than linear (Minor - Major - Severe - Critical)
Research Agreements
Adjusted the cost for Research Agreements based on era. The cost increase should now be more linear to coincide with the gross gold-per-turn of AI civs, and also slightly cheaper when Research Agreements can first be used.
Will now only be cancelled with a Declaration of War or by elimination of one of the involved Civs. Denunciations no longer cause the RA to yield zero beakers upon completion of the agreement.
Both Civs will now only get the minimum of the two beaker counts (to balance out Rich getting Richer mechanic weakness).
Tourism: Further Benefits from Tourism when Influential with another Civ
Science (from Trade Routes)
Familiar: +1 Science per trade route
Popular: +2 Science per trade route
Influential: +3 Science per trade route
Dominant: +4 Science per trade route
Diplomacy/Espionage
Familiar: Just 1 turn to Establish Surveillance in influenced civ's cities
Popular: Surveillance boost (from above) plus Spies operate at an effective rank 1 level higher than actual rank in influenced civ's allied city states
Influential: Surveillance boost (from above) plus Spies operate at an effective rank 1 levels higher than actual rank in influenced civ's cities and allied city states
Dominant: Surveillance boost (from above) plus Spies operate at an effective rank 2 levels higher than actual rank in influenced civ's cities and allied city states
Conquest
Familiar: -25% reduction in Unrest time and Population loss
Popular: -50% reduction in Unrest time and Population loss
Influential: -75% reduction in Unrest time and Population loss
Dominant: no Unrest time; no Population lost
Abilities of Great Musician, Great Writer, and Great Scientist now scale properly based on game speed
Social Policies and Tenets
Social Policies: Added Mercenary Army social policy to Commerce (allows purchasing of Landsknechts). Trade Unions old effect (cheaper road/rail maintenance) moved to Wagon Trains.
Social Policies: Move double Trade Mission gold from Commerce finisher to Entrepreneurship.
Social Policies: Boost City-State trade bonus from +1 Gold to +2 Gold on Merchant Confederacy.
Social Policies: Merchant Navy now provides +4 Culture and +4 Production in the city with the East India Company.
Social Policies: Theocracy - Temples increase city gold output by 25% instead of 10%.
Social Policies: Boost Warrior Code from +25% to Great General creation up to +50%
Social Policies: Boost Navigation School to +50% Great Admiral points (to mirror the earlier change to Warrior Code for Great Generals).
Social Policies: Switch Ethics policy (Aesthetics tree) to Cultural Exchange (increase Tourism modifier for Open Borders, Shared Religion and Trade Routes by 15% each). The policy now gives bonuses to Open Border and Trade Routes.
Tenet: Order - Iron Curtain now also boosts yields on internal trade routes by 50% (on water routes the +100% modifier becomes +150%; effectively those only go up by 25% from 200% to 250%).
Tenet: Autocracy - Futurism now +250 Tourism for each Great Writer/Artist/Musician created (instead of +100).
Tenet: Weaken both bonuses from Arsenal of Democracy
Tenet: Spaceflight Pioneers: Remove +10 Science in Capital; add free Great Engineer and Great Scientist instead.
Tenet: Gunboat Diplomacy tenet now makes military units 50% more effective at intimidating City-States. Also rearranged tooltip text for bullying score so that the positive factors are always first, for readability
Civ-Specific Balance
Germany: Added the Hanse unique building (Replaces Bank, includes Bank bonuses, and +5% Production per City-State Trade Route across your civilization, not just cities that have a Hanse).
Germany: Boosted camp conversion rate to 67%.
Japan: Give Japan an Ocean start bias
Japan: Japan: Samurai can build fishing boats.
Japan: Bushido has a new additional effect: +1 Culture from fishing boats and +2 Culture from atolls.
Japan: Zero no longer requires Oil
Science Victory: Spaceship parts require twice the time to build (or twice the gold to buy) to increase the value of the Space Victory tenets.
World Congress
Congress: Gain 2 Delegates from a failed World Leader proposal (was 1).
Congress: Made Diplo Victory more difficult by increasing the delegates needed to win (2 more on Duel, 7 more on Standard, 9 more on Huge). Also exposed delegate equation values to XML for future tweaking and ambitious modders.
City-State Influence: Cleaned up influence calculations when a City-State is killed, to ensure a future liberator will be the undisputed ally and receive the intended reward.
Ally influence is set to 45 (becomes Friends).
Friends influence is set to 15 (becomes Neutral).
Neutral influence is set to 0.
Negative influence remains as it was.
When liberated, the liberator's influence is set to 150 (becomes Ally).
3 New Pantheons
Earth Mother: +1 Faith from Copper, Iron, and Salt.
God-King: +1 Culture, Faith, Gold, Production, and Science from the Palace
Sun God: +1 Food from Bananas, Citrus, and Wheat
Trade Routes: All City-State Trade Routes get +1 Base gold. Gold bonus from having a route connected to a city with a Market or Bank halved (from 2 to 1). Applies to unique versions of these buildings also.
Great Admirals now have a "Change Port" command. If either moving into a port or starting the turn in one, they can consume the rest of their moves to jump to another port city under their control.
Archaeology
Great Works of Writing (like the Rosetta Stone) now available from 30% of the Hidden Antiquity Sites. An alternative use of these is to create a "Cultural Renaissance" (equal to a Great Writer's Political Treatise).
There are now diplomatic bonuses for building Landmarks in both city state and major civ territory.
Air Combat
New stacking limits on air units in cities. Starts at 6; increased to 10 when you add an Airport. Game Concept text updated to match this change.
Player now receives a warning that projected damage can go up if the air unit is intercepted; number of visible enemy anti-air units that haven't fired is also given in combat preview.
Air Combat: Award experience to intercepting planes and firing AA guns
Change rules for razing cities to make it so the Holy City of any religion cannot be razed.

[AI]

Custom AI per Civ
Custom worker code for Brazil: Automated workers will no longer remove jungle unless there's a resource on it (ie: bananas). Workers will remove jungle for resources (like spices and bananas) but otherwise will build Brazilwood Camps.
Custom settlement AI for Brazil: Includes player suggestions of city sites near jungle for Brazil.
Custom settlement AI for Indonesia: Doubled the fertility on lucrative sites that are not on the same continent as previous cities. This should help Indonesia to better use it's UA.
Custom settlement AI for Netherlands: Will now tend to favor marshes and flood plains when choosing a site to settle.
Custom settlement AI for Morocco: They should now consider desert favorable when making settlement choices/suggestions.
Custom settlement AI for Spain: Settling next to Natural Wonders should now be extremely attractive to Spain.
Custom settlement AI for Inca: Inca should now consider hills more favorably; hills bordered by one or more mountains get an additional bonus.
Air Combat AI: Never rebase aircraft to a city being razed.
Deal AI
Deal AI: Never ask for something from the human that we don't consider having any value (such as Open Borders from a distant civ).
Deal AI: make AI aware of the value of Open Borders as players close in toward Culture Victories;
Deal AI: Make it so the AI will never pay more than about 15 gold-per-turn. There were cases before of 40+ gold-per-turn.
Fix a legacy bug that prevented the AI from ever putting together offers for a luxury that a human player now has available for trade.
Deal AI: fix valuation of Open Borders so AI never says "I want to negotiate passage" but doesn't put anything on the table.
Deal AI: Have the AI accept totally even trades with the human (before they always wanted some small bonus, even when swapping embassies ... assuming they weren't putting the embassies on the table themselves).
Deal AI: AI now understands how to put things on YOUR side of the deal table.
Deal AI: Embassies now worth 35 Gold base (so AI will almost always consider them worth 1 gold-per-turn).
Deal AI: Embassy cost scales based on deal duration (so 1 GPT over 45 turns is worth it on slower speeds)
Deal AI: AI properly values Gold in hand over GPT, so over 30 turns it won't get 150 for 5GPT. Instead only 85% of that.
Deal AI: Slight increase (about 7%) in the value the AI gives you in gold/gold-per-turn for things (this helped with getting them to always offer 1 GPT for Embassy).
Deal AI: Don't give such a huge (90%) discount on open borders with friendly players. Reduced to 65%.
Tactical AI
Tactical AI: Reduce overkill percentage from 50% to 25%. Previously, the AI would gather up much more strength than needed before trying to kill an enemy unit, which could bog down AI operations.
Tactical AI: Make sure units moving in formation don't use extra MP to "wander" a tile or two after their primary (formation) move for the turn completes.
Operational AI
Operational AI: On water maps (Archipelago, Islands, etc.) allow land operations to have a few units "spill out” onto water tiles so the operation doesn't get bogged down trying to get to its target. Also don't use the bigger city attack formation (16 units) on such a map (use 12 instead).
Operational AI: Weight barbarian camps within 10 tiles of one of your cities heavily; start up operations to eradicate them quickly.
Military AI
Military AI: Civs with very high FLAVOR_OFFENSE settings (7+) will buy military units with spare gold more frequently. Will boost the number of early attacks we see, especially on high difficulties.
Military AI: when rebasing air units, prioritize carriers within operations over those that aren't assigned to an operation
Homeland AI: Fix bug in ExecuteMovesToSafestPlot() where it would consider leftover moves from another unit, meaning the safest plot was not actually chosen. This essentially makes the AI better at determining safe plots to run to when a unit has to flee from danger.
Policy/City AI: Added a player strategy to focus on religious buildings and wonders if the AI has started the Piety social policy tree.
Diplomacy AI: Increase chance of City-State conquest if that City-State is a neighbor on your way to get to a targeted major power.
Ideology AI: If it’s possible to take a Level 3 tenet, make sure the AI always takes the one available that matches their current Grand Strategy choice.
Space Race AI: Don't consider capitals to be "medium cities". This change allows AI to start Apollo Program far earlier in Information Age starts where few cities are "Large" until 30+ turns in.
Great General AI: Fix rare case of AI trying to plant a Citadel on a tile that already had one.
Great Admiral AI
Great Admiral AI: The AI now takes advantage of the Transfer Port move to get Great Admirals out of dangerous cities and into the largest bodies of water
Great Admiral AI: Have the AI send Great Admirals out with more naval operations; have them stack with friendly units like Great Generals do on land.
Great Admiral AI: Improve the operational movement code for admirals to get to their targets.
Changed MINIMUM_SETTLE_FERTILITY to 20000, up from 5000 to keep AI civs from settling worthless plots. Added some logging code to track plot values.
Congress AI: When an Embargo on an AI player is proposed, that player will always use all of its Delegates towards preventing the Embargo.
Archaeology AI: Make it possible that the AI will choose to gain the diplo benefit by turning an antiquity site into a Landmark in city state territory
Science AI: upped the flavor numbers on Library, University, Public School, and Laboratory. Removed 'MILITARY_TRAINING' flavor from Library and University. Added culture flavor to University to support Archaeologist generation.

[GAMEPLAY]

19 new Great Works of Art. This is to address players running out a bit too early in larger games.
Added 3 more City-States (Vilnius, Bogota and Wellington, one of each type).

[SDK]

Beta password for the SDK tool required to access new content.
Added ability to swap player slots while in the staging room.
Stand-alone pitboss server app now included with the SDK.
New SDK launcher that includes the pitboss server (see addendum for quick-start guide).

[MULTIPLAYER]

Dedicated server added via SDK.
A human player's civ icon will now show as unmet in a multiplayer match until the local player has met that civilization. The human player's name will be known even when unmet. Made this consistent between the score list and the turn queue.
Additional refinement of hot-join system.
Players joining multiplayer games now delay the transition to the staging room until they have completely registered with the game.
Making the pitboss network modes selectable from the multiplayer select menu.
Now possible to switch player slots/civs in the staging room. This allows new players to select the ai civ they wish to replace when hot joining or loading a saved game.
Additional stability fixes.

[SCENARIOS]

Civil War Scenario Balance: apply a gentler scaling to city defense strength based on percentage of tech tree researched.

[MODDING]

Sound modding now supported. Added a "Reload Audio System" option to ModBuddy. Example mods will be uploaded to Steam Workshop at launch.

[BUGS]

Fixed an issue where you receive a Free Building in a city that had hard built the same building. Before the hard-built building would be sold off (deleting its effect) but due to a logic area the effects for the same (free) building would not be reapplied. Should fix Aqueducts from the Tradition finisher, Broadcast Towers from CN Tower, etc.
Fixed an issue causing Indonesia to get unique luxuries when acquiring a city on another continent through conquest or trade.
Statue of Libery +1 production now applies to Writer and Musician specialists
Fixed a World Congress AI logic error where the number of Great Person improvements a player owned was counted incorrectly.
Fixed a World Congress AI logic error which had cultural players valuing some resolutions less than they should.
Mongol Scenario: restore custom names for at start Mongol units.
Fixed a bug where gold per turn gained from resolutions would not be displayed correctly. There are no resolutions that give gold per turn, but modders can use it.
The denouncement counter (Declare War pop-up) now properly counts down rather than always reporting 49.
Make Harbor tooltip consistent with other buildings such as Markets and Banks (they all say “additional 1 Gold” instead of 2 gold – this is then multiplied by 2 before the final gold amount is listed for a SEA trade route).
Fixed an issue where the total number of techs a player could steal was being zeroed out prematurely, causing the tech steal to never resolve.
Properly enforce restriction that you can't found a pantheon when a religion has been enhanced and a number of pantheons have been created equal to the maximum number of religions allowed on that size map.
Tutorials – The tutorials now enforce that only the base game rules and UI are used for tutorials.
Additional misc bug fixes.

[Edited by jokerkara on Oct 01, 2013 at 20:34]

Oct 01, 2013 at 20:32

Print
jokerkara

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2026]

No i wszystko jasne - zawsze wiedziałem, że mistrzowie wojny, japońscy samurajowie - byli także biegłymi poławiaczami ryb i pereł, a japońskie samoloty były napędzane siłą nienawiści do przeciwnika i nie potrzebowały innego napędu, aby wzbić się w powietrze.

Oct 01, 2013 at 20:46

Print
AlfaLeporis

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2027]

Wspaniale, czekałem na to Wiadomo coś dokładniej (data panowie, data) o premierze tejże poprawki?

[Edited by AlfaLeporis on Oct 01, 2013 at 20:55]

Oct 01, 2013 at 20:49

Print
jokerkara

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2028]

Jeszcze nic nie wiadomo, ale obstawiam, że do końca miesiąca wejdą te zmiany. Ciekawi mnie za to, czy da się grać dalej na obecnych save'ach - bo mam 3 fajne gry w toku i nie wiem czy szybko je skończyć, czy spokojnie można poczekać na łatkę i dalej będzie wszystko chodziło.
No i ciekawe czy po tym zapowiedzą nowe DLC, bo są takie plotki.

Oct 01, 2013 at 20:56

Print
Rob_ert

Registered: Dec 01, 2005
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2029]

Samurajowie mogą budować łódki... dobrze rozumiem?... Toż Samurajowie to była kasta, która nawet pieniędzy nie tykała... to było poniżej ich godności... Oni mieli się tylko szkolić w walce i służyć swojemu suwerenowi...

Japan: Zero no longer requires Oil

To zostawię bez komentarza... Joker fajnie to opisał...

Oct 02, 2013 at 08:56

Print
Krajzen

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2030]

Now there are 4 different levels of concern displayed by the AI about the player's warmongering.
Added a tooltip to the city banner for each city owned by a civ you are at war with that shows the warmonger penalty and/or liberation bonus.
Added a tooltip for warmonger penalty and/or liberation bonus to the Annex/Liberate/Puppet popup.

Bardzo dobrze

Tourism: Further Benefits from Tourism when Influential with another Civ

Super

Great Admirals now have a "Change Port" command. If either moving into a port or starting the turn in one, they can consume the rest of their moves to jump to another port city under their control.
Archaeology
Great Works of Writing (like the Rosetta Stone) now available from 30% of the Hidden Antiquity Sites. An alternative use of these is to create a "Cultural Renaissance" (equal to a Great Writer's Political Treatise).
There are now diplomatic bonuses for building Landmarks in both city state and major civ territory.
Air Combat
New stacking limits on air units in cities. Starts at 6; increased to 10 when you add an Airport. Game Concept text updated to match this change.

Super

Changed MINIMUM_SETTLE_FERTILITY to 20000, up from 5000 to keep AI civs from settling worthless plots. Added some logging code to track plot values.

Bardzo fajne

Sound modding now supported. Added a "Reload Audio System" option to ModBuddy. Example mods will be uploaded to Steam Workshop at launch.

Bardzo dobrze

Generalnie, bardzo fajny patch. Zmiany Niemiec mi się bardzo podobają, nareszcie coś odzwierciedlającego niemiecką potęgę przemysłową

Natomiast Japonia... WTF? Samoloty niewymagające paliwa? Dodatkowa kultura z łódek rybackich, jakbyśmy mieli do czynienia z jakąś Polinezją? I kosmiczny absurd, Samurajowie, elitarni rycerscy wojownicy, zajmujący się rybactwem?! Toż ta Japonia stała się jakimś zupełnie abstrakcyjnym połączeniem różnych dziwnych bonusów

Ale pomysł z Samurajami robiącymi łódki rybackie jest tak absurdalny że aż nie wiem co powiedzieć To jak, nie wiem, Husaria robiąca farmy

Aldous Huxley

Oct 02, 2013 at 10:46

Print
WoZa

Registered: Nov 05, 2010
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2031]

Nudzi się ktoś na tyle w pracy, żeby przetłumaczyć zmiany?

Oct 02, 2013 at 12:36

Print
Degan

Registered: Jun 24, 2012
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2032]

Jak ktoś chce sobie sprawdzić jak w realu mają się te zmiany to warto ściągnąc betę. Ja tak zrobiłem i testowałem rano. Z moich wniosków wynika że komp szybko idzie w robola np: Niemcy których spotkałem obok siebie mieli już ich dwóch ( jednego z wolności) i osadnika chyba ok 25 tury. Stolice kompów od pewnego momentu rosną jak szalone. Mnie o dwa ludki powiększyła się na łąkach i dwóch krówkach. A takim polakom z 6 do 10, pózniej to już w ogóle wszystkim. I z drugiej populacji spadłem na ósmą. A jeśli chodzi o wojny to raczej cisza i rozwój. Mało deklaracji przyjażni. Trzy civki się zaprzyjażniły ze mną, a one między sobą wcale. Do wojny jak na razie podżega tylko Kaziu, marzy mu się z moją pomocą zdobycie Berlina.

Oct 02, 2013 at 13:00
Gadu-Gadu: 46338727
Print
coorp
Status: Cup Winner

Registered: Aug 16, 2010
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2033]

Quote:
Degan wrote:
Z moich wniosków wynika że komp szybko idzie w robola np: Niemcy których spotkałem obok siebie mieli już ich dwóch ( jednego z wolności) i osadnika chyba ok 25 tury.

No ale tak to chyba każdy gra od podstawki więc nic nowego nie da się w tym względzie wymyślić :P

Oct 02, 2013 at 13:06

Print
Lifaen

Registered: Oct 10, 2010
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2034]

Hm Niemcy nie będą już mieli landów?

Oct 02, 2013 at 13:11

Print
Cholernik
Status: Hero

Registered: Jul 25, 2010
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2035]

Jak landy zabierają to może w DLC dojdzie HRE?

Oct 02, 2013 at 14:53

Print
szachoboks
Status: League Winner

Registered: Feb 22, 2011
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2036]

Quote:
jokerkara wrote:
No i wszystko jasne - zawsze wiedziałem, że mistrzowie wojny, japońscy samurajowie - byli także biegłymi poławiaczami ryb i pereł, a japońskie samoloty były napędzane siłą nienawiści do przeciwnika i nie potrzebowały innego napędu, aby wzbić się w powietrze.

rydwany egipiskie nie potrzebują koni .Tak by mozna wymieniac ...

Kliknij prawym przyciskiem myszy na nazwę gry w ramach Steam, wybierz "Właściwości".
Wybierz "Bety" kartę.
Wpisz hasło "publicbetaplease" w polu tekstowym i kliknij przycisk "Sprawdź kod".
Po zweryfikowaniu kodu, wybierz "publicbeta" z menu rozwijanego.
Kliknij "Close".
W ciągu kilku minut, aktualizacja rozpocznie się pobrać.
Po zakończeniu aktualizacji, będziesz wiedzieć, czy aktualizacja zakończyła się sukcesem, jeśli zaczniesz grę, oraz numer wersji pod głównym menu brzmi "1.0.3.124".

[Edited by szachoboks on Oct 02, 2013 at 15:40]
Oct 02, 2013 at 15:08

Print
jokerkara

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2037]

Prawdę pisząc - liczyłem na dużo więcej. Miałem nadzieję na skórki etniczne dla jednostek, więcej rezolucji na kongresie, przemodelowanie zwycięstwa dyplomatycznego i większe zmiany w politykach społecznych i niektórych cudach natury i świata ( buduje ktoś w ogóle Angkor Wat? ). No i więcej zmian dla różnych cywilizacji.

Może z kolejnym patchem... o ile jakiś wyjdzie po tym. Bo pewnie Firaxis albo dłubie w tej chwili nad nowym rozszerzeniem ( co wcale nie jest wykluczone - w końcu ta kura wciąż znosi złote jajka ) , albo już jest w etapie planowania i szkicowania koncepcji do Civ6 ( i za dwa lata przesiądziemy się na nową część ).

Oct 02, 2013 at 16:32

Print
Krajzen

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2038]

Quote:
Cholernik wrote:
Jak landy zabierają to może w DLC dojdzie HRE?

Landsknecht będzie teraz jednostką dostępną dla wszystkich na zasadzie Legii Cudzoziemskiej - będzie polityka w drzewku Handlu o najemnikach, landsknechtów będzie się dało kupować za złoto i jeszcze jakieś parę najemno - klimatowych bonusów będą mieli.
Dla mnie bomba

Aldous Huxley
Oct 02, 2013 at 17:00

Print
ramzes46
Status: Administrator

Registered: Oct 17, 2006
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2039]

Quote:
WoZa wrote:
Nudzi się ktoś na tyle w pracy, żeby przetłumaczyć zmiany?

A google tłumacz to nie łaska

Oct 02, 2013 at 17:02

Print
saboteur

Registered: Jan 16, 2006
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2040]

Quote:
Krajzen wrote:

Bardzo fajne

A druga strona medalu - comp stawiać będzie jeszcze mniej miast

Quote:
Krajzen wrote:

Ale pomysł z Samurajami robiącymi łódki rybackie jest tak absurdalny że aż nie wiem co powiedzieć To jak, nie wiem, Husaria robiąca farmy

to nie powinno tak przeszkadzac bo w grze sa juz inne udziwnienia (rydwany itd) a i tak 97 % pozostalych elementow w grze jest zgodna z logiką i historią

co do kultury z łódek, to nie jest to takie nielogiczne - widziałeś targ rybny w japonii , gdzie rybacy przywożą swoje łowy i sprzedają je na tym targu kupcom ?
to miejsce buduje kulture społeczną japonii w moim rozumieniu
(p.s. ja widzialem taki targ, bo byłem wtedy tuńczykiem albo krabem, nie pamiętam już, dużo tego było i dawno )

niektórym bardziej moze przeszkadzać, że Japonia nie bedzie juz typową civką wojenna bo nie lubią takich kompromisów - ale Japonia to też , a raczej przede wszystkim - potęga ekonomiczna i kulturalna (teraz i wcześniej)

Jedno się jednak nie zmienia = GRA ROBI SIĘ CORAZ BARDZIEJ DOPRACOWANA i CIEKAWA. Uważam że właśnie teraz (po BNW) jest godna swojego tytułu.
Podstawka to byla zupelnia inna , blada, gra.

[Edited by saboteur on Oct 02, 2013 at 20:34]
Oct 02, 2013 at 20:24

Print
Lifaen

Registered: Oct 10, 2010
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2041]

Civ zgodna z logiką i historią, dobre
A Japonia nadal słaba, Niemcy znacznie stracą po aktualizacji.

Oct 02, 2013 at 20:32

Print
jokerkara

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2042]

'ale Japonia to też , a raczej przede wszystkim - potęga ekonomiczna i kulturalna (teraz i wcześniej)'

I właśnie dla tego powinni zamienić Japonii beznadziejne Zero na coś naprawdę przydatnego i silnie związanego z tamtejszą kulturą - jakiś teatr Kabuki albo jakieś Dojo.

[Edited by jokerkara on Oct 02, 2013 at 20:38]

Oct 02, 2013 at 20:38

Print
saboteur

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2043]

Quote:
Lifaen wrote:
Civ zgodna z logiką i historią, dobre

jak na grę komputerową, która ma zapewnić nam przede wszystkim Rozrywkę a nie być tylko kopalnią wiedzy, Twoja wypowiedź miałaby sens jedynie gdyby była pozbawiona ironii.

[Edited by saboteur on Oct 02, 2013 at 20:43]
Oct 02, 2013 at 20:41

Print
Cysiek
Status: Settler

Registered: Apr 13, 2013
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2044]

civ sprawiłoa, że jako 10 latek znałem wszystkie epoki historyczne, wiele miast, postaci itd i sprawiła że zafascynowała mnie historia na kolejne lata.
A zmiany na plus poza samurajami, i faktycznie zero mogliby zmienic na jakis budynek.

Oct 02, 2013 at 23:06

Print
szachoboks

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2045]

Podam pare zmian i trików
1. Osłabili sporo akademie naukową , mój ulubiony cudak. Kto przed BNw nie ial za priorytet akademii przegrywał gre naukowo
2. demografia niezezlicza wszystkich bonusów np . Wziąłem ze swobód + 25% do produkcji jednostek . W kazdym miescie zrosło mi po ok. 10 produkcji , wiec w całym kraju mialem o 50 wiecej produkcji ! nezle, aale w demografi nic sie niezmieniło . Wiec bez napinki na demo . Demo nie podaje kultury i mnóswo innych rzeczy

3. Odkrywam pierwszy prase drukarska wiec jestem gopodarzem .
Gram na dzentelmenskiej , w nastepnej turze przeciwnik szybciej wybiera ze bedzie głoswał za swoja religią , a ja juz nie moge dac kandydatury mojej religi . Na hybrydzie , niewazane kto pierwszy odkryje prase zawsze host bedzie 1 wybierał pierwszą kandydature , wiec moze blokowac religie

4 . Szpieg hosta na hybrydzie, na wojnie podaje opoznione o ture informacje. Czyli widzisz ze przeciwik wybuduje cudaka za 5 tur. ( a tak naprawde jest 4) wiec samemu wybierasz tez tego cudo , ale musisz go wyprodukowac w 4 tury , to wtedy zaliczy ze w tej samej i przypada do hosta .
ja stracilem 3 cuda myslac ze bedac hostem wygram .
To co opisuje to przed patchem było , a troche te zeczy podchodza pod bugi

5 Chyba najwazniejszy trik : przed patchem na duele najlepszy start to był : scaut, scaut, . Jesli przeciwik zrobiłby tylko jednego scauta to bardzo szybko przegrywał , Wojem wymusze złoto , kupie robole , a robol w 10 turze jest mega bonus.
teraz trudniej jest wymuszać , trzeba mieć pikiniera . Wojowik przebrojony w ruinach na pikniera to prawie wygrana

[Edited by szachoboks on Oct 18, 2013 at 13:02]

Oct 18, 2013 at 12:51

Print
Zerd

Registered: Dec 17, 2005
Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2046]

Wojownika w ruinach można przezbroić jedynie na włócznika. Ponadto jak się uda jednego przebroić to już jest dobrze (Szoszonami pewnie da się i 3). Jakoś nie bardzo wierzę, że ten jeden włócznik może przechylić losy wojny.

Oct 19, 2013 at 06:33

Print
szachoboks

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2047]

,włócznik nie bedzie do wojny , przecierz pisze!
Obecnie włócznik daje +50 do wymuszania ,
. pierwsze runiny i przezbrojenie we włócznika daje kopa
Ale i tak jest łatwiej poprostu zajumac robola . Grałęm z yoruusem na mirror , zajumałem 2 robole , zrobiłem start na 5 miast i przez cała gre miałem 2 razy lepsze "eko"

[Edited by szachoboks on Oct 19, 2013 at 12:02]

Oct 19, 2013 at 12:00

Print
szachoboks

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2048]

Kolejne trkiki
1. religia ssie . grajać w ffa bujcie sie tego gracza , co nie ma religi . Wie co robi . Nie bierze udziału w wyścigu szczurów .Chyba ze macie jakis cud nauralny.
2. Na gk najlepszym pierwszym wiezeniem było + 2 do religi za kazde miasto
Zeby miec 2 religi normalnie trzeba wybudowac budynek który ma koszty utrzymania 2 złota . A tu masz 2 religi za darmo czyli dostaje 2 religi i 2 złota
Teraz juz go nie ma poniewaz był za mocny
Obecnie najmocniejszym wiezeniem jest 1 złota za 4 mieszkanców .jest duzo mocniejszy od 100 złota za miasta . Z wielu powodów Jednym z nim jest to ze na szybkiej predkosci dostaniesz tylko 67 złota ( oszusci )

,

Oct 23, 2013 at 14:36

Print
saboteur

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2049]

Quote:
szachoboks wrote:
Kolejne trkiki
1. religia ssie . grajać w ffa bujcie sie tego gracza , co nie ma religi . Wie co robi . Nie bierze udziału w wyścigu szczurów .Chyba ze macie jakis cud nauralny
,

czy mógłbyś to rozwinąć , co dokładnie masz na myśli, bo inaczej będziemy się buić niewiadomego?
Oct 23, 2013 at 14:57

Print
szachoboks

Re: Civ5 - Brave New World, dodatek z POLSKĄ! [post #2050]

No poprostu musisz mi uwiezyc na słowo . jak grywam mam takie uczucie , ze zanim się rozwnie rela to juz jest po grze .
Pozniej moge wymyslec do tego teorie

1. jak sasiad bedzie mial religie , przejdzie na mnie, to ja bede mial zaoszcedzone 300 wiary , bo nie musialem tego wykozystywac na proroków , czyli mam z okoló 2 budynki gratis , myslac optymistycznie
2. Jeslii zaczne kupowac pagody , a cała moja religia pochodzi z moich budynków , to taki np pogoda koszuje mnie około 260 złota , nie liczac kosztów swiątyn . Plusem pagody jest jest ze nie ma kosztów utzymania

3 kiedys przed Gk grywałem róznie sociale , zauwayłem ,ze konczac cała wolnosc szybciej mam ataom, wiec tak robiłem . Do konca nieiwedzialem czemu tak wolnosc działa . Dopiero po roku grania , przed wyjsciem gk doszło do mnie ze to dzieki Przedstawicielstwu . tansze utroje , to szybciej racjo , czybciej 2 darmowe ustroje ( pisze o tym ale teraz to nie działa tak ) . Grywa sie na wyczucie .

A od połowy itnienia GK mam wrazenia ze w ffa w kórych cisne rele , muszę sie męczyć, by wygrac. mam tez takie wrazenie , , ze tworcy zostawiaja pułapki na graczy i jedną z nich jest rela

A francja ma 2 razy wieksze bonu z cudów swiata?

Czyli mozna próbowac grac na 1 miasto . Gywałęm z jednym kolesiem co zawsze grał na 1 miasto. Mial system by brać bonus z reli do budowy cudów , brał tradycje , najpierw stawiał Wb ( francja dostanie 2 darmowe techy ? ) Pozniej ogrody . Zaskakujaco dobrze mu szło .

[Edited by szachoboks on Oct 23, 2013 at 16:12]

Oct 23, 2013 at 15:52

Print
^ Początek strony ^
Pages: 1 ... 37 38 39 40 [41] 42

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.