civ.org.pl forums > Space 4X - Ogólne > Horizon
Zmień język na polski. Switch to English.

Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Strategie Kosmiczne 4X > Ogólne
Poster
Status: Moderator

Registered: Aug 25, 2008
IP: Logged
Horizon [post #1]

Na Stemaie pojawiła się nowa gra 4x space: Horizon. Na razie z wczesnym dostępem.
Po przejrzeniu strony http://www.horizongame.com/ nie potrafię sobie wyrobić zdania. Czy ktoś już w grał i może się wypowiedzieć ?

bitwy w Horizon:
http://www.youtube.com/watch?v=WnszHPL2mTE&feature=player_embedded

[Edited by Merthen on Jul 10, 2013 at 08:10]

Jul 10, 2013 at 07:55

Print
runnersan
Status: Veteran

Registered: Nov 15, 2002
Re: Horizon [post #2]

http://www.spacesector.com/blog/2013/07/horizon-alpha-first-look/

First look

Jul 10, 2013 at 17:08

Print
Merthen

Re: Horizon [post #3]

Czyli jest to gra o dużym potencjale ale ze strasznym interfejsem. Zaraz mi się SEV przypomina . Czytając ile rzeczy jest jeszcze do zrobienia można dojść do wniosku ze do gry będzie można zasiąść dopiero za pół roku lub jeszcze dalej. Bardzo wczesna alfa.

Jul 11, 2013 at 07:28

Print
Merthen

Re: Horizon [post #4]

Jeszcze tak dołującej recenzji nie widziałem

http://www.gram.pl/artykul/2013/07/31/horizon-betatest.shtml

Czyżby gra-crap czy też autor recenzji wstał lewą noga ?

Jul 31, 2013 at 12:03

Print
Kex
Status: Elite

Registered: Aug 19, 2010
Re: Horizon [post #5]

Gry nie widziałam,ale patrząc na recenzję,to faktycznie nie wygląda to dobrze. Ja bym chyba na lewą nogę recenzenta nie liczył,zarzuty wydają się sensowne.

Jul 31, 2013 at 19:00

Print
Merthen

Re: Horizon [post #6]

Szkoda tylko oryginalnego podejścia do rozgrywki pod względem fabularnym :/

Aug 01, 2013 at 13:59

Print
Azazell

Registered: Jun 27, 2004
Re: Horizon [post #7]

Co do recenzji z lipca to bym nie brał jej tak pod uwagę. To dawna jeszcze bardzo wczesna wersja + autorem jest Sławek Serafin, który niedokońca ma dobry gust Czego dowodem jest niska ocena Fallen Enchantress (co było absurdem).
Co do Horizon pograłem z 1h i jest spoko. Nie jest to może gra na miare GC 2, Endless Space czy innych popularniejszych strategii, ale ma coś w sobie

Ja moge sie pochwalić, że wygralem w konkursie klucz do tej gry na steam ) w serwisie Space Sector ) http://www.spacesector.com/blog/2013/09/horizon-giveaway-contest-5-steam-keys-results/ ten ostatni to ja :P. No ale jak dopracują gierkę to będzie spoko. na bank nie będzike to taki zawód jak ten Legend of Pegasus.

[Edited by Azazell on Oct 15, 2013 at 19:49]

Oct 15, 2013 at 19:48

Print
Merthen

Re: Horizon [post #8]

Legend of Pegasus to jak na razie moja największa wtopa . Z kupnem Horizon poczekam jednak na skończony produkt gdyż tych wczesnych dostępów mamy już chyba z 10 .

Oct 16, 2013 at 11:34

Print
Merthen

Re: Horizon [post #9]

Horizon wyszedł z fazy bety i wczoraj pojawił się na steamie w wersji relase. Do tego po polsku . Zacząłem go dzisiaj testować i jak na razie wygląda zachęcająco - takie połączenie master of orion 2 z Birth of the Federation plus fabuła. Oldshool .

Dam znać czy w późniejszej rozgrywce jest nadal zachęcające

Feb 08, 2014 at 11:27

Print
Azazell

Registered: Jun 27, 2004
Re: Horizon [post #10]

No ja ja kiedys wygrałem na Space Sector.. jakes pol roku temu.. oki obadam bo jest PL

Feb 08, 2014 at 17:03

Print
Farin

Registered: Sept 07, 2008
Re: Horizon [post #11]

Pooglądałem sobie parę filmików z tej gry:
Wygląda mało zachęcająco.

Feb 09, 2014 at 18:37

Print
Merthen

Re: Horizon [post #12]

Początek gry jest fajny (nawet bardzo) ale potem wkradają się liczne niedoróbki. Radze poczekać na serie patchów, które je ponaprawiają.

Feb 10, 2014 at 14:58

Print
Farin

Registered: Sept 07, 2008
Re: Horizon [post #13]

Jak tam gra po tych seriach patchów ? :]

Oct 05, 2014 at 20:10

Print
Merthen

Re: Horizon [post #14]

Od czasu napisania posta wyszło bodajże z 15 łatek. Niestety nie miałem czasu sprawdzić jak tak załatana gra się sprawuję. Jednakże z przeczytanych opisów zmian wnioskuje, iż jest dobrze .

Oct 06, 2014 at 08:16

Print
Trader

Registered: Mar 28, 2009
Re: Horizon [post #15]

Spora obniżka na Steamie - 9,51 euro do 24 listopada 2014 r. Warto?

Nov 17, 2014 at 22:53

Print
Merthen

Re: Horizon [post #16]

Ciężko powiedzieć. Z jednej strony:
- jest staroszkolna całą gębą
- twórcy dbają o swój produkt i często wypuszczają patche dodające nowe funkcjonalności, wczoraj wyszedł następny z dodanymi m.in punktami dowodzenia (jakaś moda )
- ma fabularną kampanie dla ludzi (jest po polsku)
- komputerowy gracz na wyższych poziomach nieźle sobie radzi
- zarządzanie kolonią jest dosyć ciekawe (w początkowym stadium)
- mamy dużo badań
- kilka fajnych rozwiązań
Z drugiej strony:
- jest staroszkolna całą gębą
- floty mogą mieć maksymalnie 10 okrętów (ale limitu na ilość flot nie ma)
- projektowanie okrętów jest zbyt ograniczone (przypomina MoO I)
- bitwy nie są satysfakcjonujące
- potrafi być mało przejrzysta w zarządzaniu (interfejs)
- nadal zdarzają się błędy mimo tylu łatek

Prawie tyleż samo zalet co wad więc musisz sam zdecydować czy warto. Dla mnie mocny średniak.

[Edited by Merthen on Nov 18, 2014 at 13:15]

Nov 18, 2014 at 12:48

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: Horizon [post #17]

A nadaje się toto do multi?

Quote:
Merthen wrote:
- floty mogą mieć maksymalnie 10 okrętów (ale limitu na ilość flot nie ma)

To mi mocno przypomina BotF, gdzie było można mieć maks 9 okrętów we flocie (też nie ma limitu ilości flot) - było, bo jakiś miesiąc temu jeden z moderów znalazł wreszcie sposób jak zwiekszyć tę ilość
Nov 18, 2014 at 14:16

Print
Merthen

Re: Horizon [post #18]

multi brak

Pamiętam jak te ograniczenie mnie wkurzało w BotF. Do ilu zwiększył to moder ?

Nov 18, 2014 at 16:21

Print
PAwleus
Status: Hero

Registered: Mar 24, 2009
Re: Horizon [post #19]

O ile dobrze pamiętam do 36

Nov 18, 2014 at 16:22

Print
Merthen

Re: Horizon [post #20]

Taka liczba już o wiele lepiej brzmi. Poprawili bym jeszcze grafikę w grze na HD i chętnie bym do zmodowanego BotF wrócił.

Nov 20, 2014 at 11:26

Print
Premislaus
Status: Conscript

Registered: Apr 13, 2010
Re: Horizon [post #21]

Jest właśnie przecena na Steamie i zastanawiam się... Z tego co widzę jest to klon Master of Orion II? W moim przypadku najlepiej grało mi się w trójkę (zarywałem całe noce). Mam ten ból, że patrzę teraz na gry 4X przez pryzmat Distant Worlds.

Dec 22, 2014 at 13:11

Print
Kex

Re: Horizon [post #22]

Przepraszam za offtop,ale ... najlepiej w trójkę? Trochę szokujące wyznanie,gdy właśnie ta część zbiera najgorsze opinie.

Dec 22, 2014 at 21:54

Print
Premislaus

Re: Horizon [post #23]

Quote:
Kex wrote:
Przepraszam za offtop,ale ... najlepiej w trójkę? Trochę szokujące wyznanie,gdy właśnie ta część zbiera najgorsze opinie.

Powiem wprost. Nie miałem wtedy internetu, a grę kupiłem w Kolekcji Klasyki za 30 zł albo 25. Nie pamiętam. Patcha bodajże o numerku 1.25 (z poszerzoną encyklopedią) pobrałem w kafejce internetowej ze strony CD Projektu. Wiedziałem co to za seria, bo widziałem u kuzyna w latach 90. Po latach zagrałem w jedynkę i dwójkę pod DOSBoxem, ale nie ten gameplay (preferuję jedynkę, mniej mikrozarządzania).

Gra miała wady. Niektórych rzeczy nie rozumiałem. Na przykład był tam jakiś edytor do zarządzania imperium. Można było wybierać określone planety i co mają robić. Chyba nie działało to jak powinno. Irytowało mnie to, że często losowało mi np. dwie te same rasy za przeciwnika, losowość tego co znajdzie się w drzewku technologii. Albo do bitwy wchodziły pierwsze statki które doleciały pomimo tego, że w systemie były jeszcze inne (wieczne uciekanie transportowcami).

Ale bitwy (oglądałem na automacie), walenie głowicami w Guardiana, projektowanie statków i ich podział na systemowe i galaktyczne, możliwość ustawienia opresji, klimat, bombardowanie planet, mówione komentarze podczas inwazji. Dobrze mi się grało. Żałuję, że nie spróbowałem modów. Niestety ta gra to staroć bez społeczności i nie wiem czy wracać?

Co jakiś czas sprawdzam kolejne wersje FreeOriona. Niestety FO jest denne, od lat rozwijane i ma mało treści. Nie ma bitew.

Dla mnie w grach 4X ważna jest też grafika i całe lore. Nie musi być hiper, ale żeby była fajna. Na przykład Alpha Centauri do tej pory cieszy moje oko! Szkoda, że Distant Worlds nie ma poziomu wizualnego takiego StarDrive.

Nie pamiętam za bardzo zarzutów stawianych MoOIII? Grałem w to jak miałem naście lat.

Jeżeli chodzi o starocie to czasem wracam do Fragile Allegiance.

[Edited by Premislaus on Dec 23, 2014 at 00:36]
Dec 23, 2014 at 00:31

Print
Premislaus

Re: Horizon [post #24]

Kupiłem za 8 euro z lekkim hakiem i trochę żałuję. Tylko klika się tury dalej, dalej i dalej... Udany klon Master of Orion . GalCiv mnie tak nie nudziło... Mogłem kupić GalCiv 2 z dodatkami, bo mam tylko podstawkę. Muszę dokładniej spojrzeć czy trzeba wszędzie latać kolonizatorami, czy można w panelu wskazać i sam wyśle? Na plus, że co chwile patche wypuszczają i umożliwili robienie modów - nie ma nic ciekawego. Chyba, że jest się fanem Star Trek... Będę uważniejszy następnym razem przy zakupach.

Gra na samym wstępie robi złe wrażenie pseudosymfoniczną melodią w menu, kiepskim intrem i brzydkimi portretami cywilizacji. Na plus, że można modernizować statki.

Wracam do Distant Worlds, jak się znowu ogram to zaczną przechodzić Skyrima, mam jeszcze Underrail (świetne rpg postapo) i Mass Effect 1 (robiłem trzy podejścia do gry w swoim życiu, ale w pewnym momencie odstawiałem). Kupiłem kilka gier w tym miesiącu.

Co mi się podoba w Distant Worlds? To, że galaktyka żyje i zbędne mikrozarządzanie można zautomatyzować, lore. Tego właśnie szukam.

Względem gier 4X, to StarDrive ma parę elementów które polubiłem (głównie walka, ale nie planetarna), Star Rulera jakoś nie mogę ogarnąć, Endless Space zanudziło mnie, w Space Empire od dawna nie grałem ale najwięcej w IV... Ciekawi mnie GalCiv 3?

Pograłem w Horizon dopiero 3 godziny, ale nie mam uczucia, że chcę, że muszę wrócić do gry i zrobić parę tur. Na pewno dam grze jeszcze niejedną szansę - inwestycja musi się zwrócić . Jak pogram dłużej to pewnie napiszę szerzej o samej grze.

BTW na półce mam Sins of Solar Empire. Grę kupiłem w ciemno, dawno temu. Ale pograłem w nią może z dwa wieczory. Myślałem, że jest to 4X a nie RTS (tak kojarzę ten tytuł). Warto by sobie to odświeżyć? Dużo sobie obiecywałem po Beyond Earth, ale z tego co widzę na forum, to nie warto (kupię kiedyś na wyprzedaży, jak będzie kosztować do 10 euro). Szukam jakieś dobrej strategii 4X sci-fi. Mało gram od lat, na ogół w te same tytuły - Europa Universalis, Distant Worlds, czasem stare RPG i Jagged Alliance (mod 1.13).

[Edited by Premislaus on Dec 23, 2014 at 23:00]

Dec 23, 2014 at 22:55

Print
Premislaus

Re: Horizon [post #25]

Pograłem trochę dłużej. Gra nie jest zła, ale wszystko powoli się dzieje i chciałbym by prawym klawiszem myszy otwierało się menu, bym mógł szybciej nawigować. Jeżeli jesteś fanem Master of Orion II, to ta gra jest wiernym klonem, z lepszą grafiką i z możliwością modernizacji istniejących statków. Na dodatek często wychodzą patche z poprawkami (nie tylko błędy, ale i treść).

Niestety gra nie powaliła mnie, ale będą ją czasem odpalał by sobie popykać.

Do drugiego stycznia trwa promocja na Steam - ok. 35 zł. Warto kupić by mieć. Zwłaszcza, że kwota jest niska.

Drzewko badań (a raczej wygląd panelu), projekty statków, informacje która rasa jest najlepsza - przeszczep na żywca z MoO2.

[Edited by Premislaus on Dec 26, 2014 at 02:29]

Dec 26, 2014 at 02:28

Print
Kex

Re: Horizon [post #26]

Przyznam,że po M.O.R.E. przeszczepy na żywca z MoO2 mało mnie zachęcają. Dlatego do bliższego zapoznania się z Horizon za wiele chęci nie mam. W chwili obecnej interesuje mnie jedynie SEV albo "powiew świeżości",który jednak bez mojego osobistego zaangażowania nie ma raczej szans się pojawić.

Dec 26, 2014 at 18:08

Print
Premislaus

Re: Horizon [post #27]

Nie rozumiem jednej rzeczy. W nieczytelnym panelu (rozmiar i font) mogę jednym kliknięciem wskazać planetę. Ale nie zbuduje kolonizatora... I teraz kolonizator może uzupełnić zaopatrzenie - jest wielokrotnego użytku. Ale sami musimy klikać by wrócił do systemu z bazą orbitalną, kliknąć by załadował, odczekał turę. I dopiero możemy... Jak mam niezaładowanego i klikam w panelu, to jest okno, że muszę uzupełnić. Mnie coś takiego irytuje...

Zniszczyłem statek transportowy wroga, ale do inwazji i tak doszło O.o. Najpierw jest walka orbitalna.

Nie można zautomatyzować statków zwiadowczych - pierwsza rzecz jaką robię w grach 4X. Sami też nie wykopią jak planeta ma stanowiska archeologiczne - dodatkowe techy.

Quote:
Kex wrote:
Przyznam,że po M.O.R.E. przeszczepy na żywca z MoO2 mało mnie zachęcają. Dlatego do bliższego zapoznania się z Horizon za wiele chęci nie mam. W chwili obecnej interesuje mnie jedynie SEV albo "powiew świeżości",który jednak bez mojego osobistego zaangażowania nie ma raczej szans się pojawić.

To M.O.R.E. jest już grywalne? Moim zdaniem patenty z MoO2 są już na zaszczytnym miejscu w historii 4X i niech tam pozostaną. Z perspektywy czasu lepiej mi się gra w MoO1 - mniej mikrozarządzania. Poza tym jako galaktyczny imperator wolę nakazać by w systemie zbudowano systemowe bazy orbitalne, a nie bazę orbitalną. Takie drobne niuanse moim zdaniem wpływają na klimat rozgrywki. Przecież naczelnik wojska nie zajmuje się ustawianiem latryn, ale nakazaniem by nie śmierdziało! A potem poddani mają to zrobić :P.

[Edited by Premislaus on Dec 26, 2014 at 22:06]
Dec 26, 2014 at 22:05

Print
Kex

Re: Horizon [post #28]

M.O.R.E. nie jest grywalne,jednak przy ostatniej kampanii zbierania funduszy na tyle pokazali rozwiązania,które chcą zastosować,że wystarczy to do podobnego wnioskowania. Wątpię,by zmienili te elementy,które właśnie z MoO2 zaczerpnęli,choć nie pasują do pozostałych rozwiązań. W każdym razie zgadzam się,że patenty z MoO2 powinny zostać na zaszczytnym miejscu w historii,do nowocześniejszych gier zwyczajnie już nie pasują. W temacie klimatu zresztą podobnie się zgadzam.
No no,ciekawie się ten Horizon prezentuje. Skoro takie numery tam wciąż wyskakują,mimo patchy,to ... nic tylko grać

Dec 26, 2014 at 22:18

Print
Premislaus

Re: Horizon [post #29]

Gra ma achievementy. Jednym jest "Graj przez 100 000 lat". I teraz jedna tura to jeden rok. Zawsze mnie taka umowność w grach wkurza. Sporo tur jest przeklikiwalnych, ale w pewnym momencie musimy przesuwać wojska, uzupełniać zaopatrzenie (co ileś tur samo się uzupełnia), kolonizować, mamy trochę planet. Na przykład gdy musimy to robić co turę albo dwie, co trwa kilka minut i zgromadziliśmy statki i chcemy lecieć na świat macierzysty wroga i zajmie to 20 tur... To wieczorne posiedzenie - dwie godziny w grze, to tylko żmudne klikanie. Gra nie jest zła ale ma błędy projektowe. Oczekuję trochę innej rozgrywki, bardziej dynamicznej.

Merthen podał w wadach i zaletach staroszkolność. I tu się zgadzam.

Dec 26, 2014 at 22:45

Print
^ Początek strony ^

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.