civ.org.pl forums > Gry Cywilizacyjne > Dominions 4: Thrones of Ascension !
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Inne Gry Strategiczne > Gry Cywilizacyjne
Poster
Status: Veteran

Registered: Mar 20, 2009
IP: Logged
Dominions 4: Thrones of Ascension ! [post #1]

Illwinter zapowiedziało niedawno czwartą część tej wielkiej gry, a w mainstreamie cisza (podejrzewam, że po prostu Illwinter się nie pofatygowało posłać niusa gdzie trzeba).
http://www.illwinter.com/dom4/index.html
Moje tłumaczenie http://strategiusz.wordpress.com/2013/06/30/zapowiedz-dominions-4-thrones-of-ascension/
Temat na forum Desura http://www.desura.com/games/dominions-3-the-awakening/forum/thread/dominions-4-announced

Jun 30, 2013 at 22:39

Print
Azazell
Status: Moderator

Registered: Jun 27, 2004
Re: Dominions 4: Thrones of Ascension ! [post #2]

Szkoda, że na swojej stronie nie wspominasz nic o grach Eador czy Fallen Enchantress.. To są bardzo dobre gry strategiczne.

Jul 01, 2013 at 09:50

Print
Madlok
Status: Veteran

Registered: Mar 20, 2009
Re: Dominions 4: Thrones of Ascension ! [post #3]

I tak wiele muszę pominąć z braku czasu, więc kryterium mam takie, że skupiam się na grach mających sensowny tryb multiplayer.

Ale co do tego Dominions 4, to posłałbym im kasę już teraz XD. Gra nie ma być rewolucją, zostaną po staremu płaskie sprite'y, proste 3D w bitwie i dwuwymiarowa mapa strategiczna.

Najbardziej interesują mnie zmiany w UI. Nadmiar klikaniny to największa wada tej gry.

Jedna z większych nowości, czyli tryb drużynowy, wymaga zbyt dużo dodatkowego zarządzania, bo trzeba się komunikować z sojusznikiem. W ogóle to nie rozumiem za bardzo idei coop w grach turowych, przecież najlepiej wtedy dać wszystko pod kontrolę najlepszemu graczowi w drużynie.

Rzeki i góry jako przeszkody zależne od pogody - bardzo dobre rozwiązanie, mapy będą ciekawsze, nawet tereny w głębi lądu.

Podział broni na 3 kategorie wg rodzajów obrażeń - w końcu może więcej jednostek będzie przydatnych , a nie tylko po 2-3 na frakcję.

Obrona w prowincji na podstawie jej rdzennych mieszkańców - krok w stronę lepszego "realizmu" i klimat jednoczenia różnych ludów pod jedną religią zamiast klimatu jakiejś szalonej kolonizacji.

[Edited by Madlok on Jul 01, 2013 at 17:59]

Jul 01, 2013 at 17:52

Print
Maiar
Status: Hero

Registered: Sept 26, 2010
Re: Dominions 4: Thrones of Ascension ! [post #4]

Wowowo, super sprawa według mnie.

Jul 01, 2013 at 17:58
Gadu-Gadu: 10423380
Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.